Skúsenosti s poisťovňou Dôvera

iveta1975
18. feb 2018

Dobrý večer, aké máte skùsenosti s poisťovňou Dôvera? Som v Všeobecnej poisťovni. Počula som, že je lepšia Dôvera. Màte nejaké výhody? Prosim o radu 😉.

ukulela
18. feb 2018

prechadzala som zo vseobecnej do dovery, detom napr hradi pri ockovani vakciny, za ktore sa vo VsZP doplaca. my choroby nemame, tak nemame ani nejake problemy s vykonmi a schvalovanim operacii ... pri zubarovi som studovala cennik a doplatky mal pre vsetky ZP rovnake ...

lukymiska
18. feb 2018

@iveta1975 ja som v Dôvere už dlho pokial je človek zdravý nebol problém. Ale problém nastal keď som sa potrebovala objednať na magnetickú. Volala som začiatkom decembra aby ma objednali keby som mala VšZP termín 22.12 ale keďže mám Dôveru termín až na február a to isté s operáciou čiže ja idem z Dôvery preč. Som sklamaná 😕

katren
18. feb 2018

My sme tam vsetci piati, no problem, aj na sono ci MR bez problemov 🙂 a aj bez cakania....
@lukymiska asi zalezi aj od kraja a miesta kam chces ist na vysetrenie....my sme nemali problem este ani raz....

ticko
18. feb 2018

@katren žiadny problem som nemala tiež rychle objednanie na mag.rez.ci sono dovera je najlepšia

montemotherone
18. feb 2018

@iveta1975 nabudúce napíš názov témy Poisťovňa Dôvera... Prosím 🙄

jvlo
18. feb 2018

Ja som spokojná. MR mi urobili do týždňa, dcére schvaľujú dieticke potraviny aj nad rámec zákona. Na jedno dieťa vracajú doplatky za lieky do 200€

antalz
18. feb 2018

My sme cela rodina v dovere , nikdy nebol problem ani u zubara ani na sono ci ct som spokojna

lukymiska
18. feb 2018

@katren objednávala som sa do Ružomberku na kliniku Spin možno to bolo aj preto že bol december koniec roka prečerpane limity alebo neviem prečo a volala som aj do Žiliny a tam ešte dlhšia čakacia doba. 😮

irrka
18. feb 2018

no ťažko povedať , môj strýko potreboval dýchací prístroj v Dôvere musel čakať dva mesiace, keby bol VsZP mal by ho hneď , preto bol zbytočne dva mesiace v nemocnici

jaq
19. feb 2018

kazda poistovna ma svoje plusy a minusy...ja mam veeela zdr problemov som Dovera a nie je problem...a cakanie 2t na op nie je vela, akurat vybavim predoperacne

8291
19. feb 2018

Ak ti môžem poradiť, neprechadzaj do Dôvery. Lepia oči ľuďom preplacaním liekov.obidvaja s mužom robíme v zdravotníctve, manžel okrem iného má na starosti aj poisťovníctvo, takže v celku vidíme ako sa Dôvera stará o svojich pacientov. Moja mamina ako onkologicky pacient ,by čakala na špecializované vyšetrenie tri mesice cez Dôveru.Bohužiaľ sme to museli riešiť cez konexie aby bola vyšetrená. Cez iné poistovne by termín dostala do troch týždňov. Potom potrebovala špeciálne antibiotiká, bola v sepse, lieky boli drahé Dôvera ich neschválila, zasa sme museli vybavovať cez konexie, aby ich dostala. Kamoške zdiagnostikovali sklerozu multiplex. Dôvera jej neschválila lieky, ako samoplatca nemala šancu si ich zaplatiť ,jedno balenie 1000€,brala ich dva roky. Musela prejsť do druhej poistovni, kde s tým nemali žiadny problém.

iveta1975
autor
19. feb 2018

@8291 dakujem za odpoved 🙂

ticko
19. feb 2018

@8291 tak nato musim odpovedat že ja som tiež onko pacient a na žiadne vyšetrenie som necala dlho napr za mesiac som bola 2krat po dvoch tyzdnoch na mag.rezonancii mysli že už to tu niekto pisal že zaleži z ktoreho kraja ste

jaq
19. feb 2018

@8291 s týmto ani ja nesúhlasim, pretože chodím po všeliakých vyšetreniach, mám drahé lieky a nie je problém... dokonca známa je vo VŠZP a nechceli jej ako ťažkej astmatičke 2roky po sebe schváliť žiadosť o kúpeľnú liečbu, robili starosti a mne Dôvera bez problémov. Naozaj je to veľmi individuálne. Aj sestra prešla s deťmi do dôvery,bola roky vo VŠZP a je spokojnejšia... Veľmi záleží na okolnostiach aj diagnozach, celkovo prístupe lekárov, obsadenia napr. MRi... ja som čakala aj 6t, ale šla som aj na druhý deň.... naozaj je to veľmi individuálne, lekári ju nemajú radi lebo až príliš sleduje výdavky, veľmi ich administratívne zaťažuje atď, ale tak ako na na určite vyšetrenia sa čaká v Dôvere, Unione, tak isto napr. vo VŠZP na iné....

