Priletí k nám bocian. Pridajte sa

lilix
5. aug 2009

Ahojte. 🙂)
Vytvaram tuto temicku, dufam, ze nam ju adminky nezavru, budeme mat novu temu, ktora bude pre vsetky zienky, ci uz snazilky, alebo tehulky, ci maminky.
Zelam tejto teme, aby bola plodnejsia ako jej predchodkyna.
A hlavne, aby uz nedochadzalo k nezmyselnym hadkam.
tak sup sup sem! shandy,kolienko,pralinka, betyna, martina05, jarulai, janulcek, radka, shakura, a ostatne nemenovane spolubojivnicky.

lilix
autor
8. apr 2010

a uz mi to ideee 😅

jankako
8. apr 2010

baby, odvzdávam tehotensku štafetu netehotným snažilkám... 😉 Vela šťastia!!!!!

jarulai
8. apr 2010

ahoj janulka 🙂 uz ste domka? super 😵potom cakame na vsetky referencie 😉
ja velmi rada prijmem tehotensku stafetu od teba - ked sa tu nikto nehlasi 😉 😀

lilix
autor
9. apr 2010

ahojky, jaru ber! nech si cim skor, ja ta rada prepustim 😉

jankako
9. apr 2010

fú jaru,ked bude čas,tak popíšem čo a jak...už sme veru domka,už týž.

lilix
autor
10. apr 2010

krasna je, ako sladko spinka anjelik

jarulai
10. apr 2010

janka, jasne, ze som myslela potom, ked budes mat cas 😉 a malinka je fakt kraaaaasna, srdiecko 😵 😵 😵

lilix, dakujem 🙂

monkri
10. apr 2010

janka je krasna želám vám vela zdravia a štastia 🙂 lilix máš pravdu spinka ako anjielik 🙂

lilix
autor
12. apr 2010

ahojte. martina05 by sa mohla ozvat

janula_nz
12. apr 2010

ahojte dievcence 🙂

po dlhsej dobe sa ozyvam, nemala som net a teraz sa aj stahujeme, tak nemam cas nanic.

janka aj my sa pripajame a gratulujeme k vaneske, je naozaj krasne babatko 😵 zelame vam hlavne vela zdravia a nech vam robi stale radost. 🙂

lilix zbadala si nejaky rozdiel odkedy si robis tie zabaly?

lilix
autor
14. apr 2010

cafte babyzne. co nove? janul to je este velmi kratka doba. neviem ti povedat.
monkri co nove? kolienko uz ani nenakukne.. shandik ako sa mi mas?
reivka?
miroslava? ak by to citala jej by som navrhla pani anku, podla mna by jej pomohla donosit babatko. za pokus to stoji

shandy
14. apr 2010

ahoj moja, bola si u tety Anky? Tak drzim palce, nech kura zaberie. inak janka gratulacie 😵 😵 , vaneska je ako obrazok 😅
ty sa pochval ako sa mas? ja nist nove, cakanka 😀 😀 , cakam kedy zacnu pichacky na IVF, inak nic, nuda... 😝

