Škrabadlo pre mačičku

nariva
12. mar 2018

Nájde sa tu niekto kto má doma mačičku? Uvažujem o zakúpení mačacieho škrabadla a chcela by som Vám poprosiť o radu. Pri stropných škrabadlách je potrebné vŕtať do stropu? Neviete mi poradiť nejakú dobrú stránku na tieto škrabadlá/odpočívadlá? Chcela by som niečo výššie/väčšie. Ale prípadne aké máte skúsenosti, čo by ste si určite už nekúpili..ĎAKUJEM

salomke
12. mar 2018

táto téma zaujíma aj mna, rada si prečítam postrehy🙂

marusia12
12. mar 2018

@nariva Ja mám sphynxa a ten škrabadlá nikdy nechcel. Nakoniec sme rezignovali a jedno kožené kreslo sme mu obetovali.. ktoré dokonale zničil... ale zas neškrabal nič iné. U maminy majú zas 5 mačiek a tie majú škrabadlá po celej veľkej izbe, bracho im venoval dostatok priestoru lebo nemá deti.. a tak tam majú herňu plnú kdečoho... a veru tiež nedemolujú nič iné. Obetovali ale závesy, záclony, koberce... Môj napr. má tendenciu vyskakovať na záclony, hlavne keď svieti slnko.

nicoll30
12. mar 2018

Ahojki, skus www.bestpet.cz veľmi dobré ceny, máme doma len výrobky od nich 🙂

nariva
autor
12. mar 2018

@nicoll30
dakujem za odpoveď..a máte doma aj tie vysoké škrabadlá? nie sú tam malé tie sedane? :o)

nariva
autor
12. mar 2018

@marusia12
kožené kreslo to sa má mačička :o) a ten brat on má aj také na strop? montoval to na do plafónu? alebo neviete kde to nakupuje?

marusia12
12. mar 2018

@nariva áno, má aj také tyče zo zeme po strop a tie musia byť predsa ukotvené... ako inak chcete stropné primontovať k stropu? Čokoľvek stropné musíte vŕtať... inak to nejde.

marusia12
12. mar 2018

@nariva brat furt čosi prikupuje, majú hore po obvode také poličky kde skáču a vedia prejsť kade tade aj na skrine, potom tam má dve tie tyče po strop, kdejake stropné kukane, rozhľadne a pod... no celá veľká izba pre mačky... je ich tam 5 😀

nicoll30
12. mar 2018

@nariva máme vysoké 170cm, konkrétne AMY čierne, tie sedáky sú v priemere asi cca 30cm a kočičík sa do nich úplne v pohode zmestí, a už je teda hodne veľký 🙂

fefe123
12. mar 2018

http://www.zoohit.sk/shop/kocky/skrabadla_a_odp... ja nakupujem zväčša na tejto stránke, majú zväčša najepšie ceny.... skús popozerať... my máme škrabadlo, ale naša chodí aj von, tak nemá tendenciu škrabať doma.... 🙂

nariva
autor
12. mar 2018

@marusia12 dakujem za odpoved 🙂

nariva
autor
12. mar 2018

@marusia12 fiha tie sa musia mať ako v raji🙂

nariva
autor
12. mar 2018

@nicoll30 idem pokukať 🙂

nariva
autor
12. mar 2018

@fefe123 dakujem idem popozerať , chcela by som niečo fajn a nemám skúsenosti

monane
12. mar 2018

svokra chová dve mačky a majú doma tri škrabadlá, dve také obyčajné iba ako stojan a jedno väčšie aj s nejakými domčekmi ale okrem toho, že spávajú v tých domčekoch tak ich ignorujú a škriabu všetko ostatné tak neviem no. ale oni všetky kupovali normálne u nás v meste v zverimexe

nariva
autor
12. mar 2018

@monane 🙂🙂🙂

erikavesela
13. mar 2018

Skrabadla az po strop sa nevrtaju do stropu, je tam matica, ktorou si to prisposobis...na vrchu je tanier, ktorym sa skrabadlo opiera o strop...my mame doma jedno az.po strop a jedno asi 170cm vysoke....to nizsie je mohutnejsie a zda sa mi stabilnejsie...macky obe miluju...co maju naradsej.su tie lezadla s volnou latkou..je to akoby.prastenec, ktory je obsity latkou...

adulka07
13. mar 2018

Mám britskú modrú už 11 rokov..mali sme také väčšie škrabadlo ale iba občas na nej sedela tak sme to zrušili...skrabe sedačku zo zadu,je látková tak až to veľmi to nevidieť ale na vchodových dverách kde je koženka tak áno...je to zviera a keď nevidíme zapusta nechty kade tade do nabytku- v synovej izbe sú už tiež dierky na boku valendy

lula313
13. mar 2018

Macky sa vraj delia na dva druhy. Jedna skupina je “krikova”, ktorá sa rada schováva, tá potrebuje skôr skrabadla, kde sú domčeky, kde sa môže skrývať a druhý typ sú tzv “výškové”, obľubujú sa pozerať na svet z výšky, šplhať sa a pod. Čiže pri výbere skrabadla by si mala najprv identifikovať typ tvojej macky a jej potreby. Určite mačka potrebuje niečo na zabavenie, niekedy aj druhu macku a potom nič nenici, ale treba sa jej venovat a hrat sa s nou(pierko na palicke) a pod.

nariva
autor
13. mar 2018

@erikavesela dakujem za cenné rady

nariva
autor
13. mar 2018

@adulka07 malá nezbedníčka :o) len ked sa mačka pozrie tými svojimi očami na človeka tak jej všetko odpustí🙂

nariva
autor
13. mar 2018

@lula313 dakujem za skúsenosti a rady🐱

peip
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peip
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nariva
autor
13. mar 2018

@peip kľudne odfoť 🙂

peip
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria1989
13. mar 2018

@nariva príď po inšpiráciu do skupiny we love cats, ak máš záujem 🙂

peip
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mija22
13. mar 2018

Nasho to tiez nezaujimalo nikdy.. ked podrastol uz sa dnu ani nezmestil

modrava
7. apr 2018

@lula313 tak sa u mna doma objavil aj treti typ.... gaucovy. domceky neznasa, boji sa schovat :o)),,, a maximalny vykon co sa tyka vysky je parapet a aj to musi mat pristavene schodiky alebo stolicku.. a to je vahovo skor podpriemer, ziadna obezitkova macka
sedacku neskrabe, zaclony a zavesy ignoruje, kvety neobhryza, grcky nezanechava... hotovy pokladik :o))

kattyb
7. apr 2018

My máme toto,kúpila som nové a sme veľmi spokojní