Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Slováci sa nevedia postaviť za svoje práva

angela5
23. jan 2016

Asi ma tu niektore ukamenujete, ale nevadi... Tak rozmyslam nad tym, ze cim to je, ze sme my Slovaci taki poddajni, a nevieme sa postavit za svoje prava.
Dnes uz pomaly aspon jeden clen rodiny musi ist driet do zahranicia, aby si usetril nejake to Euro na hypoteku, rodinne vazby sa pretrhavaju, prehlbuju sa socialne vrsty (bud ma niekto vela alebo tolko, ze nevyzije). V parlamente si volime stale rovnakych darmozracov, ktori slubuju hory doly.. Nase podniky skupuju zahranicni investori, tovar, potraviny dovazame zo zahranicia miesto toho, aby sme podporovali svojich farmarov a pestovatelov. Platy su strasne, neviem ako v Bratislave ale zvysok Slovenska to je bieda.. Mnozstvo ludi nezamenstnanych.. Ludia si beru pozicky zo zufalstva, nevedia ich splacat naco su nasledne exekuovani. Sme v Europskej Unii a platy mame niekolkonasobne nizsie, ceny za potraviny takmer rovnake. Moze mi niekto vysvetlit, preco si toto nechame a nejdeme ich uz konecne hnat z parlamentu tych hlupakov co tam sedia? Alebo kde je vlastne problem?

pes123456
23. jan 2016

@jabadaba
to je absolútne nepodstatné, načo nás porovnávať s krajinami čo sú x storočí veľmoci a vo vojne a po nej vždy získali s malým rozkradnutým Slovenskom
z hovna diamant ani za 500 rokov neurobíš
nie je to len ich vina ale podpísali sa pod to výrazne, čiže jasné, že "hore" sa derieme pomaly

jabadaba
23. jan 2016

@mima4 nuz, moc tu na vyber ani nie je...ci hej? Jeden populista, dalsi zapredanci cudzim zaujmom...nic moc.

mima4
23. jan 2016

@jabadaba ja som napr. bola velmi spokojna s radicovou... ale vidis, bola odstavena...
radsej pravicove strany ako sns, hzds, smer, a podobne strany

lexilaracroft
23. jan 2016

@jabadaba nie nadarmo sa hovori volte volov... Presne tak koho volit ked neni koho... Kto mohol ten zdrhol

jabadaba
23. jan 2016

@pes123456 zajdeme do historie? Treba extra vysvetlovat komu vyhovovalo nase podhodenie rusom? Kto nas zradil? Kde bol ten tvoj Zapad ked sa delili sfery vplyvu? Myslis, ze Zapad plackal v kutiku nad nasim osudom a srdcervuco natahoval rucicku, aby nas stiahol prec z tych udesnych ruskych pazurov? Nie sme geopoliticky hrac svetoveho rangu a tak si nas pohadzovali, pohadzuju a aj budu pohadzovat ako sa komu zrovna hodi. Preto sme aj dnes tak "daleko" vo vyspelosti!

jabadaba
23. jan 2016

@mima4 ta ma nesmierne sklamala....

jabadaba
23. jan 2016

@lexilaracroft nie je koho velmi....uz roky. 😖

lexilaracroft
23. jan 2016

Otazka na telo... Na co sa hadate ked to ani jeden z vas ovplivnit nedokaze... Tema je to zaujmava ale v klude ok

jabadaba
23. jan 2016

@lexilaracroft neboj, to je len lahka vymena nazorov, nic zle. 🙂 Ja mam mimu inak rada a velakrat s nou v inych temach suhlasim. V podstate mi je blizka svojim zmyslanim, len tu sme sa nezhodli. Ale ved nie sme klony napokon. 🙂

jabadaba
23. jan 2016

@angela5 teda a aby som sa drzala vytycenej temy, tiez som toho nazoru, ze sa nevieme za svoje prava postavit. 😒

lexilaracroft
23. jan 2016

@jabadaba mna tato tema zaujala a vidim ze ste sa rozvasnili... Hehe ale nie uprimne kto z vas si mysli ze TO dokaze ovplivnit ma moj zespekt

lexilaracroft
23. jan 2016

@jabadaba my mame jedine pravo drzat hubu... Potrebovala by si davy ludi co by si hubu otvorili a aj tak pochybujem ze by sa nieco zmenilo

jabadaba
23. jan 2016

@lexilaracroft no, trosku.. 😔 Ovplyvnit asi vela nemozeme...kazdy moze mat nejaky nazor, no nestaci to na zmenu taku aku by sme si priali.

lexilaracroft
23. jan 2016

@jabadaba na rozveselenie toto som mala dnes na fb a to by sa ti pacilo zit v krajine kde si vsetci pomahaju... Je to len rozpravka... Len ako budeme vychovavat nase deti ked zistia aky je svet skazeny a prehnity od zakladu

lexilaracroft
23. jan 2016

Moj tatko hovorieval stary dobry komunisti

jabadaba
23. jan 2016

@lexilaracroft 🙂 tam by sa mi pacilo, chcem byt smoulina!

jabadaba
23. jan 2016

@lexilaracroft nooo, ehm...aby sme si to raz naozaj vsetci nehovorili....ironiou je, ze to pisem ako niekto koho rodina si za sociku zlizla. To je paradox, co? 😝

lexilaracroft
23. jan 2016

Nuz na slovensku sa to uz nezlepsi... Ak by isiel hocikto cestny kandidovat s tymi najlepsimi umyslami do roka je z neho svina... A toto sa uz nezmeni...
Povedzte mi niekto teda ako mam svoje deti vychovavat v takomto svete. Ved ked si otvoris oci a rozhliadnes sa dokola tak ti je na samovrazdu a to ja som optimista...

angela5
autor
23. jan 2016
https://www.youtube.com/watch?v=JW6UA_2tV7g

mozno by im na zaciatok stacilo toto.

angela5
autor
23. jan 2016

to je ten problem, ze ked si vsetci povedia,ze to nejde a nezmeni sa to,tak sa naozaj nic nezmeni.... A je mi luto, ze tolko slovakov je za hranicami. Ja sa urcite planujem vratit, preto toto tu nie je moj domov.

wetka
24. jan 2016

Matovič nie je moja "šálka kávy", ale takto to na Slovensku funguje, nezávisle na tom, či je pri moci Havel alebo Pavel http://www.mojevideo.sk/video/25de5/fico_chrani...

dominika6
24. jan 2016

@angela5
Ppkial bude vo vlade Fico uhladuje nas k smrti...a dovod preco tam je jw ten ze slovensky narod ostarol a vacsinovu staru generaciu dokaze zbavit svojpravnosti spravne sa rozhodnut..
Ked robi mitingi tak jedine pre dochodcov..proste je tak vychcany ze vie oblbnut 2/3 starvov pre svoje vitaztvo...
Ja hovorim ze v marci poberte starym rodicom obcianske a schovajte.

janinah
24. jan 2016

Včera sme s mm neveriaco kukali na graf- voliť Fica plánuje 37% Slovákov....tak sme si povedali- nezaslúžime si nič lepšie,ak takto národ rozmýšľa ☹
a polovica sa ani neunúva k voľbám,zrejme tí,čo najviac nadávajú,ale v deň volieb nedvihnú zadok od telky.....

loginexistuje
24. jan 2016

no ale koho maju ti ludia volit

matovic a spol - len kritizuje je nepredvidatelny, neschopni spoluprace ... neriadena strela
SAS - ked boli naposledy pri moci tak prijmali zakony proti svojim zivnostnikom zvysovali odvody ...
KDH - tak tam je asi stabilna volicska skupina ...
a koho mas volit ako Borisa Kollara??
ludia si proste este pamataju ako to bolo za vlady Radicovej nevedeli sa na nicom dohodnut vsetko stagnovalo, nebola robota .....

Ono je velkym omylom ze sa prezentuje ze volic Smeru je nevzdelany clovek .... pri minulych volbach boli na to robene statistiky a prekvapivo Smer mal najviac volicov s VS a SS s maturitou vzdelanim ... Proste niekedy je to pragmaticke rozhodnutie o tom ze zlodej ktoreho poznas a ma uz nieco nakradnute necha aj ostatnym ... ale ak tam pride novy zlepenec tak to bude katastrofa ako naposledy....

Smer vobec nerobi lavicovu politiku je silne pravicovy .. s vynimkou odrobimiek ktore da ludom ale v podstate len podpori podnikatelov /vid tie lyziarske a pod/

Nechapem preco tu tolko ludi sa tvari ze je hanbou volit napr. Fica ... a su tak odsudzovani ti ludia pre mna je napr. divne ak niekto voli nasobneho otca, ktory si nakradol a este sa s tym predvadza .... a do politiky si ide ukojit svoje ego.

sorciera24
24. jan 2016

@angela5 asi tak, a ekd sa nahodou niekto vzburi a rozhodne sa ozvat (ako teraz ucitelia)....tak zvysok Slovenska miesto podpory im bude zavidiet.....miesto toho, aby sa pridali, podporili.....nie zavist a hanoba (hoci ozaj niet co).....ako chces od takychto ludi, aby sa mali lepsie?......nedokazu to jednak za seba, ale ani za inych, kt. nasli odvahu.....nie su schopni dopriat inym, nikdy nebudu mat.... tak to funguje aj v zivote......clovek, kt. nie je schopny dopriat inemu (a len zavidi)...nikdy nebude mat.....preto to podla mna tak vyzera......(jasne, aj kopu inych faktorov....nasa politicka scena je tema sama o sebe....ale vsetko so vsetkym suvisi...potom je system na nic, ludia nanic, vsetko nanic...zacarovany kruh... 😖 ) (vyjadrujem sa len k uvodnemu prispevku)

alaguema
24. jan 2016

@angela5 nemyslím, že by sme boli národ poddajný, sme iba národ neinformovaný, pekne povedané. Ľudia žijú v presvedčení, že aktuálny systém je jediný možný. Že neexistujú funkčné alternatívy. Dokonca aj ľudia, ktorí sami seba považujú za vzdelaných, nemajú o týchto veciach žiadne povedomie. Minule som sa tu bavila na tému priama demokracia s jednou pani, ktorá ako sama napísala, je vzdelaný človek a ona ani nevedela, že niečo také existuje. Dokonca hen neďaleko vo Švajčiarsku. Nevedela na akom princípe priama demokracia funguje a tipnem si, že to nevie 80% slovákov. Myslia si, že máme demokraciu, čo by bolo do popuku, keby to nebolo také smutné. A tak proste každé 4 roky proste niekoho zvolia, obvykle povestné "menšie zlo" a plačú ďalšie štyri roky, ako to zas nevyšlo. Nevzdelávajú sa, hovejú si v tom, že predsa majú VŠ vzdelanie a teda sú predsa vzdelaní 😀 . Myslia, si že ak nevolia Fica, tak volia správne. Chcú byť politicky korektní a liberálni, lebo je to trendy a cool. Tak volia nejakých blbcov, ktorí sa prehlasujú za liberálov a sú rovnako skorumpovaní, ako všetci ostatní. Keby sa ale títo "vzdelanci", predstavitelia vyššej strednej vrstvy naozaj vzdelali, tak by pochopili, že demokracia môže fungovať len a len, pokiaľ je riadená od najnižších celkov k vyšším a že referendum by malo predchádzať každému dôležitému rozhodnutiu. Ono ale ak sa niekto dozvedieť nechce, lebo o alternatívach podľa každého "racionálne" mysliaceho liberála, hovoria len halucinujúci blázni, rôzni eko šialenci a fanatici. Nie je proste vôbec trendy, cool a in 😎

miriam11
24. jan 2016

@angela5 mna tu asi zabiju všetci za tieto slova, ale Slovaci su hlupy národ. Preto tu nic nefunguje.

lexilaracroft
24. jan 2016

@miriam11 za nazor sa nehambi. Problem je v tom ze slovaci slovakom nedaju zarobit. Ja zijem v skotsku a tu su polske skoly obchody restiky a slovakov je tu ako maku a oni nemaju nic lebo nedrzia spolu. Bol tu jeden slovensky obchod co je v skotsku vzacnost lebo slovensky tovar nam chyba. Do mesiaca skrachoval lebo mu tam nik nechodil a pritom tam mali rovnake ceny a lepsi tovar bezkonkurencne. Slovaci su kurvy a ja sa za nazor nehanbim

damadama
27. jan 2016

@angela5 to by chcelo taký razantný krok ako na Islande. Tam zvrhli a pozatvárali politikov, aj s bankami spravili poriadky, lebo už toho bolo dosť.
Domysli si, že kde je problém... Nemcov je akože málo, tak si tam pozvali migrantov, ale oni robiť nebudú, veď pozvali, tak nech sa starajú...., ale Nemecko je v pluse 12 MILIÁRD!!! a Slovensko v hlbokom MÍNUSE..., kde je problém....? Bieda ako píšeš, len tí tučkovia z parlamentu sa nám budú vysmievať.. Ešte aj tá materská..., veď to je výsmech rodinám.., jasné, že demografia klesá...
A prečo si to Slováci nechajú...?
Lebo je to tak už stáročia. Stále tu boli nejakí páni, čo si nárokovali na pôdu, na poddaných..., preto nie sú Slováci priebojní. Česť národným buditeľom! 🙂
A ešte je tu fenomém zamestnávateľov: "Buď rád, že máš aspoň nejakú prácu za minimálnu mzdu! Nepáči sa ti?! Môžeš ísť..., ďalších x čaká na tvoje miesto. Že nie sú takí kvalifikovaní? Nevadí, to sa poddá, vymeníme..."
Slováci sú zámerne ubíjaní a počúvajú ako ovce (inak, ovca je blbšia, než sliepka).
Keby sa ale robila revolúcia, určite sa osobne pridám, aj s našou krpatou 😲

angela5
autor
27. jan 2016

@damadama to si pis, ze sa pridam aj ja! A poznam mnozstvo ludi, ktori by prisli tiez.