Ročné vyúčtovanie je pre mňa každoročný stres. A u vás?

maca793
2. jún 2007

Neviem ako vy ale ja mám každý rok strach z toho, koľko mi príde zaplatiť navyše. Našťastie tento rok to bolo veľmi dobré, dostala som 7000,-sk do daru od bytového.
Vždy v máji tŕpnem, kedy príde vyúčtovanie za byt a so strachom otváram obálku.
A ako ste na tom vy? Máte tiež také pocity?

klaudia85
15. júl 2010

@medyna ďakujem ti, spravím to tak teda 🙂

sladkasue
13. jún 2011

nas barak zateplili a od vtedy mame nedoplatky za kurenie...(dovtedy sme mavali za kurenie preplatky) tj. ked je zateplene este viac kurime... 🙂

harper
13. jún 2011

tak my sme byvali v zateplenom byte na tretom poschodi z piatich (bez vytahu ☹ ) a este musim povedat ze na kraji. Byvali sme tam od decembra 2005 a ani jeden rok sme nemali nedoplatok. prvy preplatok bol okolo 25tis sk, a tento posledny (byvali sme tam do novembra 2010) bol 332€.

maminuska
15. jún 2011

Dievčatá prosím do akého obdobia vracaju preplatok ?

katkaromi
15. jún 2011

@maminuska na našom vyúčtovaní je uvedené že v mesiaci nasledujúcom po 30-dňovej lehote od doručenia. Nám boli doručené v máji, čo by znamenalo že v júli. Ale vlani nám prišli 21.júna a tak nejak to predpokladám aj tento rok.

desszi
27. dec 2011

Tak a je to tu - nedoplatok za plyn 120 eur - podotykam dvojizbovy neobyvany byt, len temperovany v zimnych mesiacoch, rovnako pred dvomi rokmi nam vyrubili nedoplatok 20 000 sk, co bol uplny nonsens, zvysili nam zalohu mesacne na 22 eur a stale nedoplatok!!!!! To je o.eb s prepacenim, neexistuje!!!! Kam sa ist stazovat? Mate niekto pdobny problem??? Ako postupovat???

yvetulka
27. dec 2011

hlavne si myslim, netreba to nechat tak, to by si len potvrdila, ze to je spravne, ja by som sla na plynarne a hned, nech to pridu skontrolovat alebo ja neviem co. to je fakt nehoraznost toto, ak je to tak, ako pises. potom daj vediet, ako sa to vyriesilo, drzim palce.

lenka_da
27. dec 2011

@desszi no ja neviem, podla toho, co pises, tak je v tej sume aj kurenie??? ak ano, tak v tom pripade je 22 eur mesacne dost malo... asi si sa pomylila alebo som tu poznamku o temperovani v zimnych mesiacoch nepochopila...

desszi
27. dec 2011

@lenka_da v podstate tam ide len o kurenie, byt ma vlastny kotol a v zime je temperovany, udrziava sa tam teplota okolo 15 stupnov. Varit sa tam nevari, ani tepla voda sa nepouziva. Je to byt mojej mamy, bude sa tam na jar stahovat. Myslis, ze aj tak by mohol byt taky nedoplatok? Mne sa to nejako nezda...

desszi
27. dec 2011

@yvetulka ja som aj pred tymi dvomi rokmi reklamovala vyuctovanie, dokonca plynari nam povedali, ze pravdepodobne boli chybny plynomer, ale slo len o radovych zamestnancov, ktori nam to pred vedenim nepotvrdili. Medzitym sme poziadali plynarne o metrologiu meraca, na co sme mali zo zakona pravo, samozrejme to zamietli s tym, ze sme podpisali protokol o merani, podotykam ze s poznamkou, ze nesuhlasime s nameranym stavom a ze medzicasom boli uz hodiny preciachovane a namontovane do ineho bytu. Takze tolko k nasim pravam. ☹ ☹

lenka_da
28. dec 2011

@desszi tak som si dala tu namahu a vyhladala som vyuctovanie za byt za rok 2010 a kurenie nas stalo za cely rok 580 eur, byt ma 64 m2, kurime tak normalne, ani zima ani horuco, medzi 18-20 stupnov, podla toho, ci sme doma a ako je vonku, aby nam bolo na pocit prijemne. Inak, ja kazdy mesiac odpisujem stav meracov, aby som vcas zbadala, ak sa vyskytne nejaka chyba - ci zastane alebo meria neprimerane vela, proste, ci sa nepokazil.

desszi
28. dec 2011

@lenka_da dakujem ti velmi pekne za info aj ochotu 🙂 z toho mi vyplyva, ze teoreticky by to bolo mozne.... ☹ myslim, ze ked sa tam mama nastahuje, budeme to riesit tym sposobom, ako ty, kazdy mesiac kontrola merarov.

denne73
15. jún 2013

Dievky , potrebujem radu. Za byt nam došiel nedoplatok 235eur.:( Zaratali mi do do riadneho SIPA. Platim z učtu teda mali by mi k 16.6 stiahnuť kolo 499eur za inkaso. ja som sa však na bytovom dohodla že to zaplatim na splatky, ale na pošte mi to nevedia zrušiť, vraj mám modru poukažku a nie zelenu tak to nejde. Co mám robiť?? Mám isť do banky nech zrušia prikaz leboo cez net sa to neda zrušiť je to SIPO. A čo potom?? Teraz mi to zrušia a ja musim zaloťiť nanovo novy ale bez toho nedoplatku?? teda taký aký mám vymer??

labelo
15. jún 2013

@denne73
ak platis z uctu SIPO formou inkasa tak ano ak ho nechces zaplatit v celej sume musis si inkaso nad účtom zrušit bud v banke alebo cez internetbanking a potom si ho znova založiť.

miruska15
20. nov 2013

Ahojte dievcata viete my povedat ci je pravda že keď suším prádlo na radiatoroch odratava my to viac s meracov.Prisla s tým svagrina a tvrdí že ano.