Rozdielny trvalý pobyt matky a dieťaťa

cabby88
1. sep 2011

Ahojte!Neviete náhodou niektorá ako je to s trvalým bydliskom dieťaťa,či môže mať rozdielne trvalé bydlisko ako jeho matka? Pretože ja mám svoje trvalé bydlisko ešte doma u rodičov, i keď tam už dlhodobo nebývam, ale malú by som hneď od narodenia chcela mať napísanú na mieste môjho súčasného pobytu. Alebo je to hlúposť takto si to komplikovať, a mám si ešte do pôrodu zmeniť svoje trvalé bydlisko ja? Len neviem či to stihnem, už som v 35tt, aby sa mi nestalo, že pôjdem rodiť bez občianskeho. Ďakujem!

droby
1. sep 2011

Neda sa to, ja som mala TP u rodicov a po porode sme nemohli nahlasit maleho na iny pobyt automaticky na moj, takze hend ako to slo po porode som menila pobyt ja a este raz aj maly. Lutujem ze som sa na to pred porodom vykaslala, odporucam stihnut to este teraz, mas cas, stihnes aj obciansky, a k porodu ti ho aj tak netreba. drzim palce

m.i.r.i
1. sep 2011

suhlasim s @droby . Mala som to iste..ale nam sa podarilo prihlasit maleho na TP otca..Islo ale len o ochotu pracovnicky obecneho uradu, kedze ja som mala TP u rodicov a moj manzel tiez..a byvali sme uplne inde a tam som aj rodila...Planovali sme sa ale neskor prestahovat na TP manzela, tak som chcela maleho dat prihlasit radsej tam a seba prehlasit dodatocne..Tak sa nam to podarilo a maly bol hned prihlaseny na TP otca..ja som si ho vybavila o par mesiacov neskor..Ale tiez neviem preco som cakala, mala som to spravit este pred porodom a neboli by opletacky..my sme naozaj natrafili na milu tetu na obecnom urade,ktora manzela pozna osobne a vedela, ze moze verit, ze aj ja sa tam idem nastahovat 🙂 Takze ak to ty nestihnes do porodu, tak to budes musiet spravit tak ako @droby a prehlasovat seba aj dieta potom..

droby
1. sep 2011

@m.i.r.i my sme na taku milu pani nenarazili a nestacili ani doklady ze s mm byvame na sucasnej adrese spolu a ze sme aj spoluvlastnikmi bytu, msueli sme to obehavat viackrat.

cabby88
autor
1. sep 2011

Ďakujem za odpovede. Tak ja si asi ozaj ten trvalý pobyt pôjdem zmeniť teraz, nech nemusím mať potom opletačky s milými tetami na úradoch. 🙂

baklik
16. nov 2011

ahojte, ja som nasla tento clanok: http://hnonline.sk/ekonomika/c1-45059340-rodny-...
pise sa v nom: "Ak má otec iný trvalý pobyt ako matka a rodičia chcú dieťa prihlásiť na ten, predloží otec v ohlasovni v mieste trvalého pobytu platný občiansky preukaz, list vlastníctva, súhlasy všetkých vlastníkov nehnuteľnosti a rodný list dieťaťa,“ vysvetľuje hovorkyňa Mestského úradu v Trenčíne Erika Ságová."
Je to clanok z 21.7.2010. My mame podobny problem, dieta chceme prihlasit na TP k otocovi, tam byvam aj ja, ale TP mam stale u mamy. Ale matrikarka v ZH o niecom takom v zivote nepocula a odmietla to aj zistovat, tak neviem, kam sa mam obratit, aby jej to potvrdili. Vsak je to na hlavu postavene, aby dieta nemohlo mat TP tam, kde jeho otec, ved bude zapisany v rodnom liste ako otec a ja tam mam prechodny pobyt, tak fakt nevidim dovod, preco by sa mali poplatky za dieta platit niekde inde, v inom byte.
Pytali sme sa este matrikarky, ci ho teda potom mozme prehlasit na TP k otocvi a ona ze nie, ze dieta ma TP tam, kde matka... No pride mi to max. divne!

cabby88
autor
23. nov 2011

@baklik ano je to divne,ale je to naozaj tak. Tiež sme sa to pýtali na matrike a nakoniec som si musela prehlásiť trvalý pobyt k otcovi dieťaťa aby ho tam mohla mať aj malá, takže som menila všetky doklady a adresu vo všetkých spoločnostiach a to sa na budúci rok vydávam,budem meniť priezvisko,takže zase nové doklady a behačky... 😖

sudabe
29. máj 2014

@baklik ja mam presne taky isty problem moj maly je automaticky prihlaseny na moj trvaly pobyt v rodicovskom byte a s manzelom byvame na jeho trvalom pobyte a to na dedine, a ja som pocula ze ked chcem aby dieta malo trvaly pobyt tam kde otec tak treba rodny list odniest na obecny urad, no a tak som zila v tom ze maly ma tam trvaly pobyt aj na zdravotnu karticku som mu ho dala a vsade u doktorov diktujem tu adresu po manzelovi no a teraz zistim ze to nie je tak no som s toho hotova, ta pracovnicka na obecnom urade mi na to povie ze nic sa neda robit iby aby som si zmenila trvaly pobyt. hrozne to je vsetko

milaciiik
9. feb 2015

Ahojte,mam na vas otazocku,cakame babatko,s manzelom budeme uz rok manzelia,byvame s manzelom u svokrovcov,no len ja mam stale trvaly pobyt u mojich rodicova on ma teda tiez doma...dieta ma vraj mat trvaly pobyt tak,kde matka,mam si zmenit trvaly pobyt na manzelovu adresu?nechcem aby robili na uradoch problemy,ze kazdy mame inu adresu a sme manzelia

mata682
21. mar 2018

Ahojte. Ja som mala tiez iny trvaly pobyt ako moj muz. Pani na matrike nam povedala, ze dieta bude mat automaticky trvaly pobyt aky mam ja a ak ho chceme zmenit, tak treba prist na matriku po porode. Tak sme aj urobili. Lenze potom sme mali zase problem na socialnej poistovni kvoli tomu, ze ja som mala iny trvaly pobyt ako nase dieta. Takze nakoniec som si musela zmenit trvaly pobyt aj ja. Takze radsej by som si "pobyty" dala doporiadku este pred porodom. 🙂