Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

perla200
autor
23. máj 2010

ahojte.....no vidím že vediete dialog ako sa patrí....bože tie nase deti vyrástli čo? pred rokom sme boli vsetky tehule....no my už pomaly chodíme, kecame celý den najradsej sa byciklujeme....a objavila sa nam zase intolerancia laktozy tak sa velmi trápime teda ja najviac....inak vset ko ok

kwetinnka
23. máj 2010

Z postele už nam capla tiež....nastastie sa jej nic nestalo...len sa zlakla...ale urcite menej nez ja.Veru Perli,ja som si toto uvedomila ked baby z temy" Maminy ktore rodili v ruzinove" sa bavili o tom ze zas ide leto a ze sa bude rodit vela deti...a ja ze coo..niee sak leto len teraz bolo..a fakt..takto pred rokom som sa s LILi v brusku ucila na statnice...Noo to ti verim ze to najviac trapi teba..ona si to neuvedomuje.Nasa už ma mozno aj 8 kil..buchta....ale papa najviac tak ked si to neuvedomuje....alebo ked papa zelelninku domsac..to jej chuti..a cestovinky samozrejme.Ja budem mat 33 zaaa....vela..tento rok budem mat 25.

juliett99
23. máj 2010

Perli drzime palceky aby sa Simca cim skor uzdravila a aj ty aby si to dobre znasla.

veru kwetinka ja som sa tiez hrozne zlakla ako aj maly aj sme si poplakali ja az ked som to hovorila vecer drahemu.
Jejj tak to mas este opec casu do 33 😀 😀
Ja som este cestoviny nedavala azato kukuricne chrumky miluje a aky je zlatucky ked ich papa a jaky je uzasne spinavucky taky na spapanie. 😀
no a piskoty nechce tie mu neberu 😵 😝

juliett99
23. máj 2010

ja som takto pred rokom utekala do nemocky s krvacanim tvrdnutim brucha a stahmi.. ale nas silny bojovnik to s maminkou uspene dobojoval 😵 😵 😵
milujem ho najviac na svete zivot dam za neho 😉

kwetinnka
24. máj 2010

Dnes sme boli v poradni a veru ze už ma 8050g a ake piskoty mu davas..ja jej davam hipp.alebo od heto probioticum...tie su bez vajicok..sunarku kolivajickam zatial nedavam...No veru..ani sa nezda ze to bolo tak daavno..

juliett99
26. máj 2010

juj no pekne miery ma Lilinka, 🙂
My zas mame horucky uz od pondelka noci a stale pretrvavaju a tak som snim dnes behla k dr.. ta nic nezistila vraj mu nic nieje. ze vsetko ma ciste ze to predsa len mozu byt zubky alebo nejake siesta choroba .
stale ma 38-39,5 staihnem mu ju maximalne na 38 ☹
a ho vazila a ma len 6350 takze za mesiac mi pribral len 100g nic moc 😠
a to nam volali ze dnes uz mame prist plavat,, takze nas plavanie caka az v juni dufam ze to uz vyjde 😉

magamamka
27. máj 2010

ahojte kočky..ako je to s opalovacím kremom počas tehotenstva? ked sa už slniť nemôžem tak nech jak vapenka nevypadám ☹

snehulienka24
27. máj 2010

@magamamka podla mna na slniecko mozes,nemyslim opekat sa, ale prejst, alebo do vody... krem takisto pouzivat mozes, a vela pi... 🙂

kwetinnka
28. máj 2010

Ja som sa chodila kupat cele tehotenstov.este v 38tt som bola....opalena som bola,natrela som sa,mala som plavky kt.chranili brusko ..a ako ho hovori snehulienka neopekala som sa..ale predsa nebudem sediet v auguste doma.
Juliee vy vydete z jedneho a padnete do druheho...o tej 6 chorobe som tiež pocula ked nasa tak dlho neplotovala...ale po 4 dnoch to preslo..ze viroza.A to nevadi ze pribral len tak malo..nasa tiz priberala do teraz len po 200 g...

