Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

silvuskaa
5. máj 2009

dadka prave ze ak by bol pri porode by si ta viacej vazil, taky mam ja nazor. Ved je to uplne najsilnejsi zazitok byt pri narodeni svojho dietatka 🙂

kwetinnka
5. máj 2009

a preco sa bojis velkých nemocnic? vacsinou to býva tak ze tam maju vsetko po kope a keby sa aj nieco dialoi nemusia vas hned niekam prekladat....no ja v BA,aj ked tu vela možnosti nieje

michala.l
5. máj 2009

Ja asi pojdem v BA na Antolsku ...a manzelik bude pri tom. Pri prvom bol tiez a bol mi velkou oporou ... urcite nelutujem. A urcite nas to neodcudzilo, skor naopak 😅 , ale to asi zavisi od povahy. Urcite ak by nechcel, tak by som ho nenutila - niektori chlapi by to mozno neznasali dobre ...

kwetinnka
5. máj 2009

aj prve si rodila na antolskej? a ako si bola spokojna?

juliett99
5. máj 2009

ja zatial netusim kam ,, ale asi TT alebo NR,, este som nad tym nerozmyslala, 😒 myslim ze je este cas, ale zato viem isto ze Robi bude pri porode,, uz sme sa natom dohodli,, aj ked este stale otala,, ale urcite pojde,, verim tomu.,..len ma natahuje, 🙂 😀

kwetinnka
5. máj 2009

asi to royhodnutie treba nechat na nich

hanam
5. máj 2009

pretoze velke nemocnice su preplnene a zeny tam idu jak na pase...pocula som ze ani starostlivost po porode nie je az taka dosledna ako v malyzh lepsie zariadenych nemocniciach...ide o pripravu na kojenie atd. tak neviem mozno sa mylim vo svojom pocite. Pravdou je tiez ze ked su velke komplikacie je lepsia nemocka kde su vacsi odbornici a vela techniky...
Co sa tyka muzika pri porode, vraj je to fajn aj preto, ze sa personal sprava privetivejsie...aj k takym co velmi zakricia 😀 😀 😀 a to teda ja netusim ako budem kricat...budem sa snazit byt v klude ale veru kedze si tu bolest neviem predstavit mozno si aj pokricim 😀 😀 😀

dadkag1
5. máj 2009

a terba to niekde oznamit???????,,ked chcete manzela pri porode ak ano tak kedy?,,,,,,

juliett99
5. máj 2009

hanam tak to teda netusim ani ja ,, ako na to na nas pride,, a jak budeme kricat,, dufam ze to vsetky zvladneme lavou zadnou,, 😉

hanam
5. máj 2009

babky idem papat tak velmi nepopiste az stiham citat 🙂 papa zatial

kwetinnka
5. máj 2009

myslim ze staci ked prides na rpijem do nemocnice...

hanam
5. máj 2009

juliet vsak keby daco si pokricime hadam nas nikto nezbije 😀 😀 😀

silvuskaa
5. máj 2009

Ale plati sa ak je muz pri porode ze? A aky mate nazor na epidural? Ja sa neviem rozhodnut, aj ked mam este cas, rozmyslam vsak uz tusim nad vsetkym 😀

dadkag1
5. máj 2009

ako pozeram na to ako ste dlho tehu ja si to pojdem asi odkricat prava 😀 😀 😀

michala.l
5. máj 2009

prve som rodila v Ruzinove. Bolo to tam celkom dobre, okrem par nervoznych sestriciek bolo vsetko OK . Mala som tam mojho gynekologa, takze preto som bola tam. No a teraz nemam zatial vybraneho porodnika (kedze moja gynekologicka nechodi k porodom) , ale na Antolsku sa mi referencie pacili najviac, tak uvidim ...casu este dost, tak mozno to zmenim 😀

dadkag1
5. máj 2009

u nas myslim ,ze sa plati okolo 20euro

ja som tiez rozmyslal nad epi. ale vzhladom na to ,ze sa bojim inekcii tak si nechcem vytvarat nejake komplikacie tym ze sa budem bat sak nejak to zvaldnem aj bez nej 😅

michala.l
5. máj 2009

Vraj treba pre manzela kurz - potom dostane nejake potvrdenie do tehotenskej knizky ...niekde si uctuju 500 Sk za manzela pri porode, ale je to individualne ...
Moj muz nemal ziadny kurz a ani sme neplatili nic 🙂

