Rozprávky v cudzom jazyku. Púšťate ich deťom?

janica...
13. apr 2010

Pustate detom rozpravky aj v inom jazyku ako materinskom? Ja si pamatam ze ako dieta som dost pozerala Cartoon network a velmi vela som sa odtial naucila. Severske krajiny maju TV program len v anglictine a myslim ze s nou nemaju od malicka problem. Uvazujem nad tym ze zacnem mojmu dietatu pustat rozpravky v inom jazyku. Co vy na to? Nema to nejake nagativne stranky?

nextik
11. mar 2012

My pozerame Masa i Medvved - deti to strasne bavi (aj mama s otcom sedia ako priklincovany) - je to v rustine, uz sme kupili aj DVDcko - odporucam sa na pozriet. 🙂
Bebe Lilly - Francuzsky - tiez uz mame DVD
Pozerame aj polske rozpravky
Anglicky samozrejme Barney, Thomas

nikinaja
29. nov 2013

Moj 4-rocny syn chodi do anglickej skolky ale ma stale problem pozerat anglicke rozpravky. Automaticky si pyta slovencinu alebo cestinu. Mrzi ma to, lebo si myslim, ze prave touto formou sa mu moze anglictina naozaj vzit. Mate na to nejaky recept? 🙂

tortelinka
29. nov 2013

tiež si myslím, že rozprávky pre deti v cudzom jazyku sú fajn, ale s mierou..ja sa vyhýbam disney rozprávkam, obsahujú veci, ktoré nie sú vhodné pre deti, mám voči tomu veľké výhrady

sanemi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blanka2110
4. mar 2014

ahojte, naša dcérka bude mať v máji 3 roky a nevieme, či jej máme púšťať rozprávky v angličtine alebo v nemčine.. rozmýšľala som, že doma by som jej púšťala nemecké rozprávky, keď v škôlke sa budú tu angličtinu učiť, len sa bojím, či v tom nebude mať zmätok... ??!!

danielahamar
4. mar 2014

môj mladší pozerá nemecké stanice 😅 ale či rozumie je otázne, niekedy povie, že si domyslí, čo asi hovoria, ale že jemu stačia obrázky 😀 AJ jazyk, kt. sa učil od škôlky - veruže v tom nepozerá nič, ani nemáme také programy, teda skylink bez platenia asi nemá 😕

roboas
27. nov 2016

Ahoj skús aj tento online kurz pre deti : www.anglictina-bez-biflovania.sk/kurzy-pre-deti dá sa to bezplatne vyskúšať na 7 dní . Našim deckám sa to páči. Verím, že som pomohol. A začal som takisto púštaním rozprávok a pesničiek.