icon

Prečo sa ľudia stále sťažujú na teplo?

25. jún 2026

Len by ma zaujumalo preco sa ludia v mojom okoli neustale stazuju na teplo. Nepoviem raz. Ale xkrat denne. Myslim hlavne mladych zdravych, ktori nemakaju fyzicky. Neustale a neustale sa predomnou stazuju a ja som ticho lebo ma to nezaujima. Aj mne je tepli. Ale je leto a dva mesiace sa vydrzat dá. Potom az take teplo nebude a naopak dlhe mesiace bude zima. Skor by som pochopila keby sa stazovali na zimu. Co im vlastne na toto odpovedat? Mam sa nejak pokusit zmenit pocasie? Este raz zdoraznujem myslim ludi ktori sa opakovane viackrat za den stazuju a uz su mi s tym otravní

Strana
z4
anonym_edae24
Včera o 13:47

@anonym_autor My v robote tiež sa bavíme že Bože zas bude horko, zas na skapanie. Toto neni sťažovanie sa ale realita. Si zober že dnes u nás 38 stupňov, toto neni teplo ale horko. A predstav si že v tomto horku si vonku na slnku, pracuješ a slnko na teba páli. Potis sa, nevládzes, hlava sa ti točí, máš závraty od tepla dobre že nie na odpadnutie.
Čím som staršia tým horšie znasam takéto horúčavy ale pravda že každým rokom je teplejšie a teplejšie cez leto.
Potom dôjdem domov po práci, sadnem si a nevládzem. Nevládzem ani hýbať sa, robiť niečo, proste ma to teplo úplne ničí fyzicky. Nedá sa ísť von s deťmi lebo nedá sa ani dýchať, v noci sa nedá spať. Je to hrozné.
Možno sú ľudia ktorý majú radi toto horko ale v mojom okolí nikto. A čo sa týka zimy, v zime keď mi je zima oblečiem sa. Ale v lete keď mi je horko čo mám robiť, kožu sa nedá vyzliecť alebo mám chodiť holá, ani to by nepomohlo tak je teplo.

anonym_943996
Včera o 16:17
@biba_18

@anonym_943996 neznášam takéto počasie. vyslovene nezášam…

@biba_18 ja sa citim ako zombie

anonym_208c21
Včera o 17:18

@anonym_autor autorka... a prečo nás zaťažuješ svojimi sťažnosťami ty? 🤔

anonym_f46fca
Včera o 23:05

Tak lebo zijes na Slovensku a tu sa vacsina ludi na nieco stazuje 🙂 Povedz im, ze ked sa in nepaci, nech si pobalia kufre a mozu ist kde je chladnejsie, nik ich tu nedrzi 🙂

avatar
euka210
Včera o 23:38
@biba_18

dnes sme s o tom bavili v aute … proti zime sa vieš brániť. ako sa vieš brániť proti teplu??

@biba_18 presne toto som povedala aj mojim detom...v zime sa obkecies, zakuris...a v 35C co mozes?

avatar
magdalienka11
Dnes o 05:06

@anonym_autor vsimni si media. V rádiách každých 10 minút len info o horúčavách, diskusie ako co kto v teple robime.... vymyvace mozgov.

avatar
margotka17
Dnes o 11:10

@anonym_autor mne osobne teplo nevadí, mám rada teplo. Ja sa skôr na zimu sťažujem, že sa neznášam obliekať toľkými vecami, aby mi nebola zima 😏. Ty im povedz, nech si zapnú klímu.

anonym_bd8e0d
Dnes o 11:23

Ja som vždy milovala leto, krásnu jasnú oblohu, slniečko, tepľúčko. Aj mňa by si na pohľad zaradila k mladým ľudom bez zdravotných ťažkostí. Nevešiam každému na nos, s čím denne bojujem. Odkedy ma navštívila tetánia, mávam pri takýchto horúčavách veľmi nepríjemné stavy už od rána, kedy je ešte celkom znesiteľne. Motá sa mi hlava, búši srdce, ťažko sa mi dýcha, cítim tlak v spánkoch, niekedy mi je až na zvracanie. Pracujem v škôlke, trieda prehriata, vetrať sa veľmi nedá a prievan robiť nebudem. S deťmi musíme ísť von a ja to tam naozaj nedávam. K búšeniu sa pridajú extrasystoly, až mnou myká. Niekedy sa naizaj bojím, aby som neodpadla. Neustále sa nalievam vodou, ochladzujem si zápästia. Dosť často ma bolí hlava. Keď prídem domov, som z tej vody celá opuchnutá, neskutočne ma bolia nohy. Manžel je v stredu, že "hekám". Nefrflem, že je horúco. Veď je leto. Len ti dávam pohľad z inej strany.

