Skúsenosti s predávajúcimi na modrom koníkovi

pluska
28. júl 2010

Ahojte, rada by som sa dozvedela váš názor na takúto situáciu: kúpila som si tu sedačku (v nádeji, že jednám so serióznou predávajucou, veď tú sú iba také), ktorá mi bohužiaľ nesedí do nášho starého fára (krátky pás). Tak smutná, ale v nádeji, volám pani ivetke do trnavy (budem serióznejšia a nenapíšem priezvisko), že sa dohodneme na vrátení tovaru a peňazí. Ale figu borovú, mám proste smolu!!!! Tak mám na predaj autosedačku a bohatú skúsenosť, že nie sú všetci poctiví a neriadia sa tým , že nerob druhému to, čo nechceš, aby oni urobili tebe. Ja som pristúpila na vrátení peňazí jednej mamičke, ktorej tovar, ktorý kúpila, bol malý.

heni79
23. sep 2013

@marcelatt
Jedine kontaktovať admina, čo najskôr. Jedine on ti môže povedať, či dotyčná zrušila bazár dobrovoľne, alebo ako. O peniaze si ale asi už prišla. A iný kontakt na ňu nemáš, nevymenili ste si t.č., alebo také niečo?

marcelatt
23. sep 2013

@heni79 dakujem, uz som admina kontaktovala...uz som tu natrafila na druhu v poradi takuto podvodnicku, aach :o( a kontakt na nu nemam, nepytam si telefon a ani nic podobneho

heni79
23. sep 2013

@marcelatt
Pozrela som aj to tvoje hodnotenie, ale je mi záhadou takéto konanie. Najmä, má tam už predsa nejaké hodnotenia, dokonca kladné. Čo sa potom stalo? 😕 Som zvedavá, čo povie adin. Ale príliš nádeje ti nedávam. ☹

valika_val
23. sep 2013

@vierka8, vzhladom na to, ze si sem pridala prispevok, je zrejme, ze si diskusiu citala. vidis teda nazory ostatnych uzivateliek a mozes sa tak uistit, ze s tebou nechcem vybabrat, ani nic podobne. chcem len spat peniaze za tovar, ktory si mi predala.
pokial mi odmietas vratit 9,45€ s postovnym, ktore budem musiet zaplatit ja pri vrateni tovaru, tak mi posli len 8€. ja ti vetrovku poslem spat, ale ochotna som minut navyse len 0,80€, co ma bude stat obycajne postovne - je to na tvoje riziko. dufam, ze som to napisala zrozumitelne.

kazdy den kontrolujem ucet, ale nesvieti mi tam ani 8€, ani 9,45€ a moja trpezlivost mi dochadza.
takze ta poslednykrat ziadam, aby si mi vratila moje peniaze. na nabehnutie platby budem cakat do piatku (vratane).
po tomto termine sa s tebou budem vybavovat uz cez admina, dozadovat sa jeho pravomoci a nebudem vahat upozornovat cely modry konik aj nitru na tvoj nick aj meno a priezvisko!
vrcholne ma obtazuju take predavajuce bez chrbtovej kosti, ako si ty.
ak si uz spravila chybu, tak si ju sakra priznaj a vyries nedorozumenie cestne a bez natahovaciek, nie? naozaj nerozumiem, preco teraz robis problemy, ked sama vies, ze mam pravdu.

PS: a nevytahuj stale postovne, lebo ked sa nejaky buduci zaujemca o veci z tvojho bazara dozvie, ze si si pytala za detsku vetrovku postovne 2,30€ (citujem: "s poštou ta my bude stáť 2,30e"), tak si uz v bazare ani neskrtnes...

nufanek
24. sep 2013

Ahojte, zienky, tak aj ja sa pridavam k oklamanym, podvedenym. Minuly tyzden mi prisiel kocik hauck viper 2013, kupeny tu na mk. Kupili sme ho s tym, ze na nom chybali cvoky na upevnenie opierky ku konstrukcii, vraj chyba od vyroby (spatne si uvedomujem, ze blbost, kto by taky kocik v obchode predal), no kazdopadne za 49,60 sme vymysleli ako opierku upevnit. Ake vsak bolo moje prekvapenie, ked som udajne chybajuce cvoky objavila v otvore na snuru, ktorou sa reguluje chrbat a zaroven som aj zistila v com je pes zakopany. Preglejka v chrbte je zlomena nad otvormi na popruhy, toto mila @ywet15 neuviedla, to bol skutocny dovod, pre ktory prisivali opierku ku konstrukcii. Okamzite po zisteni som ju kontaktovala s tym, ze ziadam vratenie penazi a kocik vraciam spat. V nedelu nakoniec napisala,ze ok, ale bez posty, ze ona nebude prerabat na postovnom, ja samozrejme mozem. Uviedla aj to,ze chybu chceli opravit, ale zohnali iny kocik. Od nedele ziadna odpoved, jednoducho ignoracia, z fotoblogu zmala fotku, inzerat stale funguje, zial https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/oue2/hau...
Ja len dufam, ze @ywet15 si toto precita a mozno sa v nej ozve svedomie, ktore podla poslednych sprav z nedele ma.

bounties
25. sep 2013

@nufanek vies co, kasli na to postovne, vrat jej ten kocik, nech mas pokoj a daj ju do ciernej listiny, nech si ten kocik uz nikto od nej nekupi. mas svoju skusenost, mne tiez este jedna pani nezaslala peniaze, hoci tovar ma uz vyse tyzdna. tak to je, treba si davat pozor. chybami sa clovek uci 😉

nufanek
25. sep 2013

@bounties problem je v tom, ze prestala komunikovat, takze sa nepohnem :( uz som jej zaslala oficialnu ziadost

gubcikova
26. sep 2013

ja už neviem v poslednej dobe čo si myslieť o niektorých kupujúcich.prvá neregistrovaná mi napíše na tovar za 19€ či jej nedám lacnejšie.pýtam sa jej že koľko by chcela.v zápetí mi napíše že 15€.napíšem jej 16€ a ona že aj s poštou.vravím nie lebo pošta bude 1,50 ked tak 17 s poštou.tak potom že 16,50 a ona že dakujem.po dvoch dnoch mi píše no čo predáte mi ju za 16,50 a ja že áno a ona ok tak poprosím doporučene.ja kukám.doporučene stojí cez 3€ a ona na mňa že vy si hladáte stále nejaké výhovorky,ked nechcete predávať nepredávajte.na to mi na druhý deň píše nejaká iná neregistrovaná,že pošlite mi č.u a poštovné bud ako tipujem 1,50.nejaké podozrivé nemyslíte? a teraz mi jedna píše na deku čo má 4 hodnotenia(čo posielali jej baby 3x platbou napred a 1x dobierkou) že či jej pošlem dobierkou.píšem že po zlých skúsenostiach nie,že mám 175 kladných hodnotení.a ona mi napíše vaša škoda.

miuska2004
26. sep 2013

@esika dobry den, prosim poslete aj mne adresu na imeon, kvoly trestnemu oznameniu, dakujem

caoli
26. sep 2013

@gubcikova rovnake skusenosti s neregistrovanymi mam aj ja. a cim dalej, tym viac 😢 madam si polozi podmienku ze vezme, ale len na dobierku a za cenu uz aj s postovnym, takze ja si kludne mozem odratat 3 eurace z 10 eurovej veci, lebo panicka ma takuto podmienku!!!. ja jej slusne, ze na dobierku neposlem, ze nech si precita moje podmienky. a ze mam tolko hodnoteni, aby to pre nu mohla byt ista zaruka. a ona ze zasadne neplati vopred. sakra, tak nech si idu skusit urcovat podmienky do internetovych obchodov, ked si myslia, ze tu predava banda hlupakov, ktorym robia este aj nejaku milost...

zuzkahraskovie
26. sep 2013

@caoli taku ponuku som prave aj ja dostala,ze kúpi odomna veci, ale iba na dobierku a zaslala aj adresu ..a dobierka ju vynde drahsie ako samotna vec,je to mozne?? nechapem preco si to ziadaju na dobierku... 😒

marcelatt
27. sep 2013

@heni79 admin mi uz stvrty den nereagoval a ani si len spravu neprecital, nerozumiem ze preco ☹

marcelatt
27. sep 2013

@nufanek dobry den, docitala som sa ze ste pisali oficialnu ziadost...a reagoval vam admin? lebo ja som tiez pisala oficialnu ziadost a do dnesneho dna si to admin a ani dotycna neprecitali..presli 4 dni, dakujem za odpoved

marcelatt
27. sep 2013

@bounties viete mi poradit, kde je tu ta cierna listina prosim vas? dakujem

nufanek
27. sep 2013

@marcelatt ja som najskor kontaktovala admina, ten mi pisal postup. Ziadost som zaslala v utorok. Admin mi pisal, aby som ho kontaktovala ak sa mi predavajuca neozve do tych troch dni. Niekde som v diskusii citala, ze admin nic moc nezmoze. Vraj iba pozastavi ucet a snazi sa kontaktovat dotycnu osobu. Ja si moc nepomozem, uplne prestala komunikovat, je tu moznost riesit to s bankou a aj cez trestne oznamenie ako priestupok. Nemam na to uz naladu. Ponukla som kocik vo svojom bazare, ale nasli sme v rodine ochotneho cloveka, ktory nam s vymenou opierky pomoze, tak snad ho sfunkcnime bez zbytocnych dalsich nakladov.

garzonka
27. sep 2013

Kocky, ak by som si stiahla podaci listok zo stranky slov. posty, (vychadza to 4 pod. listky na jednu A4 stranu), tak mozem to tak podat?
Mate s tym skusenost? Sedi to velkostne s tymi listkami co su na poste? Dakujem za odpoved.

kikul
27. sep 2013

@garzonka Ja som to tak podavala, mne to zobrali v pohode.

beatkab25
27. sep 2013

@garzonka radsej podvaj cez EPH, mas to bez listkov, rychlejsie, niektore sluzby (baliky a dobierky su dokonca lacnejsie) a nemusis nic tlacit

ivett1
27. sep 2013

@garzonka ahoj, ja to takto robím už dávnejšie ...a v pohode...inak, keď som porovnávala tie podacie lístky, tak ten vytlačený bol cca o 0,5cm kratší ako "originál" z pošty (ja som si uložila podací lístok v exceli)... ale ...nikto si to nevšimol a ani to na pošte pri okienku neskúmali...😉

bounties
27. sep 2013

@garzonka a vyjde postovne lacnejsie? lebo nieco som si vsimla, ze ked posielate cez epodaci harok, tak lacnejsie, ale neviem, ci to je to 😉

kadri
27. sep 2013

balik je lacnejsi o 10c cez eph

caoli
27. sep 2013

@garzonka kľudne si toho môžeš natlačiť vopred koľko chceš 🙂 Ja to používam odjakživa, už aj tie staré predtým som si takto tlačila. Vždy si rovno vpíšem aj odosielateľa, vytlačím, nastrihám... nikdy som s nimi na pošte nemala žiadny problém. Akurát treba dať pozor, aby to bolo odstrihnuté pekne čisto, lebo ak je to príliš krivé, nechce im to ten stroj zhltnúť, ale to sa mi zrovna dnes stalo prvýkrát. Pani za okienkom trošku zastrihla a už to išlo.
EPH je ale asi ozaj najpraktickejší, hlavne ak toho máš naraz viac.

garzonka
27. sep 2013

ďakujem vám za odpovede 😉

beatkab25
27. sep 2013

@bounties aj dobierky su lacnejsie o 0,10 €

bounties
27. sep 2013

baby a dobierka pripisana na ucet je tiez lacnejsie-dokonca o dost. prosim, vysvetlite mi to niekto. peniaze mi pridu na ucet z posty? a ci od prijemcu? alebo ako to je? nechapem

caoli
27. sep 2013

@bounties áno, na podacom listku je naspodku kolonka, tam vpíšeš len čislo účtu a kód banky, teta za okienkom to tvoje číslo zadá do systému a peniažky ti tak do 48 hod. prídu na účet od pošty.
V IB to aj budeš vidieť v správe pre príjemcu.
Je to riadne lacnejšie než na adresu, zrejme preto, lebo ide o bezhotovostný platobný styk, nie je tam manipulácia s hotovosťou a tým pádom nižšie náklady hlavne na pracovnú silu. A príjemné je aj že nemusíš ísť na poštu 🙂

alicek36
28. sep 2013

ahoj mamičky chcem sa opýtať či tu mala niektorá z Vás problém s Lucia Benkovská jej nick noza2013 ????, kúpila som od nej 17.9. stolný futbal pre syna tovar my neposlala a odvtedy my ani neodpovedá na správy, poraďte my, neskutočne sklamala moje 5 ročné dieťa ktoré sa strašne na ten futbal tešilo.

pasteleria
29. sep 2013

@alicek36 no, to je smutne ☹ tu sa jedna o skutocny podvod, takisto ako aj s kocikmi, ktore ludia kupia, poslu peniaze a kocik nikde ☹ asi by si mala kontaktovat admina ☹
a kolko si zaplatila?

cherry1981
29. sep 2013

@alicek36 Ked som si teraz pozrela jej hodnotenie, tak viacere oklamala 😕 😢 A to sa neda inak riesit ako cez admina? Ved co s tym on urobi? Myslim, aby sa mi vratili korunky. Keby clovek vedel tej dotycnej osoby adresu tak ...... ani nechcem pisat co by som urobila.