Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

rony253
24. aug 2009

Mishu aj my sme merali malu doma mala 74,5 a dnes ju merala sestricka a mala 72,5. Nase domace meranie nebolo presne.
Inak aj Sara nechce stale sponky, pukacky nahrozia to sa mi len raz podarilo a mozem jej dat max. maly stipcek na ofinu, ktoru som jej uz sice trosku strihla, ten mi dovoli, len musim na nu pozerat, aby si ho nedala do ust. A ma tiez obdobia ze si dava dole vsetko co ma na hlave, nie stale.
idem kukenzi telku a potom hajat, uz som dozehlila 😀 (akoze, ani som nezacala)papa

luciankasebastianko
24. aug 2009

tak aj ja som ožehlila umyla riad a upratala (akože) sme my šikovnice šikovné 😀 ako to super pri malych stíhame ešte aj surfovať 😀

luciankasebastianko
24. aug 2009

dobrúúúúúúúúúúú 😉

kamilka12
24. aug 2009

Pomooooc malý mi odmieta UM ☹ Už včera večer začal, som myslela, že je najedený ešte z kaše ktorú jedol predtým..a dnes si nedal ani trochu mlieka..ani ráno, ani poobede a ani teraz večer..ešte mu dám iba flašku pri ústa a už sa rozplače a dáva ju preč..tak mu dám čaj a ten pije a pije...Dnes vypil tolko čaju čo za celý týžden nevypije 😕 Ale nemyslím si, že by to bolo tým, že mu BEBA prestala chutit, lebo som mu dala aj to krabičkové mlieko od Nestlé (banánové), ktoré má rád a ani to nechcel. Tak dnes zjedol naposledy o 18tej mliečnu kašu, tú síce papá ale iba cca 60ml a o 21.00 išiel spat nenajedený ale napitý čajom 😒 Vobec neviem čo to má znamenať...čítala som tu už všeličo, že detičky majú obdobie že nechcú mlieko..ale to tuším iba tie čo kojíte...alebo už niekomu odmietal drobec aj UM?

Mám taký zlý pocit z toho, že išiel spať "hladný"..ale v pohode zaspal. Žeby zo zubov to robil..? 😨

estella
24. aug 2009

ahojte ...tak ja sa hlasim po dlhej dobe..zasa doma a zasa ten isty kolotoc...u maminy bolo super uzili sme si slniecka Maxim sa kupal kazdy den v bazeniku a nonstop bol vonku...chvalabohu sa zbavil soplov klop-klop dufam ze sa mu nevratia ked sme opat tu...tam mal super serstvy vzduch tak tam mu to prospievalo...sam chodit este nezacal je taky bojko aj prejde 5-6krokov ale potom sa mi uz hodi do narucia a uz mi chyta prst a ide tak dalej ze sa drzi mojho prsta..ale vsetko ma svoj cas aj ked by som chcela aby uz chodil ale aj to pride...

kamilka mozno ma fakt len take obdobie ale ja som si toto iste zazila pri Stelle ta nechcela ziadne mlieko tak som jej ho potom nalievala do polivky lebo polievku zboznovala ale doktorka povedala ze ked je dost mliecnych vyrobkov tak to nevadi ze mlieko nepije no mne to aj tak vadilo ze ho nepije no a teraz ho nepije vobec lebo ho ma zakazane a teraz by si ho veru dala...

a co je tu nove nemam sancu to vsetko precitat..nejake stretko sa nechystaaaaaaaaaa???????????

mishusha
24. aug 2009

kamilka, mne sa to este nestalo...ale snad je to tymi zubkami.... rozmyslam, cajik mu davas teply ci studeny..? mozno mliecko nechce preto, lebo je teple a na tie dasna mu to nerobi dobre.... 😒

kamilka12
24. aug 2009

mishu - ako kedy...teraz večer som mu dala teplý, lebo bol čerstvý a cez deň pije aj taký vlažný..ked už je vychladnutý... 😒

