Praženie zelenej kávy doma

papanasa
12. apr 2015

Ahoj, je tu niekto, kto praží kávu doma? Budem rád, keď dáte o sebe vedieť, skúsenosti, prípadne ako ste sa k tomu dostali. 😉 Ja som to už skúsil ale ešte to chce vylepšiť.

bbbarunka
13. apr 2015

@papanasa ahoj. s manzelom sme si skusali doma prazit kavu, ale postupne sme prestali. sice nam velmi chutila, ale pri dietati sme zleniveli:/ manzel pred par dnami spominal, aby sme skusili znova, tak snad sa podari🙂 my sme prazili zelenu kavu od GP na popkornovaci. co pouzivas ty?

papanasa
autor
14. apr 2015

@bbbarunka ahoj, vdaka za typ. Ja som to zatial skusal na panvici, resp. v hrnci (aby mi zrnka nevylietavali mimo pocas miesania). Kolko gramov ste zvykli naraz prazit v popkornovaci?

bbbarunka
14. apr 2015

@papanasa fuha, uz si nepamatam. a myslim, ze sme to ani nevazili. prazili sme si kavu na cca 5 az 7 dni. vtedy sme ale preferovali espresso. Teraz ho kombinujeme s inymy typmi pripravy kavy, kam treba viac kavovych zrn, takze by to vyslo na cca 2 az 3 dni.
Ty pijes cerstvo uprazenu kavu hned? my sme ju skusali aj hned, aj sme ju nechali par dni "vydychat",

papanasa
autor
15. apr 2015

@bbbarunka tiez sme predtym pili presso, ale sme presli na alternativnu pripravu Chemex / Hario dripper. Kavovar sme nakoniec predali, lebo sme z neho uz ku koncu vobec nepili kavu.
Cerstvo uprazenu sme skusili, ale viac nam chuti kava, ak ju nechame aspon den oddychnut. Je to individualne. Napr. jeden praziar mi hovoril, ze jedna brazilska odroda mu najviac chuti, ak ju necha stat aspon dva tyzdne.

bbbarunka
15. apr 2015

@papanasa o dvoch tyzdnoch som nepocula, zatial len o tyzdni. u nas je tiez dripper /ale kalita/, frenchpress a kedysi bol aj chemex /vecna mu pamiatka, rozbil sa, fnuk/ a kotogo /to nam zas nefunguje na indukcnom sporaku/. muz ma este v praci aeropress a obcas ho prinesie domov. je to paradna vecicka, kavu urobi podobne silnu ako espresso (mne ta chutova intenzita v inych kavach chyba). a mimochodom, pred par dnami vyhral slovak majstrovstva sveta prave v aeropresse🙂
btw, pokusim sa najst fotky z prazenia, len to bude trochu trvat.

papanasa
autor
16. apr 2015

#domaprazenakava @bbbarunka nad aeropressom som uvazoval, len mi vadi, ze je z plastu. Ale pocul som, ze #kava je z neho vyborna. Tiez sme mali kotogo, ale podobne ako u vas, na indukcii nefungoval. ☹ Teraz ideme kupovat vhodne aj na indukcny sporak.

bbbarunka
22. apr 2015

@papanasa jej, sorry, ze som doteraz neodpovedala. kava z aeropressu je naozaj velmi dobra, potvrdzujem. no ten plast.. co uz. ja som ho muzovi kupila do novej prace a nakoniec je u nas doma🙂 ake kotogo je vhodne na indukcny sporak?

bbbarunka
22. apr 2015

@papanasa mimochodom, idete na coffeefest?

papanasa
autor
23. apr 2015

@bbbarunka v pohode, ja som tiez dost zaneprazdneny, a nedostanem sa sem vzdy.

Kotogo napriklad tieto:
http://www.ekavickar.sk/moka-kavovary/bialetti-... http://www.ekavickar.sk/moka-kavovary/bialetti-... http://www.interstore.sk/produkt/Gat-Moka-kavov...

Na coffee fest sa zial nedostaneme, budeme mimo BA. Ak pojdes, daj vediet ako bolo. 😉

bbbarunka
23. apr 2015

@papanasa wow, super, diky za tip. a rovno bialetti🙂 jj, dam vediet, ako bolo

papanasa
autor
24. apr 2015

@bbbarunka dakujem 😉