Prosím si váš názor, ako vnímate moju víziu rozbehnúť eshop s tričkami

fakegamecz
1. júl 2018
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

Ahojte mamičky,

pred nejakou dobou som sa vás v diskusií pýtal na váš názor na naše tričko pre mamičky. Názory boli rôzne, no za každý jeden ďakujem. Internetový obchod s tričkami (máme 4 dizajny, niektoré v 2 farbách) sa nám podarilo spustiť. Naše prvé tričká sa začali predávať. Hoci som sa snažil dať zákazníkom vždy niečo naviac, aby mali radosť, cítim, že mi niečo k tomu chýba. Každé tričko sme balili do pekného a vtipného baliaceho papiera, pridali nejakú sladkosť aby mal zákazník pri otvorení balíka radosť. No rozhodol som sa pre niečo úplne iné.

Vždy som sa snažil spraviť krajší deň ľuďom, ktorí si to nemôžu dovoliť, či už zo zdravotných alebo finančných dôvodov. Napríklad na predošlé Vianoce som rodine namiesto nejakého zbytočného darčeka, ktorý časom zapadne prachom, dal kartičku s tým, že spravili krajšie Vianoce deťom s rakovinou príspevkom 20€ na Dobrého Anjela. Hoci to nie je niečo, čo vám spraví obrovskú radosť ale určite vás to pri srdiečku aspoň na chvíľu zahreje. Verím, že tie detí z toho mali obrovskú radosť, že si mohli aspoň užiť krajšie Vianoce 🙂

Eshopov je u nás tisíce. Takmer vždy ide o rovnaký princíp - mať nejaký produkt, ktorý sa ľudom zapáči a sú ochotní zaň dať peniaze. Každý predajca chce takto niečo zarobiť a mať sa na našom Slovensku o niečo lepšie. V podstate to chceme asi všetci 🙂

Povedal som si, že nebudeme ako ostatné eshopy. Preto som sa rozhodol pomôcť hlavne deťom, ktorí nemali v živote také šťastie ako my. Či už skončili v detskom domove alebo s veľmi vážnou chorobou, rád by som im spravil radosť v rámci možností. Moja myšlienka je jednoduchá, ak si zákazník na našom eshope kúpi akékoľvek tričko, rovnaké tričko vezmem z nášho skladu a darujem ho deťom z detského domova, poprípade nájdem nejakú zaujímavú a férovú charitu a s tou by som chcel spolupracovať. Je to jednoduché, predáme za mesiac 100 tričiek? Ďalších 100 vezmem a osobne odnesiem deťom, ktoré to potrebujú.

Jedno tričko budeme predávať na eshope za 18€. V cene sú 2 tričká - pre zákazníka a dieťa z detského domova a nejaký malý zvyšok aby sa nám zaplatili náklady a vedeli sme z niečoho fungovať. Bolo by podľa mňa zaujímavé, ak by sme dieťa, ktoré vďaka vám dostalo pekné a kvalitné tričko odfotili a fotku zaslali. Vy by ste presne vedeli, ktoré dieťa tričko dostalo a videli jeho úprimnú radosť.

Zaujímajú ma vaše myšlienky, nápady, kritika, čokoľvek. Poďme spoločne vymyslieť niečo, čo bude ľudí k pomoci deťom motivovať. Poďme sa spoločne posnažiť aspoň z časti spraviť krajší svet aj pre ľudí, ktorí také šťastie nemali.

Ďakujem a prajem krásny zvyšok nedele!

PS: Odkaz na eshop tu dávať nebudem, aby to nebolo vnímané ako reklama.

fokuska
1. júl 2018

@eliska13 Citujem: "len naše samotné tričko bez potlače stojí viac ako spomínané tričká" - spominae su tricka z Lidla za 3,99 alebo 3pack z H&M - na to som reagovala, ze samotne tricka viac nestoja.

montemotherone
2. júl 2018

@fakegamecz "Vždy som sa snažil spraviť krajší deň ľuďom, ktorí si to nemôžu dovoliť, či už zo zdravotných alebo finančných dôvodov. Napríklad na predošlé Vianoce som rodine namiesto nejakého zbytočného darčeka, ktorý časom zapadne prachom, dal kartičku s tým, že spravili krajšie Vianoce deťom s rakovinou príspevkom 20€ na Dobrého Anjela" ... je mi na grcanie...🤢 Nielen z toho, ako ostetnatívne potrebuješ zdieľať svoj altruizmus, ale toto urobiť môj muž deťom na Vianoce, strčím mu tie lístočky do krku... Nielen preto, že nikdy nekupujeme "zbytočnosti, ktoré západnú prachom", ale hlavne preto, že k tomu, či niekto niekam prispeje a "obetuje" niečo svoje, by sa mal rozhodnúť každý sám za seba. Toto celé tu je čistý marketing na úkor tých , ktorým sa akože snažíš pomôcť. Ak by si chcel naozaj niekomu pomôcť, tak zarobíš, pomôžeš a neroztrubuješ to do sveta...

