Preventívna prehliadka 7-ročnej dcéry

22. jún 2021

Ahojte, dnes som bola s dcérou (má 7 rokov) u lekárky na preventívnej prehliadke.
Úplne bežná prehliadka ako každý rok, až nato že dcére prikázala, aby si ľahla na bruško a stiahla jej nohavice a skontrolovala jej zadok. Nemám teraz v úmysle ísť proti lekárke, len by som chcela vedieť prečo to urobila. Ďakujem.

luccija
22. jún 2021

Este som to nezazila, nepozerala jej chrbticu a kostrc.Nemala niekedy krvacanie zo zadku?ze pozerala zlatu zilu?co si sa nespytala?🙂teraz budes mat chrobaka v hlave

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. jún 2021

@luccija vďaka za odpoveď. Na pozeranie chrbtice je potrebné, aby lekárka stiahla dieťaťu nohavice?

tncka
22. jún 2021

Pytas sa neskoro a na nespravnom mieste🤔

autor
22. jún 2021

@tncka Viem, že sa pýtam neskoro a na nesprávnom mieste, ale lekárka veľa rozprávala a pôsobí dosť prísne a nechcela som jej skákať do reči, a potom mi už bolo blbe sa opýtať , prečo pozerala dcére zadok 🙃 tak že či niekto nemá podobne skúsenosti s takýmto vyšetrením

luccija
22. jún 2021

Kostrc konci na zadku

katym77
22. jún 2021

Pozerala či nemá známky fyzického týrania. Dcére tiež v rýchlosti kukla, ale chrbticu jej pozerala vyzlečenú iba v gatkach.

pribinak
22. jún 2021

Je tu skupinka zdravotníci, skús sa opytat tam.

Nemyslím si, že kontrolovaala či je dieťa týrané.

ewelyn3
22. jún 2021

Kontrolovala ci nema mrle alebo hlisty.

judar
22. jún 2021

No tak toto sa bezne nerobi....akoze a ked si to videla to si ju nemohla zbrzdit ze co sa chysta urobit a za akym ucelom?...ja keby toto zazijem tak uz aj je to dieta dole zo stola kedze preventivka obnasa klasicky len vazenie, meranie vysky, meranie tlaku, citanie z dialky a ziadne take ze kukanie kostrce ci vseobecne zadku

pribinak
22. jún 2021

@ewelyn3 však To sa mohla rovno opytat či má dieťa takýto problém, nie?

bluka2
22. jún 2021

V Rakúsku to aj náš pediater pozrel do gatiek - podľa mňa kontrola, či dieťa nie je zneužívané. Za mňa fajn, keďze bohužiaľ niektoré sú a pedofilov medzi nami kopec...

luccija
22. jún 2021

Nepozerala bedrove klby?mojej ano vela deti ma jednu nohu kratsiu a problem s panvou.mojej chytala klby v lahu ns bruchu

janka1011
22. jún 2021

@judar preventívka obnáša oveĺa viac ako len čítanie a váženie...synov vždy prezrie, pozrie hrdlo, uzliny, skontroluje chrbticu, musia ukázať, či sa im dá stiahnuť predkožka,...je toho veĺa. Neviem, či si bola niekedy s dieťaťom na preventívke, ale preventívka neni len váženie a meranie

luccija
22. jún 2021

@janka1011 ploche nohy tiez kontroluju plus prehmatat brucho

zuzubb007
22. jún 2021

Kostrc kontrolovala chrbticu vzdy pozeraju pri raste, nerobila by som z toho vedu, pokym jej dole nenazerala pat minut, u chlapcov je bezne ze na 6 rocnej kontroluju predkozku vsak ak treba podchytit problem cim skor

janka1011
22. jún 2021

@luccija áno na to som zabudla, brucho vždy prehmatá 😊

janka1011
22. jún 2021

@zuzubb007 naša kontroluje predkožku na každej prehliadke, aj keď uz sú starši

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zenazaba
22. jún 2021

@judar hovno hrube.. pri preventivnej prehliadke sa ma prezriet cele telo.