jankako
14. apr 2010

ahojky lilix...čítam,ty si už asi bola u pani Anky?!ake máš vyhliadky,čo povedala???či to asi nemožeš napísať,že?
ja verim že čoskoro budeš aj ty maminou..
Tak my sa pomaly trápime s našou Vendulkou..resp.ja kedže som cele dni a noci sama s ňou.manžel je preč a mamča cely deň dovečera v robote.Táto noc bola zatial moja najhoršia.Malinka plačkala od večera do 1.00.v noci a ja s ňou,lebo som jej nevedela pomocť.priznám sa,chytaju ma aj poporodne depresie..Ale to bude aj tym že som stále sama,nemam sa komu ,,vyžalovať,,.. ☹ musim to nejako potlačiť,lebo to prenášam určite na malu a potom to všetko dopadne tak ako túto noc..
Trápia nás stále koliky a zapálene očka..
No a čo sa týka porodu.Mala som vyvolávany,kedže išli sviatky a p.primár ma chcel mať z krku,tak sme rodili skor..Ale poviem nikdy viac vyvolávany porod.Sme sa trápili.Od pondelka 29.3.odišla mi o 16.30.plodova voda do rána do 30.3.3.41.samotny porod už nebolo nič,na tri krat bola Vaneska vonku.Ale tie bolesti predtym.Som robila kotrmelce po posteli na izbe,ked už boli tie najsilnejšie kontrakcie.Aj som zvracala...ručala som ako jeleň..manžela som mala pri porode,velmi mi pomáhal.Myslim že keby sa mala vypýta sama prirodzene,tak toto nezažívam.. ☹ Vaneska mala šnuru okolo krku,tak sme nemali ani abgar 10 hned.ale 8 a až po 5 min,nabehla na 10. ☹
Ale myslim že je vporiadku,nepýtala som sa či je to zle.Vaneska sa narodila dosť malinka,čiže predpokladám že mala prisť na TP na svet,alebo aj neskor,kedže moj cyklus je 35 dnovy.Už je tak.Ale mala pribera,prospieva...je nádherna..vytúženy anjeliček..
Ja som už tiež vo forme čo sa týka šitia..ale poviem Vám prvy týž. 😢 😢 😢
teraz som dosť unavena z malej..prvy mes.je asi najhorši..spávam s nou ked sa dá..
dúfam že táto noc bude lepšia..tak sa majte krásne a dosnažilkovania snažilky...pá cmuk

betyna8
14. apr 2010

jankako, neboj,ono sa to utrasie.Ja som tiez casto cele dni s malým sama,lebo mm ma vela prace,ale denne chodim von,zoznamila som sa s ovani dvoma mamičkami pri kocikovani,pokecame a tak to je fajn.....
kolika potrapila aj nas,ale nastastie po 3 mesiaci to preslo,teraz je zas obcas mrzuty kvoli zubkom.......
inak nam velmi pomahali masaze bruska Flatulinom, vankusik na ohrievanie, espumisan,no a pohupovanie na fitlopte a lietadielko,to zabralo vzdy.Aj mne sa zdalo,ze to nema konca,ale preslo to 😉 drzkajte sa a neklesaj na duchu 😉 ja si obcas pripadam ako strasidlo do maku,cez den nezaspim a ani sa neda,lebo maly moc nenaspinka tiez
co sa týka apgaru,neboj,Matuska oživovali,on mal ten prvý len 4 a je v pohode 😉

sakura77
14. apr 2010

jani,drzim moc palce,najhorsie su prvych 6 tyzdnov,potom vacsinou nastane zloma babatka sa ukludnia,my sme tiez mali brutal koliky,vydrzala aj 3 hodky vkuse revat vzdy vecer,preslo nam to zaciatkom 3 mesiaca..no porod..no...neboj,zabudnes...a druhy bude lepsi 😅 (asi ma teraz nakopes ze druhy v zivote nikdy viac 😀 -ja som si to hovorila po prvom vellmi dlho) no a vidis bolo aj druhe a porod super 😉
beyt,aj vy sa drzte a vsetky snazilky tiez,posielam bociana k vam 🙂

lilix
autor
15. apr 2010

ahojte babule. co je to ten abgar prvy krat pocujem 😨

to ma mrzi, ze mate take trapenie s detickami 😢
shandy a kedy zacnu pichacky?

shandy
15. apr 2010

ahojte babule,
jankako, tie zaciatky su asi tazke, myslim, ze rovnako ich niekedy budeme prezivat aj my, ale je hlavne, ze malicka prospieva, treba vydrzat 🙂
bety matuskovi uz zubky idu? no ten cas ale leti 😀 , len teraz si spominam na tvoj tehu graf a hop... 😀
sakur aj sofinka ja velka babulka uz 🙂
lilix v strede maja cca mi zacnu pichacky..uffff

