Problém s výberom oblečenia na seba. Poradíte?

barbora1992
18. máj 2019

Ahojte! Asi som jediná žena na planéte s týmto "problémom" ale aj tak budem vďačná za všetky vaše názory a rady. Ide o to, že si vôbec neviem vybrať nič na seba, čo sa týka oblečenia, či šperkov. Môžem ísť aj do dvadsiatich obchodov, ale nikdy neviem nájsť niečo, čo si viem na sebe predstaviť. Mám Detskú mozgovú obrnu, tým pádom síce chodím ale mám pri chôdzi pokrčené kolená a aby toho nebolo málo, nemôžem nosiť obuv, ktorá nedrží nohu, čiže balerínky nepripadajú do úvahy a lodičky si neviem predstaviť keďže vonku používam barle. Obliekam sa väčšinou športovo, kvôli tomu, že jedine tenisky nosím. Respektíve, strašne rada by som sa obliekala elegantne, no keďže neviem, čo by som si obula napríklad k šatám, je to problém. Som strašne sebakritická, nič sa mi na mne vôbec nepáči. Tým pádom, keď si niečo idem kúpiť, nechám si poradiť a väčšinou s tým aj tak nie som stotožnená. Takže v podstate neriešiteľný problém, lebo sama si nevyberiem na seba nič a keď mi niekto poradí, nie som si tým istá. Ako by ste to riešili? Je pravda, že mám nízke sebavedomie kvôli zdravotným problémom, ale paradoxne iným poradiť viem, čo sa týka oblečenia.len sebe nie. Máte nejaké nápady, čo s tým? 🙂 Som mamou dvoch malých detí a mám 26 rokov.

moonlight1210
18. máj 2019

@barbora1992 musis hlavne prekonat zvyk.
Si naucena nieco nosit. Zmena ti preto pride akoby “si to nebola ty”. Vyzeras inak, citis sa neisto.
Chce to len vyskusat.
Postupne zaradzovat do satnika elegatnejsie kusky. Aby si si ich zvykla nosit. To ta same potom povedie k tomu, ze k saku uz nechces tricko, ale bluzku, na krk nahrdelnik, alebo jodvabnj satku. K bluzke uz nie dziny, ale nohavice. Atd.
(To je priklad, neviem, co zvycajne nosis.)

A k tomu pre zaciatok miesto tenisiek sa poobzeraj v ortopedickej obuvy. Uz vyrabaju aj elegantne kusky, co dobre drzia nohu a predsa sa hodia aj ku kostymu.

Mozno ak investujes do jedneho paru topanok s prackou a jemnym opatkom (mozno 2-3 cm, neviem, ci take mozes) a budes to najprv nosit doma, aby si si zvykla, tak to nakoniec pojde.

marlenka222
18. máj 2019

@barbora1992 ahoj. Ako že máš nízke sebavedomie kôli sebe? Deti hádam zdravotné problémy nemajú ;) tak šup šup. Šaty, sukňu... Niečo netradičné v čom ťa deti nevideli 🙂 a uvidíš ako zaziaris. Mimochodom- klobúk dole, so zdravím.problemami 2 krásne detičky ako som pozerala fotky ;) nemáš za čo mať takéto kritické myšlienky. Veď už len to že máš tie detičky
Je paráda. Kôli ním,pre nich 🙂 nič nezmenis tým že budeš kritická k sebe, tvoje problémy so zdravím sa tým nevyriesia. Žena! Koľko žien bez zdrav.prpblemov nemôže mať deti a veru ak by ich mali vymeniť za hocake zdravé.problemy, by menili lebo chcú objat svoje dieťa, povedať mu že ho ľúbia a vidieť ako sa smeje. Mnoho žien v mojom okolí ticho závidí a častokrát má depku že iné majú deti a oni nie. Nezúfaj, nemáš všetko v živote (ale to nemá asi nik a kto tvrdí,že má, klame) ale dokážeš snáď byť aj s tým malo spokojná a šťastná 🙂 ja by som išla do zladenie deti so sebou - sukňa dcéra, sukňa ty, syn v rovnakých farbách tričko/ košeľu ;) a budete za hviezdy