hettinka
2. júl 2018

@fakegamecz no takto, ja by som za tričko 18€ dala, ak by bolo do poslednej nitky vyrobené na Slovensku. Teda, ak by bola látka utkaná na Slovensku, Ušité na Slovensku a potlačené tiež na Slovensku a firmami, kde nie je zahraničná účasť. Radšej by som podporila slovenský priemysel, ako nejaké deti v domovoch. A nie, že niekto nakúpi lacinu z Číny, vytlačí na to trápny citát a obrázok a ide predávať.
Popravde, na charitu pre "deti z domovov" začínam byť alergická. Ak chce niekto pomáhať domovákom, tak nech si nejaké dieťa z domova adoptuje (hocaké, nie iba biele bábätko vytúženého pohlavia) a nezneužíva túto nálepku pre svoj biznis-plán.
Sú ďalšie skupiny detí na Slovensku, ktoré nikto nepodporuje a nikto na ne nemyslí a rodičia sa idú zodrať, aby im zabezpečili veci potrebné pre ich rozvoj - intelektovo mimoriadne nadané deti napríklad. Podporovať takéto deti však asi neznie tak dobre, ako keď niekto venuje 9€ pre "deti z domova", alebo "postihnuté deti".

Ďalej, 18€ by som dala za tričko, ktoré sa mi páči ... tieto sa mi nepáčia, motív je otrepaný, podobné má Koláčová, ale tie sú krajšie (ani tie by som si nekúpila, nie je to môj štýl). Chcelo by to niečo PODSTATNE originálnejšie, v top kvalite.

marlenka222
2. júl 2018

@hettinka a nech sa najskor zajde pozriet,ako deti v domove funguju. Zrejme az taki chudaci nie su. V smetnom.kosi sme ako ucitelia nachadzali desiaty v dost dobrej kvalite. Ked si to spominam -2 krajce chleba so sunkou. A nie obycajnou. Ked teda ani jedlo im.nie je dobre,hocake obycajne tricka su zbytocne. Aj deti v domove by najradsej chodili s velkym znakom nike,adidas,puma... Od triciek az po topanky. Navyse skutocne ak si 1 dieta autor zoberie za svoje,spravi lepsie alo ked mu da tricko za peniaze niekoho ineho ;) a vtedy poviem-no ten clovek robi pre charitu vela. Takto??? Ako vieme ze si tricko najde majitela a nestane sa opat iba predmet obchodu autora?

zuzanka.zuzu
2. júl 2018

😂😂😂 mňa celkom pobavilo, ako jedna mamička z prvej strany, ktorá sa v iných témach prezentuje ako tá "z vyššej vrstvy" tu napíše, že by za tričko nedala 18e... cena je úplne primeraná 😉 ale pre svoju cieľovú skupinu, nie pre cieľovú skupinu lidl (poprosím nevytrhnite to z kontextu, aj ja v lidli nakupujem, ale keď už tu bol spomenutý, tak naň reagujem)

hettinka
2. júl 2018

@marlenka222 ja viem, že domováci na tom tak zle nie sú. Mám kamarátku profi-matku, hovorila mi. Ešte aj letné tábory majú bez ohľadu na to, ako sa učia a ako poslúchajú. Samozrejme, aj oblečenie, jedlo, zábava, všetko majú ... chýba im skôr rodič (strádajú po psychickej stránke), ako materiálne veci. Ak už podporovať túto skupinu, tak skôr v čase, kedy domovy opúšťajú. A vtedy tiež nie peniazmi do ruky a tričkami, ale skôr ubytovaním a poskytnutím pracovných možností.
Takže toto by som brala, ak by napísal, máme chránenú dielňu, kde ľuďom po opustení detského domova dávame prácu, vyrábajú tieto tričká a financujeme im aj zdieľané bývanie, preto je cena trička vyššia.