sakura77
15. apr 2010

lilix,to je take hodnotenie babatka hned po porode a potom este asi za 5 ci 10 minut tak nejak,boduje,dychanie,vitalne funkcie,farbu koze a tak..od 0 po 10,my sme nastastie mali obidvakrat 10
shandy,tak dufam ze "pichacka" zaberie 🙂

betyna8
15. apr 2010

joj lilix, s babatkom ci dietatkom bude celý život okrem radosti aj nejaké trápenie 😉 inak držim ti palčeky a aj shandy....poplut tehu virusom vás už nemôžem,ale o to viac vám to prajem 😉

shandy
15. apr 2010

diky babulky, ste zlate, ze ste na nas nezabudli 😵 😵
ved predtym ste nas uz tolko popluli, ze by sme uz s lilix mohli mat futbalovu jedenastku, ze? 😀 😀

sakura77
15. apr 2010

no jako uz by ste sa mali nad sebou zamysliet 😀
no co teraz posleme,tehu virus nemame,tak jedine toho bociana,no,takze chystajte hniezdo na komine aby mal kde pristat 😅

shandy
15. apr 2010

sakur 😀 😀 😀 😀 😀
beriem cele hniezdo 😀

janula_nz
15. apr 2010

ahojte

shandy super fotka 🙂 aj ja si objednavam bociana, alebo radsej hned dva 😀

lilix
autor
15. apr 2010

lilixka nabehla a hned tema ozila, sakris, to vas len ja drzim pokope ci ako? 😉 😀 😝
super shandik, to je cobydub!
boze, ze sofi ma 5 mesiacov 😕 😨 uz prikrmujete?
stale myslim na martinu.. dufam, ze sa maju dobre

shandy
15. apr 2010

janula diky 😅 , jasne, vsak v tom hniezde ich je dost 😀
noo lilix ked mne to tak pomalyyy uteka 🙄
veru a vieme, ze co a ako? ci asi nevieme nic o nej, ze?
no jasne, ze nas tu drzis pokope...tssss

lilix
autor
15. apr 2010

neozvala sa ani na ip

odbociana
15. apr 2010

jankako nepridas sem malu vanesku?

lilix
autor
15. apr 2010

ja len ze martina uz ma od 7.4. vandu evu. snad sa coskoro ukaze. Martina blahozelame 😵

jankako
15. apr 2010

foto vanesky..je tu...už som dala..🙂
Maťa má už mimi???nestíham sledovať,ked mám tolko tych povinnosti okolo malej..
sakur bety a ja som si myslela že len moje dieťa ma take hrozne problemy..Moja nemá ešte bohvie aky režim jedenia a spania.Asi koli tomu brušku..Zobudi sa a musime hodku cvičiť a zároven jest,lebo to ju asi upokojuje..takže je to take,že sa nemožem ani nachvilu od nej pohnuť,žeby som si išla niečo vybaviť...kdeže..
espumisan používam aj ja..pupikova masť nezabera,len to cvičenie..rozbaliť a cvičiť..aj ked má vetry,tak ked prdi rumázga,tak ju musim rozbaliť a tak prdieť...mamča jej dneska vravi že čo Ti je luto za tymi prdmi,ked prdiš a rumázgaš 😀 😀 😀
ach baby,veru sú to riadne starosti..prvý mes.bude asi taky najhorši..Ale úprimne,ja som si to takto nepredstavovala,že je okolo maleho dieťaťa až tolko starosti...ale to všetko prejde,predsa,má ešte len tri týž.ale myslim že sa to z týž,na týž.lepši..už to je pokrok že začala prdkať...
no idem sa dať dokopy a potom malu.zaspala mi zase,neviem kedy ju okupem..pá dosnažilkovania...

betyna8
15. apr 2010

jankako, skus si kupit flatulin gel na masirovanie bruska a ten vankusik z ceresnových kostok,predavaju v dm-drogerke,alebo v bio obchodoch...
moj maly si tiez vyžaduje pozornost,neboj,spravite si casom rezim a bude dobre.O chvilu sa bude na teba vyskierat a ty budes ta najstastnejsia osobka pod slnkom.Ja by som maluska samou laskou aj zožrala 😀