Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sklokeramická elektrická varna doska - dotykové verzus mechanické ovládanie

roselyn
20. aug 2016

Ma niekto skusenosti s tymito ovladaniami varnych dosiek? Prosim o rady, ktoru by bolo lepsie kupit. Dotykova je drahsia ako mechanicka, avsak bojim sa, ze ked sa nieco vyleje na tie dotykove tlacitka (napr. Polievka z hrnca), tak bude po nej. Avsak na druhej strane tie dotykove maju viac funkcii ako tie mechanicke. Ako si vybrat? Dakujem za infosky.

klarah2
20. aug 2016

Ahoj, urcite dotykovu. Lepsie vyzera a uplne lahko sa cisti - teda aj tie tlacitka umyjes vramci dosky.

mata1001
20. aug 2016

Tiez skor odporucam dotykovu...neboj ked sa nieco vyleje,lahko utries,nic sa tomu nestane...

zutera
20. aug 2016

I já mám dotykovou,určitě bych neměnila.Jsem spokojená -nedovedu si ani představit jako bych pod těma čudlikama utirala mléko nebo omáčku co občas uteče 🙂

roselyn
autor
20. aug 2016

Zeny ;) dakujem Vam, takze kupim dotykovu. Bud bosh alebo moru, som si vyhliadla.

roselyn
autor
24. aug 2016

Este mam dalsiu otazku. Ja uz mam v tom mix. Aky je rozdiel medzi sklokeramickou varnou elektrickou doskou a sklokeramickou indukcnou varnou doskou? Ze vraj na tu indukcnu potrebujem specialne hrnce a panvice so znakom indukcie, je to pravda? Prosim o Vase skusenosti. Ochhh achhh .

klarah2
24. aug 2016

@roselyn odporucam indukcnu, mala by tam byt uspora energie. Pri indukcnej zohrieva iba priestor priamo pod hrncom. Ak das maly hrniec na ten vyznaceny kruh, hreje iba miesto pod hrncom, nie cely velky kruh. Pri obycajnej sa zohrieva cely ten kruh aj ked tam das iba maly hrniec, preto inducna setri energiu. A hrnce treba tie so znakom indukcie - je to taka spirala. Nemyslim, ze by boli nejako zvlast drahe, teraz su uz skoro vsetky take. A ak uz hrnce doma mas, skus prilozit na dno magnet a ak tam drzi, bude hrniec vhodny aj na indukciu.

roselyn
autor
24. aug 2016

@klarah2 dakujem ti velmi pekne za infosky ;)

dusana000
16. dec 2018

Väčšina hrncov je dnes už určená na všetky druhy sporákov a tie doma si môžeš overiť skúškou s magnetom. Indukčná doska šetrí energiu a voda sa ti na takej doske uvarí expresne rýchlo. Dotykové ovládanie je určite elegantnejšie a dnes už pri indukčných doskách skutočne bežné. Ja som si do novej kuchyne kúpila Electrolux EHH 4654 HFK, ak si chceš prečítať nejaké recenzie kukni napríklad tu: https://www.testado.sk/najlepsie-varne-dosky/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli