Skúsenosti s plemenom Biewer Yorkshire

perthes
23. dec 2021

Ahojte. Aku máte skúsenosť s tým plemenom. Zvažujeme kúpu šteniatka a rozhodujeme sa medzi francúzskym buldockom alebo Biewer Yorkshire. Mám obavu, lebo čo registrujem u známych tak yorkshir je stekacie plemeno. Neviem aký je Biewer, predsa nie je to úplne ako Yorkshire. Francúzsky mi príde taký flegma,, pohodový psík

katka13katka
23. dec 2021

@perthes mala som yorkshir-biewer, bol to skvelý psik, dožil sa 14 rokov. Miloval deti, bol kľudný, nestekal, poslúchal. Naozaj úžasné plemeno vhodné aj k deťom aj k starším ludom. Nenáročný na vycvik, jedine sa trebalo častejšie starať o srsť.

Co sa týka fr. buldocka, tie su veľmi prešlachtené, často maju zdravotné problémy, kamarátka s ním neustále behá po lekároch. Psík veľmi slinta a prdka 😀 ale je to na zvážení. 😊

perthes
autor
23. dec 2021

@katka13katka ďakujem. No kamarátka mala buldocka a zovrel jej, zjedol malé kamienky..a naozaj sú chorlave. Ja sa trošku bojím pri tom Biewer že je to psík len na dnu. My bývame v dome so záhradou, v teplých mesiacoch by bol vlastne s nami vonku horse to je v zime keď pôjdeme do roboty že ostane sama.

katka13katka
23. dec 2021

@perthes kľudne aj do domu, ak bude mať prístup dnu.. náš psík zvládal aj dlhšie prechádzky, ale vedel vydržať aj sám doma. Ako si ho naučíte 🙂

perthes
autor
23. dec 2021

@katka13katka máme podpivničeny dom riad e zariadené dole izby, tak aj tam by mohol byť.. predsa mi to nebude tak vadiť ak vy mala nehodu ako hore v izbách. Pokiaľ sa naučí hygienickým návykom. Len to že si dni keď sme do večera preč

katka13katka
23. dec 2021

@perthes jasne, ved pár týždňov a psik sa naučí, kde môže a kde nemôže vykonávať potrebu. Podpivničený priestor je fajn.. psik vydrzi aj viac hodín byť sam..ja tiez pracujem odchadzam o 6.30 a prichadzam poobede o 15.00 a psik nemal problem vydržať, stacila mu hracka, peliesok a cista voda v miske 😊

perthes
autor
23. dec 2021

@katka13katka super. A hlavne neplzne. A teraz máte psíka ?

katka13katka
23. dec 2021

@perthes anoo mame shih-tzu 🙂

jazernica
23. dec 2021
Používateľ jazernica je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jazernica.

Nemyslím si že medzi yorkom a bewier je veľký rozdiel asi len vo sfarbeni, tie nepapierove 6 kg Yorky sedive hmm....
Máme frbuldoldocka...v ktorom vidim nevýhodu že strašne plzne, je to kratkosrste plemeno so spicatou srsťou zapichnutou všade v oblečení, celá zem všetko, navyše fakt smrdí viac ako iné plemená a strašné prdi, akoze nikdy viac dnu...výhoda yorka/ biewera je že oni neplznu, biewer má krajšiu farbu, šteniatka sú nádherný plysacik, dospelé je to také strakamakate veselé aj k deťom.

katka708
23. dec 2021

My mame tiež biewer y. Vôbec neplzne. Srsť nosi tak na 1cm osttihanu lebo bývame v rd a z dvora nosil v tej hustej srsti veľké množstvo bordelu takže z praktických dôvodov mame strojček a muž ho každé 3mesiace ostriha. Ustekany nie je, len keď počuje ísť po ulici psov a rozsteka sa celá dedina. Keď ho okriknem tak zväčša stichne alebo ho pustím von.
Vydržal v pohode aj 9h sam v izbe keď sme boli v práci. Zväčša spal. Teraz sme terasu prerobili na zimnú záhradu a ma psie dvierka von.
Ale yorkovia mávajú často problémy s trávením. Keď sa preje mäsa alebo mu dám aj mastnejsie kúsky tak grcka. Ak má len granule tak je to OK ale tak človek mu chce dat sem tam aj niečo vo by nemal a potom si to vycitam.

