Psík vhodný k deťom

maki1
17. jan 2015

ahojte, mám 2 deti vo veku 6 a 9 rokov, bývame v dome, už dlhšie plánujem psíka, aj koli pohybu aj na hranie a trochu na stráženie. Rozmýšľame nad koliou..,pripadne poradte, hľadáme dobrého rodinného psíka, poradte 🙂 dakujem

baldinka
17. jan 2015

spic

ivetlo
17. jan 2015

Ahojky, tak mi máme bavorského farbiara, poľovný pes, je manželov na dané účely. Ako podľa mňa sú vhodné skoro všetky, teda okrem tých bojových.
Hlavne treba ho vychovať a naučiť poslúchať základné povely. A napríklad bígl, labrador, retríver, ...
Ja by som vyberala takého, ktorý môže byť celú zimu vonku. 🙂

lara1507
17. jan 2015

Weimarsky stavač! Neviem si vynachváliť

leonor125312
17. jan 2015

Rodinny pes je leonberger 🙂 mame ho a je to maznacik

janulik2008
18. jan 2015

My mame nemeckeho spica. Vďačný psik ... cez leto ked tu bola sesternica na prázdniny tak sa tu premlelo detia mmaximálne ich onuchala a mala ich ako sa hovori v pazi. Tiez je dobrý strážca 🙂

misdan
18. jan 2015

@maki1 ked do domu tak ja by som odporucila labradora alebo bernskeho salasnickeho-to su rodinne zalozene psy, lahko cvicitelne ;)

kiki68
18. jan 2015

prakticky kazdy pes je vhodny k detom, iba sa treba venovat vychove toho psika. Nenechat zo psa spravit nervaka a tiez davat pozor ked sa hraju deti a pes. Ja osobne by som odporucila boxera, ma vyborny vztah k detoma bude branit tie deti svojim zivotom. Ale treba sa venovat aj jeho vychove. Vlastne kazde plemeno,co sa nevhodne vychova moze byt pre deti a vobec ludi nebezpecne. Poznam aj zurivych labradorov,je to iba kvoli tomu,ze panickovia to nemaju v hlave v poriadku a pes na to doplaca. My mame buldocka,co je pes vylozene vhodny k detom,ale zase je narocny na krmenie a veterinu.

vitazoslav
18. jan 2015

my máme dvoch orieškov 🙂 Krížence sú vďačné psy a obyčajne bývajú aj zdravšie, pretože sa ich netýkajú choroby jedného plemena. Nech si zoberiete akéhokoľvek psa, musíte si byť vedomí, že je to, akoby ste do domu zobrali ďalšie dieťa a tak ako vychovávate dieťa, je potrebné aj vychovať psa. Našich sme oboch učili, že deti sú posvätné a naša malá s nimi môže skutočne robiť čo chce. Pokiaľ sa im to nepáči jednoducho od nej odídu. Žiadne brechanie či vrčanie... Kúpu psa si skutočne dobre rozmyslite aj jeho výchovu...

natuska87
19. jan 2015

@vitazoslav pekne ste to napisali...my sme vychovavali deti, aj psikov k obojstrannemu respektu.Nesmeli si robit s nimi , co chceli...Dodnes sa lubia..Aj ked, psici uz su "pomaly" na odchode...

maki1
autor
29. jan 2015

Dakujem krásne za odpovede 🙂 stále sme sa nerozhodli... Teda hľadáme psíka ktorý je možno strednej veľkosti, veľmi neplzne a je stredne aktívny a ma rad deti, ich hluk, natahovanie. Možno ten špic?

lilyianka
29. jan 2015

labrador je velmi dobry k detom ... My mame uz 11 rokov labradorku, sestra ma dve deti, teraz 15 a 8 rokov a teda ti si s nou mohli robit cokolvek a nikdy nic neurobila ... mozes jej aj ruku vopchat do huby a nekusne .. velakrat na nu spadli, buchli do nej, stupili na nohu a ani nezaknucala ... a je to aj rozumny pes, treba ho aj trochu vycvicit a bude posluchat ... Ja uz byvam samostatne s manzelom a tiez zvazujeme labradorku, pretoze sme na to plemeno zvyknuti, mne sa hrozne paci a viem ake je ... 🙂

ena70
29. jan 2015

ja som milovala border-koliu....najlepsi psik na svete....on vyzera inak ako klasicka kolia, je velmi dobry....ten pes mi rozumel hoci nevedel rozpravat....aj ked mi bolo tazko.....nikdy nanho nezabudnem

madafi
30. jan 2015

my máme dvoch labradorov jeho aj ju -nemeníme za svet...

monikabotosova
31. jan 2015

Ja tiež odporúčam labradora, vždy keď som o labradoroch čítala tak to bolo samé - rodinne založený pes, miluje deti " :D Takže určite niečo na tom bude 🙂 Čo sa týka vyššie spomenutých ,,bojových" plemien, ten názov im neprislúcha, avšak tieto psi boli používané na bojové zápasy, ale boli k tomu cvičení bohužiaľ, je to príliš zovšeobecňované, veľmi veľa videí som videla, kde tieto tzv. bojové plemená ako doberman, doga či boxer sa hrali s deťmi ako malé deti, ani nepípli, alebo ako dieťa ťahalo za srsť toho psíka, madžgalo a čo ja viem čo a psík bol s tým v pohode. Ale je pravdou, že tých psov k tomu treba vychovať, resp. najlepšie bude zadovážiť si šteniatko, aby bolo od mala na to zvyknuté, že deti ho budú hýčkať 🙂 vyššie bol spomenutý bígl, osobne ho neodporúčam, môj prvý psík bol bígl, nezvládla som jeho výchovu, bohužiaľ, no vtedy som mala asi 12 rokov. O tri roky na to som si zadovážila orieška, jeho výchovu som zvládla na jednotku, pritom som postupovala tak isto ako predtým, a dodnes som spokojná. Ale je pravda, že detičky moc nemusí, ale to bude tým, že prvé dieťa sa s ním dostalo do styku keď mal pes už 1 rok, a nebol zvyknutý na to, že ho malé bábo ťahá za srsť a ,,hladká" ho tým svojim spôsobom, že ho až bil :D Preto je určite najlepšie od šteniatka 🙂 Veľa šťastia vám prajem s výberom 🙂