Prosím si váš názor, ako vnímate moju víziu rozbehnúť eshop s tričkami

fakegamecz
1. júl 2018
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

Ahojte mamičky,

pred nejakou dobou som sa vás v diskusií pýtal na váš názor na naše tričko pre mamičky. Názory boli rôzne, no za každý jeden ďakujem. Internetový obchod s tričkami (máme 4 dizajny, niektoré v 2 farbách) sa nám podarilo spustiť. Naše prvé tričká sa začali predávať. Hoci som sa snažil dať zákazníkom vždy niečo naviac, aby mali radosť, cítim, že mi niečo k tomu chýba. Každé tričko sme balili do pekného a vtipného baliaceho papiera, pridali nejakú sladkosť aby mal zákazník pri otvorení balíka radosť. No rozhodol som sa pre niečo úplne iné.

Vždy som sa snažil spraviť krajší deň ľuďom, ktorí si to nemôžu dovoliť, či už zo zdravotných alebo finančných dôvodov. Napríklad na predošlé Vianoce som rodine namiesto nejakého zbytočného darčeka, ktorý časom zapadne prachom, dal kartičku s tým, že spravili krajšie Vianoce deťom s rakovinou príspevkom 20€ na Dobrého Anjela. Hoci to nie je niečo, čo vám spraví obrovskú radosť ale určite vás to pri srdiečku aspoň na chvíľu zahreje. Verím, že tie detí z toho mali obrovskú radosť, že si mohli aspoň užiť krajšie Vianoce 🙂

Eshopov je u nás tisíce. Takmer vždy ide o rovnaký princíp - mať nejaký produkt, ktorý sa ľudom zapáči a sú ochotní zaň dať peniaze. Každý predajca chce takto niečo zarobiť a mať sa na našom Slovensku o niečo lepšie. V podstate to chceme asi všetci 🙂

Povedal som si, že nebudeme ako ostatné eshopy. Preto som sa rozhodol pomôcť hlavne deťom, ktorí nemali v živote také šťastie ako my. Či už skončili v detskom domove alebo s veľmi vážnou chorobou, rád by som im spravil radosť v rámci možností. Moja myšlienka je jednoduchá, ak si zákazník na našom eshope kúpi akékoľvek tričko, rovnaké tričko vezmem z nášho skladu a darujem ho deťom z detského domova, poprípade nájdem nejakú zaujímavú a férovú charitu a s tou by som chcel spolupracovať. Je to jednoduché, predáme za mesiac 100 tričiek? Ďalších 100 vezmem a osobne odnesiem deťom, ktoré to potrebujú.

Jedno tričko budeme predávať na eshope za 18€. V cene sú 2 tričká - pre zákazníka a dieťa z detského domova a nejaký malý zvyšok aby sa nám zaplatili náklady a vedeli sme z niečoho fungovať. Bolo by podľa mňa zaujímavé, ak by sme dieťa, ktoré vďaka vám dostalo pekné a kvalitné tričko odfotili a fotku zaslali. Vy by ste presne vedeli, ktoré dieťa tričko dostalo a videli jeho úprimnú radosť.

Zaujímajú ma vaše myšlienky, nápady, kritika, čokoľvek. Poďme spoločne vymyslieť niečo, čo bude ľudí k pomoci deťom motivovať. Poďme sa spoločne posnažiť aspoň z časti spraviť krajší svet aj pre ľudí, ktorí také šťastie nemali.

Ďakujem a prajem krásny zvyšok nedele!

PS: Odkaz na eshop tu dávať nebudem, aby to nebolo vnímané ako reklama.

janinah
1. júl 2018

Nedám 18r. za tričko,aby nejaký podnikateľ si písal body za charitu 😉 a to nafotené CUDZIE dieťa nemôžeš posielať len tak hocikomu...prepáč,som úprimná...ale vieš čo by mňa sťaby zákazníka potešilo v balíčku?nie krásny papier /zbytočne drahý a aj tak ho vyhodím/,ale trebárs kartička s pekným citátom.Ale oceňujem,že sa snažíš niečo vymyslieť,aby si nebol ako všetci "na jedno kopyto".

janinah
1. júl 2018

18 eur malo byť....

luliu
1. júl 2018

Za 18 EUR kúpim 4 pekne tricka v hm, 2 si môžem nechať a 2 dám na charitu 😉

fokuska
1. júl 2018

@fakegamecz Mam pocit, ze detske domovy a charity uz maju triciek a oblecenia az-az :-/
A robit si PR na tom, ze pomaham charite... no neviem.
Krasne by bolo keby ste toto robili bez toho, aby o tom zakaznici vobec vedeli. Len tak, cisto pre dobry pocit bez toho, aby sa to propagovalo a aby o tom niekto vedel.