susi201
28. máj 2010

susi201 (23, okres Zlaté Moravce)
pas užívateľa

Registrovala sa 29. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 5 príspevkov.

susi201 - Dnes o 14:01
Fotoblog - Pošli IP

ahojte. meskala mi menstruacia a bola som u lekara . ten mi robil vysetrenie a aj sono a nic tam nevidel take zeby som bola tehatna . doktor mi zobral aj krv aby zistil ci teda skutocne niesom tehotna . v ten den ked som bola u lekara tak mi prisla aj menstruacia ktora mi meskala 2 tyzdne . ked prisli vysledky boli pozityvne aj negatyvne tak teraz neviem na com som poradi mi niekto?

kwetinnka
29. máj 2010

Ako mozu byt vysledky aj pozitivne aj negativne??

juliett99
29. máj 2010

ahojky Kwetinka
tak veru ideme z jedneho do druheho no otras,, predsa len to bola ta siesta choroba horucky mal 3 a pol dna a vcera vecer som si vsimla na hrudi drobne cervene pupienky a do rana uz ich mal kopec aj za uskami , na cele ☹
No inak je uz Sami vo svojej kozi uz beha v behaku vykecava a smejka sa 🙂
To fakt nevadi ze pribral len tak malo?? myslela som ze hej sice je pravda ze ani dr to neriesila.
Ako ste travite vikendik?? 🙂

susi201
30. máj 2010

neviem tak im to vyslo to mi povedal moj lekar

lea7
30. máj 2010

ahojte kočky... možem sa spýtať? Ešte sa mi nepodarilo zohnať gynekológa/čku s voľným termínom, čo nevidieť mi asi začne 3. mesiac... a za posledné asi 2 týždne som už 3 krát slabučko krvácala (červenú krv). Viete mi povedať, či je to normálne? Veľmi sa bojím ☹

kwetinnka
30. máj 2010

Julie ja si myslim ze to nevadi...ak mu hcuti papat...a netrpi nechutenstvom ..tak by som neriesila...nasa lili to vybeha skor ako to zhtne..nechce sa jej ani lezat,ani lozit..len stat..postavi sa pri vsetkom..a potom na mna krici aby som sa prisla pozriet.
Davas ho do pavuka?? a nespickuje ti? ja som ju do toho dala par krat..ale v podstate som proti tomu..nieje to zdrave..klby si jedna vec ale druha ta ze si zvyknu ze ich nieco drzi..isti..a potom ze sa im zacina tazko chodit..o riziku urazu nehovorim...ked ju do toho davam tak len ked som vonku ..a potrebujem bnieco spravit.
Susi...skus ist bud k inemu lekarovi ..alebo este jeden test...bud si tehotna alebo niesi...
Leus...a tvoj gynekolog nema volny termin ..ako tehotna by si mala mat ako taku prednost...a ked sa ti nieco nezda...chod na pohotovost..nemusis mat strach ze ta poslu prec..radsej..nez by bolo neskoro...myslim ze krvacanie nieje normalne...a bolesti nemas??

juliett99
30. máj 2010

ahojky
no kwetinka maly papat lubi obcas sice papa menej ale ved ani my nemame vzdy chut jest stale rovnako..
No na obedik si vzdy dlabne 150 zeleninky z maskom 😉
Tak davame ho do behacika pobezkat aby sa trosku unavil a bolo ho lahsie uspat no on aj tak radsej beza ked ho drzime pod pazusky a cupka tak. 🙂
tiez by najradsej stal no len on sa este sam dlho neudrzi tak musim byt stale pri nom. Ja to tiez vyuzivam hlavne nato ked mam nejaku robotu a nema kto pri nom byt a lezat uz jasne ze nechce a sediet sa ho bojim nechat sameho aby sa predsa len daco nestalo..
ako ste stravili vikendik:.. 🙂
Ozaj pozdravuje ta Lucka.. Leuska je krasnucka a robi maminke radost uz dokaze robit tapy tapusky.. nasmu sa nechce robit tapusky ale ked ja robim tapusky tak sa smejka 😀

