Priateľ a financie

19misiatko93
30. dec 2017

Ahojte chcela by som radu....mám priateľa cca 5 mesiacov..on žije u rodičov ja kúsok v podnájme so synom 6 r.neviem ako fungujú doma či prispieva rodičom na stravu alebo čo ale tu umna či raňajky obed večera už sa stalo samozrejmé len problém je že nakupujem sama ani raz mi nedal ani len 10€ alebo ja neviem že mu to nevadí.ja neviem ako mu mám povedať že niesom jeho matka a niesom povinná ho živiť zadarmo mám 24r syna a som samoživiteľka on ma 28 robí nemá žiadne záväzky...len neviem fakt ako mu to povedať je mi to blbé 😐😐😐

pribinak
30. dec 2017

Normalne by som mu povedala, ze si rada, ze mu u teba chuti, ale tvoj rozpočet je len pre 1 dospelú ženu a 1 dieta. Cize mozes aj naďalej variť pre 3, ale musi pridať financie do kasy a navrhni sumu

sissy27
30. dec 2017

@19misiatko93 ak 28 ročný ešte chce byť u maminky v detskej izbe a nechať sa zadarmo obskakovať zo všetkých strán a nemá sám toľko chochmesu, aby ti doniesol drobný nákup keď ide k tebe na noc, tak ruky preč od neho... Keby ho mama viedla k tomu, že domácnosť niečo stojí, tak mu to docvakne. Máš malého syna, vychovávaj toho...
Ale teda ak to chceš skúsiť, tak ho normálne popros - miláčik, zajtra cestou ku mne by si mohol doniesť nákup - a vymenuj čo treba... Uvidíš ako sa zachová, či s tým bude OK, alebo donesie najlacnejšie veci pre jednu osobu a ešte ti aj dá preplatiť účet...

evittam
30. dec 2017

Presne tak mu to povedz ako si to ru napísala. Proste ta vyuziva.

evittam
30. dec 2017

*tu

19misiatko93
autor
30. dec 2017

Ako on je taký že keď mu poviem čo má doniesť donesie ale nikdy nie niečo navyše hej chipsy a také somariny nerátam jedná sa mi o stravu ..
@sissy27 ako on ma aj svoj byt prerába ho ale presne u maminky a mám z tohoto pocit ze ho tak vychovala ako hovoríš a presne to má aj se.ie že nemá toľko chochmesu aby ho to samého napadlo že aha je sama s dieťaťom dám jej peniaze alebo kúpim niečo hocičo 😐😐
@pribinak aj ja mu to chcem povedať len naozaj neviem ako m..čo mam zahrať divadielko že nemám už prachy alebo také niečo ??je mi to trápne niekomu vyprávať premna základné veci

0silvia0
30. dec 2017

@19misiatko93 tak ako píše @sissy27 - povedz že chceš variť to a to a že potrebuješ nakúpiť, nech ti cestou k tebe prinesie potrebné suroviny z obchodu, nadiktuj a uvidíš ako sa zachová, keď ti je hlúpe mu to povedať narovinu. Ale vidím, že čakáš dieťa, ak je to s týmto priateľom, tak rozhovory narovinu a veci finančné s tým súvisiace vás aj tak neminú...

19misiatko93
autor
30. dec 2017

@evittam Nemam pocit že využíva zas je taký že keď niekam potrebujem ide somnou hocikam poznáme sa už dosť rokov ..nieje nejaký vyuzivacny typ skôr mám pocit že je blbý a mama ho nenaucila čo a ako funguje a čo sa patrí

19misiatko93
autor
30. dec 2017

@0silvia0 viem že stým by problém nemal nediktovala som doteraz nejaké extra nákupy ale keď som napísala prosím dones to to a to tak doniesol

maminuska
30. dec 2017

@19misiatko93 neverím , že mu to nedochádza.
Súhlasím s @evittam , jednoducho ťa využíva a možno to berie tak že ťa obštastní a ty mu navaríš.
Z mojej skúsenosti , ja keď som začala chodiť s mojim terajším manželom ,mala som už dve deti z predchádzajúceho manželstva a môj vtedy priateľ chodil pre vzdialenosť k nám na víkendy. Vždy!! doniesol plné dve tašky potravín, ani zďaleka toľko sám nepojedol.

evittam
30. dec 2017

@19misiatko93 Prepac, ale 28rocny chlap?! 28rocny chlao nevie,ze nic nie je zadarmo? Si robis srandu alebo uz nevies ako ho ospravedlnit? A co ked s tebou ide?

evittam
30. dec 2017

@19misiatko93 A hrať divadielko? To chces hrat divadielko stale? Ste dospeli ľudia-proste na rovinu ako pises tu.