Uvidím ráno..ráno mu vždy mlieko chutilo..tak som zvedavá

kamilka12
24. aug 2009

estell - ahoooooj 🙂

a Stele si už potom mlieko nedávala? Alebo sa jej na nejaký čas ešte chuť vrátila?

kamilka12
24. aug 2009

no a cez den okrem čaju pije aj čistú vodu...aj tú si dá radšej ako mlieko.. 😒 Nie je to vždy iba čaj..

estella
24. aug 2009

kamilka no veru nechcela vobec mlieko zacalo ho pit ked mala asi 3roky

johnie
24. aug 2009

ahojte,
kamil presne toto riesi teraz kamoska..oni davaju nutrilon a maly total odmieta... nikto nevie preco..ze ci to je prechodne ale asi hej
ja davam sunar a ten ma vyhodu ze je aj sunar s bananovou prichutou a tak striedam a mala mi pije obidva...
aj moja obcas zaspi hladna, teda ale potom sa vnoci budi a je taka nepokojna...ja som si vsimla ze ked malicko je cez den, horsie spinka...tak ju napchavam cely den, sa snazim aby furt mala nieco ... hoci nema ani osem kil... 😝

johnie
24. aug 2009

estell vitaaaaj 🙂

estella
24. aug 2009

johnie dakujem..uz ste mi chybali neviem teraz nijake novinky nijake pokroky deticiek ale hadam sa casom dostanem do diania...

kamilka12
24. aug 2009

aj tak díky baby za rady a názory...ostáva mi iba čakať či sa to zlepší..

idem na ucho...brú noc 😔

johnie
24. aug 2009

estell tak moja opica selmovita ma 6 zubkov, chodi ostosesto hore dole a naopak, hovori same smiesne veci napr. takatakataka, gulgulugulu, a tak sa pritom mudro tvari, musi to byt vazna diskusia...
na serbli neobsedi ani 5sekund, vie sa uzasne nadherne jedovat a to je asi tak vsetko...

johnie
24. aug 2009

dobru kamil...
asi idem aj ja na kute...
gud najt 😉

vejinka
25. aug 2009

dobre rano kocky..noc bola v pohdoe dalo sa to horsie bolo rano ani som sa pohnut nevaldala krce bolest vajecnikov proste cele podbrusko mi islo vypadnut..taku bolest som tusim nezazila ani pri cisarskom no ale premohla som sa obliekla seba aj maleho a isli sme milimetrovymi krokmi sa dole najest tam som supla do seba jogurt a isli sme naspat hore..ta bolest bola taka silna ze som sa bala ze mi maly cestou po schodoch spadne z ruk...a akoby naschval dnes som uplne sama doma..svokra aj svokor isli do RK na vysetrenie tak prvy kto ma napadol aby som mu zavolala bola segra lenze som zabudla ze je 25.8. a ona si robi vodicak ma zaverecne skusky..sice mi to to zodvihla ale hned polozila..xcela som sa jej spytat ci mozem panadol feninu aj ked kojim...no ale odpovede som sa nedockala...potom ma prepadlo zufalstvo komu by som zavoalla a kto by mi vedel porait co robit...sadla som si na gauc maly vedla v kociku a rozplakala som sa od bolesti maly zacal plakat so mnou no porevali sme si a rozhodla som sa ze to dako rozchodim ved nemozem byt ako lemra..tak som s nim zasla do spalne a snazila sa upratovat potom som maleho dala do stred nasich posteli nech sa hra a ja som sa najprv schulila do klbka( to by pomahalo ked som bola slobodna a bezdetna) a potom som sa natiahla a lezala...nastastie ze maly bol zaujaty hrou "vyber rozhadz uprac" a tak som zavrela oci a nemyslela na nic len na to ze ma to musi prejst inak niesom schopna fungovat...a cuduj sa svete preslo to do 10 minut. nakojila som maleho a teraz je v postielke ale zatial to nevyzera ze by spal...takze idem za nim.. no ako som dostala po tolkych mesiacoch kramy..a nebolo mi nic tak teraz som si to odskakala 😢 😢

winona24
autor
25. aug 2009

no jasné vejinka prvá.... hehe

pekný deň dámy..... 😉

vejinka
25. aug 2009

no uz som za nim bola 4 krat a 4 krat sedel..takze zjavne sa mu sedenie zapacilo 😅

winona24
autor
25. aug 2009

veji ja mám na to pekné nervy,keď namiesto spania sa posadí...milion krát....wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

kamilka12
25. aug 2009

ahojte,

dnes ráno mi mlieko už vypil...aj ked iba 120 ml, uvidím čo bude večer..

