Je divné mať s priateľom oddelené izby?

26. máj 2023

Možno to bude znieť divne, ja tiež napríklad nepoznám nikoho kto by mal s partnerom v spoločnom byte každý vlastnú izbu, ale ja si myslím, že by mi to tak vyhovovalo 😃 ešte teda spolu nebyvame, ale zvažujeme spoločne bývanie. Ja som odjakživa samotar, zvyknutá bývať sama, mám rada svoj poriadok a kľud kde by som si vedela riešiť svoje pracovne veci, cvicit....potrebujem mať taku svoju zašivareň kde by som bola sama. Čo vy na to??? Samozrejme spať spolu - tomu sa nebránim, s priatelom to nemá nič spoločné len som proste dost introvert ktorého samota dobíja.
Priatelovi som to spominala a nejak nenamietal len bol taký prekvapený lebo sa s takou poziadavkou ešte nestretol.

terry658
26. máj 2023

Mať izbu navyše tak idem do toho všetkými desiatimi.

filipka250
26. máj 2023

Ja by som to tiez takto chcela, zial priestory to nedovoluju. Mozno raz 🙂

janka1011
26. máj 2023

Ak sa pýtaš, či je to divné, tak áno, je to divné.

divokykonik
26. máj 2023

Pre mňa to nie je divné. Ja napríklad nespím s mužom v jednej izbe, aj to príde mnohým divné 😀 (keby mám počúvať jeho chrápanie dennodenne, tak ho asi prihluším).

autor
26. máj 2023

@divokykonik áno, ďalšia vec že som strašne citlivá na hluk. Pri mne nemôže nikto ani dýchať 😂

dzulli1980
26. máj 2023

My máme, teraz už s manželom, od začiatku vzťahu oddelené spálne ... preto, že on chrápe neskutočne ... za mňa je to OK, pokiaľ ostatné veci vo vzťahu fungujú normálne.

nique
26. máj 2023

Máme 7iz dom, sme 4ria. Manžel ma svoju pracovňu, to je jeho svet. Ja mám pre seba “hosťovskú”. To je môj svet. Je veľká, mám tam manželskú posteľ, piano, gauč, pracovný stôl, deti mi tam nechodia, zariadila som si podľa seba. Neplánovali sme tak veľký dom, ale vyšlo to tak. A je to skvelá vec. Každý z nás ma dosť životného priestoru. A náklady sú takmer rovnaké ako s menším domom.

ema22270
26. máj 2023

Nie je to divne, ak vam to obom vyhovuje, tak smelo do toho.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavomira236
26. máj 2023

V uk som zehlila v 4rodinach z toho 3 rodiny malu oddelene spalne. ja spim oddelene s chlapom spim s dcerou strasne chrape

syslik81
26. máj 2023

ja som vedlaa ex nevedela zaspat .. strasne chrapal prehadzoval sa.. spali sme oddelene ale odlucilo nas to ... boli sme uz skor spolubyvajuci

rebrambora
26. máj 2023

Vo vztahu je normalne vsetko, co vyhovuje obidvom.

elalala
26. máj 2023

No my sme uz sice manželia, ked sme spolu len chodili a bývali v podnajme, tak sme mali len 1 izbu...a teraz vo vlastnom dome mame spoločnú spalnu, ale manžel ma svoju pracovnu, kde ma aj svoju elektroniku a je to taka jeho zasivaren a ja mam svoju knižnicu, kde mam aj šijací stroj a take veci...ze kazdy mame svoj vlastný priestor...ale to uz je ine no, vy este len zvažujete bývanie...tak ja by som ti len odporučila sa riadit svojimi pocitmi a pocitmi priateľa 🙂 ak to vam vyhovuje a nenarusa vzťah, je to v poriadku 🙂

babulkomale
26. máj 2023

Ja ti fandim, vyhnes sa mnohym problemom. Chod do toho urcite. Je to uplne legitimne a pochopitelne.

babulkomale
26. máj 2023

@jabadabadu Downton Abbey 😃👍

nekonecna_katastrofa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
26. máj 2023

Mame s muzom oddelene spalne roky rokuce...

