Ročný pes sa divne správa
ahojte, chcem sa spytat ci nahodou nemal niekto take problemy mame doma psa ma 1 rok a poslednu dobu sa obcas sprava divne, byvame v dome ma velku volieru s budou a je pravidlene pustany na dvor alebo prechadzku, ale obcas mu akoby preskocilo posledne tyzdne sa vie rozbrechat na cloveka ktoreho pozna akoby ho videl prvykrat, napr vcera som ho pustila z voliery pribehol zapli sme voditko, priatel sa medzi tym obuval v dome a v tom ked z domu vysiel pes sa hrozne rozstekal vrcal az by som povedala ze zaujal utocnu pozu a nic nereagoval na moj hlas ani na jeho hlas ked sa mu snazil prihovorit,.. viete tie slova typu pokoj to som ja alebo pod ku mne ... nic totalne nic, pes sa nevedel upokojit vkuse vrcal stekal az ked sa priateol vratil naspat do domu pes ostal nepokojny ale uz nestekal... minule sa stalo mne ze behal a ja som v dolnej casti dvora plela burinu ked zrazu zacal na mna stekat vtedy ale ked som sa k nemu ozvala upokojil sa.... rozmyslam ci sa mu nemohlo stat nieco so zrakom lebo obcas ked je v bude a idete ku voliere zacne vrcat ... neviem si to vysvetlit doteraz bol uplne v pohode... alebo moze byt aj pes nejako podrazdeny z dusneho pocasie ? mate s tym nejake skusenosti ? neviem ci len davat pozor sledovat ho ci vyhladat veterinara ..... :/
@bibka26 setra má teda už staršieho psa - fenu a začala sa chovať akoby mala falošnú graviditu, aj to najskôr veterinár tak zhodnotil, neskôr išli k druhému a pes má na mozgu nejaké zápalové ložisko takže ja na liekoch.....je obdobie že sa mu to zhorší vtedy zvýšia dávku a obdobie že je to "stabilné"....no sa smiala že liečba psa ich vyšla akoby kúpili 2nových🙂
Môže vidieť niečo čo ty nevidíš. Zapáľ si biele sviečky na očistenie prostredia ;)
Tiež si myslím že určite veterinár..buď má niečo so zrakom(ale keď nereaguje ani na váš hlas a napriek tomu je agresívny) tak by som povedala že sa mu skôr porobilo niečo v hlave..neviem či to je pes alebo fena(feny pri falošnej gravidite sa môžu chovať zvláštne,prípadne agresívne) alebo ten spomínaný nádor v hlave..každopádne nejaký dôvod ta zmena správania musí mat
je to pes nie fenka, doteraz bol zlaty hravy taky mojkacik netusim co sa s nim stalo pokial viem nikde ani nespadol aby si hlavu bol udrel alebo nieco podobne, naposledy sme boli na veterine v marci na nejake ockovania aj prehliadku mu spravil a bol este OK aj co sa spravania tyka... teraz asi od júla je divny na mna reaguje dobre ked sa k nemu ozvem ked ma stavy ale na ostatnych ked ma ten "zachvat" uz nereaguje
@sunny8 neviem prečo, ale mňa "to"napadlo ako prvé, keď som dočítala autorkin prispevok 😉
@petruska19 ..narprv veterinar, potom rozmyslat nad "tym". Nezomrel Ti niekto z rodiny?
@petruska19 Ano ved vysvetlovalo by to preco je chvilkami nepricetny, vrci a nevie sa upokojit...
Pes co je cely den vo voliere a obcas pustany na dvor,to je katastrofa zivot.necudujem sa zmene spravania,asi pohar pretiekol. A to nie som psi fanatik.
Ked ho nechas prehliadnut veterinarovi. Urcite sa treba zamysliet nad volierou.. so mnou sa ludia dohaduju ci je ok, nechat psia priviazaneho ak je riziko ze ujde hodinku dve ak ho nechcem nechat vnutri.. ale mne ta moznost pride o vela pohodlnejsia ako voliera, kde by mal byt zavrety dajme tomu aj cely den. Dotiahne vsade, vyvali sa v trave, chodnikoch, skryje v bude, zalezie nam aj do pristresku, ma vodu a vsetko..(v neposlednom rade moze ocikavat a onuchavat), zatial co ta voliera mne nejak nesedi. Ale to je samozrejme vec nazoru.
Sice psa mam len 3+roky, ale vidim ake psychicke nasledky na nom nechavaju rozne veci. A napr. susedov pes neskutocne steka ked pridu domov, proste od radosti.. ja som sa normalne az zlakala, ked som to prvykrat zazila. Dalsia vec.. moj pes posledny rok ochranuje mna, vyslovene ako nahle sa ku mne nieco zive priblizi, neskutocny amok stekot,a lebo dcera sa na mna zavesi a uz musi aj on, chôap si len sadne vedla mna a uz je tam pes (do clenov rodiny ale nesteka, navstevy ma rad.. je to proste maznacie plemeno). Ale aj obycajny vrabec ked pristane vedla mna na dvore, hus prejde okolo alebo idem vysypat nieco sliepkam, tak on je bez seba a rovnako ked idem prec bez neho. Dokonca raz som riesila zachvat stekotu aj na kos s pradlom v obyvacke, na nezvycajnom mieste-bola to pre neho novinka s trciacimi kusmi nasich veci, kto vie co si myslel.. A zalezi aj od plemena. Ja mam takeho, co urcite nezautoci na mna ani nikoho, v podstate ani na zviera, ani ked mu ide o zivot, velmi zle znasa tresty a samotu, v podstate aktivny naivny rozmaznanec. To spoznas postupne. Susedia zase individualistu, aj ked je sam cely tyzden, tak je spokojny kludas... A zase ked sa tu haraju feny okolo, tak jeden aj zrat prestane, agresivny nie je,ale taky protivny uvrcany... Vsetko toto mizne ked su zamestnani aj psychicky, treba im vycvik, hry...

Daj ho prehliadnuť veterinárovi, nechcem strašiť, ale môže mať v hlave nádor.