Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

jabber
30. aug 2008

haluska - ono si na ty dva musí člověk trošku zvyknout, já jsem z toho ze začátku taky nebyla na větvi, jsem si říkala 'ježiš, co je tohle za jelita'...ale už při druhém, třetím dílu jsem se chechtala, protože mi fakt připomínali naše ajťáky 😀

https://www.youtube.com/watch?v=ZrOmTrXmi-I

. No a taky jsou samozřejmě některý díly slabší, takže možná záleží cos zrovna viděla 🙂
Co je Futurama?

aponchie
30. aug 2008

nejhorsi je polsky dabing 😝 to jeden chlap dabuje vsecky postavy...to je jak za komaru pecko 😀 jeden clovek jeden hek,stek atd 😀

haluskacz
30. aug 2008

jabber to je presny - jelita 😀

Futurama je animovanej serial od tychz tvurcu, co delaj Simpsonovy. A je to lepsi nez Simpsonovi, teda aspon podle me 🙂

elitera
30. aug 2008

Jé, zkratky... 🙂 My jsme si před časem vytvořili český ekvivalenty ke zkratkám: LOL = SSS (strašně se směju), BTW = JTM (jen tak mimochodem), ROFL = VSPZS (válím se po zemi smíchy), WTF = CTK (co to kurnik), OMG = OMB, případně u nás OMVO (ó, můj Velký Odpichovači - taková malinkatá studentská sektička)... no bylo toho dost 🙂

simply.vero
30. aug 2008

elitera 😀 😀 😀 😀 😀 JTM je fakt lepší než mmch 😀

nedávno jsem kdesi narazila na zkratku ROFLMAO a to už jsem fakt byla v pokušení napsat WTF... ale napsat CTK, to by bylo ještě lepší 🙂

haluskacz
30. aug 2008

VSPZS 😀 CTK je taky dobry

elitera
30. aug 2008

A nejlepší bylo, jak jsme z toho byli zblblí, tak když jsme se smáli něčemu v hospodě, tak se docela často ozývalo výhrůžný syčení 😀

simply.vero
30. aug 2008

No, když už jsme u toho internetového pravopisu, TeNtO StYl wYyAdřOwáNí Mě FaQt bErE... 😒 😠 🙄 takové virtuální existence bych nejradši vykopala od pc na vzduch (ovšem teprve až po vydatném profackování 😀)

http://www.youngstyle.cz/wypatlator

elitera
31. aug 2008

simply, tys ještě neslyšela o EMO stylu? 😉

simply.vero
31. aug 2008

eli, no právě že slyšela až moc 😀 JTM (😀), můj brácha tvrdí, že na téhle profilové fotce vypadám jak emo 😅 tak jsem ho opravila, že to bych asi měla trošku výraznější make-up, ale mele si svoji... 😀 no ale v tomhle koníkovským rozlišení to tolik nevynikne... 😒 😀

kyri
31. aug 2008

hih - ten první příspěvek končí slovem inteligence, ale já myslim, že to, jak kdo ovládá pravopis není věcí "základní inteligence" - znám spoustu chytrých lidí (architekti, lékaři), kteří mají třebas dyslexii, ale jinak jim to pálí víc než většině z nás... 😉
to by občas učitelky mohly zohlednit - ulevilo by se tím ne bezvýznamné skupině dětí i dospělých 😉 🙄

simply.vero
31. aug 2008

kyri, no to bych teda řekla! mám bráchu dysortografika a ten si teda ve škole chudák zkusil! 😒

ale zase na druhou stranu, jak už tady kdosi psal, spousta lidí píše jako zvěř, protože ignorujou jak pravidla, tak ty chudáky, co to po nich mají číst (a na tyhle případy hlavně, předpokládám, byl ten první příspěvek zaměřený)

simply.vero
31. aug 2008
elitera
31. aug 2008

Já mam radši ad to "kůl" psaní tuhle: http://www.lamer.cz/quotes/show/3719 😉

simply.vero
31. aug 2008
nobody
31. aug 2008

vy se fakt nudite 😀

simply.vero
31. aug 2008

nenudíme, nás to baví (teda aspoň pokud mluvím za sebe 😀)

lukin
1. sep 2008

A co ti dysgrafici apod.? Občas mi připadá, že se tak označí všichni, kteří neumí psát bez hrubek. Jasně, já taky občas napíšu nějaký nesmysl a problém mám s mě, mne. Ale není to spíše o tom, že se prostě stačí naučit pár pravidel? Třeba to mi/my, vyjmenovaná slova ....