veji - to mi pripomína ako som mala bolesti tiež pri prvej menštruácii po porode...bolo to asi 6 mesiacov po porode, som dostala ale iba takú slabú a potom znova 4 mesiace nič. No a vtedy som mala tiež asi na 5 den také bolesti, akoby som mala kontrakcie...som sa absolútne nevedela hýbať a tiež som bola doma s malým sama a veru aj do plaču mi bolo 😔 Ja som si vtedy šupla Panadol..a veru do 10 min to prešlo, ale pochybujem že z Panadolu, to by nestihol začať ani účinkovať...Ale vtedy som sa až vyplašila, že čo je to so mnou 😲 Odvtedy už bolesti nemávam, iba také normálne..

vejinka
25. aug 2009
https://vimeo.com/1673374


no baby pozeram ako som este v porodnici prebalovala Erika a ta plienka mu bola tak po prsia..a teraz kupujeme 4+ sranda 😅

vejinka
25. aug 2009

kamil no veru dnes je to 5 den ...ktovie z coho to je 😖

vejinka
25. aug 2009

este tak rozmyslam ktore fotky dam claudi ..xcela tusim tri jednu etsne po porode druhu ked mal pol roka a tretiu ked rok...bude to makacka vybrat 😀 😀

vejinka
25. aug 2009
https://vimeo.com/1875878

no ale bol tmavy ako male ciganca..a teraz je biely ako stena...sranda ako sa tie deti pomenia 😉

vejinka
25. aug 2009

no terza rozmyslam ako sa ma sesterka ..druhy den som uz bola na tom celkom dobre..a ked som jej volala tak povedala ze ani nejako nema bolesti tak ja som asi nejaka moc citlivaa 😅 no a alex je krasne babo..xcela by som ho ist pozriet v septembri ked pojdeme na dolniaky blahozelat starkej k meninam na mariu...ale ci sa mi podari ist to je vo hviezdach

vejinka
25. aug 2009
https://vimeo.com/1883146

a na toto si zivo pamatam.. 😀 😀

vejinka
25. aug 2009

no spominam...lebo sa mi to uz blizi za dva dni rodim teda uz vecer mi bolo vselijako ale v noci otrasne a rano o piatej alebo pol siestej sme isli...no a o jednej poobede bol na svete este si pamatam ako mi povedalai ze som dosla dobre lebo streda je operacny den ale maju plno..a ze ja niesom akutny pripad..no ale ked ma videl znami doktorko tak povedal ze pojdem aj keby traktori padali..ze ma nenechaju trapit ked aj tak mam planovany...aj ked az o par dni ale ze ma do planov operacii zahrnu...tak som si pockala do jednej na posteli s pasom na bruskua a pocuvala maleho cely cas 😉 dokonca som sa vtedy aj odfotila ako tam lezim..a mam to v mobile..pekna pamiatka 😉

skrecok
25. aug 2009

Dobre ranko vam vsetkym prajem.
Uz dlho som tu nebola, nemam vobec cas. Maly je v poslednom case stale mrzuty, nedovoli mi ani byt pri PC a vecer som uz totalne unavena.... ☹ Obdivujem vas ako stihate pri detickach este byt aj na nete.
Tak vcera sme mali 11 mes. a o mesiac uz 1 rocik. Strasne to letiiiiiii.

Dodatocne gratulujem vcerajsich oslavencov, teda Rony a Sarke. 🙂

vejinka
25. aug 2009
https://vimeo.com/2207071

a kde su tie casy ze zaspal tak natvrdo ze prebudit ho bolo umenie🙂)