Prosím, čo je toto za mušku ?

gabrielachochulka
10. júl 2019

zdravim vas baby, viete mi prosim povedat, co je toto za musku,asi pred mesiacom sa nam objavila v kupelke, potom v obyvacke- otocene na sever, teraz su uz vsade, vysavam ich zo stien 3 krat za den, po vysati su na stenach do desiatich minut nove, do vecera ich je viac - vacsinou su popadane na podlahe, no v oknach su dalsie a dalsie, striekame, vysavame, nevieme sa ich zbavit, poradte prosim

marion09
10. júl 2019
puskaruka
10. júl 2019

Toto moľa nie je

opica_skorica
10. júl 2019

@marion09 nie. Je to kútovka Clogmia albipunctata - pozri google.

fialka1318
10. júl 2019

@gabrielachochulka to su kanalove musky ..my sme ich mali ked sme mali problem v byte s kanalizaciou ..proste vychadzali z vane a z umyvadiel ..a dokonca stipu ...poradili nam nasypat aspon raz za tyzden po dobu mesiaca do kazdeho odpadu sifo alebo nieco na precistenie trubiek a poriadne splachnut horucou vodou a mozem povedat ze to zabralo odvtedy ich uz nemame 🙂

lindusss2016
10. júl 2019

@gabrielachochulka nie je to mola. Toto obcas najdem aj ja, chodi to z vonku. Nuz jedine lepsie okna zabezpecit

opica_skorica
10. júl 2019

Prenáša choroby. Vyhovuje jej tam, kde je voda, vlhkosť.

skumavka
10. júl 2019

@gabrielachochulka pridám sa ak môžem, toto zaujima aj mňa. Zatiaľ som síce našla len dva kusy, ale rada by som vedieť, čo to je

opica_skorica
10. júl 2019
fialka1318
10. júl 2019

@gabrielachochulka ide o musky kutovky (Clogmia albipunctata), odtokove musky
Su male cca 5mm, lahko ich zabijete-nelietaju rychlo, sedia na stene. Zostava po nich taka praskova cierna smuha..
Kladu vajicka do odtokov umyvadiel, vani, wc
Mozu byt v stupackach ktore su vlhke.
Treba zavolat deratizerovi (dezinsekcia) je na to sprej. Ale ak ide napr o vlhke stupacky problem sa musi vyriesit najskor tam ...ale nam stacilo ako sme pisali to sifo 🙂 tak dufam ze to pomoze vyskusajte lebo inak sa ich nezbavite 🙂

gabrielachochulka
autor
10. júl 2019

@opica_skorica aj sme si mysleli, boli najskor v kupelke, sifo mm daval slak nas uz ide trafit, prave prisiel mm z pivnice a uz aj tam su
@lindusss2016 mne sa nezda, ze by isli z vonka, dnes sme sledovali, ale nic, pridavam fofo velkosti

gabrielachochulka
autor
10. júl 2019

dievcence dakujem, idem si to nastudovat, zajtra volame deratizera, dam vam vediet, uz som z nich na prasky

opica_skorica
10. júl 2019

@gabrielachochulka ono je tá subtropická mucha sem privlečená z dovoleniek. Kolegyňa bola v zahraničí na dovolenke a hups, začalo to, na wc v práci tieto potvory...

fialka1318
10. júl 2019

@gabrielachochulka ak ti nepomaha ani sifo ako som pisala zavolat deratizatorovi nech ti poradi sprej na tie hnusoby nech sa ich zbavis kym sa ti rozmnozia tak velmi ako nam vtedy ..nam zacali az vyliezat cerviky z odtokov..to boli tie ich vajcia vyliahnute ☹ ale su aj silnejsie cistice ako sifo drahsie a ucinnejsie 🙂 ale urcite ak ich mas aj v pivnici by som sa popytala na ten sprej 🙂

opica_skorica
10. júl 2019

@gabrielachochulka Držím palce. Daj vedieť. 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

fialka1318
10. júl 2019

@gabrielachochulka tuto som nasla aj stranku ako sa ich zbavit skus precitst a urobit s manzelom aj to 🙂 mozno to zaberie a nebudete minat vela penazi za deratizatora 🙂 link. https://www.google.com/amp/s/m.wikihow.cz/Jak-s...

gabrielachochulka
autor
10. júl 2019

baby j..b... e ma, uz nevladzem,,az teraz mi mm hovori, ze vcera vylial na ne savo v kupelke do vylevky umyvadla, do sprchaca,,,, no zrejme nepomohlo

fialka1318
10. júl 2019

@gabrielachochulka skus pozriet tu stranku co som ti posielala tam je presne napisane co mas urobit 🙂 vyskusajte a mozno pomoze a ze sa maju liat gelove cistice odpadov 🙂

gabrielachochulka
autor
10. júl 2019

@fialka1318 uz som si to aj precitala, idem na to, velka vdaka a aj tebe
@opica_skorica

skumavka
10. júl 2019

@opica_skorica že sme sa práve pred 10 dňami vrátili z dovolenky...

skumavka
10. júl 2019

Diky baby za info

ildiko36
10. júl 2019

@gabrielachochulka tazko sa ich zbavit..mne sa objavyli minuli rok ale len v kupelni..bolo tam min.200kusov..zatvorila som dvere na kupelni a vystriekla som 2flase biolitu..od jednej nic im nebolo..potom zmizli..zdochnute som nenasla..teraz obcas 1..2kusov sa najde kazdi mes. ale len v kupelni.pred 6rokmi som kupila dom ..kupelna 4roky na novo urobene..a neviem ci s tym suvisi ale minulý rok som kupila 10m dreva ked sme to narubali o 2 dni nato sa objavyli

ildiko36
10. júl 2019

@gabrielachochulka ja aj v kupelni aj v kuchyni skoro kazdy mesiac cistim sifon extra silnymi granulami SIFO..a z rychlovarnej kanvici nalejem vrelu vodu..mozno to suvisý s kanalizacou..mi mame len šachtu..az teraz nase mesto zacal robyt kanalizaciu😏

ildiko36
10. júl 2019

@gabrielachochulka savo ani chlor nepomoze😏som tiez skusala

gabrielachochulka
autor
10. júl 2019

@ildiko36 ano, je to pravda, savo vobec nepomohlo

gabrielachochulka
autor
10. júl 2019
ildiko36
10. júl 2019

@gabrielachochulka no to si potesila..presne take larvy som prvo nasla v kupelni..este sa mi podarilo 2kusi zachytit co som zobrala detskej doktorke.poslali to na mikrobiologiu..a ma zaistili ze to je kanalizacci ale neni na ludi skodne..podla mna hodci co ide z kanalixacii dobre to neni ked sa ich zbavyt neda..

rado02
10. júl 2019

My sme ich nejako planovite nehubili - ich pocty sa drzali vzdy v "normalnom" pocte, kedy nam to az tak velmi nevadilo. Zvykli sa ale nalepit na tie zlte lepive pasiky, ktore sa davaju ku kvetom, tak mozno by vam ciastocne pomohli tie. Larvy sa hubia tazko. Nakoniec sme sa ich zbavili az potom, ked sme menili wc misu.

ildiko36
10. júl 2019

@gabrielachochulka ale uz aspon vieme co to je😏

rado02
10. júl 2019

No, je to zaujimave citanie 🙂

ildiko36
10. júl 2019

@rado02 ale ja mam vsetko nove😣a ma vyse 4000eur stala kupelna..podla mna ked urobia tu kanalizaciu bude lepsie..len horsie ze az o 2roky to spustia v celom meste