ikke
1. sep 2008

este jedna vec ma mierne vytaca co sa tyka pravopisu na tomto fore 😅
...zdrobneliny...
napr: "kremik proti strijkam", "nakazali nam cvickat aj doma", ... 😝 😀

lefika
1. sep 2008

ikke, to je na babetkovskom fore normalne. ale tiez to nemam rada 🤐

johanda
1. sep 2008

ikke, skoč na mimibazar, to je echt zdrobnělinový masakr a ti smajlové 😅

jabber
1. sep 2008

ikke - přesně, zdrobněliny tohoto typu taky nesnáším 😅

ikke
1. sep 2008

...no...lenze ja mam pocit, ze to viac pouzivaju snazilky, nez maminky tahajuce tretiu-stvrtu matersku za sebou 😝 😀

aponchie
1. sep 2008

slunicecko,plinececky,ahojiiik,tutununu to je na posrani 😀

jabber
1. sep 2008

no maminky si to ťuťuňuňu asi doma užijou až dost....si myslím, a tady se chtějí bavit normálně 😀

kacenqa
1. sep 2008

ikke ale zdrobneliny nemaju moc co do cinenia s pravopisom 😉 ale irituje to aj mna, akoby zeny-matky stratili porodom kus svojho IQ a rozpravali aj k ostatnym tak, akoby to bolo ich niekolkomesacne dieta....(a co mi vadi snad najviac, aj ked to sem sice nepatri, ze su zeny, ktore odchodom na matersku nie su schopne tocit o inom ako o kakanicke, soplikoch, grckach a pod. a este sa nad tym rozplyvaju...)

elitera, simply - tie odkazy boli fakt dost dobreeeeeeeeee 😀 😀 😀 obcas, ked uz fakt nemam co robit, tak sa hrabem na lamerovi a padam zo stolicky 😉

mala som aj ja obdobie, ked som pouzivala sh namiesto s, w namiesto v, y namiesto i, ale to bolo tak 6 rokov dozadu 😀 nechapem, ze to niekoho este drzi....mne z toho obdobia zostalo akurat 'q' v nicku a aj to je skor z n udze cnost, kedze kacenka je velmi pouzivany nick a nechcela som tam mat milion cisel podtrznikov alebo inych znakov za menom....

co mi napr. vadi tu, je styl expertky, sory expertka, ale pisat cele prispevky s diakritikou a potom namiesto ch dat x....je to odveci, ale zrejme sa tym chce odlisit od inych (inýx = by napisala ona, no nevyzera to zufalo?) keby pisala bez diakritiky, tak mi to ani nepride, ale takto je to ako past na oko.

inac este k tomu IT crowdu fakt super serial, odporucam aj pre blondiny a zeny, ktorym robi problem uz len zapnut pocitac 😀 😀 😀 sa pobavite.

nobody
1. sep 2008

simply .. je mi jasný, že tě baví jazyky...a všelijaká taková lingvi-havěť 😀

kdosi kdysi kdesi --- chtěl zrušit tvrdý y ---- (anebo měkký) --- nevíte o tom něco? 😀

lefika
1. sep 2008

johanda, trefa 😉 prevraciam oci, ked citam inzerat na "zltucke tricenko s bielunkymi bodeckami" 🤐 🙄 😕 😒

kacenqa
1. sep 2008

a mimochodom, rozmyslali ste niekedy, preco sa povie na Slovensku a potom sa povie v Slovinsku??? cim to je, ze to 1 pismenko v tom slove uplne zmeni predlozku, ktora sa pouzije? 😀

ikke
1. sep 2008

nobody - sak pozri moj prispevok na str. 27 - u nas jeden uz v 18. storoci vedel, ze ypsilon je nahouby

este jeden link, pre tych, co Y/I nemaju v krvi http://sk.wikisource.org/wiki/O_úhoroch_a_i_vče... 😅