katka13katka
23. dec 2021

@katka708 my sme davali aj konzervy, vtedy nemal problem s travenim, alebo masko z polievky. Inak najlepsie boli granulky;)

perthes
autor
23. dec 2021

@katka708 ako je to s hygienickými návykmi ? Mal na začiatku plienku ? Manžel nechce psa dnu ale ja áno, u z toho dôvodu mame chorého syna, má perthesovu chorobu a môže chodiť len s barlami..liečba trvá ak viac ako dva roky. Nie je už dosť, mal 7 rokov, a dcéra 15 takže je na nich spolah už. Pomohlo by so steniatkom. Ako často ho kúpete?

katka13katka
23. dec 2021

@perthes my sme mali podložku, kde chodil cikat. A kupala som ho cca 1-2x týždenne.

ajko2011
23. dec 2021

My máme biewera s PP. 🙂

perthes
autor
23. dec 2021

@katka13katka Fuha, dosť často si ho kúpala ? Ja sa do toho nerozumieme, zbieram informácie.

perthes
autor
23. dec 2021

@ajko2011 omg, rozkošný 🥰

ajko2011
23. dec 2021

@perthes ďakujem 🙂

perthes
autor
23. dec 2021

@ajko2011 kiež by môj manžel nefrflal že nechce psíka do domu. Ako viem že to bude na mne ale verím že ho obmakci. Viem že veľa je takých ktorý nechceli ani počuť o psíkovi v dome a nakoniec ich miláčik

ajko2011
23. dec 2021

@perthes môj manžel nechcel o psovi ani počuť 😂a nakoniec on sám našiel toto plemeno, vybrali sme spoločne šteniatko a išli sme pre ňu Košice - Zlín na otočku 😂 tak ako nechcel žiadneho psa, teraz ju zbožňuje nadovšetko a zniesol by jej aj modré z neba 😌

perthes
autor
23. dec 2021

@ajko2011 no prosím...verím že to bude aj v našom prípade. A bývate v byte ? My v dome takze bude viacmenej v teplých mesiacoch s nami na dvore

ajko2011
23. dec 2021

@perthes bývame v byte

perthes
autor
23. dec 2021

@ajko2011 a nebrese keď je sám doma, alebo neokusoval vam nábytok?

ajko2011
23. dec 2021

@perthes nikdy nám nič nezničila. Ako šteniatko jedine pokusala moje papuče 😂ale ináč nič. Nebreše keď je sama. Aspoň o tom neviem.

katka708
24. dec 2021

@perthes my sme ho kúpili ako 7m a moc nauceny nebol ale za 3 m sa naučil pýtať von.
Na začiatku zničil nejaké legove kocky, tie u chutili hryzt ale horšie to bolo tak po roku. Vždy keď sa fenky začali harat, tak značkovál na prízemí nábytok a pod. Najmä v noci a keď sme boli práci. Pomohla kastracia ale teda jednu plávajúcu podlahu zničil on.🤦‍♀️
Kupeme ho tak 2-3x do mesiaca a keď vidíme že je špinavý tak častejšie

perthes
autor
24. dec 2021

@katka708 no toho sa bojím..môj manžel toto neznesie. My chce fenku. Raz sme mali psíka s tak nám ničil záhradu. Bol to zlatý retriever. Teraz chceme menšieho aké tak že syn ho chce mať aj dnu..je chorý, chodí len s barlami. Na druhej strane nechcem óda ktorý je vonku s občas príde dnu
To tiež nie je dobré pre psíka. S ten buldoček už mi odpadá od chuti..fenku chceme dať vykastrovat, nechceme šteniatka a urobiť si mnoziaren

bradaciky
28. dec 2021

@perthes Kúpte šteniatku ohrádku a dávajte ho tam na spanie a keď je samé,alebo sa mu nemá kto venovať. Psíka treba venčiť veľmi často. Aj tak prvé 2-3 mesiace vám bude cikať kade tade. Ak sa toho bojíte,zoberte si už staršie šteniatko,alebo dospelého psíka.

perthes
autor
28. dec 2021

@bradaciky myslíte že staršie šteniatko si zvykne na novú rodinu ? Bývame v dome takze v teplých mesiacoch sme stále vonku aj psík by bol s nami