kwetinnka
31. máj 2010

Vikend celkom vydareny..boli sme na dni deti..tak tam vystiskala vsetky deticky,potom sme boli na zmrzku,v nedelu sme boli plavat...len to pocasie už v nedelu velmi nevyslo.A vy ste sa ako mali??
Nasa 150ml zje len vynimocne,ja ju sice necham stat ale nenchavam ju chodit..ze to nieje zdrave..ze sa poztupne chrbatik zosilni aby vedeli chodit samy.
Dakujem za pozdrav..a tiež pozdravujem...nasa tlieska o zivot tiež,už vie ukazat aka bude velka..a kyva kzzdemu:o)

juliett99
31. máj 2010

my sme mali sobotku pracovnu ale poobede sme vybehli s detmi na akciu pre deti tu unas robili opekacku , detsku discko, a davali sladkosti a deti si mohli kreslit s kriedou.. bolo super David sa vyblaznil a krpcek si to tiez uzil vobec mu nevadila hudba 🙂
a v nedelu prisli svokrovci pozriet deti ze na MDD no mozem povedat ze uz je vidiet rozdieli vo vnucatkach... darceky dostal iba Dado.. no co uz,, 😒
prepac ze som sa postazovala no prislo mi to luto. ☹
Nas nechce robit tapusky iba sa smejka ked ja robim ale on ani za svet. on stale vykrikuje dede aj vie ked sa ho spytas kdde je dede otoci sa na neho a uz aj na seba reaguje ked sa pozera do zrkadla ze je tam Samko usmeje sa a kuka sa sam na seba.
Ked sa nieco mu tesi ci na jedlo, alebo hracku alebo vidi nas tak krici ta-ta

kwetinnka
31. máj 2010

Dieta sa samo spoznava az neskor v zrkadle...da sa na to vraj urobit taky tesit..ze mu urobis ruzom fliacik na nostek a ak si ho v zrkadle uvidi a utrie si ho z nosa..tak sa vidi.My už mame aj serblik..tak ideme skusat.Robia rozdieli? Samko nieje ich vnuca alebo co??mozno len nevedeli co mu doniest...sice aj keby aspon vyzivu doniesli potesi..A kludne sa poztazuj..ja to nikomu nevyjkecam:o))

juliett99
31. máj 2010

Hejj?? no skusime.. dnes rano sedel na posteli a videl sa v zrkadle a pozeral sa na seba ,, potom na mna a spytala som sa kde je Samko?? a on sa pozrel do zrkaldla a usmieval sa na seba 😝
ale vyskusam aj tuto metodu.
Hej?? uz mate serblik?? aj mama chcela kupit ja ze to je skoro 😝
no to som si aj ja pomyslela aj mohl aspon nejaku vyzivku alebo hracku potesilo by to nie??
Jasne ze je ich no mam pocit ze Dado je prve vnuca a ze tym ze ho mama nechela tak mu odpustia vsetko a vobec nechcu pocut o tom ze je zly a robi zle, Dakujem Silvika

kwetinnka
1. jún 2010

V pohode..vies ze ja si to vzdy trpezlivo precitam..vypocujem...ja to citim nejak podobne kedze nasa svokra Lili este nebola pozriet,boli sme tam my raz ale ona za celych už skoro 9 mesiacov nebola schopna prist.Lili tiež ked jej poviem ze kde je tak sa pozrie..už sa mi dnes o roldor postavila..este ze sa jej nexzacal pozuvat.
Aspon nieco mu doniest mohli...sak to nestoji majland