liv1
2. júl 2018

@marlenka222 ako môžeš niečo take napísať že nech si radšej dieťa niekto adoptuje🙏. Chce pomoct tak musí hneď adoptovať? Pises to, akoby adopcia bola ako nákup rožkov v obchode 🤦‍♀️

marlenka222
2. júl 2018

@liv1 ako mozem nieco take napisat? S kludom americana. Normalne. Lebo viem ako to funguje. Mam to pred ocami kazdu chvilu a vidim. Na rozdiel od niektorych co si myslia ze deti v detskom domove potrebuju IBA tricko na to aby boli spokojni! Keby sa kazdy tak chcel angazovat ako pise, detske domovy by neboli. Ruku na srdce,kolko bielych deti v nom je? Ak chces dalej rozvadzat tuto temu so mnou,mozme. Nie len citat ale treba aj zazit. Ked dieta doslova zozerie aj cudziu desiatu a ty sa pytas kde ma svoju a odpovie ze v kosi slze on predsa sunku zrat nebude.

marlenka222
2. júl 2018

@hettinka presne. Aj ja som dala do domova veci a vies co? Take nechcu lebo nie su znackove. No dakujem. Moje deti mohli mat aj take a deti z domova potrebuju znackovr

liv1
2. júl 2018

@marlenka222 píšem, že ako môžeš napísať nech si berie dieťa do adopcie. To akoby som ti ja napísala presťahuj sa do zahraničia za lepšou prácou. Vziať do adopcie nie je ako ísť von do lesa o tom hovorím. Každá pomoc je dobrá, ak nie formou tričiek, tak iná. A ty máš dieťa adoptované?

liv1
2. júl 2018

@marlenka222 za 2. Povedal autor tuto vetu “deti z domova potrebuju IBA tričko? Nepovedal. Na čo to vkladáš do úst/riadkov. Sú podnikatelia čo majú celu charitu v paži, hlboko. Tu sa najde človek čo možno veľa o tom nevie (ako my ostatní) ale chce nejakým spôsobom prispieť. A no a čo aj keby si na tom staval marketing, lepšie ako nič alebo nie? Veď sa prišiel poradiť tak mu poradme namiesto osocovania

0silvia0
2. júl 2018

@fakegamecz mne sa tento nápad veľmi nepáči. Mám z toho slizký a vlezlý pocit. Ani tričká pre mňa nevyzerajú atraktívne, nič moc... ja osobne by som nemala záujem.
najlepšie nápady, z ktorých by si mohol čerpať tu dala @liv1 - tú môžeš rovno zamestnať ako firemnú poradkyňu 🙂

deti95060810
2. júl 2018

@eliska13 aké smutné...ja tiež musím pozerať na peňaženku...máme viac detí resp. sme 6 a zarába len jeden....Jedno dieťa má obrovské zdr, problémy s ktorým som doma....takže tiež si dobre rozmyslím kde dám e....

deti95060810
2. júl 2018

@marlenka222 hm...deti z detského domova vidím v škole v Mt každý deň...deti nemajú žiadne značkové oblečenie...poniektoré sú tak doobliekané že až...jedno postihnuté dievčatko chodilo v zime v takom kabáte, že ten kabát isto nosila ešte jeho matka...hrozné....bolo mi jej ľúto...
neviem kde to máte že deti chodia z DD oblečené v značkových oblečeniach...tak v Mt určite nie...

hettinka
2. júl 2018

@liv1 naozaj si myslíš, že “chce pomôcť” alebo skôr chce zvýšiť predajnosť a obrat, tak to onalepkuje ako charitativny projekt?
Ja na charitu peniaze nikdy nedávam. Dám bez problémov niekomu adresne, kto pomoc potrebuje, či už nejaké peniaze, alebo veci po deťoch (zachovale, ktoré by som mohla aj predať, ale radšej darujem), alebo pomôžem inak. Charity sú čierna diera.

mircalla
3. júl 2018

@fakegamecz Odvolavas sa tu na Lidl. Aj v H&M ci Reserved kupim pekne letne tricko za 5 eur (detske), sebe od 5-10. Osobne tricka s takouto potlacou nemusim, ja by som si to nikdy neobliekla, niekto mozno ano. A tiez si myslim, ze deti z detskeho domova chcu skor ine veci ako tricka, napriklad knizky. Neviem, asi by som vymyslela daco ine, coho je malo.

Ja osobne som totalne presytena obchodov s hadrami, je ich velmi vela, obrovska ponuka, nemyslim, ze bude na to dopyt

srnec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz