Prerábka bytu u susedov má trvať do konca marca

ave_eva
5. jan 2021

Zdravim kocky, bývame v bytovke a máme malé dieťa, susedia sú buď dôchodcovia alebo ľudia pracujúci z domu. Pod nami sú noví majitelia a začali prerábať byť, dnes vyhodili na dvere oznam že to bude trvať do 31.3.!!! Je to podľa vás normálne prerábať 3i byt tri mesiace??? Všetci sme doma, nikde nechodíme a oni nám idú buchotat štvrť roka...neviem ako už reagovať...diky za prečítanie

pribinak
6. jan 2021

@evalin88 off topic, ale von sa mize ísť

rebekamarcusko
6. jan 2021

@ave_eva 3 mesiace je uplne normalny cas. Manzel ma stavebnu firmu a prerabaju cca 2 mesiace 3i.byt,ale to preto lebo su extremne rychli a prace co su tichsie,tak robia aj cez vikendy. Najhorsie su zaciafky,ked sa bura. To je najvacsi hluk potom uz to neni take katastrofalne. .

zuzanaete
6. jan 2021

@martina1201 A keby susedia nesuhlasili, tak sa nemoze akoze prerabat? Ved na to je stavebny zakon, ze na co treba mat povolenie a na co nie. Na co netreba povolenie, tak si clovek moze prerobit podla seba v ramci povolenych hodin.

ivanaks
6. jan 2021

@ave_eva Dobrý deň, u nás suseda prerába 1-izbový byť už 8. mesiac (cez firmu z iného mesta), takže je to úplne v norme.

erienka
6. jan 2021

@ave_eva no mna by asi porazilo

lianka123
6. jan 2021

@ave_eva ahoj. Jedine co pomoze sa odstahovat do domu... my sme mali susedov co 24.12 prerabali do 10vecer a v kuse asi 2 mesiace, stekajuci pes non stop, dupotajuce deti nad nami, a zateplenie riesili 6 mesiacov akurat pocas mojich statnic. Uz sme v rodinnom dome samostatne stojacom.

shee11
6. jan 2021

to mas dobre. susedia nad nami prerabali tri roky. s malymi prestavkami, trieskali vkuse. bez srandy. zacali ked mal syn 2 roky, skoncili ked mal 5, medzitym som stihla porodit druhe dieťa a mierne sa z toho psychicky zrutit 🙂

martina1201
6. jan 2021

@zuzanaete ja som napísala ako je to u nás. Susedia čo prerábali tak tiež zbierali podpisy. Ono je to asi len formalita a tiež upozornenie že sa bude niečo prerábať. A podľa mňa je to správne a lepšie než v piatok vycapit papier že od pondelka sa bude prerábať.. Ešte som sa nestretla s tým že by niekto nesúhlasil. Ale vyžaduje to správca tak sa to u nás robí.

leskovael
6. jan 2021

Človek aby sa aj bál kúpiť byt nedajbože v pôvodom stave, že ešte ho len začne prerábať a už na neho budú susedia krivo pozerať že robí hluk. Tak asi neprerába jednu izbu, ale komplet byt.. Nebudú vám tam denno denne vŕtať a búrať neboj sa, budú dni hlucnejsie aj tichšie.. Hold to je bývanie v bytovke, nato treba aj myslieť pri kúpe /sťahovaní sa.. My bývame v dome a na jeseň sused pili drevo to mám na neho zazerať že už o 7pili a ja som sa nato zobudila? Kúsok od nás je veľký pes ktorý šteka, čo mám chodiť tam že ho počujem skoro každý večer ked idem spať? O 2 domy ďalej od leta stavajú dom, mám hundrať že mi chodia okolo domu veľké autá, miešačky, bagre a nvm čo ešte? Sú to bežné veci v živote, len je dnes s toleranciou akosi problém..

nyusika
1. mar 2021

@ave_eva kazdy den nebudu vrtat a buchat, tri mesiace je uplne normalna doba prestavby.