Rodokmeň rodiny

29. nov 2022

viete prosím nejakú stránku kde sa dá vyhľadať rodokmeň rodiny? ďakujem pekne

minesasubu
29. nov 2022

Ja mam aplikaciu MyHeritage moj bratranec tam vytvoril rodokmeň nasej rodiny podla kronik, určitých databáz a pod

neexistuje stranka kde si vies najst svoj rodokmeň ak ho nikto nevytvoril doteraz

martinmmartin
29. nov 2022

Nikde, Rodokmen rodiny sa musi pracne vyhladavat po matrikach a farskych uradoch a je to roboticka na nezaplatenie. Najviac by vedeli rozpravat ludia z genetickych labakov co to musia pracne davat dokopy pri pacientoch
A nedajboze sa dostanes na Oravu alebo kysuce kde este dve generacie dozadu boli pribizenske manzelstva uplne normal e ( sesternice, bratranci) tam sa ti rodostrom vzdy zmeni na rodokruh

lopka1313
29. nov 2022

Moj bratranec rodokmene robi... Je to piplacka, zistuje udaje po roznych matrikach a farach a berie si za to veru vysoke sumy... Svoj si veru nikde len tak nenajdes. Ak potrebuje napr. dieta do skoly, spravte mensi, po svojich starych rodicov, tych si snad vy, ako rodicia, pamatate...

deti95060810
29. nov 2022

je tu aj skupina - na Mk

mata90
29. nov 2022

@martinmmartin ale nepreháňajte, nehnevajte sa,som z Oravy a u nás poznám len jednu takú rodinu a to museli mat súhlas od cirkvi. Tak ste to napísala ,ako keby tu každý s každým žil. Sú tu aj rozumní ludia.

martinmmartin
29. nov 2022

@mata90 Ak budete robit rodokmene 5 generacii naspät tak je to na Orave a na Kysuciach bez vynimky. Preto maju tieto dva regiony svetove prvenstvo v geneticky podmienenej nachylnosti na prionove ochorenia. Podobnost v tomto je jedine s kmenmi na Papui novej guinei . Je z toho dokonca jedna Nobelovka .(Doc. Gajdusek 1976)

susanna33
29. nov 2022

Vytvorené rodostromy môžeš nájsť aj na https://www.familysearch.org/sk/
Ak si si istá, že ho niekto už vytvoril.
Alebo si ho tam môžeš sama vytvoriť. Nájdeš tam zoskenovane cirkevné záznamy o narodení, úmrtí, birmoviek.... Ja som si v ňom hľadala údaje o predkoch z otcovej aj maminej strany a urobila rodostrom.

karolinakr
1. dec 2022

Ja som si robila sama z maminych zapiskov, spomienok plus sme prešli vsetky cintoriny, kde boli naši pochovaní a prepisovala nahrobky...došli sme k predkom z roku 1800 !bolo to velmi vzrušujuce, potom som nafotila vsetky fotky pribuznych, znamych a vytlačila rodokmeň s dátumami narodenia a umrtia asi na 8 stran a rozposlala ako darček celej rodine..este jeden podrobnejši spravim asi mame a dam pod stromček

babulkomale
1. dec 2022

@martinmmartin vazne? Fuuuuu tak to vela vysvetluje 👍

jana_eyre_2
1. dec 2022

Kto.by to na tú stránku dostal? Na nete naozaj nie je všetko 😅

Moji dvaja súrodenci sa tomuto venujú a je to prácna robota, človeka to.musi baviť.. ale fakt je že je super vidieť ako sa predkovia volali, kedy sa narodili a keď sa ešte pridajú nejaké fotky, to je top.. napríklad môj pra pra dedo bol kapitán na nejakej lodi..

xeniii
1. dec 2022

Rodokmeň si musíš bohužiaľ vyhľadať sama. Na internete nájdeš len rôzne predlohy alebo súbory, kam si môžeš jednotlivé mená dopísať

ivanaks
3. dec 2022

Rodokmeň si musíte spraviť sama, ale nápomocná Vám môže byť stránka familysearch.com za predpokladu, že tam nájdete matriky z miesta pôvodu Vašej rodiny. Pozor, sú len cca do roku 1900, takže dovtedy už musíte mať presne pozisťovaných predkov z novších matrík u Vás v okresnom archíve, z farského úradu a matriky na MÚ či ObÚ. V archíve sa za štúdium matrík "platí" kolkami, takže sa na to pripravte aj finančne... Svojho času som robila mamin rodokmeň, dostala som sa do pol. 18. stor., potom som už nevedela, kam z konopí, lebo sa v jednej rodine neustále točili tie isté krstné mená a už som nevedela správne priradiť potomkov ich potenciálnym predkom. Problém je aj v tom, že staršie matriky sú výnimočné a absentujú aj iné záznamy, ak len nie ste zo slávneho šľachtického rodu (ale to by ste zrejme neriešili rodokmeň na MK, ale už ho mali dávno spravený niektorým geneaológom).