Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

eaka
5. apr 2012

Kočky, teraz som si spomenula, že sa mi snívalo o koňovi...modrom.. ako som napísala berenike, že chcem koláč... ak si pamätáte, ako sa tu dali posielať také somarinky, že darček a srdiečko, tak mne tak niekto poslal chladničku... hm... čo by to tak mohlo znamenať.. 😨

berenika39
5. apr 2012

@eaka citace nebo komentář?
Musím pracovat, protože jinak se mi tu smějí, proč se směju, když řeším katastrofu - jak snižovat náklady☹(((

eaka
5. apr 2012

@berenika39 tá chladnička či ten koláč?? (komentár)

berenika39
5. apr 2012

@eaka 😀 😀 😀

ined77
5. apr 2012

"ryziko" 😅 😀

petkave
5. apr 2012

😀 😀 😀

týždeň mi to už meškalo a testy stále ukazovali, že tehu nie som, dokonca aj ranší moč a nič

😀 😀 😀

ined77
5. apr 2012

"zvisit hlas" a "dava do pusi" 😔 😀

eaka
6. apr 2012

od polohy to nezávisý (citát), iba od veľkosti 😉 (komentár) 😀

eaka
6. apr 2012

na aute blbne imobilizer a treba vimenit tesnenie pod hlavov (citát), svojská gramatika nie je výsadou mk 😀 (komentár)

petkave
6. apr 2012

Tak na toto som pozerala zase ako puk:

"decko mozes podavat v zime aj cele detstvo a aj v dospelosti-je to na tebe. Sice to už neskor nema taky vplyv na kosti,ale decko je napriklad ucinejsie v prvenecii chripky ako ockovanie na nu."

😲 😲 😲

Komentár: "Decko" som si v mojej múdrej hlave preložila ako "dieťa" a nechápala som teda vôbec. To je tak, keď niekto píše bez diakritiky 😀

inkinka
6. apr 2012

@petkave ale ty si to mala v kontexte, takto vytrhnute to moze pripomenut recept kanibala 😕 😀

inkinka
6. apr 2012

Prečítajte si to nahlas s anglickou výslovnosťou : Come shall then well bload ? Then well bload
shall when bleat !

petkave
6. apr 2012

@inkinka síce v kontexte, ale zmysel mi to zo začiatku vôbec nedávalo 😲

zuzanocka
6. apr 2012

"zalknutý" potrat?? 😔

petkave
6. apr 2012

@zuzanocka to je našťastie iba preklep. Ale ja som čítala celú diskusiu o "tichom" potrate a každá druhá baba sa pýtala, že čo to je, že aký typ potratu to môže byť. A to pani myslela "zamĺknutý". 😵

petkave
6. apr 2012

Zase raz ten MM. V tomto prípade by som však chcela vedieť, ktoré baby nakupujú autorkinmu mužovi botasky. Aj ja by som dala kúpiť tomu môjmu:

😀 😀 😀

"Baby taky odvec..kde nakupujete botasky pre mm ???"

inkinka
6. apr 2012

Hegel sa chápal ako ten, ktorý zachraňuje.

Poraďte mi. Je použitý tvar slovesa správny? Nie je vhodnejšie v tomto prípade použiť trpný rod?

ined77
6. apr 2012

@zuzanocka ...já se takhle dočetla o "zamknutém" potratu 😝 ...také jsem bádala, co že to je za novinku 😨 ...a byl to jasně překlep 😉 .

@petkave 😀 😀 😀

syslica
6. apr 2012

@inkinka Ak Hegel sám seba chápal ako záchrancu, môže byť... ale ak ho zaň považovali iní ľudia, použila by som trpný rod ako navrhuješ... teda "bol chápaný".

petkave
6. apr 2012

@inkinka súhlasím so @syslica - bol, je chápaný, príp. by som to celé preformulovala, napr. Hegel bol považovaný za toho, ktorý zachraňuje.

alamo
6. apr 2012

S hlubokým zármutkem oznamujeme všem našim známím, že nás včera navždy opustilo mléko a sním bohužel odešli i obě prsa budou nám všem chybět a hlavně nejblyšší rodině.Za soustrast předem děkujeme 😀

Pani toho ve skole moc nepochytila, ale aspon se snazi byt vtipna 🙂.

berenika39
6. apr 2012

minimalismus se vším všudy🙂

😝 ..s Nasivinkem ta rymecka mu z nosanku pekne vyteka 😝

petkave
6. apr 2012

@alamo a bude aj pohreb a kar?

Toto je zase raz krásne sloveso: 😀
"vsetko v pohode iba ze ma zvedcene mliecne zliazy velmi mi to vadi lebo nic nemozem robit poradite mi prosim nieco :( "

Komentár: škoda,že sa tu nedá podčiarkovať alebo aspoň zvýrazňovať boldom či kurzívou, aby ste to nemuseli čítať celé 😀

berenika39
6. apr 2012

@petkave no přesně, ale mě to i baví...je to napínavý, kde narazím 😀 😀 😀 (komentář)

eaka
6. apr 2012

@alamo A kam jej šli tie prsia? Akože na juh?? nechápačky... ☹ (komentár)

eaka
6. apr 2012

"museli mi malu dokrmovat a ked som sa pytala, ze cim, tak mi povedali, ze pasterizovanym mm, " (citát)
ja len že (nasleduje komentár): to jej kŕmili malú jej pasterizovaným manželom?

autorke príspevku sa ospravedlňujem, to je fórik na margo debaty, ktorá tu prebehla
😉

petkave
7. apr 2012

@eaka najlepší manžel je pasterizovaný manžel... mmch, už si prišla na to, kam odišli tie prsia?

ined77
7. apr 2012

@alamo ... 😲 😀 ....pěkné 😀

ined77
7. apr 2012

"poliká vodu" 😅

inkinka
7. apr 2012

@syslica
@petkave
Vďaka za uistenie, je to odborný text, tam by sa takéto chyby vyskytovať nemali 😕
@eaka ono je to rozlíšené, mm je mlieko, MM manžel 😀 , navrhla by som ešte skratky Mm, moja matka a mM, manželova matka, tie sú tu tiež dosť frekventované 😉 😀