Prvýkrát na internát - čo zbaliť?

cherrinka11
13. júl 2020

Chcem sa opýtať, čo všetko ste svojim deťom nabalil prvý krát na nástup na internát?

smejko25
13. júl 2020

@cherrinka11 vsetko 😁😁 ale to hovorim z svojho pohladu dietata ktore islo na internat 😁😁 rok co rok o kufor viac 😁 ale ja som si rada svoj kutik v izbe zutulnovala 😁
Ale medzi taky zaklad :
Hygienicke potreby (uteraky, toaletne, veci na hygienu)
- pribor, plastove misky, pohar, hrncek, hubka a jar na umyvanie
- vesiaky do skrine, postelne pradlo a plachtu (ja som velmi tym internatnym neverila)
- lampu na stolik
Keby ma napadlo dopisem 😁

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cherrinka11
autor
13. júl 2020

@smejko25 ty si zlata ďakujem ti 😀ja mam z toho paniku už 😆, som počula, že niektoré deti si nosia dokonca aj svoj matrac🤔, paplón a vankúš to si chce tiež vziať svoje a vidíš ten stolík na lampu.. Som myslela, že tam majú neaky nočný stolík, tak asi teda aj ten.

andrii
13. júl 2020

Tak ono trochu je asi rozdiel či na stredoškolský alebo vysokoškolský. Dcéry si od vlastných paplonov ,vankúša a matraca (toto tam bolo v strašnom stave - postele asi 50 ročné),postelné prádlo, balili predlžovačku,rozvodku, rýchlovarnú kanvicu, hrnček, príbor,tanier,misku, hubku na riad, Jar, Cif, domestos, uterák, utierku, papierové utierky,malý hrniec,panvicu,varešku, malý a veľký nôž, - aby si v kuchynke niečo malé vedeli uvariť,zohriať, lampu na stôl, sú dievčatá,tak zrkadielko na stôl,
Ak m niečo napadne,tak dopíšem. Veľa toho bolo

cherrinka11
autor
13. júl 2020

@zazvorka87 😆😃😆😃😆😃
Co z jedla okrem vifoniek? 😃😃😃

cherrinka11
autor
13. júl 2020

@andrii na stredoškolský internat😀ďakujem

andrii
13. júl 2020

@cherrinka11 tak na stredoškolský toho asi toľko netreba 😉 ...no určite možno rozvodku ,alebo predlžovačku, lampu na stôl,alebo taký štipec nad postel. Nejaké papuče, župan 😉

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
13. júl 2020

@cherrinka11 skús popozerať, či na internete nie sú fotky z internátu. Aby si mala predstavu o vybavení. alebo v pohode aj napíš prevádzkovateľovi že čo odporúča domov respektíve ako sú vybavené izby.

laguna28
13. júl 2020

@cherrinka11 dcéra si brala aj paplón a vankúš a neskôr si dokupila vrchný matrac

cherrinka11
autor
13. júl 2020

@zazvorka87 práveže ta moja iba ba suchom bude žiť a možno ra vifonka niekedy padne, no nič to už nech prežíva, možno ju ta pohodlnosť doma na internáte preberie a aj hlad dostane, dufam😃😃😃 a vidím to, že tie eura budú potrebné, ale vôbec netuším koľko dat takej 16rocnej na týždeň? 🤔🤔

cherrinka11
autor
13. júl 2020
terezia1477
13. júl 2020

Nad tym matracom by som inak pouvazovala, 4 roky spat na zlom spravi svoje s chrbtom. Kebx kupite vyuzije aj neskor na VS

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
13. júl 2020

@cherrinka11 alebo rovno za ukoluj dcéru nech si zisti ako majú vybavené internátne izby a čo má priniesť. Napríklad či chce teda svoje vlastnu posteľnú bielizeň a tiež paplón a vankúš a podobne. a potom všetko si pekne ten prvý týždeň a ak tam naozaj budú nejaké strašné staré matrace tak aspoň taký ten vrchný tenký matrac ich kúpiť aby nelezala na hnusnom. V stredoškolskom asi veľmi nebudú môcť mať kanvicu na izbe a podobne... Ale aj to si mladá môže overiť mailom.

ukulela
13. júl 2020

A tiež nech si zistí internet napríklad. synovec sa so spolužiakmi takto skladá spolu na izbe lebo nemajú nejaký dobrý internet na internáte.

cherrinka11
autor
13. júl 2020

@zazvorka87 presne o toto ide.., skôr sa bojím aby si nenasla zlu partiu, ale poučenie už má.. Ona bude mať na opačnom konci mesta školu, tak na internáte asi len raňajky a večere.

terezia1477
13. júl 2020

@cherrinka11 a do akého mesta ide

cherrinka11
autor
13. júl 2020

@terezia1477 do Martina, je to Stredná priemyselná škola technická Školský internát, ale bude odtiaľ cestovať na opačny koniec na Umelecku skolu, bude sa musieť naučiť aj autobusy😃

ukulela
13. júl 2020

@cherrinka11 zariadenie nevyzerá zle len by som čakala pre každú babu vlastný pracovný stolík a možnože aj viacej pohyby alebo skríň...

terezia1477
13. júl 2020

@cherrinka11 nauci aa neboj, doda jej to samostatnosť a zodpovednosť a bude mat kopu zazitkov 😁 urcite tam bude vela dievcat co nikoho nepoznaju, kedze ide o intrak a nebudu tam len ludia z mesta, tak si urcite rychlo najde spriaznenu dusu 🙂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cherrinka11
autor
13. júl 2020

@ukulela to som si presne aj ja všimla, ak tam nebude mať kúpim hej neaky mini

cherrinka11
autor
13. júl 2020

@terezia1477 kiežby si mala pravdu.. Mame toho veľmi veľa za sebou

cherrinka11
autor
13. júl 2020

@zazvorka87 veľmi ti ďakujem.. Áno viem, že to tam takto chodí, a žiaľ moja dcéra sa už so sikanou stretla takže už vieme co robiť, snáď no.. Preto nechce byť v našom meste,..

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vierkainka
13. júl 2020

@cherrinka11 neviem ci ste si uvedomili co ste napísali, určite omyl, ale zasmiala som sa 😁lampu na stolík.... Nie stolík na lampu 😁nečítala som všetky komentáre a neviem ci to už bolo spomenuté, ale určite by som mu zabalila ešte také gumené šľapky do sprchy a plus to ostatné do tu už baby písali. Nebojte, casombpozistujete co treba ešte bud pridať, alebo vynechať. 👍

cherrinka11
autor
13. júl 2020

@zazvorka87 tie tvrdky sú v poriadku, aj mne niekedy v telefóne preskočí slovo😀a najlepšie je keď po sebe čítam až po odoslaní a milujem keď v slove počujem zamením o za i. 😂😂😂 Sa idem od hanby prepadnúť.

cherrinka11
autor
13. júl 2020

@vierkainka No vidite ako sa to tu dá slovne pekne popliesť 😂, ďakujem veru dobrá rada😉

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz