Riešite nepríjemných ľudí na verejnosti?

6. apr 2023

Ahojte.
Tuto diskusii zakladam, lebo som dnes mala celkom neprijemny zazitok, ktory ani netusim, cim som si zasluzila. Prestupovala som z jedneho spoja na druhy, mala som so sebou vela batoziny a ked som prichadzala na zastavku, odkial mi siel druhy spoj, mala som este cas asi 10 minut, tak som si sla polozit jednu tazku tasku na lavicku pri zastavke. Este som si ju ani nestihla polozit a uz na mna nejaka starsia pani podrazdene a drzo krici, ze co sa tu obsmietam a ci moze prejst k tabulke s cestovym poriadkom.. Pritom som ju neblokovala, mala dost pristoru ma obist a aj keby nie, tak kym som si polozila tasku, trvalo to tak cca 4sekundy a mohla sa spytat normalne a nie tak neprijemne a este aj kricat po mne. Este ked odchadzala, skaredo na mna pozrela a povedala mi nadavku. Strasne negativna energia z nej srsala, az doteraz mi je z nej zle. Preco ale zakladam tuto diskusiu je, ze som ostala v soku z takeho spravania a nic som jej nepovedala. Proste som nevedela zareagovat, trvalo mi to vobec spracovat. Celkovo som ten typ, ze v podobnych situaciach (nie ze by sa mi stavali casto) neviem, ako v tej rychlosti reagovat. Napadlo mi preto sa spytat, ci sa da nejako naucit reagovat v takychto situaciach a obranit sa, alebo to podla vas nema zmysel? Prip. ak ste mali aj vy nejaku takuto nepochopitelne neprijemnu situaciu s cudzim clovekom, ako ste to riesili?

basska_b
7. apr 2023

Treba pokojne nieco take ironicke splechnut "aj ja vam prajem pekne sviatky" 🤣 ja som raz jednej zenskej povedala "ja nemozem za vase rodinne alebo pracovne problemy". Jeden stary chlap sa stazoval, ked som blokovala chodnik kocikom (kratko, asi na 5 sekund), tak som povedala, ze este neviem s kocikom vzlietnut. Vacsinou si zašomrem "dedo stary..."

babyjune
7. apr 2023

Stalo sa mi nieco podobne, sadla som si na lavičku a vedľa seba polozila kabelku a do 3 sekund prihrmela nejaka furia, ze ci ma aj moja kabelka miesto na sedenie. Pritom stačilo povedať, ze si chce sadnúť... tiez ma mrzelo, ze som nevedela v tom momente zareagovat, ale pani sa len chcela hadat, takze mozno je aj lepšie, ze som jej len uvoľnila miesto a nijako nereagovala. Niektorí ludia len potrebujú zámienku, aby sa mohli s niekym pohadat 😊

bloger
7. apr 2023

Väčšinou človek ostane úplne zaskočený. A nevie ako reagovať. Je to prirodzené. Mrzí ma, že si takéto správanie zažila. Nezaslúžila si si to.

katuskamala1
7. apr 2023

Ja som tiez bola vzdy v takom soku ze som v tom momente myslela ,ze si to ozaj zasluzim a este sa ospravedlnila... Cely zivot. Az minule som jednej tete ,co cakala na muza v aute kym vyjde z obchodu (kricala na mna ze preco som nacuvala az k nim,ze ci aom nemohla zastat dalej - no lebo predomna sa teda moze zmestit dalsie auto a oni nemali kamion ze by nevysiel) krasne s usmevom zakricala,ze nech sa do mojho parkovania nestara. Jej muz vysiel tesne za mnou z obchodu a naramne som si uzivala ked som sa pomalicky krutila okolo auta len aby oni si museli kusok cuvnut aby vysli . A vies co ,dobre mi to spravilo. Leboboli hnusne ufrflani,ohovarali ma doslova predomnou pricom kokos vysla by z toho miesta i moja babka na trabante

ndrag
7. apr 2023

Na mna raz vybehol v preplnenom autobuse dochodca z druhej strany autobusu (ani sa nemal ku mne ako dostat kolko tam bolo ludi, vlastne ich tam bolo tolko, ze ja som sa nevedela postavit z miesta, tak preto som ostala sediet), ze co tam sedim a zaberam miesto a spustil nejaky rant o tom, ze si iny nemaju kde sadnut. Tak som sa ho slusne, ale nahlas spytala, ze ci si chce sadnut, rada ho, alebo aj niekoho ineho pustim ak sa pretlaci. Zavladlo hrobove ticho. 😂 Ujo by asi stratil svoju hrdost, keby to prijal, iba sa chcel hadat. Kaslat takych, zivot ich uz vytrestal dost 😀.

beata_k
7. apr 2023

@petulda333 Ja viem. To len tak po mimo, ze taska nemusi sediet na lavicke.

katka700
7. apr 2023

@bajka16 poznám zopár slušných a ohľaduplných dôchodcov - oni takí boli už pred 20 rokmi keď ešte chodili do práce 😊

katka700
7. apr 2023

@blanblan Môže to byť začínajúci alzheimer alebo demencia, zmena povahy je jeden z príznakov.

petulda333
7. apr 2023

@beata_k nemusi ale urcite by ju zlozila dole,ak by niekto chcel sadnut.

beata_k
7. apr 2023

@petulda333 Nie kazdy ma odvahu o to poziadat. Radsej ostane stat. Taska ozaj nepatri na lavicku

petulda333
7. apr 2023

@beata_k aj ja si ju tam obcas dam. Zvlast ked leje a zem spinava. A chodila som busom denne,zo 100 ludi sedelo mozno 20. Vacsina laviciek bola vzdy volna

beata_k
7. apr 2023

@petulda333 Rob ako chces.

petulda333
7. apr 2023

@beata_k neboj budem 😄

beata_k
7. apr 2023

@petulda333 To mi jasne, ze ti to nevysvetlim.

petulda333
7. apr 2023

@beata_k bozeee,zena viac radosti do zivota. A nie,nemusis. Ak by som videla,ze na lavicke nie je viac volnych miest,tak tam tasku nedam. Ale ked je volna,tak si ju tam vylozim,ci nakup ci synovu skolsku. A nie na spinavu,zablatenu,oplutu zem. Pekny den

beata_k
7. apr 2023

@petulda333 Aj tebe pekny den

raspusha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik107
15. apr 2023

Dá sa to riešiť viacerými spôsobmi
1. Ignorovať
2. S humorom. Dať nejakú vtipnú poznámku najlepšie na adresu dotyčnej.
3. Poslať ju do riti
V každom prípade si z toho nič nerob. Niektorí ľudia potrebujú vyzierat energiu od iných.

kroska18
24. sep 2023

@katuskamala1 s tvojou konfliktnou výbavou budeš v starobe presne rovnaká

kroska18
24. sep 2023

@kroska18 vlastne si už teraz

milanemila
24. sep 2023

Vies co je sranda, ze stari ludia stale nadavaju na mladych aki su drzi, nevychovani, taki a hentaki a teda aspon ja ak som mala nejaky neprijemny zazitok podobny tomu tvojmu, tak vzdy to bol nejaky dochodca 🤦🏼‍♀️
Mne napriklad vynadala jedna babka, ze tlacim pred sebou kocik a vedla za ruku mi islo dieta, ze jej zavadziam a zaberam vela miesta 🙈 a tiez hucala (mala sa mi rozrevala) a ona koza stara isla a tlacila vedla seba bicykel 😂
Chapem, ze je to neprijemne, cloveka to rozhodi ak je citlivejsi, ale kasli na to, jednycm uchom dnu druhym von 🤷🏼‍♀️

katulkagajdos
24. sep 2023

Snažím sa neriešiť take situácie- lebo taký človek nie je v poriadku a ísť s ním do konfliktu by mohlo zle dopadnút, lebo podľa mna len na to čaká, aby Ťa vyprovokoval. Ti ľudia sú nešťastní a frustrovaní z niečoho uplne iného a ty si im len akurát prišla do rany ☹ .

nikasmile
24. sep 2023

Ja mám takú skúsenosť, že v takýchto situáciach už nie som ticho, ten daný človek to vôbec nečaká a prestane, ale pred deťmi to riešim inteligentne alebo sa zatnem, podľa situácie.

jakubrianka
24. sep 2023

Starší ľudia už majú svoje boliestky, život vo veľkom meste je pre nich veľmi stresujúci, môžu mať už začiatky demencie či inej podobnej ch. a. z toho prameni agresia. Tiež na stanici sa všetci ponáhľajú, často sa správajú ľudia bezohľadne k sebe navzájom- napríklad zatarasia cestu dôchodcovi, ktorý sa boji že spadne, a tak neriskuje okolo vás prechádzať. Ak by sa nemohla okolo mňa dostať, lebo som mala tašky, uhla by som sa a urobila jej koridor aby sa nebála prejsť. Prepáčte, nech sa páči … Jednoducho niektorým ľudom prepáčim viac, lebo pozerám aj na podtext ich správania. Ak sa niekto správa nad mieru neprimerane tak väčšinou nereagujem, lebo usudzujem, že majú nejakú diagnózu.

zeldia
24. sep 2023

Treba si prestať namyslat že starci sú múdri, skúsení slušní, empatickí. Sú len starí a ubolení, aký to bol kreten za mladi o to väčší kreten v starobe.