Situácia v čakárni

mirkava
18. júl 2023

Včera sa mi stala taka vec. Chodím k lekárovi na kontrolu každý mesiac. Treba tam skoro vstávať a dlho čakať. Teraz však musím chodiť raz do týždňa a lekár mi povedal aby som nečakala, aby som chodila počas dňa pomedzi pacientov týchto pár týždňov.
Je to však dosť nepríjemné, lebo viem keď tam prídem, že ľudia tam sedia fakt dlho a dosť zazerajú ci sa im vlastne ani nečudujem. Včera som ich chcela trochu ukludnit a vravím, že nejdem na vyšetrenie, proste preto aby vedeli ze sa dlho nezdrzim. Našiel sa tam jeden "dobrak" ktorý dosť arogantne: "a načo ste tu potom prisli".
Hadat sa neviem a ani nechcem nemám rada konflikty tak som mu len povedala ze to mu nepoviem že je to moja osobná vec. Akože nemám chuť vysvetľovať jemu a ďalším 20 ľuďom môj zdravotný stav.
Chcem ženy len nejakú radu ako reagovať v takejto situácii. Nabudúce som si povedala že budem len ticho a nebudem reagovať, ale určite sa nájde nejaký dobrak co na mňa vybehne.
Ako dvoma troma slovami slušne povedať aby sa do mňa nestaral a nech ho to nezaujíma že je to moja vec...?
Opakujem že nechcem byť protivna a viem ze tam ľudia čakajú dosť dlho a ja ich chápem.

mirkava
autor
18. júl 2023

@mamina7070 ja to chápem úplne. Len keď som dohodnutá s Dr. Je to ťažká situácia v tom zdravotníctve 🤔

mamina7070
18. júl 2023

@mirkava ked si dohodnuta neni o com.
situacia je hrozna ja chodim tiez dost po lekaroch snazim sa objednavat (aj za poplatky) ale niekde sa neda

lentilka46
18. júl 2023

Nikomu nic nevysvetluj...nam sa stalo podobne, dcera bola chora, mala vysoke horucky, dr nas poslala aj na snimok a orl..tam jej dr bral krv, dalsi den mi volal s vysledkami,ze mame okamzite prist,lebo dcera ma velmi zlu krv, hned sme prisli,zaklopali,hned nas brali...ludia kukali, ale nech si kukaju, neni to ich vec..tiez nam povedal,ze o 2dni mame prist na krv zas, rano sme prisli,zaklopali a hned nas brali...dr funguje na ecasenke, cisla do 7 sa vydavaju iba v kiosku pri ambulancii,ludia rano cakaju aj od pol6..cakajucim v cakarni to isto vadilo,mne to bolo jedno, ved aj nam sa stalo mimo tejto situacie,ze sme tam cakali a vzali niekoho,kto prave prisiel

mirkava
autor
18. júl 2023

@jane1987 asi si to moc pripúšťam, chcem byť k ľuďom milá, nedokážem sa hádať a arogancia tu nemá miesto. Asi sa budem musieť naučiť si veci moc nepripustat. Oni by boli schopní (poniektorí) sa pustiť sa aj do sestričky, ona chúďa fakt robí čo môže.

kvetinka75
18. júl 2023

@mamina7070 veď preto som písala že na tamto oddelení by si to tam mal riadiť lekár, aby ošetril v prvom rade tých čo to najviac potrebujú.

mirkava
autor
18. júl 2023

@martinkatinka presne to som sa pýtala sestričky, či by nebolo lepšie aby som chodila poobede (aj keď kvôli práci by to nebolo ideálne, ale zariadila by som sa), tak vraj to mam jedno, že oni majú vždy veľa 😒

viky7
18. júl 2023

moja obvodná má také časenky, že si vie človek "zobrať" lístok aj online... a potom si sledovať vyvolávaciu obrazovku... manžel keď tak naposledy bol, tak tiež niekto naňho mal nejaké poznámky a zazeral... a to sa nepredbiehal ani nič, jeho číslo naskočilo v poradí ... ale proste ho nevideli predtým tam byť... nikto nie je nadšení z čakania... a keď tam sedím a naskočia tam dve čísla, že niekto ide s výsledkami, alebo príde niekto objednaný na čas, tiež si v duchu povzdychnem 😀 ... ale to je život 😀 takže vôbec sa s tým netreba trápiť, čo si iní budú myslieť, si tak objednaná, nikoho nepredbiehaš, nič zlé nerobíš... to by sa musel človek zle cítiť aj pri objednaní sa na čas, keď je taká možnosť... tiež nečakáš a ideš...

xsuzannex
18. júl 2023

@martinkatinka len zial su aj take pripady, tiez som to zazila, ze som bola objednana na krv rano na 8.30.. v case ked som tam dosla uz tam sedela nejaka dochodkyna, ktora bola objednana na 10.00 na vysetrenie.. ked ma sestricka prisla zavolat dnu, pani sa zacala rozblakovat ze on tam bola skor ako ja a ako je mozne ze mna berie skor.. ze ona dosla tak skoro preto aby nemusela cakat.. a takym to proste nevysvetlis, ze do tej hodiny ako je objednna ona, je objednanych xy inych ludi..

mirkava
autor
18. júl 2023

@xsuzannex bola objednaná na 10tu a prišla 8,30? No tak to sa neačakala 😊 aj porozculovat sa musela riadne do tej desiatej. Možno sa nudila doma a takto si vyplnila doobedie 😁.

xsuzannex
18. júl 2023

@mirkava ano tak.. doma sa nudila tak si prisla sadnut do cakarne dufajuc ze ju vezmu skor uz ked tam je..

mamina7070
18. júl 2023

@xsuzannex dochodci sa vzdy najviac ponahlaju 😉

lesanka845
18. júl 2023

@viky7 áno je možnosť objednania aj za peniaze,ale boli by fér,keby si to doktori zorganizovali a takýchto pacientov objednávali napr.poobede.Nie každý si môže dovoliť všade platiť a nie je to príjemný pocit .keď niekde čakáte viac hodín a potom sa zjaví niekto ,kto na to má a ide bez čakania.Pritom sú doktori,ktorí vedia objednávať aj bez peňazí a všetkých bez rozdielu.Len mnohým stále vyhovuje objednávať za peniaze a dokedy budú pacienti ochotni platiť,nič sa nezmení

babababka
19. júl 2023

@mamina7070 áno,lebo mnohí z nich opatrujú svojich príbuzných,starajú sa o vnukov,aby mladí mohli pracovať.🙂👍

svokrinjazykmonika
19. júl 2023

@mirkava nikomu nič nevysvetľuj a ak sa niekto ozve tak povedz, že doktor mi takto kázal.

mamina7070
19. júl 2023

@babababka a mladi nepracuju ? dnes ked sa babka stara o vnucata je uz skor vzacnost ako bezny stav

mirkava
autor
19. júl 2023

@svokrinjazykmonika takto to najbližšie chcem urobiť, hrať "mŕtveho chrobáka" a cumiet do mobilu. Som zvedavá ako to dopadne 😊 ak nezabudnem napíšem do diskusie ci ma znova niekto atakoval 😁. Inak vážne už teraz mam z toho stres.