- muz strasne chrape
- vstavame a vstavali sme rozdielne casy
- pri mne "kazdu chvilu" spal v spalni kojenec a bola som na kazde suchnutie zobudena
- ano potrebujem svoj sukromny priestor a muz tiez
- na sex ci vztah to vplyv nema ziaden, ked spim, tak spim a spim dobre, v tichu a klude

zuzanka.zuzu
26. máj 2023

hmmmm zaujímavé.... tak už chápem, že mi tí ženatí chlapi na pokeci v noci pred milión rokmi keď som bola mladá žaba nekecali a skutočne nespali s manželkami 🙊😂 (ergo "ona je zlá, sme spolu len kvôli deťom" 🙄) och ženy, ženy....

lavender273
26. máj 2023

My spime oddelene a vsetko funguje dobre. Obaja sa vyspime a nerusime sa. Hlavne mi nikto nekradne paplon a vankus. A mozem 'dychat nahlas' kolko len chcem 😄

majlo1234
26. máj 2023

@zuzanka.zuzu oni tym spanim teda naozaj mysleli len spanie? Pretoze oddelene spanie naozaj nema ziadny volyv na sexualny zivot. To skor tie deti🤣

pbra40
26. máj 2023

.... a tá radosť, keď ho pozvem do svojej lóže .. 🤪🙈👌

matkahelka
26. máj 2023

ja zijem 15 rokov v harmonickom a stastnom manzelstve a asi polovicu z toho spime oddelene. zdoraznujem spime. sexujeme normalne. moj muz sialene chrape, ja som extra citliva aj na hluk, aj na take to obtieranie nohou/rukou v spanku. a pre mna je spanok, dobry spanok v zivote uplne gro, bez toho ja neviem normalne zit.nam to takto uplne vyhovuje. nasi susedia spia rovnako oddelene, svagor so svagrinou menili byt za vacsi tiez kvoli tomu, aby mohli spat zvlast.

zuzanka.zuzu
26. máj 2023

@majlo1234 no to ja neviem, ani som nemala najmenší záujem to zisťovať keďže hneď ako som zistila že je ženatý tak konverzácia skončila, ale nikdy mi nešlo do hlavy ako je možné že naozaj majú čas a priestor na také dlhé rozhovory 😔 a to ozaj nebol jeden-dvaja muži a zopár správ 🙈 lebo však než z nich vypadlo, že majú ženu tak sme dllllho kecali... a vieš čo je najhoršie? že som si povedala, že asi im to teda vážne doma neklape - veď povedz, ktorá manželka by im tolerovala nočné písanie na pokeci? 😀 a ony pritom sladko spinkali nevedomé vo vedľajšej spálni s pocitom harmonického manželstva a s myšlienkou zajtrajšieho sexu so svojím skvelým manželom 😂

levandula7
26. máj 2023

nie, nie je to vôbec divné.. my sme dvaja + mačka v štvorizbáku, pretože obaja pracujeme z domu a každý potrebuje vlastnú pracovňu, v ktorej samozrejme obaja trávime aj nejaký svoj voľný čas - tiež sme obaja introverti. spálňu máme spoločnú. poznám ešte jeden pár, kde majú obaja vlastnú pracovňu a jeden pár, kde majú oddelené spálne, lebo muž chrápe.. nie je na tom nič divné, len to nie je bežné, pretože málokto má miestnosť alebo dve navyše 🙂

divokykonik
26. máj 2023

@zuzanka.zuzu Lenže ani spoločné spanie ti vernosť nezaručí.

lenvam
26. máj 2023

@pbra40 🤣 to mi pripomenulo vtip. S manželkou mame oddelené spálne ale nemá to žiaden vplyv na nás sexuálny život. Keď chcem sex zapiskam,ked ona tak príde ci som pískal 🤣

liusa82
26. máj 2023

aj my to tak máme a sme spokojní🙂 tiež ked to dakde poviem sme za čudákov.Ale aspoň sa každý fajne vyspíme doružova bez budenia a aj tá druhá stránka dobre funguje😀 to neni len o spoločnom spaní.Ja rada napríklad otváram aj v zime okno pri spaní alebo neznášam ked mi dakto funi do ucha ked idem spať.A inak oddelené spálne odporučal aj známy už zosnulý psycholog Dušan Fabian

majlo1234
27. máj 2023

@zuzanka.zuzu tak myslim, ze cas by si nasli aj cez den. Ved pracujuci ludia travia minimalne 70 percent casu osve.
A dobre si spravila, ked je muz nespokojny, nech si nehoni ego na empatickych osamelych zenach na pokeci, ale robi s tym nieco. Tito nestastni machovia sa chovaju jak nesvojpravni fakt

mimikarol
27. máj 2023

My máme oddelené spálne a poznám viacerých čo tak majú. Keby mám spat v jednej izbe s mužom tak zabijem buď jeho alebo seba. Tiež sa na to niektorý pozerajú "cez prsty". Takže ako už bolo spomenuté, normálne je to čo vyhovuje obom

anabel2341
27. máj 2023

Mame trojizbový byt kde každý má svoju izbu mam rada svoje súkromie svoje veci na poriadku a on taktiež tak sme to tak vymysleli , jednu izbu mam ja kde mam svoje kozmetiku toaletny stolik veci atď, a on svoju ale spíme spolu v jeho izbe :D nezaspím bez neho ale nezniesla by som mať všetko spoločne v jednej izbe musím mať všetko na poriadku :D
Zatiaľ deti nemáme tak nám to tak vyhovuje