Pýtal odo mňa peniaze za naftu

5. jún 2023

Čaute, čo si myslíte o chlapovi, ktorý pýta od potenciálnej partnerky peniaze za naftu pri výlete na druhú stranu Slovenska? Išlo o prvý dlhší výlet, samozrejme na benzínke som mu polovicu dala keď pýtal, ale od vtedy moja nálada klesla čo si aj on všimol. Prežívam to moc? Čo by ste robili na mojom mieste? Nemám z toho už moc dobrý pocit

la_dolce_vita
7. jún 2023

@valeria_h presne! Tak emancipovaným feministkám prenechajme týchto držgrošov 🙂

zobaka
7. jún 2023

@marsmykkok presne, tým, že si zaplatia kávu samé, nie je ukážka samostatnosti, ale skôr malej úcty k sebe

dzulik_
7. jún 2023

Tiež som chodila s takým exotom. Ja študentka, on dospelý zarábajúci. Šli sme na výlet jeho autom, s nami aj kamoška s jej priateľom. Benzín platil kamoškin priateľ, vstupné aj obed som platila ja. Na pumpe si ešte vypýtal od kamoškinho priateľa požičať peniaze (čo som sa dozvedela až neskôr) a po návrate domov vypýtal peniaze ešte aj odo mňa 🤦🏻‍♀️
Môj manžel ma zozačiatku nenechal platiť, asi po roku sme už začali na výletoch platiť niečo ja a niečo on, nie že teraz ideme všetko rozrátať na polovicu, toto mi príde totálne trápne a vypočítavé 😀

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marsmykkok
7. jún 2023

@uprimnazienka Tak nech platí on a skús mu to ty odplatiť trocha ak budeš mať peniaze napríklad drahším darčekom na Vianoce, narodeniny a tak. To odmietnúť nemôže a aj tebe myslím, že skôr našetríš aj napríklad pomocou brigády ako mať síce malé, ale pravidelné výdavky za kávy, kino a tak ak ešte študuješ.

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana76
7. jún 2023

@valeria_h ja si myslim, ze zavisi od situacie, je jeasne, ze napr student nemoze vsetko platit a par si plati vydavky na striedacku, alebo na polovicu, ale minimalne tie prve razy, ak to nezaplati muz, tak mi je to cudne a varovny signal.

omg1992
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tiezjedna
7. jún 2023

@omg1992 silne pochybujem, že by sa naše čo len z rýchlika stretli. Ja si svoje drinky, kávičky platím sama 😉

panelacikova
7. jún 2023

ja stále premýšľam o akých preemancipovaných tu poniektoré píšete? prečítali ste si vôbec úvodný príspevok poriadne? prečítali ste si prvé odpovede autorky? ak áno, tak hneď v úvode ste museli zistiť, že je buď finančne negramotná alebo klame. ak ide niekto krížom cez celú republiku autom, čo je cca 800 km tam a nazad, ak počítame vzdialenosť PO-BA. nech má auto spotrebu cca 5,5/100 km, tak minie 5,5x8 litrov, čo máme 44 litrov. cena benzínu je cca 1,50/liter, nafta je ešte drahšia. čiže výlet stál čo sa PHM týka minimálne tých 70 eur (a to píšem o dobrej spotrebe a dobrej cene PHM, auto mohlo mať podstatne väčšiu spotrebu a ísť na naftu, vtedy sa hýbeme s cenou za PHM aj cez 100 eur).
autorka uvádza, že mu dala polovicu za PHM (na benzínke som mu polovicu dala keď pýtal, )
zároveň nižšie v príspevku uvádza, že mu dala 20,- eur.
AUTOR

5. jún 2023
Nikdy v živote odo mňa žiadny chlap nepýtal peniaze na naftu, nikdy...zarába o dosť viac ako ja, ktorá iba pol roka pracuje po škole a je starší a aj tak pýtať za benzín 20e by mi bolo vrcholne trápne

tak ak pre ňu polovica nákladov na PHM predstavuje 20 eur, tak ako píšem, buď je sprostá a negramotná alebo zavádza a klame.

doteraz neodpovedala, čo za atrakcie to boli a vstupy, vstupenky, aké podujatie to bolo. taktiež som nikde nevidela, či boli niekde v reštaurácii a hradil to on alebo neboli alebo si platil každý sám. hoci som sa jej na to opýtala.

takže milé nepreemancipované žienky, trochu si uvedomte, že ani chlap nie je dojná krava, tento s ňou NECHODÍ! opäť úryvok z jej úvodného príspevku (pýta od potenciálnej partnerky) - potencionálny znamená "možný". to znamená, netvoria oficiálne pár, hoci kdesi inde uvádza, že sa nejaký ten piatok už poznajú. a teda, pán ju možno berie len ako kamarátku a nevidí dôvod, prečo by mal všetko hradiť. čo sa týka výletu, taktiež som sa nikde nedočítala (a myslím, že som neprehliadla), či ten výlet vymyslel on alebo ona. to je všetko.

súhlasím s tými, ktoré uvádzali, že ak to všetko vymyslel on a nedajbože ju ešte prehováral, aby šla s ním, tak jej to mal hradiť v plnej výške. fakt by ma zaujímal pohľad toho chlapa na danú situáciu. a jeho vykreslenie tejto príhody...

omg1992
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
omg1992
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
7. jún 2023

@panelacikova niekde po x tej otázke napísala ze to vymysleli spoločne... Ale plne súhlasim s tým co si napísala

panelacikova
7. jún 2023

@sense marilo sa mi, ale i tak... očividne ona nie je ženou jeho života a on ju berie iba ako kamošku. ak mu náhodou už dala (aj to tuším písala, či sa mýlim? ak sa mýlim, pardon), tak je to jej problém. zjavne pár netvoria. ak by tvorili, iste, zbystrila by som pozornosť, že ako sa bude asi tak vyvíjať v budúcnosti. ale oni sa poznajú dlho a ona si len myslí, že je potencionálnou partnerkou... asi je však iba jedna z páru, ktorá si to myslí.

tiezjedna
7. jún 2023

@omg1992 ak si takýto suterén aj v bežnom živote, nedivím sa ani trochu, že si o teba žiadna seriózna ženská ani bicykel neoprie... Si slušný frustrát😎

reddflowerlife
7. jún 2023

@mandzula presne tak aj u nas vsetko take ako poistky, servisy, opravy, kupa domu hypoteka vsetko vybavuje chlap… neviem si preddtavit sama toto vybavovat

leskovael
7. jún 2023

Ja sa vždy tak pobavim na takýchto príbehoch a vždy sa snažím predstaviť si, ako by som asi reagovala.... Ale nikdy neviem 😂 no a v tomto prípade by som vystúpila z auta po výlete a už by ma viac nevidel ani nepočul

panelacikova
7. jún 2023

@reddflowerlife naučila by si sa, keby si musela 😉

tiezjedna
7. jún 2023

@reddflowerlife zas to nepreceňuj, nie je to žiadne atómové inžinierstvo

panelacikova
7. jún 2023

@tiezjedna inak, teraz z iného súdka.. bol raz jeden pán. staral sa o všetko. účty, poistky, dane, dom, údržbu domu, auta, no proste o všetko. pani pracovala mimo SK 2 týždne a 2 týždne bola doma s rodinou. všetko super, pani nevedela ani to, koľko sa kde platí. však OK. pán zrazu umrel. pani taká hotová a tak v strese (ani nie z jeho smrti, očakávala to niekoľko rokov, bojoval s rakovinou), ale v strese z toho, koľko toho odrazu padlo na jej hlavu. žena, ktorá nevedela, čo je to "účet" a jeho úhrada celý život, odrazu musela riešiť milión vecí (aj okolo rodinného domu). do roka umrela na mŕtvicu. či to malo súvis s enormným stresom, netuším, možno vôbec nie. chcem tým len naznačiť, že naozaj pre tie, ktoré sa nestarajú o tieto veci, to môže byť vec na úrovni atómového inžinierstva. 🙂

sense
7. jún 2023

@panelacikova inak síce až nie takto extrem ale niečo podobné zažila partnerov a matka, jeho otcom sa vždy o všetko staral, a zrazu skončil v nemocnici na dlhšiu dobu, počas ktorej absolvoval 2 operácie srdca a nevedeli ci prežije. A jeho matka zrazu ostala na všetko sama a nevedela cez IB ani účty zaplatiť, ani auto napojiť ja kábel... On sa z toho dostal a skoro ho vykotilo koľko upomienok dostali lebo účty nepoplatene, aj keď sa čudujem ze nemajú platby na trvalé prikazy

panelacikova
7. jún 2023

@sense tak vieš, starší ľudia sú radi, že sú. dá sa to pochopiť, že nemajú nejaký TP či IB či hocičo iné... moji rodičia dodnes dostávajú peniaze (dôchodok) poštou a v hotovosti, (78-80 roční). ja tomu rozumiem. ale nerozumiem tomu, ako sa môže jedna žena zadubiť až tak, že nie je schopná samostatného praktického života, čo sa týka financií. akože chápem, že riešiť upchatý odpad môže byť problém, ale nevedieť, čo, kedy a kde sa platí? aj keby sa mi o to staral manžel, pokiaľ by šlo o spoločný majetok, tak by som chcela byť v obraze, čo sa kedy platí a v akej výške. presne kvôli tomu, že nikdy nevieš, čo sa môže stať a aby som potom mala prehľad. a teda, moja mama má takmer 78 rokov, kopu zdravotných problémov, ale v pohode by si poradila s financiami kedykoľvek.

