Prchkosť priateľa. Ako na to?

glow1
4. júl 2017

Baby ako riešiť keď priatel (nebývame spolu) je strašne prchký? Nie agresivny, je to užasny človek ale nenormalne prchky. Keď sa pochytime na niečom a urazí sa tak nekomunikuje a je naštvaný aj niekoľko dní. Ako na takých ako je on? Ako ho čo najskor dať do normálu? Abslotne neviem ako na takych ludi.

svetlana35
4. júl 2017

@glow1 no len kludne a diplomaticky. Nech sa nevytoci do nepricetna. Vsetko pekne vysvetlit v klude, a uvidis ci sa jeho prchkost prejavi

libawet
4. júl 2017

@glow1 tomu sa nehovorí prchkosť, ale nevyzretosť.

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lorela
4. júl 2017

@glow1 Keď sa zdúva ako koza aj na niekoľko dní, asi len dospieť musí.

korpiklaanka
4. júl 2017

Môj manžel je tiež prchký. Ale iba v práci. Nanešťastie pracujeme spolu. Keď ho niečo nahnevá, tak nadáva a kričí... Na mňa nikdy nekričal, v hádkach je to skôr opačne, bľačím ja. Takže je to o niečom inom ako opisuješ ty. jedna vec je prchkosť, druhá to zdúvanie. Ja manžela nechám tak, ignorujem ho, aj keď to vo mne kypí ale samého ho to prejde do piatich minút 🙂 proste ho nechám vykypieť a až potom sa porozprávame. neriešime nič horúcou hlavou. no s tým zdúvaním. ignoruj ho aj ty. keď sa chce zdúvať, nech sa páči. ale to mi príde ako správanie sa detí v škôlke.

sardinka336
4. júl 2017

@glow1 naštvany niekolko dni? To robi moja 8 ročna dcera...ale niekolko dni by som jej zduty xicht nezniesla, neznášam to...takze viac menej ju to aj rychlo prejde.
A nebavi sa niekolko dni? A ako budete v buducnosti riešiť konflikty, problémy?? Ze on sa oduje? A rady typu...ticho, po špičkách a diplomaticky...no spravil by mi to par krat a aky pozičaj taky vrat....par dni sa ani ja nebudem bavit s nim, či mu to docvakne. Kazdopadne tento jeto ,,prejav,, je znamka velkej charakterovej nezrelosti. Moze byt inak zlaty ako maltezák...ale niekolko dni aby mi chodil po dome ofučany a naštvany tak velmi rychlo by som ho kopla do vyfuku a povedala mu čo si o jeho spravani myslím...a nečakaj ze sa zmeni, to je asi jedina rada ktoru ti tu mozeme dat.

lienka737
4. júl 2017

Ak Ti to povahovo nevyhovuje (čo zjavne áno a dokonca ani spolu nebývate), tak ho pošli kade ľahšie čím skôr.
Načo si zbytočne komplikovať život. Normálne to nie je duť sa niekoľko DNÍ?!

sissy27
4. júl 2017

@glow1 toto nie je prchkosť, toto je rozmaznanosť a ješitnosť. A je len na tebe, koľko toho budeš tolerovať. Ja toto neakceptujem ani u malého decka, nie ešte u dospelého (aj keď tu je tá dospelosť diskutabilná) človeka. Ak sa chce zdúvať a čakať, kedy ho ja prídem odprosiť, tak nech sa páči, tam sú dvere, nech si berie aj svoje saky-paky a dovidenia. Keďže spolu nebývate, tak toto sa u vás urobiť nedá, ale teda neviem ako to u vás vyzerá "potom" - on sa po pár dňoch ozve akože nič? alebo ty tých pár dní vypisuješ a škemráš, aby sa už nehneval? Nuž v prípade, že by ho to teda prešlo a on sa zjaví akože nič, tak by som mu vysvetlila kde je sever, že toto bolo naposledy a ak to spraví ešte raz, nech sa viac neukazuje a aj by som to dodržala. K druhej variante len toľko, že to by som nerobila ani keby bol posledný na svete a záviselo by od neho zachovanie ľudského rodu.

hapipa
4. júl 2017

Tak sa podľa mňa chovajú mal= deti a nie dospelý chlap. Uraziť sa a odmlčať sa,to čo je? Treba sa tomu podľa mňa len postaviť, lebo mi to príde tak, že sa ťa snaží len využiť a v každom prípade len očakáva, že sa mu ty ospravedlníš a prídeš s prosíkom

deti95060810
4. júl 2017

ľudia čp sú prchkí, sa nezdúvajú niekoĺko dní. Prchkí je takí, čo sa rýchlo nahnevá, neovládne svoj hnev, kričí, jačí, vrieska, trieska so všetkým a po pár minútach je kľud...
Ak sa niekto oduje tak ten nekomunikuje, ale nezvykne kričať....
Žiť s prchkým človekom nie je žiadna sláva, nie je to med lízať....niečo podobné som už poznala, bola som rada, že som sa ho zbavila....To nevieš kedy mu preskočí v tej pridrbnutej gebuli...Neprerobíš ho čo by si čo robila....takí ľudia nie sú pre mňa...

lujziana44
4. júl 2017

Tak to bude asi jeho povaha, neviem či sa s tým bude dať niečo urobiť. Musíš si uvedomiť, že chlapa nikdy nezmeníš, možno sa ti to na chvíľu môže zdať ale zakaždým sa to vráti do pôvodných koľají. Môžeš sa s ním o tom skúsiť porozprávať aby sa snažil to trochu dať do poriadku ale úplne sa toho asi nikdy nezbaví

leusko217
4. júl 2017

Chlap je velmi hrdy a ma velke ego. Moja rada, vyser sa na neho. Nikdy ti k nicomu nebude. Mala som takeho. Nikdy mi nepovedal prepac. Vzdy vsetko obratil proti mne. Rodicia ho totiz vychovali ako the best man in the world. Bez chyby, vzdy boli druhi na vine. Nedala som si povedat ani ja ked ma od neho odhovarali. Teraz je to uz moj exmanzel. Ked si nasiel milenku, ja som bola na vine😀

rusalkablack
4. júl 2017

@leusko217 milion pacikov, moj exmanzel bol presne taky, vzdy som ja bola vsetkemu na vine. Vrieskal, skriekal a ked videl, ze nic nedosiahne, tak ma fyzicky napadol. Potom na druhy den klacal na nohach a ospravedlnoval sa.Mna upodozrieval, ze mam milencov, co by ma nikdy ako vydatu nenapadlo, a on si uzival s ludrami, co chodili s chlapmi za pivo a rum...Od takeho chlapa len prec, taky sa nikdy nezmeni

leusko217
4. júl 2017

@rusalkablack ☺ no je takychto chujov je dost. By som im ho odtala na klate...

janickacrazy
5. júl 2017

@glow1 Moja sestra má doma podobného exota, tu nepomože nič, sú spolu už roky a nič sa nezmenilo. Stále sa dokáže zduť za hocičo a nerozpráva sa s nou aj niekoľko dní, týždnov, rekord bol mesiac. Proste magor.

mimiqa
5. júl 2017

@glow1 mam podobneho aj na par dni sa vypol..zacala som to ignorovat a ze mi to nevadi...to ho prekvapilo a skor on sa pyta....treba vela energie k tomu...trvalo mi to moja aj rok aj pol pokial sa uvedomil....