juliett99
1. jún 2010

Jejjjjjjjjjjj Lilinka je sikulka coskoro budete cupkat super,,,, 😵 😵 😵
To fakt?, ako vidim ze v kazdej rodine je nieco.. mali by sme na nic vies co! a uzivat si nase dietky 😀 😵
my sme dnes skusili struhanu mrkvicku s jablckom a bananom no veru nejako mu nebralo nebolo to varene a aj tak som to nakoniec musela rozmixovat 😝 a spapal to
no aj my sme s mojou mamou hovorili ze obycajna vyzivka stoji par centikov ale tak nech si trhnu ja malemu kupim aj ked ja nebudem mat.
a neviem ci som ti spominala ze mame vraj dada poslat do taborra a ze oni prispeju a ked sme povedlai ze kolko to stoji a ze nemame nato aby sme to naraz my zaplatili tak cusali jak partizani.. takze len mu dajte kupte mu doprajte mu mi mu potom neskor dame ,,, hmmm len kedy!
od toho su asi svokrovci ze sa na nich neda spolahnu co??

kwetinnka
2. jún 2010

Tema svorkovci je na hodiny a hodiny.a Davidko je jedine vnuca myslim okrem Samiho?Lebo ak by bol sam..nieco by vam prispiet mohli.Oni si ani neuvedomuju co dve deti stoja...my mame len jedno ale uplne staci...hlavne ked nechces aby mu cokolvek chybalo...a ako hovoris..jej kupim aj keby som ja mala byt hladna.Svokra jej obcas nieco posle...ale už davno nic neposlala..nakupila kopu body z skratkym rukavom...ale vies ake je vyuzitie takych body...2 vrstvy je vela a kratky rukav malo..a to nakupila este ked sme ani nevedeli co to bude..nastastie trafila farby.A zas moja mama je tu vzdy ked moze,mozem ist ku kadernicke,alebo na pedikuru..a vzdy jej nieco donesie,aspon tie male hipp 4 x 100g to mala lubi, alebo dostala na valentina krem...nekupila hluposti ale kupila krem co stoji vyse 13E.Moja svokra je proste viac zahladena na seba nez na ludi okolo seba...mozno keby nemala dalsie dve vnucata doma zaujimala by sa o nu viac...aj ked je to skoda..Lili ma vlastne len jednu babku...ale z mojej strany ma aj prababky a pradedkov..ktorý ju lubia..koli nej vyvaraju..a nezjedia nieco len aby pre nu ostalo..takze kaslem na nich...ma dost ludi ktorý ju lubia..ale nech sa nedivi ked na nu potom bude pozerat ako vyorana mys.
No nasa je sikovnica..o vsetko sa už postavi...už sme dali konferencak z obyvacky bokom lebo sa on kazdy den otrieskala tisic krat..a to som si myslela ze aký je lenivec ked sa jej liezt nechce...na co by liezla..ved stat je vacsia sranda.Ja som malej postruhala borskynu lebo bola taka tvrdsia..ale az cmukala ako jej chutila...a ceresne jedla sama..tie boli vsade...ale to nadsenie-

juliett99
2. jún 2010

Ahojky moja poslala som ti IP.. asi to tak bude lepsie ako to tu riesit na ploche. 😉
uvidim ako bude dnes reagovat na tu mrkvicku a jablcko.. mozno si uz zvykne na tu novu chut.
dnes som ho ledva uspala ,, hrozne sa zmolil a mrnkal ze chce spinkat aspon tak sme uz boli zvyknuty ze to tak byva a teraz ani za svet spat ,,ked som ho dala do postielky spustil rev jak pavian ale nakoniec sa predsa len podarilo sice na rukach ale spinka 😉

kwetinnka
3. jún 2010

Tak toto mame my vecer..u nas uspava mm...ale nesmie ma vidiet odist..to je potom kriku....ale ked sa v noci zobudi tak ju neviem dat spat do postielky..tak posledne dve noci spala somnou ..draheho som vyslala do vedlajsej izby..isla som spat okolo pol noci a od pol 4 do 6 bola hore..ledva zmurkam...teraz spi..ale do kedy...a poobede ideme von..do mesta..aspon ze sa pocasie umudrilo..my sme teraz desiatovali broskynu..veelmi jej chuti...ale vela zjest nevie..a v noci ani vela nepyta...a ako s odsavanim? este s to nevzdala??ja už zacinam stracat trpezlivost..už sa mi nechce..

