Skúsenosti s náladovkou pred operáciou

77
2. dec 2017

Ahojte chcela by som radu. Moj syn ide na operaciu pred dvoma dňami sme boli na konzultácii a od vtedy mi krici zo sna budi sa a plače. Chcem sa opytat ma niekto skusenost s naladovkou pri malom lebo velmi uvažujem ze mu to dam ked mi takto reaguje uz len z ten konzultacie...a rada by som ak by ste mali skusenost s naladovkou aj popísať

janinah
2. dec 2017

Ty mu chceš sama dať nejaký liek pred operáciou,či ako to chápať? toto určite nerob.

77
autor
3. dec 2017

Nie ja nie to by som nikdy nespravila. Ale je moznost ze lekar uvedie dieta do naladicky pred operaciou ale vravel ze to davali detom ale prestali lebo vraj dieťa je moc živé a dezorientovane. Tak ze ake skusenosti s naladovkou maju matky ktore to dali svojmu dietatu

77
autor
3. dec 2017

@janinah nie to nikdy

janinah
3. dec 2017

@77 pacujem na oper. sále,toto vôbec nerieš,čo a akú kombiníáciu liekov dieťa dostane pred a cez operáciu je čisto vec lekárov,ty podpisuješ súhlas s operáciou aj s anestéziou a viac- podrobnosti neriešiš

pininka
3. dec 2017

Nasej malej dali naladovku,aj mne ako decku, ale vobec mi nezabrala.

zuzik307
3. dec 2017

@77 matky to detom nedavaju...podavaju ju na oddeleni pred operaciou, ak to anesteziolog po predanestetickom vysetreni predpise...deti reaguju rozne, na niektore to posobi ako ma, na ine to ma uplne opacny ucinok...som anesteziolog...

77
autor
3. dec 2017

@zuzik307 lebo mne povedal doktor na sukromnej klinike ze to podavali ale už to nedavaju ale ak chcem mozem si to vyziadat. A mne sa mali cil po kontultacii budi s palacom preto by som chcela aby mu podali naladovku ak je to mozne

lavieenrose
3. dec 2017

@77 to moze napisat len osoba co naladovku nikdy nemala...v 19.my vyberali mandle ..dostala som naladovku lebo som sla do lokalnej...krutila sa mi hlava ako keby ficim na drogach keby mam prejst tak ani za svet bola som na voziku iba som sa usmievala ako blb..

lavieenrose
3. dec 2017

skorej nieco z prirody uvolnujuce nejake homeopatika mozno..placebo by stacilo...a co ho idu operovat ?

oslo1
3. dec 2017

Ako byvala recovery nurse, ti poviem, u nas sa ziadne , v UK, naladovky nedavaju.
Po rokoch stravenych na salach ti s kludommozem povedat, ze mi nikdy neprislo urevane dieta na salu, ci uz to bola planovana, alebo pohotovostna operacia. Samozrejme neratam babatka, ktore boli hladne.
Nedala by som ziadne oblbovaky, ci uz prirodne, alebo chemicke. Nevies, ake budu mat interakcie s anestezou.
Namiesto toho, by som sa hrala s dietatom na doktora, pocuvali by sme si navzajom srdiecko, svietili do oci a divili sa nad stahovanim zreniciek, alebo si obvazovali ruky, nohu, hlavu. Dieta by bolo prirodzene pripravene na prichod do nemocnice a lepsie by to aj zvladlo ci uz predoperacne alebo pooperacne.

77
autor
3. dec 2017

@oslo1 to mo sa takto stale hráme ale on uz ma taky strach. Aj dnes to bola hrozna noc znova bol vreskot, plač a pocikal sa

zuzi0911
3. dec 2017

Myslim ,ze je to samozrejmost,,pred operaciou pridu a daju vypit taky sirupcek,,dietatko je z toho ako pripite,ma uplne na salame,,a po chvili pridu pred a idu na salu,,,,napr.mojej dcere pred jednou operaciou nezabral a bola plne pri "vedomi" tak strasne plakala ked ju brali,,no pri druhej opke jej to krasne zabralo a pohoda,,neboj sa