deti95060810
1. júl 2018

18e za tričko? ani náhodou....za 18 e kúpim tričiek aj 3 ks...Vymyslel si to pekne, len neviem kto to zaplatí...😉🙄😀

zooeynka
1. júl 2018

@fakegamecz tiez sa pridavam s tym, ze 18€ za tricko nedam...to je aj na kamennu predajnu dost, nie este eshop...asi by som pomoc sustredila na nejaku rodinu s vazne chorym clenom, ktori prisli o prijem atd, ale tam to treba riesit hotovostou, nie trickom...

deti95060810
1. júl 2018

pozri si leták LIDL...Tričko stojí 4 e... to je cena pre bežných ľudí a nie 18e....čo si sa....😉

fakegamecz
autor
1. júl 2018
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

Ďakujem za vaše názory. Rozumiem, že 18€ je za tričko veľa ale kvalitou sa tým z LIDLU vyrovnať nemôže, len naše samotné tričko bez potlače stojí viac ako spomínané tričká 🙂 Aká je maximálna cena, ktorú by ste dali za tričko pri kúpe online?

zooeynka
1. júl 2018
fokuska
1. júl 2018

@fakegamecz Cim su tie tricka ine, vynimocne? Kde su vyrobene? Ake maju zlozenie? Maju certifikat, ze su pouzite nezavadne materialy a farby a pod.?

lubik87
1. júl 2018

Baby tričká s potlačou nieje výroba s nákladom milión kusov ako Lidl a H&M .podľa mňa je cena primeraná keďže ide o 2 kusy za 18€ . Keby ste chodili po koncertoch tam pýtajú za tričko aj 20-40€ ale je pravda že aj po 15 rokoch mu nič nieje a stále si drží farbu aj potlač ....ale názor na nápad zdieľam s väčšinou... zbytočne ďalšie oblečenie....radšej sa choď najprv informovať čo by chceli/ potrebovali...
@fakegamecz

ajush5
1. júl 2018

stretavam sa s tym na urcitych strankach takze to nie je nic nove no pride mi to pre dei deticky ovela potrebnejsie - kupou jedneho tricka darujeme 2€ na charitativne ucely... popripade zakupili ste si za 17.50 darujte 50centov trigelt na dobru vec. tym detom su tie tricka z mojho pohladu na nic a tiez nedam 18€ za tricko s potlacou... max do 10€

fokuska
1. júl 2018

@lubik87 Ak dobre rozumiem, tak to nie je zakazkova vyroba. Pise, ze maju 4 dizajny, niektore v 2 farbach. A nepise ci je to potlac, vysivka, alebo co.

alobalka
1. júl 2018

Závisí ako to tričko a vysivka vyzerá. Či je to obycajne reklamné tričko. Deti z DD potrebujú zažiť reálne rodinné vzťahy, to im materiálna charita nedá. Ale zase vieme im v tom pomôcť? Niekto robí aspoň niečo, to je milé.

fakegamecz
autor
1. júl 2018
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

Tričká vyzerajú takto, ide o potlač tričiek na zákazku. Ak máte ešte akékoľvek nápady, budem len rád 🙂

nexuska
1. júl 2018

Ja k tomu len tolko ze urcite tie deti nie je dovolene Fotit ci uz s alebo bez reklamneho predmetu v rukach a toboz tie fotky potom hoci komu posielat.To urcite tak nepojde ze tu mas tricko a teraz sa usmej do kamery a sprav mi reklamu!pokial chces aby ludia kupou tvojich triciek prispeli na charitu daj pri plateni polozku prispiet na charitu-ano/nie/kolko.Nerob z deti sasov za tricko.btw myslim,ze tie deti by Viac benefitovali z inych veci ako triciek.

eliska13
1. júl 2018

@fakegamecz nápad pekný a milý, ale vidíš, že ľudia sú ochotní radsej kupovať tričká z Pepca za 3,5 eur z Bangladéš a kde to šiju deti:(za almužnu smutné
Dočkal si sa iba výsmechu smutne

fokuska
1. júl 2018

@fakegamecz Prosim odpises kde su tricka vyrobene, z akych materialov a ci maju certifikaty nezavadnosti?

@eliska13 Autor este nevysvetlil odkial maju tricka oni, takze tiez mozu byt z Bangladesa a mozu ich sit deti. Preto sa ho na povod pytam.

saslavka73
1. júl 2018

Účel splnený - začali ste sa o výrobok zaujímať.

taga
1. júl 2018

Kks neviem, ci len ja som divná, ale to chces darovať deťom v detskom domove takéto tričká??? Myslím konkrétne ten prvý motív? Veď to je na depku, nemyslíš, že sa cítia dosť opustené aj bez takéhoto 'super vtipneho' tricka?

fakegamecz
autor
1. júl 2018
Používateľ fakegamecz je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fakegamecz.

@fokuska Tričká vyrába česká firma Adler, sú 100% bavlnené so silikónovou úpravou, takže veľmi kvalitné

@saslavka73 Nikde som náš eshop nespomenul, takže nejde o žiadnu reklamu 🙂

saslavka73
1. júl 2018

@fakegamecz Ale no........ Rozprávočky........

bluka2
1. júl 2018

@fakegamecz takže sú vyrobené v EU a nie niekde v Ázii v neľudskych podmienkach? Ak je to tak, tak ja sa nepridavam ku kritikom a radšej si kúpim 1 tričko za 18€ z takejto vyroby ako 4 z Lidla alebo h&m

cichlida
1. júl 2018

@fakegamecz z adleru objednava tricka snad kazda druha reklamka. Napad pekny, ja by som si nekupila, ale nie koli cene. A s tou charitou... myslim, ze sa hodia financne prostriedky.

fokuska
1. júl 2018

@fakegamecz Adler predava basic tricka za cca 4€ + dava mnozstevne zlavy pri vacsich objednavkach.

eliska13
1. júl 2018

@fokuska a?veď aj potlač niečo stojí, plus marža, DPH, dane,odvody, jeho zisk....

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka1802
1. júl 2018

Komu skutočne záleží na detoch v dd tak si ich môže prinajmenšom vziať do pestúnskej starostlivosti alebo adoptovať oni nie sú žiadne chúďatká čo nemajú čo na seba by si bol prekvapený aké vedia byť vyberavé čo sa týka oblečenia po materiálnej stránke rozhodne nestrádajú takze za mna nápad vymyslieť iný cene rozumiem nemôžeš konkurovať reťazcom

veronikastrickova
1. júl 2018

@fakegamecz nerobila by som si reklamu na tom ze davate darceky k objendavkam ked to je zrejme len nejaky cukrik, tiez ze inak balite, vtipny papier, ci parfumovanie oblecenia pri baleni dnes uz pomaly normalny vec. A teda dat tricka s touto potlacou detom z DD, by som sa hanbila. Adler su neni az zase take super tricka, mam ich kopec doma z roboty. A na dnesnu dobu mat 4 dizajny na eshope mi pride dost malo. Marketing 0 bodov.

liv1
1. júl 2018

To, či je cena vysoká alebo nie, je veľmi diskutabilné. Ľudia sú schopní dať za značkové tričká aj 40 eur, aj 100 eur buďme úprimní. Záleží na akú kategóriu sa chcete zamerať. Oceňujem že tričká sú vyrábané v ČR, SR by bola ešte lepšia. A že sú kvalitné.
Mňa síce tričká s potlačou veľmi neoslovujú, ale všímam si že tričká od Farkašovej, ktoré sú pomerne "drahé" celkom frčia. Darovať tričko detskému domovu asi nemá zmysel. Ale môžeš z každého predaného trička napr euro, dve, tri, dať na dobročinnosť. Čo sa napríklad mne osobne páči, je móda mama a dcéra a otec a syn. Hoci som také u nás nič nenašla, keď sú pekné tričká a dobrá reklama to by mohlo byť fajn.
Potrebujete dobrú myšlienku, dobrý marketing, kvalitnú a jednoduchú stránku, a skúsiť byť niečím výnimoční. Skúste osloviť nejakú známu osobnosť, skúste sa dohodnúť s darčekovými obchodmi, skúste sa dohodnúť so zážitkovými agentúrami či by pre nich nejaké zaujímavé tričko nebolo k zážitkovému darčeku. Majte FB stránku, Instagram kde budete pridávať fotky tričiek, pekných dám s vašimi tričkami, nejaké zaujímavé citáty. Keď pošlete tričko svojmu zákazníkovi, priložte nejaký krátky list s osobným poďakovaním na jeho meno. Skúste si spraviť SEO optimalizáciu na kľúčovú slová "tričko pre muža" a "tričko pre ženu" alebo "zaujímavé tričká". Prípadne na tieto slová aj reklamu na googli, ale to by z hľadiska vašej nie tak vysokej marže moho byť nie veľmi výnosné.
Dnes sme boli v jednom obchode v centre BA a mali tam zaujímavé veci, aj darčekové, takéto tričko by sa tam hodilo a veru aj s anglickou potlačou, lebo tie obchody navštevuje v BA veľa turistov.
Urobte na FB súťaž, ale nenúťte ľudí zdieľať nie je to dovolené veľa firiem to porušuje, ale napíšte že potešíme sa zdieľaniu...
Majte vernostný program, pamätajte si zákazníkov, tí môžu byť vašim zákazníkom zase ak budú spokojní. Pripomeňte sa im z času na čas.
A tak 😀.
Pekný večer.