anonym_f5815d
Dnes o 11:25

Milujem jeseň a skorú jar. Tiež patrím medzi sťažovateľov na leto, ale my to robíme v práci všetci takže si nemáme čo vyčítať a ani to teda nemá komu ísť na nervy 🙂 no keby mi leto nevadilo a všetci okolo frflú tak mi je to asi jedno..

autor
Dnes o 11:35
@anonym_bd8e0d

Ja som vždy milovala leto, krásnu jasnú oblohu, slniečko, tepľúčko. Aj mňa by si na pohľad zaradila k mladým ľudom bez zdravotných ťažkostí. Nevešiam každému na nos, s čím denne bojujem. Odkedy ma navštívila tetánia, mávam pri takýchto horúčavách veľmi nepríjemné stavy už od rána, kedy je ešte celkom znesiteľne. Motá sa mi hlava, búši srdce, ťažko sa mi dýcha, cítim tlak v spánkoch, niekedy mi je až na zvracanie. Pracujem v škôlke, trieda prehriata, vetrať sa veľmi nedá a prievan robiť nebudem. S deťmi musíme ísť von a ja to tam naozaj nedávam. K búšeniu sa pridajú extrasystoly, až mnou myká. Niekedy sa naizaj bojím, aby som neodpadla. Neustále sa nalievam vodou, ochladzujem si zápästia. Dosť často ma bolí hlava. Keď prídem domov, som z tej vody celá opuchnutá, neskutočne ma bolia nohy. Manžel je v stredu, že "hekám". Nefrflem, že je horúco. Veď je leto. Len ti dávam pohľad z inej strany.

@anonym_bd8e0d to ja samozrejme chapem. Clovek ktory pracuje v triedach a este musi chodit von ma plne pravo "stazovat sa" a nemat leto vtedy rad. Ja som hlavne riesila ludi ktori maju dobre podmienky v praci.

avatar
saxana000
Dnes o 11:47

Rovnako ako sme si zvykli na zimu ze kurime a obliekame sa a zbytocne nechodime von.praktizujeme aj teraz.chladime si klimou po dome behame lahko obleceni pitny rezim sem tam sprska a von len ked je to nevyhnute.

avatar
refly
Dnes o 12:08

Mne tie nonstop pindy tiež vadia. Áno, sú horúčavy, áno je to nepríjemne. Vieme. Ale furt dookola o tom mlieť ako najotravnejšia, uskučaná ohratá platňa.... Niekedy mi to príde ako keby som sa bavila s ufňukanými, 5 ročnými deckami, ktorých bolia nohy a a nechcú ísť ďalej.
Je horko. Iné to nebude. Kúp si vetrák do ruky, klímu do bytu, napi sa studenej vody a choďte k vode, ak máte možnosť. Alebo sa zavrite do ľadničky. 3-4 mesiace ročne je jediná téma skučanie a dospelý ľudia sa menia na nevyspatých škôlkarov.

anonym_6bc0ce
Dnes o 12:19

@anonym_autor asi preto, že keď je 38-40C je im teplo. Nie?

avatar
liusa82
Dnes o 12:55
@anonym_cb69d0

Boha lebo nám je tak teplo že to musíme celý deň opakovať 🤣 proste otras mám rada teplo ale mne vôbec nepríde toto v pohode 32° ale pocitovo 40° v noci stojí vzduch cez deň sa nedá fungovať do hodiny mám pokazený makeup vlasy všetko. Áno potrebujem sa sťažovať lebo nič iné s tým urobiť neviem. A keď už sme tu ženy ako sa uoravujete v tomto teple? Aby aj účes stál aj makeup prežil? 😀 Lebo čokoľvek spravím vlasy sú spotené hneď 😭

@anonym_cb69d0 normálne.Ja si dávam klasika makeup aj korektor ale pod to skús podkladovú bázu mám satin od dermacolu ale ja si to dávam celoročne takto... tiene nenosim len špiralu.Ale to nenosim ani bežne cez rok moc namachlené oči.

avatar
adelina_modelina
Dnes o 14:31

Podla mna len nechcu byt na slnku alebo im vadí že je také teplo lebo sú take typy ľudi

anonym_d60504
Dnes o 14:37

mne toto teplo tiez prekaza, v robote mame klimu ( ale ta je odporna) aj doma ( rezim windfree je super) , ale je priserne sa niekam presuvat...ak by som musela vonku robit, alebo aj dnu bez klimy, to by som davala len stazkostami..ja mam okazite hlavu celu spotenu...

Strana
z4