juliett99
4. jún 2010

no z odsavanim uz to vzdavam uz mame len nejakych 30-40 za den a uz ma to fakt len otravuje ... kym nasetrim malemu dat mliecko tak sa to aj skysne tak to uz asi vzdam este mam v chladnicek takze asi dnes a zajtra bude mat posledne moje mlecko.
Juj a co sa tyka spanku uz neviem co snim som grogy vcera mi nespal od 13 do 17 a potom som ho ledva uspala a spal 20 a minut adost zobudil s as revom potom zas ledva zaspal 20 achhh jajjj a v noci som ho musela brat k sebe moj drahy sa tiez odobral do obyvacky lebo sa boji ze ho zadlavy.
ach uz aby sa to pocasie umudrylo lebo mozno je az z toho mrchavy ze sme doma. 🙄

kwetinnka
4. jún 2010

Ja ho davam hned vzdy do mraznicky..lebo ked som cakala aby sa nazbieralo..tak ako hovoris skyslo...ja tiež tých 60 za den...a to nieje ani jedna davka..ale takzaklad ma..9 mesiacov sme vydrzali..To pocsie je hruza...ale ma byt cez vykend lepsie...tak duufam, my smeaspon vcera boli trosku vonku kym nezacala prsat...tiež už nevie co by od dobroty robila..

sweet84
7. jún 2010

Ahojte babulky, dlho som tu nebola ale uz som si vas precitala 😉 inak aj nasa velakrat spadla z postele ale nastastie jej nic nebolo, chudatko moje 😒
A juli presne ked ste boli chori vy , tak aj my, a mali sme to iste, horucky asi 5 dni a vyrazku na tvaricke, tiez doki nevedela ze ci zubky alebo ta dalsia choroba.. ale nevadi, uz sme ok. a uz mate zubok ci nie?my este nic 😝
Aj nasa Lilinka krasne stvornozkuje a sa stavia na nohy o skrine a postele, je sikulka..
A tiez sa ju este casto uspavam na rukach alebo po leziacky na cicke 🙂
moc vas pozdravujem vsetky

kwetinnka
9. jún 2010

Ja som nasu lili už naucila cuvat z postele..aby neletela hlavou...a dnes sa jej to už aj podarila..sikulka moja..Noo nasa neobsedi dve minuty..niekedy sa divim kde berie tu energiu..ale zas este stale spi 3 krat za den...Sweet som rada ze zavitala nas pozriet

juliett99
10. jún 2010

ahojky 😵
jejj sweet super ze si nas prisla mrknut 😉
no nas ani za svet lozit a na brusku ho to tiez nebavi on by chcel len a len chodit xixixi
a mame uz zubok na ceste uz presvita cez dasienko 😝 😝 😝
No hrozne ze ked vidis ako sa ti dietat trapi a nevies mu pomoct ,, chcela som mat ja tie horucky aby o bol stale taky smejko 😀
my sa bezne uspavame v postielke ale musim ho tlapkat po ritke a spievat,,, citat nie to hned zacne plakat 😀 😀
to je sikulka male ze sa stavia sama..to este my nie
Kwetinka ahojky moja dlhsie som tu nebola ako sa ukazalo slniecko sme stale vonku a uzivame si slniecka stretavame sa s kamoskami. Vcera sme tu mali kamosku z porodnice ktora je o 11 hod mladsia a vyzera starsia o pomaly 1 mesiac
uz ani moc nepsinkava doobeda 40 minut potom okolo obeda 20 a este raz okolo 16hod 20-30 minut viac tomu neda a vecer zalomi tvrdo a do hodky je hore z revom neviem preco ale spinkal by ..asi tu mame dost horuco tak musime poriesit sietky na stresne okna 😝 😕
ako ste vikendikovali??
my pracovne spojene s oslavou tatovych narodiek,. 😝