Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

tictac
4. sep 2008

ja me se dnes podarilo napsat "'mislym"' , snazila jsem se hodne rychle psat, ale nastesti jsem si to po sobe precetla, nez jsem to odeslala, bych se musela hanbou propadnout 😀

me zase strasne fascinuje, jak z zapadnich Cechach pouzivaji -ovo, napr. brachovo barak atd 😀 😀

yenn
4. sep 2008

jj, to mi sice taky rve usi, (oci? 😕 ) ale je to nareci, tak to tak nejak beru

elitera
4. sep 2008

no jasně, tátovo traktor přece 😀 Tohle nechápe můj manžel, ale "tátův" mi nejde přes pusu 🙂

tictac
4. sep 2008

teda ja kdyz to slysela poprve, tak jsem myslela, ze to pouziva fakt jen ten jeden clovek, ovsem tady na konovi jsem takovych lidi nasla.....pomalu si zvykam 😀

nobody
4. sep 2008

jabber .... tak to píšou v Kanadě
lukin ... ee, tvrdý a krátký? takový tchýně jazyk mají 😀

melory
4. sep 2008

ze sa date takto vytocit 😀
mojho MM to tiez rozculuje, mne je to uplne jedno...pokial tomu ako tak rozumiem

ikke
5. sep 2008

dnes osm tu zahliadla dalsie vybrane slovo po V:

vytaminy
😕

ma_se
5. sep 2008

melory...presne tak,naco hladat chyby na inych?
niekto ovlada perfektne pravopis a neovlada napr.varenie...a naopak...sme ludia,nie? 😉

lukin
5. sep 2008

ma_se: Jasně, ale tato diskuze je zrovna o pravopise, takže o něm píšeme 🙂 No a myslím, že perfektně ovládat pravopis nikdo nemusí, ale stačí psát bez hrubek 🙂

nobody: Jo, tchyně je s krátkým 😀 Taky jsem to nevěděla 🙂

weja
5. sep 2008

ked uz tu riesite tu gramatiku - nemohol by admin KONECNE opravit tu hrubku v nazve temy, ze "vybracny" pas... 😝 zakazdym mi to ide vyklat oci, fakt des...

teri3
5. sep 2008

neviem, či niekto už postrehol, ako sa tu mnohokrát spomína "prach bolesti" 😝

jabber
5. sep 2008

nobody - co píšou v Kanadě? Teď jsem se v tom nějak ztratila.... 😀

lukin 😀 😉

certica
5. sep 2008

teri, ten prach... to je fakt dobre 😀

liviky
5. sep 2008

joj,to je téma 😀
já mám ted doma super jazyk!.....víte co je kolomenec???....no přece kotrmelec ne! 😀

jabber
5. sep 2008

liviky 😀, to mi připomíná hoptériku 😀. Kdo uhodne co to je? 😀

certica
5. sep 2008

helikoptera? 😕 😀

jabber
5. sep 2008

certica 😀 přesně 😉

certica
5. sep 2008

to som rada 😀 , mozem ist kludne spat 😀

liviky
5. sep 2008

a další kvíz co je to pinena??? 😉

kisska
5. sep 2008

Hmmm, plodna diskusia, ja sa vyjadrim len k zakladatelke tejto temy - tiez ma vytaca, ked vidim taketo chyby (aj ked obcas sa aj mne zadari 😉 ), ale nemyslim si, ze je to vizitka inteligencie. Moj drahy napriklad pise presne opacne ako sa ma 😒 , citat po nom maily a smsky je celkom zabava, lebo vacsinou ma myluje 😀 😀 😀 . Ale inak je to inteligentny chalanisko a napriklad francuzsku gramatiku ma lepsiu ako origos frantici. Podla mna je to vizitka uciteliek na zakladnej skole. Ja som mala svoju skvelu, ale tvrdu, ktora nas drvila diktatmi a citanim a vsetky pravidla nam vysvetlovala... a to malo (a dodnes ma) svoj vysledok. On mal ucku, ktora mu dala 5x prepisat ten isty diktat bez toho, aby mu povedala, kde urobil chybu a bez toho, aby vysvetlovala, preco sa kde pise ake i (alebo aj u a v na konci slova)... a okrem toho za kazdu verziu toho isteho diktatu dostal sajbu... To nie je podla mna metoda, ktora by zaberala, hlavne nie u chlapcov, ktori sa pravdepodobnejsie ucia gramatiku tazsie a o to skor potrebuju "pochopit"... Nepoznam pedagogicke metody vyucby, ale viem, ze v mnohych veciach si deti odnasaju do zivota zazitky, ktore by ucitelka ani nepovedala a preto maju ich chyby ovela tazsie nasledky ako neskor. Ved ich slovo ma castokrat vacsiu vahu ako slovo rodica (ked pani ucitelka povedala, ze to ma byt tak, tak to bude tak a hotovo 😉 ). Aj ked toto urcite platilo, ked som chodila do skoly ja (pred 14-timi rokmi) a verim, ze dnes to maju ucitelky ovela tazsie... ale ucitelstvo nie je povolanie, ale poslanie a podla toho by si ho mali ludia aj vyberat... (a povinne by mali byt ucitelky vydate)

kisska
5. sep 2008

pardon, na zakladku som chodila pred 24 rokmi - som sa chcela urobit mladou 😀

parybka
5. sep 2008

ted jsem objevila v jedné diskuzi - podstivec.... to jsem přemýšlela, co to asi je 😀
ale musím podotknout, že to je ojedinělá perla, dotyčná jinak píše velmi dobře 🙂

yenn
5. sep 2008

Parybka 😀

vsimli jste si, ze nekteri lidi pouzivaji zcela bezne slovo SAMOZDREJME?

lucianka
5. sep 2008

Já se teda ČJ nikdy moc neučila (i když jsem měla vždy za 1), ale hodně mi dalo to, že jsem četla...furt a fakt dost 🙂 Takže prostě píšu a když si nejsem jistá, tak se řídím podle toho, jak to vypadá 😀 Většinou to vyjde 😀

jabber
6. sep 2008

liviky - co to je? 😀

parybka 😀

nobody
6. sep 2008

pinema ... co to sakra je, livi? 😀

haluskacz
6. sep 2008

kisska, nemyslim si, ze to tak nutne musi byt. Ja mela na zakladce na cestinu s prominutim hovado, a presto se cestina stala mou celozivotni laskou (verim, ze opravdu celozivotni) 🙂 Uz na prvnim stupni me teda ucilo hovado, ktery tvrdilo, ze kamna jsou zenskeho rodu. No nic, nebudu si pripominat stary krivdy 🙂

jabber
6. sep 2008

liviky - napadla mě panenka 😀

nobody
6. sep 2008

jabbrinko, nemůže to být cinema? 😀

haluskacz
6. sep 2008

hehe a vite, co je míňata?