maxxim
22. jún 2021

@judar ja si pamätam ze ked sme chodili zo školy na preventivne prehliadky tak vzdy sme sa *( chalani) museli dať do naha a kontrolovala Nam i zostupenie semennikov)
Akurát škoda v mojom prípade že tieto prehliadky skrz hormóny neboli ziadne..ked narastala puberta a myslim ze nik z mojich rovesníkov nič take neabsolvovali.
Nechcem porovnavať no v mnohych pripadoch*( čo už teraz viem i od inych rodín) je dôlezité aby každý chlapec vo veku puberty mal aspoň raz vyšetrené hladiny hormonov...
Pretoze ak dievca nedostane menstruaciu do cca 15-16 rokov, začne sa to riešiť, no u chlapcov sa neočakava že ma niečo prisť" a v mnohych pripadoch sa o svojej diagnoze dozvedia az ako pohlavne činný či pri zakladaní rodiny.
Niekedy staci tak malo, jediný odber krvi na testosteron...a mnohé pridruzené ochorenia suvisia z timto hormonom a lekari v mnohých prípadoch neprikladaju žiadny suvis a ani nedavaju odporucenia na vyšetrenie hormonov z krvi pri zapaloch, koznych chorobach....
Prepačte, rozpisal som sa, no žienky, myslite na svojich synov v puberte i keď nemaju ziadne priznaky inakosti" aby im bol vykonaný i tento druh vysetrenia ( výsku testosteronu) .
Kolkokrat stoji za tieňom nejakeho ochorenia a bezných lekarov to v mnohych pripadoch vôbec ani len nenapadne ze i muzske hormony adekvatne k veku majú mať hodnotu taku ze je všetko v poriadku no i naopak ze problem treba riesiť od skoreho veku pretoze vcasná liecba výrazne zlepsuje kvalitu zivota.

maxxim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka1011
22. jún 2021

@autor nepozerala...robí to tak, aby sa rodič nepozeral, aby chalanovi nebolo blbo viac ako treba 😉 buď sa otočia chrbtom alebo má vedĺa takú miestnosť a tam kukne

vikusjk
23. jún 2021

nepamatam sa uz, v kolkych rokoch to bolo, ale nasa dr kontrolovala raz tam dole dcere vsetko. Tiez som bola prekvapena, ale neriesila som to, lebo nasej dr doverujem. Na dalsej preventivke, ktoru mala tento rok pred deviatymi narodeninami, ju uz len vazila, merala, odmerala tlak, skontrolovala oci, chrbticu a chodidla. Plus bezne otazky o zdrav.stave.

stanulienkat
23. jún 2021

Si dospela,tak tak si sa mala opýtať priamo vtedy lekárky, alebo si myslíš že je uchylna a robí to zo svojej radosti??? Ja už vás zeny niekedy že nechápem. Dobre vyšetrí-zle je, málo vyšetrí- zle je. Nič vám neni dobre. Aj internista, častokrát aj praktický lekár by mal vyšetriť aj konečník prstom. To robíte z každého lekára úchyla.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. jún 2021

@stanulienkat to naozaj toto si napísala ??? Ja z nikoho nerobím uchyla. Keby si si prečítala, čo som napísala vyššie tak by si vedela. Keď idem na preventívku so synom, tak mu dá dole trenky a stiahne mu predkožku a ohmata ho. A robím z lekárky uchyla??

katym77
23. jún 2021

Každá má iný postup predtým sme mali detskú, ktorá sa veľa pýtala aj pozrela ale nie pod takým stresom. Pred rokom sme sa presťahovali máme novú a syn mal premiéru na 13 ročnej. Tiež sa mi nepáčilo čo od neho chce, ale bála som sa spýtať všetko má napadlo až potom, nevedela som reagovať. A normálne že žiadne súkromie s holým zadkom musel prebehnúť asi 5 krokov aby si ľahol a po ceste ho ešte zastavila. Keď som neskôr išla s dcérou na 7 ročnú, síce tiež dlho bola, ale už bola aj dr.kludnejsia.

ewelyn3
24. jún 2021

@pribinak rodicia nemusia vediet ze ma dieta tento problem. Mnoho rodicov netusi ako by to zistovali, ako to ma vyzerat a ze to vobec treba riesit.

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz