Slovenská pošta. Aké s ňou máte skúsenosti?

cristi
11. okt 2011

Myslim,ze tato tema moze byt zaujimava a prospesna pre vsetkych,ktory vyuzivaju sluzby SP nielen tu na MK .Napiste svoje postrehy,nazory a skusenosti so sluzbami,ktore nam SP ponuka.

wena
25. jún 2013

Ja mám zatiaľ len dobre skúsenosti. Všetko čo som poslala vždy prišlo a všetko čo mi malo prísť som dostala.
Jediné čo mi prekáža, sú dlhé rady na pošte (30 a viac ľudí), nekonečné čakanie a otvorené nanajvýš dve okienka. Nechápem, prečo nemôžu zamestnať viac ľudí alebo aspoň nejaké posily na najviac vyťažené hodiny.

Dobré skúsenosti mám aj s ePH, pracovníčky na našej pošte sú milé, doručovateľky tiež.

melana
25. jún 2013

Tak ja k teme asi tolko,bordel na poste katastofa,ked posielam list doporučene 1 triedou zaplatim si a ten doticny to dostane az za 8 dni,tak akoze naco si platime take drahe postovne,ked si tam robia co chcu ,a stalo sa mi to uz 7 krat no hroza,to za tolko dni si ten list alebo balik zanesiem aj sama.

fraufrt
25. jún 2013

@ivankaberrynka myslim, ze takyto bordel je vsade, nielen na poste...ach, milujem Slovensko. 🙂

johnycage
29. jún 2013

Musím říct, jak to tak čtu, že u nás je pošta proti té vaší zlatá:D Co se prestěhovat k nám ? :D

reacentrum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valika6
4. júl 2013

po precitani par vasich odkazov som sokovana zo sluzieb Sk.posty...posielam balicky z uk a hoci som ich uz poslala velmi vela, sklamalo ma nedavno to, ze jedna moja zakaznicka nedostala balicek. Velmi ma to mrzi pretoze koli tomu nemozem nic urobit, ale po tom ako citam vase prispevky tak sa tomu uz vobec necudujem.

andyketa
8. júl 2013

....v poslednej dobe mam same negativne skusenosti a suhlasim s tym ze balicky resp. zasielky 1.tr. sa kradnu,to ze mi nepride zasielka 1.tr. je dost ale ze mi nechodia zasielky kt. su podane doporucene tak to je uz vrchol,....kupin tovar,zaplatim a nepride mi.......hanba tym ludom co tam pracuju, okradat ludi tymto sposobom je fakt ubohe a primitine,....

bubutko
11. júl 2013

tak pre mna je nepochopitelne preco mi na poste nechceli vydat doporuceny list (mimochodom tusim to bola nova zdravotna karticka) po tom, ako som predlozila nahradne tlacivo za obciansky preukaz ktore som dostala od policie, pretoze OP sa mi v tom case vyhotovoval lebo som sa vydala. Povedali mi ze mi ten list vydaju iba na OP a nejake papiere aj ked su od policie mi neuznaju. Lenze na vyhotovenie OP ma policia 30 dni a dovtedy by uz list na poste nebol. Tak som bola zufala. A pani ma na poste odbila tym, ze aj tak mi ten OP vyhotovia skor, ze to vraj nikdy netrva 30 dni a mam prist az s nim.

- este ako tehotnej mi pravidelne jedna mila postarka na poste hadzala baliky do tej hlbokej priehradky jak psovi a tak daleko ze som sa s velkym bruchom tam preto nedokazala ani naciahnut a musela som poziadat vedlajsieho priehradkara aby mi to kusok prisunul viac ku mne.

- dalsi pripad co ma sokoval, bolo, ked mi dosla zdravotna karticka pre syna ale nastastie ZP na obalku napisala ako adresata muzove meno. Muzove zasielky (nebolo to do vlastnych ruk) by mi mali ako manzelke normalne odovzdat na moj OP, ale postarka ked videla kocik a ze to je asi karticka pre maleho, tak si myslela ze to je aj jeho meno na obalke a nechcela mi tu zasielku odovzdat a ani neodovzdala. 🙂 musel si pre nu prist muz. nijako som ju nevedela presvedcit ze syn sa vola inak ako muz.

- a ceresnicka na torte sa mi stala teraz. Kedze som objednavala malemu veci z UK z ebay a poslali to este 20.5., uz sme to na Ebay-i aj vyriesili ze mi to nedoslo a vratili mi peniaze a ono mi to dnes doslo. A vraj uz to tam maju davno na poste a ze toto je uz 2. vyzva do 4 dni si to mam urychlene vyzdvihnut. Hlavne, ze som sa tam chodila pravidelne pytat a vzdy prehladali celu postu vsetky policky. Tak ja neviem kde sa to tulalo. Vcera mi to dali do schranky tu vyzvu aj ked som vcera stretla postarku a pytam sa ci ma aj pre mna nieco, a ze nie nema. Iba ked isiel muz z prace a nahodou pozrel do schranky tak to tam nasiel.

maria1989
12. júl 2013

katastrofálne! niektoré reklamácie do zahraničia si vyriešia za 2 mesiace, zásielky do Ruska idú aj 2 mesiace, a keď pošlem EMS kuriérom, čo stojí do Ruska 29 EUR, dodaniemá byť do 5 dní, už je siedmy deň a zákazník si môže akurát tak trhnúť nohou. áno, môžme podať reklamáciu... blabla, ktorá sa vyrieši tak o mesiac-dva... a náhradu za to, že doručili neskôr veci, nedávajú. akurát napíšu do vyjadrenia, že ospravedlňujeme sa za neskoré doručenie. ak sa pýtate, prečo cez poštu posielame veci, tak kvôli cene (myslím do zahraničia) Čo sa týka zásielok v rámci SR a do ČR, to je všetko oki.

sebas
23. júl 2013

ja mánm tiež niečo.Opakovane sa stáva,že keď dostanem poštu nejakú tak o tom referuje poštárka susedkám akú a čo v nej je /hlavne súd úrady a podobne/

ivan12345
30. júl 2013

Fascinuje ma ked citam tolke staznosti na SP, ja posielam baliky, listy, dobierky cca 10 kusov tyzdenne uz roky do SR aj mimo SR, tak isto mi chodia veci z Ciny, USA, Nemecka atd... zatial som mal jeden jediny strateny list - podana reklamacia - do 30 dni vybavena a vratili mi 12 eur co bolo 2x tolko ako cena toho co bolo vnutri.
Podla mna je zaklad mat poriadne pocitacom vytlacenu a nalepenu adresu na baliku alebo liste, potom sa nic nestrati... Lebo ked vidim niektore nacarbane adresy na zasielkach co mi chodia, tak nechapem ako to vobec niekto vedel precitat.

gabika7706
30. júl 2013

@ivan12345 ale v pripade zasielky odoslanej obycajne (nie doporucene) nevyreklamujete nic a prave taketo sa niekde "na ceste" stracaju najviac a mozete mat napisanu adresu akokolvek, na poste pracuju tiez len ludia (s nizkym prijmom) ;)

ivan12345
31. júl 2013

Tak s tymi nedoporucenymi to moze byt pravda ze sa stracaju, preto sa vzdy oplati priplatit si tych 80 centov podla mna, aj ked to je dost...

crystal333
6. nov 2013

Dievcata,viete mi poradit, ci je postarka povinna mi nosit hore tie listove zasielky ktore sa nezmestia do schranky??? Neviem kto vsetko u nas nosi postu ale po niektore ma uz riadne seru,uz len preto ze som na materskej doma cely den a nie je schopna ani len zazvonit aby som dosla dole, rovnako sa to tyka aj doporucenych listov,radsej vypise te blby listok a ja sa potom musim cez cele mesto trepat aj s malym na postu,lebo nasa slovenska posta ma asi riadne nechopnych zamestnancov 😠

cristi
autor
6. nov 2013

@crystal333 ahoj,tak postarka ti je povinna urcite oznamit ,ze mas nejaku zasielku na poste,ale ci ju ma aj fyzicky priniest az k tebe domov,tak to zalezi od samotnej posty a hlavne od veducej posty.Aspon u nas to tak chodi,postarka mi male a lahke baliky donesie az domov ,vacsie a tazsie si musim ist sama vyzdvihnut na postu.Niekedy,ked sa zastupuju navzajom pri chorobe,dovolenke a postarka ma aj auto,tak mi prinesie aj tie vacsie baliky...chod sa poinformovat na postu u veducej ak sa ti zda,ze postarka si neplni svoje povinnosti...

tixi
6. nov 2013

Za posledne dva mesiace mi neboli dorucene ( zahadne sa stratili) uz dve zasielky...v jednej bol pafrem a v druhej kniha. Tie veci som vyhrala v sutaziach, ale aj tak...V nasej obci sa to urcite nestratilo, to dam ruku do ohna, ale kedze to bolo odosielane len druhou triedou, zahada sa vyriesit neda :(

crystal333
6. nov 2013

@cristi ono to je tak,ze jedna z nich mi donesie kazdu jednu zasielku az hore a ine to flakaju,hoci ide o doporucenu zasielku....Asi sa budem musiet poinformovat lebo nejako sa mi to nezda...

monika9694
9. nov 2013

crystal333@ahojte baby pracujem uz 2 mesiace na poste ako brigadnicka-dorucovatelka ....musim zaklopat na drevo vsetky moje podane zasielky sa doteraz uspesne dostali do ciela,,,a vsetko posielam obycajne ...neviem ci naozaj niektory postary si to nechaju a nedorucia to...no ja som sice brigadnicka ,ale nemala by som srdce niekomu zobrat balik ,ktory ho ma zaplateny....uz len preto,ze som tiez matka a tiez viem ake to je ked si nieco kupim a trpnem ci mi to pride....ale poviem vam baby ,ze postarka vam obycajnu posu nema co nosit az k vam domov a hlavne k vam do schranky alebo ku dveram,,,ona je povinna vypisat oznamenku ,ze mnate nieco vacsie na poste ako je vasa schranka lebo ak by sa to pokusala natlacit do schranky mohlo by sa to znehodnotit alebo ak by to zase trcalo mohl by vam to niekto zo schranky vybrat....a tak da oznamenku a je kryta....a ,ze niektora to donesie a niektora nie je to je ich dobra vola lebo ma to fungovat tak ako som to napisala lebo ak bys te nebola doma a povie si necham jej to v zahrade no ,ale nieko vam to ukradne tak co potom ... radsej sa treba prejst na tu postu a prevziat si to osobne... a brigadnicky tak ako ja dostavaju tak mizerny plat ,ze nie su motivovane nosit tazke a velke baliky priamo na adresu ked nemusia zamestnane postarky su motivovane lebo za vsetko dostanu pekne peniaze si predstavne este aj za roznos leakov a ja som roznasala letaky ako debil po cele dedine 400 domov a mne povedali,ze ja to mam sihnut vo svojom pracovnom ase a nic viac tak to potesi,zee ostatne si rozdelila mojee peniaze ....nehnevajte sa na mna nechcem ich obranovat ,ale fakt po tejo skusenosti tie postarky nemaju lazo plazo .... maju toho vela aspon u nas maju toho dost ,,,,ale mizerne platy nemaju ...mizerne su zaplateny len brigadnici ...

modrofuzik11
9. nov 2013

celkom dobre. vsetko prislo ako malo. ale ved postovne je pomerne vysoke, tak sluzby, ktore poskytuju by mali byt na urovni...

gabika7706
9. nov 2013

@monika9694 postovne je dost vysoke na to, aby mi dorucovatelka hadzala len zlte papieriky do schranky...Navyse sa mi bezne stavalo, ked bola dcera mensia, ze sme boli doma a zasielky mi nenosili, vzdy som nasla zlty listok v schranke. Islo vzdy o doporucene zasielky. Pritom neslo o ziadne velke baliky, jedno tricko v obalke a pod. Az raz sa nam podarilo byt vo vchode pri schrankach, ked prisla dorucovatelka a do nasej schranky (ale aj inych) sup zlty listok. Ani k nam nezvonila! Tak sa pytam, ze preco listok, ved sme stale doma, lebo ju cakame (bola to zastupujuca, nie nasa, co som zistila az pri tych schrankach). Odpovedala mi, ze naco to bude nosit, aj tak vacsinou ludia nie su doma (!).
No tak sorry, ale ja cakam doma na balicek. Zaplatim si nie male postovne, dodaciu postu mam v inej casti mesta, teda musim pouzit 2x listok na mhd, dieta vtedy este v kociari, v KE na Hlavnu postu vedie asi 30 strmych schodov. Takze som si sla pre tu zasielku a rovno aj za veducou posty. Ta zjednala napravu hned a aj nasa dorucovatelka mi neskor vravela, ze vie, ze som sa stazovala, ze to si kolegyna, kt. ju zastupovala, chcela ulahcit. Mali sme aj na byvalej adrese, aj teraz mame velmi zlatu dorucovatelku, ale poznam teda aj take, kt. svoju robotu flakaju.
Kde koncia obycajne zasielky, netusim. Ale vzdy trpnem, ked posielam na ziadost kupujucich obycajnu zasielku, ci dorazila v poriadku, ci nebola otvorena, "pretriedena"... a znovu zalepena (kamaratke sa to stalo) ...alebo nieco podobne. Ludia su rozni a, zial, najdu sa aj podvodnici a zlodeji.

tixi
9. nov 2013

Postovne sa aj mne zda dost prehnane, 5 kg balik 1.trieda 4 eura 😠 ak nieco odosielam, radsej to vsak tiez davam prvou triedou, pre istotu...Mna napriklad rozculuje, ze u nas v obci, ked sa vyplacaju socialne davky, tak clovek musi mat zlate nervy aby sa vobec dostal na rad. Minule som zabudla, ze je opat ich vyplatny termin, musela som zaplatit nejase seky a skoro ma porazilo - 40 minut cakania v rade!!!Nechapem, preco to nemozu nejako riesit, ved nie je normalne, aby niekto, kto si prisiel napriklad vyzdvihnut balik, cakal v rade, kde je pred nim 15 ludi, samozrejme vzdy sa este niekto predbehne. Keby si vsak iba prisli po davku, ale oni zaroven vyplacaju seky, kazdy z nich ma minimalne po tri, kupuju si zaroven zreby,tak si to viete predstavit. Keby aspon na vyplatny tyzden boli doobedu dve pracovnicky posty v obci, ktora ma 3000 obyvatelov, tak by sa to zlepsilo 😖

gabika7706
9. nov 2013

@tixi ale 1. trieda pri obycajnej zasielke predsa nie je vobec ziadna istota. Je to len priplatok za to, ze mozno bude zasielka u adresata skor. Pisem mozno, pretoze to tak casto nie je a v pripade obycajnej zasielky ju nevedia vypatrat, ci ide 1. triedou alebo 2. triedou. Je to uplne jedno. Ale tety pri podaji sa velmi ochotne kazdeho pytaju "dame aj prvu triedu?". Nie nedame. Po skusenostiach, ktore mam, je to uplne jedno, niekedy dorazi zasielka odoslana 2.triedou skor ako ta 1.tr....

