Slovenky v Čechách II

androna
19. júl 2007

tak uz som na to prisla tak sa presunieme?

bambola
30. nov 2011

@garzonka nezabudni na kontrverzneho sucasneho spisovatela Viewegha 😉 😀

garzonka
30. nov 2011

@bambola 😀 ach, Viewegh ...zacinam sa "tesit" na ucenie 😀

bambola
30. nov 2011

@garzonka neblazni, Viewegha sa dobre cita 😉 hlavne teda tie starsie knihy 🙂

garzonka
30. nov 2011

@bambola no ja ho osobne nemusim, ale mas pravdu ze tie starsie su lepsie

denisse
30. nov 2011

dobry vecer, este aj sem som nakukla a vidim, ze literaturu rozoberate ...
viewegh je zvlastny .. teda aspon pre mna .. som citala, normalne ma nastval a ked som docitala knihu, tak sm sa hned obliekla a isla si do knihkupectva kupit dalsiu 😀 😀

mamatka
30. nov 2011

🙂

bambola
30. nov 2011

@garzonka tie nove su uz take "na objednavku" a samolube, on celkovo posobi dost tak samolubo co ma na nom dost rozculuje, ale tie prve knihy su fakt vtipne 😉
@denisse ja som raz stretla viewegha v metre ale dodnes neviem na 100% ze ci to bol on, ale tak co som sa ho mala spytat? 😀 😅

jahodnice
1. dec 2011

@bambola
nejlepší je filmová verze Účastníků zájezdu ale třeba taková Výchova dívek v Čechách,ta se fakt nedá ani číst ani se na ni dívat ve filmu...

bambola
1. dec 2011

@jahodnice s tou Vychovou divek v Cechach, navyse ja nemam rada geisslerovu 😅
Ucastnici zajazdu boli dobry a este mam celkom rada aj film Roman pro zeny (aj knihu samozrejme). A velmi dobra kniha bola podla mna Vybijena, vkuse som smiala 😀 ale mam doma aj jeho dennik z 2005 a ten bol strasny, ak je to skutocne tak je pekny samoluby namysleny prasak 😠

jahodnice
1. dec 2011

@bambola
mám stejný názor,ale spousta známých je z něj naprosto unešená...

bambola
5. dec 2011

@barushkaaam este dodatocne vsetko najlepsie k vcerajsim meninam 🙂

barushkaaam
5. dec 2011

@bambola dakujem ti velmi pekne 🙂

lilliaan
12. dec 2011

@barushkaaam joooj, neskoroooo, ale predsa i ja prajem vsetko najlepsie k meninam 🙂 Tak konecne som spat i ja v tejto teme....
Ako sa mate holky? @barushkaaam som rada, ze sa citis lepsie,,, ja by som tiez pockala byt tebou, kym sa zacnete opat o babo snazit,, resp. ja by som pockala az po skole, najst si pracu a sup na to 😝 , aby ti vysla materska,, je to predsa len pomoc 😉 Nemas sa kam ponahlat, si mlada zdrava pekna baba!!! 😉 Nemame nic nove, akurat to, ze sme uz dali dokopy vsetky papiere na ziadost o aust. viza, tak sa to teraz kontroluje a snad sa ziadost coskoro posle. Mali by sme byt v prahe do konca januara 2012, tak snad sa holky este stretneme! Uz mate plany na vianoce a silvestra? My sme v prahe na sviatky a na silvestra na chate na par dni, uz sa nemozem dockat, no snad i nasnezi... Vobec mi to nepride ako zima, skor ako chladna jesen, kto by povedal, ze o 2 tyzdne su vianoce!! Jezisko nakupeny? 🙂

bambola
12. dec 2011

@lilliaan a to vy ste sa uz takto navazno rozhodli a stahujete sa? 😕

no ja mam minimum darcekov a vobec ma to netankuje , musim sa ucit a aj tak nestiham. aspon, ze na sviatky ideme k nasim do BB tak mi odpada pecenie a vyvaranie, aspon nieco.
uz zajtra s malou cestujeme, andrej pride za nami 23ho

yvetta
12. dec 2011

@lilliaan - to vazne by ste tu boli len do januara 2012 vsak to uz zachvilu - mali by sme dat stretko 😉 my budeme cez Vianoce tu a aj cez Silvestra - asi budeme mat navstevy a pojdeme niekde na Silvestra, ale este sme sa nedohodli 😉 darceky ziadne nemam kupene len pre manzela, ale este musim pre svagrinu a jej manzela (oni su tiez v Prahe) a pridu k nam na Vianoce... 😉
@barushkaaam - ako sa mas? uz dufam,ze lepsie

lilliaan
12. dec 2011

@bambola stastnu cestu na slovensko!!! 🙂 🙂 🙂 Ako vam super,, my sme sa rozhodli zostat tu, kedze AK dostaneme aust. viza, lukas by odisiel cim skor po ich udeleni a mna "vykopol" na slovensko s teom 😝 , leteli by sme tam asi po 2 mesiacov za nim. Takze sa nam moc neoplati ist na sviatky,, autovlak vychadza dost draho 😖

@yvetta no jasneee,, musime dohodnut stretko. Tak sa vyjadrite aj s @barushkaaam, lebo tak to vyzera, ze zas to bude stretko bez nasich 2 Martiniek 😝 Stretko navrhujem niekedy vecer,, aby som mala trosku volna a relaxu, a nechala maleho tatinkovi 😀
Uz sa naucil sam postavit, a to je jeho napln celeho dna. Proste stoji. Vsade, pri telke (aby ju mohol olizovat), drzi sa stolicky, jeho polohovacieho kresla, jedalenskej zidlicky, postele atd.. a stale nervozne pri tom mrnci,,, po 10 mins ma uz boli hlava,, a po celom dni skacem z okna 😀 😀 Je to proste nas maly terorista!!! 😀

Inac dufam, ze sa vsetky mate dobre, nie len vy tri, ale aj dalsie baby - slovenky, ktore tu prispievaju. A ktora z vas by sa rada pridala na stretko v centre Prahy, budeme urcite len rady 😉 Krasny vecer!!!

bambola
12. dec 2011

@lilliaan ale teda sa presuvate natrvalo do australie?

@yvetta no baby asi vas sklamem ale pisala som si s @barushkaaam a ona ma tiez teraz skusky a tusim uz mozno aj pomaly bude v Bratislave, sme sa predbezne tak rozpravali, ze by sme dali nejakeho spicha v januari 🙂
@lilliaan tak to je sikovny ked uz ti takto postava 🙂 pockaj az zacne behat 😉 inac nasa maťa nerozprava (ale rozumie uplne vsetko 😠 ) a ked nieco ,chce , potrebuje, ukazuje...... tak huci 🙄 cize ja doverne poznam to bolenie hlavy ALE dobra sprava.....ty aj s tvojou hlavou si zvyknete 😀 😀

denisse
13. dec 2011

ahojte baby ... tak my na sviatky ideme k nasim, budeme tam dva tyzdne a cestujeme buduci pondeok v noci autovlakom ... sa tesiiiim ...

a ked bude v januari nejake stretko, rada sa pridam ... 😉
aj ked od noveho roka nastupujem na pol uvazku do prace a casu bude pomenej, ale snad to nejak zvladnem 😉

barushkaaam
17. dec 2011

@lilliaan
@bambola
@yvetta
Ahojte 🙂 presne ako pisala bambola my budeme travit sviatky v BA a 27.12. zasa odchadzame k Martinovym rodicom na Sumavu. Ja akurat sedim v skole, ale pozajtra uz idem tradaaaaa domooooov 😀
ohladne toho stretka v januari vam este neviem 100 % povedat ci budem moct, ale snad ano 🙂

yvetta
17. dec 2011

ahoj holky tak ja v januari tiez toho mam dost v praci - uzavierku rocnu, ale rada by som sa stretla urcite 😉 my sme na sviatky v Prahe, lebo medzi sviatkami robim takze budem s manzelom + nejaky kamarati cez Silvestra 😉

bambola
31. dec 2011

@barushkaaam
@yvetta
@lilliaan
@denisse
Dievčatá všetko najlepšie do nového roku, detičky a mamičky aby choroby obchádzali a snažilky aby sa dosnažili a začali tehulkovať 😉

yvetta
31. dec 2011

@barushkaaam @bambola
@lilliaan
@denisse
holky aj ja Vam prajem vsetko dobre do noveho roku..nech sa Vam splni vsetko co si prajete 😉

denisse
31. dec 2011

@yvetta
@bambola
@barushkaaam
@lilliaan ¨
pripajam sa aj ja a vsetkym zelam spokojny a stastny novy rok 😉

cukricek8998
1. jan 2012

Ahhojte..jeee konecne nejake slovenky tesiii ma tesi nevie mi niekto povedat ako to funguje keby som chcela pripisat otca do rodneho listu mojej dcerky ale cecha...myslite ze staci len zajst na matriku a proste ho tam dopisat ?..samozrejme vsetkym krasny a stastny Novy rok 🙂

bambola
1. jan 2012

@cukricek8998 asi by s tym mal suhlasit 😀

cukricek8998
1. jan 2012

jasne ze s tym suhlasi.... 🙂

lilliaan
1. jan 2012

@denisse
@bambola
@yvetta
@barushkaaam Holky,, všetko dobré i ešte lepšie do nového roku, najmä hodne zdravíčka, lásky, šťastia, pohody a optimizmu 🙂
Dnes sme sa vrátili po pár dňoch z chaty na horách, bolo super, na silvestra sme i lyžovali na Ještedu a je to super pocit po 2 rokoch 😀 Vianočné sviatky sme prežili v prahe... Dufam, že ste si každá sviatky užili a v januári či februári sa teším na stretnutie 😉 Myslím, že ešte celý február budeme tu, žiadosť o víza sme už odoslali, no predpokladám, že až v marci dostaneme odpoveď 😖 Nestahujeme sa tam natrvalo, ja by som chcela 2-3 roky, no môj Lukáš by tam isto rád zostal i omnoho dlhšie... takže uvidíme, ako to nakoniec dopadne a ako sa nám tam bude dariť 🙂

lilliaan
1. jan 2012

@bambola kráááásna fotka malej Martinky... je to krásavica! A tie pekné očičká 🙂 🙂 🙂

cukricek8998
2. jan 2012

dobry vecer vsetkym 🙂 su tu nejake slovenky ktore ziju v stredoceskom kraji....Kolin a okolie ? 🙂

petra.a
2. jan 2012

@cukricek8998 Ahoj, my byvame vo Chvaleticiach, je to nedaleko Kolina, ale je pravda, ze skor sa orientujeme na Pardubice. Kolin je od nas vzdialeny cca 20 km 😉