19misiatko93
autor
30. dec 2017

@maminuska hm ťažko povedať ale on je ten typ čo jeho využívajú druhý ale nejdem sa hádať môže to byť aj tak že sa tvári ako chudáčik a využíva ....o obstastneni by som tiež pomlcala 😐😐pretože vidim že ma nemá ani na sex nepotrebuje to zďaleka tak často ako ja hh neviem ako mu to povedať

19misiatko93
autor
30. dec 2017

@evittam nie nechcem ho ospravedlniť ale nejde mi to k nemu že by bol vychcany 😀😀 ono vlastne ja som to pokaslala lebo keď tu spával spravila som raňajky a tak ale zas keď tu má byť do poobedia čo ho nechám od hladu zomrieť??by mi to bolo trápne mu nedať čakala som že keď to bude intenzívnejšie že mu to docvakne ale bohužiaľ...a to chce somnou bývať až strach mám

evittam
30. dec 2017

@19misiatko93 Rozhovor.

maminuska
30. dec 2017

@19misiatko93 priemerne inteligentnému človeku je jasné , že keď sa niekde stravujem, je potrebné na to aj prispieť. Na to nepotrebuješ nejakú extra výchovu , to je v človeku . Normálny človek sa cíti blbo , ako " vyžírka " alebo príživník .
On zrejme tento pocit nemá .
Ďalší problém je v tom , že ako muž by mal mať potrebu napĺňať potreby partnerky a to aj tie najzákladnejšie, skôr by som očakávala že on bude ten kto ťa bude podporovať.

maminuska
30. dec 2017

@19misiatko93 skôr ako si ho k sebe nasťahuješ, dohodni si jasné finančné podmienky , ako bude prispievať na domácnosť, na stravu , na bývanie aťd. Bez týchto podmienok ho k sebe za žiadnych okolností nesťahuj.

pribinak
30. dec 2017

Ale ved rovno pri stole povedz: Jožo, mam ra fakt rada, ale prachy, ktore mam mi vystačia len pre mna a syna, ak mam variť pre 3, co urobím rada, musis mi jednoducho prispievať na stravu a energie.
Co ty na to?

Naco chces hrat nejake divadielko? Vsak normalne komunikuj a ries.

kluska
30. dec 2017

podla mna mu to nedocvaklo :D ale vazne, mam brata, ma 36 a byva u mamky a ked minule napr bol v obchode, bo som ho poslala aby mojim chlapcom daco kupil, tak mi hovori, ze to co take ceny za tie decke veci, hracky, ze to on nechape :D a pokial sa nezivil sam, tak ho to fakt nemusi napadnut. lebo mam kamosky, co ziju mama hotel a tie si nevedia predstavit, ze co to vsetko obnasa, zaplatit najom, poplatky a stravu a neviem co a ziju si tak, ze kavicky, sauna, posedenia, vyletiky a maju uz 35 rokov, takze nie, nedocvaklo mu to, nema zavazky, nemusi platit najom, stravu ani doma a nevie si to predstavit.
skupi asi nie je, ked ti donesie to co potrebujes, takze pohoda. Ked sa poznate uz tak dlho, tak mu to proste na rovinu povedz, ze bohuzial si sama s dietatom a velmi ti to nevychadza financne, kedze mas len na nutne vydavky a na stravovanie pre 2 osoby a pokial zostava u teba, tak by sa ti zisla nejaka financna vypomoc, kedze si sama slobodna matka. A ze nech sa nehneva, ze to nemyslis zle, ale ze si to mu musela povedat, ze proste ty si taka uprimna osoba, nech vie na com je 🙂 a pokial s nim cakas aj babo, tak mu mozes navrhnut aby sa k vam pristahoval s tym, ze bude platit polovicu vydavkov, o financiach treba hovorit pokial s nim planujes buducnost.