tiezjedna
7. jún 2023

@panelacikova to máš pravdu. Ja si ale (opakujem "ja") neviem predstaviť, že by som bola hodená tak mimo realitu, že by ma zrovna toto zabilo... Myslím, že je to jeden z extrémov. Rovnako ako by bol extrém, že sa (inde) o všetko stará zase ten druhý z partnerov/manželov.

panelacikova
7. jún 2023

@tiezjedna v tomto úplne súhlasím.

tiezjedna
7. jún 2023

@sense
@panelacikova
ja by som napríklad trochu plávala v investíciách (finančných), keby sa s manželom niečo stalo. Pretože v tomto má kompetencie a moju dôveru on. Mňa to nebaví, nezaujíma. To by bol na chvíľu asi zádrhel, keby sa s ním niečo stalo. Ale veci typu úrady, autá, škola, mudr, banky...pre mňa sú to prevádzkové záležitosti, ktoré som bežne kedysi riešila nielen sebe, ale aj úzkej rodine 😀

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vkatush
7. jún 2023

@panelacikova svokor a svokra tak fungujú, že ona všetko platí a on nemá tušenie čo kde koľko kedy. Som jej vravela minulý týždeň, nech si urobí nejaký šanon, kde bude mať všetko popísané, lebo keby sa jej niečo stalo, on si vie maximálne cigarety kúpiť za peniaze v peňaženke. Kartu bankomatovú sme mu nedávno len zariaďovali, kým som mu vysvetlila, že telefónne číslo, číslo účtu a číslo kartu sú rozdielne veci ... A myslela som si, že aspoň svokra potom je v tom ako tak zbehlá a vie kde čo. Ehm. Musela som volať do bánk (Neviem prečo mala účty vo viacerých a ani nevedela svoje prihlasovacie údaje a čo kde ako), operátorovi a ešte jedno niečo, už neviem čo. Lebo všetko platila šekom na pošte, maily a IB si zriadila len aby bolo a hesla prihlasovacie nikde.
Akože keby sa jej niečo stalo, nepohne sa nikto nikde s ničím.

Podobne mám kamošku, ale opačne. Kým chodila na výšku, o všetko sa starali rodičia. Hneď po výške mala svadbu a financie všetko rieši manžel. Vravela mi, že ani netuší, koľko má materskú, prídavky, koľko mesačne kde platia, lebo ju to nezaujíma, rieši to manžel. Snáď sa čo najskôr začne zaujímať aj ona.

maranco
7. jún 2023

@vkatush nastav mu malý limit na karte pre internetové platby, aby mu to stačilo napríklad dobitie kreditu na mobil, ale ak by niekomu dôverčivo nadiktoval číslo karty tak nech nemá veľkú škodu.
https://zpravy.aktualne.cz/finance/banky-vishin...

panelacikova
7. jún 2023

@vkatush no zbohom 😀 tá tvoja svokra a svokor 😀 a kamoška? bez komentára. mladá baba a nevie, čo, kde a ako? svokrovcov pochopím, ale mladú ženu nie 🙂

@tiezjedna ja to na jednej strane chápem, aj keď ja som bola v tejto sfére vždy tá, čo "nosila nohavice" a teda vedela som riešiť všetko. môjho ex (otca svojej dcéry) som musela ja učiť, čo, kde, kedy a ako s poplatkami, keď si kúpil nehnuteľnosť a potom sa riešili energie, prerábka, či iné veci. on bol úplne mimo... vlastne, dodnes je mimo v týchto veciach... čiže som dosť sebestačná. ale, faktom je, že mám teraz manžela, ktorý sa vie postarať o všetko, tiež je sebestačný, má svoj byt, ja svoj, každý si riešime svoje náklady a poplatky. ALE fakt mi dobre padne, keď nemusím čistiť odpad, meniť žiarovku alebo volať chlapíka, ktorý mi opraví kachličku 😀 že mi s tým pomôže manžel. no na nezaplatenie. takže chápem, že na dobré sa ľahko zvyká, je to úplne prirodzené. ale je fajn vedieť v tom chodiť práve pre prípad, že tomu "akčnejšiemu" sa niečo stane a odrazu všetky starosti ostanú na tom druhom partnerovi.

sense
8. jún 2023

@panelacikova tak áno i nich to bolo tak ze 25 rokov sa staral o všetko muž, a jej to nevadilo keďže peňazí bolo vždy dosť a nikdy nič riešiť nemusela a zrazu z ničoho nič dostala facku od života. Ako peniaze mala lebo mala karty z účtu ale všetky "IT robil muž" aj auto vždy nechala pred garazou, zišiel dole muž zaparkoval ak nebol doma zaparkovala ona ale na elektriku napojil auto vždy on. Na druhej strane keby sa jej niečo stane myslím ze chlap odnesie veci radšej do čistiarne

Ako du veci ktoré nechápem ale tak ich tlzivot neriesim