Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

hanam
5. máj 2009

Toto je dobra tema...same zdravotnicky 🙂

hanam
5. máj 2009

Fakt mimi ty to uz mas za par...ja by som uz tiez chcela...bo ma boli chrbtica...mam dietu...a este chodim do roboty a uz sa mi taaaaaaaaaaaaaaaak nechce 🙂

hanam
5. máj 2009

Stale mam chut na zmrzku a nemozem ☹ 🙄 😒

silvuskaa
5. máj 2009

hanam a preco mas dietu? kvoli cukrovke?

hanam
5. máj 2009

hej kvoli tej mrske 😖 Zistili mi ju v 26tt, tak sa trapim ☹

mi.mimi2
5. máj 2009

hanam
no ja vysím na zmrzke od rána do večera.... 😉 bola som aj chorá...ale tak nedalo sa odolať...
aj mňa všetko bolelo a aj bolí..ale sa utešujem že je to už za kúsok tu 😉 a prečo más dietu??teda ak môžem vedieť..júj že práca...ja som od začiatku doma..takže aspoň v tomto som mala výhodu 😉

hanam
5. máj 2009

Ale aj tak si myslim ze malinky by si tak rad dal zmrzku...vanilkovo-orieskovo-cokoladovu....mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam

juliett99
5. máj 2009

mne este aj zmrzka pripada sladkaaaaaaa 😖 😖

hanam
5. máj 2009

nuz neviem...co je lepsie...tlmit chut alebo netlmit...ale zasa tato cukrovka sposobuje ze je velke babo a rizikovy porod a vselico ine ani na to nechem mysliet tak sa snzim vyhybat sladke ako len mozem...ale posledne dni mam taku silnu chut na sldke ze mozno ked by som porusila jeden krat nic sa nestane 🙂

hanam
5. máj 2009

mam az taku chut ze vynechavam pismenka 😀 😀 😀

silvuskaa
5. máj 2009

hanam takto musis este aj malinkemu odopierat co mu pyta 😉 😀

kwetinnka
5. máj 2009

hanam a ked ti zistia tu tehu cukrovku robi sa OGTT castejsie alebo raz pri tej diagnostike??

hanam
5. máj 2009

robili mi ho dvakrat na glukozu v 26tt a teraz idem na Antolsku na diabetologiu a tam mi ho spravia znova ale teraz si mam doniest nejake jedlo...nie sladke, ale napr. rozok s maslom 😉

hanam
5. máj 2009

na kontroly sa chodi castejsie, niektore si musia merat aj tym cukrovkovym perom niekolkokrat do dna, ja si zatial nemusim, ale mam dietu

kwetinnka
5. máj 2009

no to je len klasicka glykémia,bola som zvedava na OGTT

michala.l
5. máj 2009

mi.mimi, my sme pri prvom nechceli vediet, ale teraz som hrozne zvedava 😀
hanam, aj ty si zdravotacka?
mnaaam, zmrzku by som si dala ...orieskovu....a velaa 😀

hanam
5. máj 2009

nie nie som... ja by som nemohla byt ja sa krvi a chorob bojim bojim 😀

mi.mimi2
5. máj 2009

hanam mne tiež zakazali sladké...a dodržiavala som a všade odpadávala...tak som si povedala dosť a dávala si ho s mierou a je to ok.a keď začala zmrzková sezóna hneď som sa pýtala dokyho či môžem a povedal že neni problém..ale ja som zase mala cukor len zvyšený..ty to máš asi iné. ☹

kwetinnka
5. máj 2009

neviete mi poradit niekde v okoli ba kde sa da kupit nejake pekne tehu oblecenie? este sice nosim svoje veci,ale za chvilku budem nieco potrebovat

hanam
5. máj 2009

nuz teraz som zmatena lebo vsade mam napisane ze to bol orálny glukózový tolerančný test (oGTT). Brali mi krv, potom som pila glukozovy roztok a po dvoch hodkach mi zasa brali krv. Tak sa to vola ci nie?

mi.mimi2
5. máj 2009

michala.l a mala si aj tip že čo to asi bude?? 😉 ja by som si tiež dala asi behnem do obchodu aspoň po nanuk 😝

kwetinnka
5. máj 2009

hej hej,to je ono...to je OGTT

hanam
5. máj 2009

to je spolupatricnost...vsetky zrazu idete papkat zmrzku ☹ ☹ ☹

hanam
5. máj 2009

mimi norma je okolo 7 ja mam 8.4

mi.mimi2
5. máj 2009

hanam a mne vravela že norma je 5-6.asi každý inak..a ja som mala ako ty..bistušát..každý doky to bere asi inak.. 😉 ale tak každá sa cítime inak.a je pravda že sa rodia velké deti??pretože moje malé je ešte o pár dní dozadu(5dní máme rozdiel) ☹

michala.l
5. máj 2009

ja som mala taky vnutorny pocit, ze to bude chlapcek ....a aj bol 😀 Teraz zas mam pocit, ze to bude dievcatko, tak som zvedava ...
dobre veci vraj maju v CA na obchodnej 😉

ringyo
5. máj 2009

🙂 ahoj mi.mimi2 chcela by som Ti z celeho srdca zablahoželať i ja budem mať 23.júna druhé ,ibaže už mam vek tak sa trochu bojím ,prepáč mi že som Ti napísala už davno som tu nebola ,ale ak som tu tak si rada prečítam príspevky a su dosť zaujímave držím Ti palce ,neboj boh je pri každom z nas 🙂

hanam
5. máj 2009

podla mna sa rodia velke deti, dokonca moje tri zname mali deti na 4 kg. asi preto sa to tak sleduje. mozno to ani nie je take kriticke samo o sebe. A ludia sa prirodzene rodia vacsi, silnejsie a dlhsiezijuci...nuz uz nie sme nejake opicky co liezli po stromoch 😀 😀 😀 ...a mozno je to prudsie ako predpokladali...nuz ale zijeme v takej dobe a v takom prostredi...kazdy trepe o jedeni a neviem naco si davat pozor co sa moze a co nemoze a nakoniec vsetko ani nemusi byt pravda. Raz obsahuje spenat najviac vitaminov potom paprika atd. kto sa ma v tom vyznat...raz kupujte umele vitaminy...potom po dvoch rokoch ich uz nekupujte, co ja viem...co je najlepsie asi sa riadit svojim vnutornym pocitom... 😀 nuz ale ked v tehotenstve sa to ani neda...telo nejak neposlucha 😀 😀 😀

kwetinnka
5. máj 2009

svagrinej sa dnes narodilo dievcatko 4300g, malý macko...a norma je do 6,4 glykemia:o)

dadkag1
5. máj 2009

ste sa rozbehli a to som si len nanchvylocku odskocila 😀