8291
19. feb 2018

@jaq Veľmi záleží na zariadení a lekároch s kým sú zazmluvnený. Pokial je pacient v dôvere a lekari aj zariadenie patri pod organizaciu Svet zdravia, alebo Pro Care, tak problém nieje, ale pokiaľ mimo týchto Peňtackych organizacii, tak už problem robi. Npr nám Dôvera nepreplaca výkony. Áno operáciu schvália. Operácia vyjde cca 2000€ a oni zaplatia 900€ s argumentom, že mali sme použiť lacnejší materiál, lacnejšie lieky, čo natom že pre pacienta by to bolo riziko, dlhšia rekonvalescencia, hlavne lacno, toto žiadna iná poisťovňa nerobi. Manžel robí aj poisťovníctvo výkonov a teda Dôvera, nechce platiť,najdlhšie čakacie doby majú, dáva velmi nízke limity zariadeniam mimo Penty

8291
19. feb 2018

@ticko na PET CT ste koľko čakala? Čo je pri onko pacientovi rozhodujúce vysetrenie?

ticko
19. feb 2018

@8291 ja chodim na Kramare na Ct aj mag.rez.a čakam minimalne to je 2 tyždne najviac mesiac som čakala na Ct takže nechodim žiadne take že Procare

nivea777
19. feb 2018

@ukulela aj všeobecná preplaca vakciny

8291
19. feb 2018

@ticko ale na PET CT, koľko ste čakala. Pokiaľ ste bola na MRI Dr Magnet, tak tam su bežne čakacie doby do dvoch týždňov, Dôvera na Dr magnet má najdlhšie čakacie termíny. Na Ct ste bola určite v štátnej a nebyť toho, že ste dôvera, bola by ste vysetrena určite oveľa skôr ako za mesiac. Ja sa pýtam na PET CT, že kolko ste čakala, to je dosť rozhodujúce vysetrenie pri onko ochoreniach. Či tam vás nikto neposlal.

ukulela
19. feb 2018

@nivea777 ale si mozes zvolit v tej prvej trojvarke - ci chces zaockovat prevenarom proti viacerym kmenom pneumokokov, alebo inou, tam je vsak menej kmenov. VsZP hradi len tu druhu, za prevenar si doplacas, ak si ho vyberies. dovera ti ho hradi. ja som napisala, ze dovera hradi aj vakciny, ktore vseobecka nehradi. nie vseobecne o ockovani a vsetkych vakcinach.

ticko
19. feb 2018

@8291 neviem čo je Pet Ct ale bežne chodim na Ct na Kramare teraz už raz za rok a myslim že zaleži tam aj od lekara takže to je moja skusenost ...ale raz som bola u Milosrdnych a tam som čakala mesiac na ct

8291
19. feb 2018

@ticko pet ct je špeciálne vyšetrenie, kde sa zisťujú celotelo mikro metastázy, ktoré sa bežne nedajú zistiť ani Ct, ani Mri vysetreniami, tým pádom sa dá oveľa skor nasadiť onko terapia. Od lekára termín nezáleží vôbec, termíny prideľujú sestričky na recepcii podľa toho koľko voľných termínov im dá poisťovňa. A keďže Dôvera má svoje Ct pracovicko v Medissime a ich hlavným zámerom je odstaviť ostatne diagnostické centrá ,tak im dáva mizerné termíny, tym padom pacienti dlho čakajú. Ak by ste išla na CT do Medisdima termín dostanete do 5dní, možno aj hneď na druhý deň.

8291
19. feb 2018

PET CT sa robí len v Karlovke v Bionte,alebo na Heydukovej, čo sa týka Bratislavy,

nivea777
19. feb 2018

@ukulela no ale prevenar preplatia.. najprv ho zaplatis v lekarni a potom ti ho preplatia..vratia preplatok

ticko
19. feb 2018

@8291 ano už viem na Haydukovej ....to je vraj strašne drahe vyšetrenie počula som o tom podavaju dajaku latku do žily a 6 hodin nemožeš jest

8291
19. feb 2018

@ticko áno presne, pri mojej mamine to bolo veľmi rozhodujúce vyšetrenia, išlo nám o dni, týždne, Dôvera jej dala termín o tri mesiace, kebyže má inú poisťovňu termín by mala do dvoch týždňov. No museli sme to riešiť cez známosti aby ju vyšetrili a obísť všeličo, vyšetrená bola do dvoch dní. Len je to smutne, že človek ktorý nemá známosti, nemá šancu na včastnu diagnostiku, leb všetko vysí na poisťovniach.

ticko
19. feb 2018

@8291 tak to ano niekedy to neide normalnou cestou ......a ako to dopadlo? Dufam ze dobre ja som tiež k tej chorobe prišla z ničoho nič ani som sa nespametala a už som bola na operačke

8291
19. feb 2018

Dopadlo to zle, čiže nepomohli ani konexie,dokonca sa nedožila ani toho termínu na PET, čo mala koncom apríla, zomrela v marci.Držím palce, nech vás už všetky choroby obchádzaj, ja to vidím v praci, že z banality je rakovina a rok čo rok je to horši a horšie, strašne veľa toho pribúda o vekovej kategorii ani nehovorim. Keď porovnám rok 2002 tak sa veková kateg. pohybovala v priemere 58rokov a vyššie, teraz začína veková kategoria na hranici cca 43rokov čo sa týka onko ochorení tráviaceho traktu.

ticko
19. feb 2018

@8291tak to je smutne ....ano je toho strasne vela no ja uz mam 3 chorobu diagnostikovanu ale hlavne že nemam bolesti mna najviac trapia tie chore deti vsade je to v telke aj u lekara chudatka strašne ich lutujem a take su statočne ....

diabliq6666
28. sep 2018

@nivea777 mne za prevenar vratili 6,15€...ja som zaplatila cez 13...