Nad epiduralkou rozmyslam aj ja - prvy krat mi ju nestihli dat, tak teraz by som ju aj prijala, ale uvidime este 😉

kwetinnka
5. máj 2009

jasom ležala na antolskej raz a vtedy som si povedala ze nikdy viac,aj ked možno ori oorodoch su iný,no s gynekologiou ako takou som nebola spokojná.
Epidural chcem tiež.ked mi ho pichnu tak ako majú budem citi aj kontrakcie a nebudem mat take bolesti,aj ked si myslim že si aj tak ookricim,len z toho nebudem taka vycerpana.a myslim že za otca sa plati pri porode

michala.l
5. máj 2009

kwetinka, a kedy si lezala na Antolskej? Ja som zatial pocula viac pozitiv ako negativ - vlastne aj tu som citala v teme porody 😀 ... No uvidim este - este mam kedy 😉

kwetinnka
5. máj 2009

no ja tiež velmi rozmyslam,noo asi tri roky do zadu to je,ale chodila som tam aj na prax zo skoly a sestricky su rovnake...aj ked je sanca že prave s tými neoprideme do kintaktu...ak tojdeme rodit...ale viem že tam ležali na rizikovom baby

michala.l
5. máj 2009

ja som stale neni rozhodnuta na 100% ...chvilu som za Antolsku, potom Ruzinov ...a uz som aj Kramare zvazovala 😀 ...nastastie sa este mam kedy rozhodnut.
Tak ty si sestricka? A kde robis? Teda ak to nie je tajne ... Ja som kedysi robila v DFNsP sanitarku - teraz si dokocujem VS a po materskej planujem ist opat do zdravotnictva 🙂

kwetinnka
5. máj 2009

robim v NUSCH,a robis si VS,kde?

michala.l
5. máj 2009

VS Zdravotnictva a socialnej prace, este som len druhacka...od vas tam tiez chodia nejake baby na laboratorne a vysetrovacie metody 🙂
a ty nad akou porodnicou rozmyslas?

kwetinnka
5. máj 2009

chcela som ist ku kochovi...tu zavreli,a inak...neni vela možnosti,resp nieje z coho vyberat.neviem..asi ruyinov alebo antolska....na alžbetu chodis? tak tam jedna kolegyna chodi na verejne...no ja mam 10.6 statnice..a potom už nechcem skolu ani vidiet

michala.l
5. máj 2009

aj ja chodim na verejne, aky je ten svet maly, hi 😀 ...aj ja by som uz chcela mat po nej, ale snad to ubehne a budem stihat popri materskej...

kwetinnka
5. máj 2009

ja chodim na verejne tiež ale na SZU...to bude fuska to vsetko postihat,,mne to vyslo tak akurat....

mi.mimi2
5. máj 2009

juliett99
ja budem rodiť čo nevidieť v NR..ak chceš potom dám info že čo a ako tam je.. 😉

michala.l
5. máj 2009

mi.mimi, ty to mas uz za par 🙂 A vy ste nechceli vediet, co to bude? Ja som pri prvom nevedela - mali sme prekvapko 😵

juliett99
5. máj 2009

mimi jasne budem rada za kazdu infosku, ja som sa inak narodila v NR ale nepamatam ako to tam vyzera a 😀 😀 😀 😀 uz je to dost davno pred 32 rokmi xixixi 😀 😀 😀

mi.mimi2
5. máj 2009

michala.l
no mám to za pár..už ma chytajú stresy 😉 sa bojím ale tak v norme ako každá ktorá nevie čo ju čaká 😨 nie nechceli chceme prekvapko..veď to je úplne jedno čo to je hlavné je že je zdravučké.. 🙂 ale mám tip tak uvidíme či mi vyjde 😉 a tiež ste nechceli vedieť??