19misiatko93
autor
30. dec 2017

@maminuska presne ako píšeš aj ja mám ten názor a pocity ...onchce aby sme bývali spolu ale v jeho byte čo kúpil no ja sa čím ďalej tým viac bojím

maminuska
30. dec 2017

@kluska lenže on má svoj vlastný byt... výdavky sú mu známe.

maminuska
30. dec 2017

@19misiatko93 ale to je zas tá lepšia pozícia ,keby si bývala v jeho byte.
Svoj dáš do podnájmu a jemu budeš prispievať. Horšie by to bolo naopak pre teba, chlapa v byte, ktorému nedocvakáva že treba sa podielať a jeho byt v prenájme.

19misiatko93
autor
30. dec 2017

@pribinak najhoršie je to že ja sa stým zozieram sama potom mám zlú náladu lebo len rozmyslam nad tým a neviem ako mu to povedať nie preto že by sa nahneval to vôbec skôr mi je to až trápne lebo fakt by to mohlo docvaknut normálnemu človeku že základné suroviny a podobne niesu zadarmo ...ako svoj byt si platí ale nieje ten typ alebo ako by som to povedala že nakúpi príde navarí alebo má len tak s niečím prekvapí čo má aj mrzí lebo inak je fakt veľký dobrák ...čo poviem to spraví bez najmenšieho problému ale mám pocit že mu treba všetko po lopate povedať ale fakt mi je to blbeeee doslova a teraz sa stým budem zozierat až kým nevybuchnem

19misiatko93
autor
30. dec 2017

@maminuska tento byt nieje môj bývam len v podnájme ale neviem si predstaviť že bude platiť byť a ja stravu veď predsa výdavky čo sa stravy týkajú sú drahšie a hlavne keď viem koľko je toho schopný zjesť .... hlavný problém je fakt to že čo sa niektorých veci týka neviem komunikovať úprimne a potom len sama seba nervacim

maminuska
30. dec 2017

@19misiatko93 pozri predpokladám že je to otec dieťaťa ktoré čakáš. Ak nechceš zhoršiť situáciu a ostať dvojnásobná slobodná matka, musíš si to s ním odkomunikovať. Lebo to môže dospieť do zlého konca.

anatalia77
30. dec 2017

No môj ty boh...

pribinak
30. dec 2017

Neodkladaj to, zacni to cele okolo financií riesit cim skor, aby si si užila tehotenstvo a nezozierala sa zbytočným problémom.

Ved normalne mu to povedz, ze potraviny su v kazdej rodine najväčšia položka z rozpočtu a nie je normalne, aby sa u teba stravovať a neprispieval.

Ved ako potom budes doma na materskej s dietatom a bez penazi a budes sa bat vypýtať si peniaze na stravu, pluenky, drogeriu a tak?

Co he zo za vztah? To ako chces s nim potom tvoriť rodinu?

catherinah
30. dec 2017

Najskor si napisala, ze Ti nikdy nic nedal a potom, ze ked ho posles na nakup, tak donesie.
Treba mu to povedat cim skor. Sposob uz musis najst Ty. To, ze sa zozieras Ti nijak nepomoze. Si matka, chces s nim zit, poznate sa dlho, tak sup sup 😉

19misiatko93
autor
30. dec 2017

@catherinah písala som že ani raz mi nedal ani len 10€ sám od seba na stravu keď niekde bol a napisala som mu prosím kúp napr.cibulu alebo pod. Doniesol ale nikdy nič navyše alebo sám od seba ....ja viem že mi to nepomôže sa stým trápiť a nepovedať mu 😐ale keď ja som tak blbá že mne je to trápne

catherinah
30. dec 2017

@19misiatko93 chapem, je to neprijemne, ale Ty urcite nieco vymyslus. Trebars aj to, co baby hovorili. Zoznam do ruky a poslat ho na nakup. Rano, ked vstanete poslat ho kupit veci na ranajky. Proste dosla kava, masli, sunka 🙂

19misiatko93
autor
30. dec 2017

@catherinah áno myslím že keby to urobím tak že mu dám zoznam išiel by nemal by problém len mne to príde total sprosté a najradšej by som ho prefackala nech sa preberie😂😂