Prvé tampóny pre 13 ročnú. Ktoré sú vhodné?

bella2005
9. sep 2019

Ahojte, mám taký problém že keď som dostala prvú menštruáciu (13 rokov) tak sme s mamou boli hneď kúpiť vložky. Nepýtala sa má čo chcem a kúpila hneď vložky. Tampóny som si kúpila tajne. Maličký balíček. Neviem ako mám mame povedať že chcem používať tampóny. Prosím poraďte mi 😰 a aké sú podľa vás pre mňa dobre alebo vhodné tampóny? A ešte sa chcem spýtať že čo mám robiť ak mi už nejakých 12 dní mešká menštruácia. Viem že mám ešte nepravidelný cyklus ale aj tak ma štve že stále musím čakať a proste si stále myslím že som to už dostala a stále nič.
PS: budem mať zachviľu 14 (za 3 mesiace). A prvú menštruáciu som mala mesiac po 13tich narodeninách.

nikaeli
10. sep 2019

ja tiez nie som stara garda a mam 12.rocnu dceru, ktorej by som tampony nekupila.. nemyslim si, ze je to v jej veku vhodne.. uz rok pouziva vlozky a nema s tym najmensi problem..

lennaa
10. sep 2019

Podla mna to tiez nejako netreba s nimi uponahlat @nikaeli. Alebo ked tak tak len nech ich pouziva napriklad na dovolenke ked je to nevyhnutne.

stankadu
10. sep 2019

ja bežne používam tampony. Každý z nás má na to iný názor. Moja dcéra 16r. tiež zo začiatku chcela iba vložky, ale ked mala silnú menšt. tak ani najväčšie a najdlhšie vložky nestačili. Sama sa rozhodla pre tampony. @bella2005

diewcatqoo
10. sep 2019

@galioska oznacila som ta, pretoze si v prispevku pisala, ze sa autorky mamina pytala.. len som ta chcela opravit, pretoze autorka jasne pise, ze sa jej mamina nepytala, ale rovno kupila vlozky.
Btw, tiez nie som stara a tiez nepouzivam tampony. V puberte som ich ale chcela skusit a moja mamina argumentovala tym, ze tampony sa mozu pouzivat az po porode. Kedze autorka pise, ze jej mamina ma 64 rokov, mozno ma rovnaky nazor ako mala moja mama, pretoze kedysi sa tampony mohli pouzivat az po porode. A mozno nie, mozno jej ich jednoducho kupit nechce z nejakeho ineho dovodu.. ano, dievca sa mohlo mamy spytat. Predpokladam ale, ze kedze je medzi nimi taky velky vekovy rozdiel a dievca sa pyta radsej na fóre cudzich zien, co ma robit, asi tam nebude nejaky doverny vztah.

lagata
10. sep 2019

@stankadu ja som to mala take iste ako dcera. Este ked si predstavim, ze bolo teplo, potila som sa cely den v skole, citila sa beztak mizerne, tak boli tampony jasna volba a nikto by mi to nevyhovoril 😂

0hena0
10. sep 2019

@bella2005 to fakt? Mamka ma 64 a ty 14?

doly7
10. sep 2019

@bella2005 Tak,ze mama mala 51 rokov ked si sa narodila?

bibistec
10. sep 2019

@miadi no a vidis ako sa ti vtedy ta vlozka zisla

airaw
10. sep 2019

To, že ti menštruácia mešká nie je vôbec nič zvláštne, nerob nič, len čakaj, môžeš ju mať nepravidelnú ešte pár rokov.. keď chces skúsiť tampóny, kúp si tie s aplikatorom, budú sa ti možno ľahšie zavádzať..

bella2005
autor
10. sep 2019

@miadi ja na to nezabudnem 😉 ja si aj vložky mením každé 2 hodiny možno menej lebo sa bojím že pretečiem, prvé dve MS som si dávala budík každé 2 hodiny keby náhodou, aj tak som ich väčšinou vymenila pred budikom. Ale teraz už nie lebo to robím automaticky.

bella2005
autor
10. sep 2019

@lagata veď práveže mne je to strašne nepríjemné mať vložky a ešte stále dávať pozor aby to nebolo vidieť, nosiť hlavne čierne nohavice vtedy atď. Preto chcem prejsť na tampóny.

bella2005
autor
10. sep 2019

@doly7 50 😉 tento mesiac má 64

bella2005
autor
10. sep 2019

@0hena0 áno 😉

bella2005
autor
10. sep 2019

@marcelkaemmka dievčatá z mojej triedy už dávno fajčia, pijú, fetuju a príde mi to úplne úbohé. Striedajú frajerov každé 3 dni. Ja som ešte žiadneho nemala a som rada lebo mi to netreba. Nechápem k čomu im to vôbec je mať v takom veku frajera.

bella2005
autor
10. sep 2019

Už sa ma v správe aj niekto pýtal či nechcem byť len za frajerku v triede že nosím tampóny že už som veľká, ale podľa mňa je to proste iba moja vec a nemusím sa o tom s každým v škole rozprávať. A príde mi úplne hrozne že napríklad len ja a ďalší dvaja z triedy sme ešte neboli v partii kde fajčia,pijú aj fetuju. Podľa mňa sa snažia byt frajermi ale robia zo seba akurát idiotov. A príde mi to dosť smutné. Som rada že do takej partie nepatrím a nikdy ani nebudem.

galioska
10. sep 2019

@diewcatqoo na nete je info o Tom kopec , spolužiačky, kamosky ...a neverím.ze takto stará dievka potrebuje založiť blog na nejakom mamickovskom fore a naj urobiť z mamky 50 ročnu ženu, sa mi veriť nechce, aké ok, toto je net👌

bella2005
autor
10. sep 2019

@galioska moja mama má 64 a otec 66, keď neveríte tak neverte, ale ja neklamem, nechápem načo by mi to bolo.

sisaka
10. sep 2019

Neviem na čo to strašenie, od puberty som nosila tampóny, nikdy som nemala žiadne gynekologické problémy, otehotnela som 2x hneď na prvý pokus. Dcéra tiež po pár mesiacoch prešla na tampóny teraz používa cup. Hlavne ženy, čo majú silnejšiu menštruáciu a nie 5 kvapiek krvi chápu používanie tampónov
V dnešnej dobe dostať aj z bio bavlny, chemicky neošetrené, keď už chce byt niekto bio-eko neviem čo.
K autorke - pravdepodobne vymyslené, ale čo už, každý zaháňa nudu inak. Ak zoberiem tému ako nevymyslenu tak mna osobne by mrzelo, keby sa so mnou dcéra nedokázala o takýchto bežných veciach baviť, ale možno to je generation gap, možno keby som v čase jej nástupu puberty nebola tridsiatnička ale sestdesiatnicja tiež by sa so mnou o tom nebavila

bella2005
autor
10. sep 2019

@sisaka nie je to vymyslené, a práve to že moja mama má mala v 50 rokov tak sa s ňou o takých veciach veľmi nebavím , pretože proste to ona nevie pochopiť. Nechápe plno vecí čo jej poviem, proste keď ona bola v mojom veku tak to bolo úplne iné,

cluiy39
10. sep 2019

@bella2005 ak by som mala dcéru, nepriala by som si, aby používala tampóny. Len z vlastnej skúsenosti (nepravidelný cyklus aj v 20, bolestivejšia menštruácia,...) Samozrejme rešpektovala by som, ak by sa rozhodla pre tampóny, predsa je to jej rozhodnutie...
V 21 som úplne odstavila tampóny, antikoncepciu a všetko to svinstvo a všetko ide ako hodinky, cítim aj kedy mám ovuláciu... myslím si, že to čo má vytiecť von, nemalo by sa zadržiavať v tele tampónom .... JE TO LEN MÔJ NÁZOR, NIKOMU HO NEVNUCUJEM....
no iste je lepšie sa porozprávať s mamou ☺️👍🏼

danielita18
10. sep 2019

Neviem ci su tampony dobra volba a hlavne si prečítaj ço sa moze stat ked sa používaju tampony a je to aj nehygienickejsie mozes si skor zaniest nejaku infekciu

cluiy39
10. sep 2019

@danielita18 úplne súhlasím

0hena0
10. sep 2019

@bella2005 klobu dolu

bella2005
autor
10. sep 2019

@danielita18 ja som si o tom už veľa prečítala. Aj tak to chcem ako skúsiť pretože vložky mi vôbec nevyhovujú.

mondolina
10. sep 2019

Používam asi 20 rokov len tampóny a žiadne infekcie, žiadna neplodnosť.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
10. sep 2019

Používam tampóny od "detstva" do dnes a veru žiadny z opisovanych problémov nemám 😁 neexistovalo aby som týždeň nešla do bazéna a necvicila... dokonca v nich od dospelosti spím, čiže aj 8 hodín dám. O dvojhodinovom intervale som nikdy nepočula. Tampón sa má vybrať, keď je nasiaknuty, je len horná hranica intervalu výmeny 8 hodín. Mini tampón pri bežnej menštruácii nevydrží toľko a na noc sa kľudne da vystriedať za vlozku. Mini tampóny su aj s aplikatorom, ja ale tie tampax napr. nemám rada... už keď sú nové sú kadejaké rozstrapkane, neverím že sa z nich nejaké vlákna neuvolnuju. Je to.na každom čo si vyberie. Čo sa týka debaty s mamou, jedine jej povedať... Alebo si kúpiť 😁 ale.asi skôr by som to a ňou prebrala. Predsa môžu nastať komplikácie. Keby som mala zdravotné problémy z nich určite si to rozmyslim. Pre mňa je ale napr. Tampón jediná cesta, inak by som musela sedieť 3 dni doma. Ak menštruačný kalisok som skúšala a to bolo úplne hrozne pre mňa😁

matuskova003
10. sep 2019

ja mimo témy, ale na svoj vek máš slušnú gramatiku 🙂 !

danielita18
10. sep 2019

@bella2005 ok je to na tebe je to tvoja vec a je to tvoje telo ja som len napisala nazor 😊

danielita18
10. sep 2019

@mondolina tak to ste stastna zena