kittykat22
18. máj 2019

@barbora1992 tak napis aku mas postavu. Si vysoka? Nizka? Mas chlapcensku postavu, alebo mas vacsie prsia, alebo vacsi zadok? Alebo aj to aj to? 🙂 Mas radsej nohavice a topy, rifle alebo by si chcela saty? Napis o sebe nieco, co sa ti paci, a urcite ti nieco poradime aspon v strihu. Inak najlepsie veci z kolekcie su na figurinach 🙂 ja ked somm stratena, pridem do obchodu, kuknem figuriny a rozhodnem sa 😃 Ak mas problemy s kolenami tak mozes nosit coulettes nohavice - su velmi siroke - skusala si? Mozes nosit dlhe letne padave saty na tenke ramienka. Su siroke, a ak mas problemy s nohami, tak to vobec nevadi. Lebo nielen ze sa v nich bude dat dobre hybat, ale nebude ani nic vidiet 🙂

juliet86
18. máj 2019

ahojki. si krasna zena. mne sa v poslednom case nepaci v obchodoch nic. divne strihy latky farby slaba kvalita. ...
byt tebou tak v prvom rade vies ake farby ti svedcia? si stydeny typ ci teply typ? zemite ci studene? na to vies najst vela online testov takze urci si farebnu skalu. dalej je dolezite aby akekolvek oblecenie aj elegantne ti bolo pohodlne a sedelo. tu by ti mohlo pomoct poradit sa s dobrou krajcirkou alebo s modnou stylistkou. vela ich je aj online. ak vies po anglicky napr justine leconte. napr aky mas typ postavy. kde ti najlepsie sedi pas atd. vobec nevadi ze potrebujes mat stabilnu obuv. drzim palce. pripadne ak mas v okoli zenu kamosku ktorej styl je super podla teba zbehnite na nakup spolu. pripadne kukni online shopy napr zoot.sk z beznych obchdoov mozno orsay lindex zara peek and cloppenberg. drzim palce

ukulela
18. máj 2019

kukla som si tvoj profil, si krasna baba, mas krasne deti, ty brdo, mas byt na co pysna.
a k obleceniu - k teniskam v pohode koselove saty. a bude to zaciatok ku zmene 🙂 alebo ako baby pisali - skus sa odpichnut od topanok, pohladaj dake elegantnejsie ortopedicke. a tiez, nie vsetky tenisky su botasky, k jednofarebnym teniskam - nemusia byt cierne, ale akukolvek aj excentricku farbu, supni ine nohavice, ako rifle a das bluzku a hned je to nieco ine, a urob z barly doplnokozdob, dolad v pohode, nehanbi sa za svoje telo, si to ty a si skvela.

mpg
19. máj 2019

Dajú sa kúpiť rôzné topánky na zaväzovanie podobné ako tenisky napr. jednofarebné čierne, ružové, strieborné alebo aj ortopedické a oblečenie vybrať vhodné, ktoré zakryje nedostatky - vybrať aj napr. z Bonprixu alebo iných stránok odevov. Najhlavnejšie je, že máš v poriadku myslenie a pevnú vôľu, vyzeráš pekne a máš zdravé a pekné deti, to sú základné veci, takéto záležitosti ako oblečenie sa dajú zvládnuť. Veľa žien nosí radšej pohodlnejšie topánky aj keď sú zdravotne v poriadku.

zuzana76
19. máj 2019

@barbora1992 a si naozaj pekna zena

barbora1992
autor
3. aug 2019

Ahojte baby, ďakujem za všetky rady a tipy! Píšem až dnes, lebo v poslednej dobe som nemala príliš veľa času sem chodiť. Ale k veci. Konečne som dospela do štádia, že mi môj postih nevadí a obliekam si všetko, čo sa mi páči. Čiže už neriešim čo si kto pomyslí ak si dám kľudne aj šaty šaty. Ak sa mi páčia, tak si ich jednoducho oblečiem a paradox je, že sa stretávam zatiaľ s pozitívnymi reakciami okolia. Doteraz mám síce niekedy pocit, že neviem čo na seba, ale tým, že je leto, je to jednoduché. Baby, chcem sa spýtať, kde beriete inšpiráciu, čo na seba? V septembri nastupujem do práce a tým, že je to práca v kancelárii, chcem tomu prispôsobiť šatník, len neviem kde nájsť inšpiráciu. 🙂