jamborova1
10. nov 2013

Podľa príspevkov ktoré tu čítam ja môžem byť rada,že máme také tety na pošte aké máme. 🙂
Ja používam EPH ktorý mi neskutočne vyhovuje a šetrí čas.Nahodím,vytlačím adresné štítky a len lepím na plastové obálky.Na pošte len oskenujú čiarový kód a je to.
Jediný raz skúšala pani pri okienku na mňa že dopor.zásielka prevyšuje rozmer,ale nakoľko mám sáčky premerané viem koľko majú.Nechala som ju nech si ju premeria a odvtedy to už ani jedna neskúšala 😵

miskap2111
10. nov 2013

Aj ja mám dosť zlé skúsenosti. Hlavne so zásielkami zo zahraničia. Priateľ minulý rok poslal balík mojej dcére k narodeninám- bol tam zimný šál a čiapka. Bolo to z Belgicka a nedal to poistiť, lebo by ho cena toho balíku vyšla drahšie ako samotný darček - tam sú tie ceny neskutočné. A samozrejme, balík nikdy nebol doručený. To isté - bolo mi zaslané CDcko z USA- bez poistenia. Opäť - nikdy som ho nevidela. Sťažovať sa možem len ak na lampárni.. No a nehovoriac malé veci vrǎmci Slovenska - napríklad nedávne Domino Šmolkovia. Ak neboli zaslané doporučene, tak sa definitívne stratili. Fakt sme už na tom až tak zle?

tixi
10. nov 2013

@gabika7706 ked som sa nad tym zamyslela, tak mas vlastne pravdu. U nas v obci mame dorucovatelku, ktora mi minule napriklad domov doniesla tri vacsie naplnene obalky, malo to spolu nejaku vahu ale predsa to doniesla, jedna bola sice doporucene, ale ostatne dve nie. Ked som sa vsak bola pytat na dva stratene balicky,na okresnej poste v meste, ktore ku mne putuju uz dva mesiace, tak ziadna snaha...ani sa pani nepostavila zo stolicky, nepozrela ci naozaj tam nemaju nieco, ved sa napriklad mohla zmazat adresa, alebo byt napisana nie velmi citalne a podobne. A ten priplatok za doporucene - doslova zdieranie. ja viem, ze aj posta musi z niecoho zit a vyplacat zamestnancov, ale prehanaju to riadne. Dufam, ze uz coskoro sa uzakoni zakon, ze budeme mat moznost si vybrat aj konkurencnu firmu na postove ucely.

monika9694
10. nov 2013

viete baby ja sice len brigadujem na poste ,ale som nesmierne rada,ze moja brigada konci .... kto si nevyskusa darmo bude nadavat na dorucovatelky... vy vidite len svoje baliky ,ale okrem vas byva v obci dalsich par tisic ludi ,ktory tieez maju baliky ... ja mam prlny prirucny vozik balikov,co su vlastne akoze listy , dalej na pleci tazka taska plna balikov a este aj posta v ruke a niekolkokrat sa vraciam na postu ... takze to nie je len tak ako si vy myslite.... obycajny list ktory sa nezmesti do schranky ja niemozem nechat hoc kde ... a napriklad ja na svojom rajone ludi nepoznam netusim kto doma je a kto nie ... takze ak zoberiem 50 balikov a 48 ludi nebude doma ... tak to je na porazenie lebo kazdy si mysli ,ze na poste je lazo plazo ,ale zial nie tak treba vyskussat,,,a zmenite nazor postovne je drahe to suhlasim aj ja vzdy hovorim ,ze je drahe a nemas istotu ci pride ale to my uz nezmenime....

gabika7706
12. nov 2013

@monika9694 ja netvrdim, ze je na poste lazo-plazo a tiez som pisala, ze mam velmi zlatu dorucovatelku (a obdivujem ju, usmiata v akomkolvek pocasi...), ale najdu sa, zial (ako aj na inych pracoviskach) take aj onake...

izabelkas
13. nov 2013

@ivankaberrynka Tak s týmto určite nesúhlasím, že prvá trieda nepríde na druhý deň. Posielam toho naozaj veľa, nakoľko mám eshop so šperkami, posielam kdekoľvek po Slovensku a mám aj od zákazníkov spätnú väzbu, rovnako ako aj sledovanie zásielok. V Ba z mojej pošty berú prvú triedu do 16:50 (z hlavnej pošty do 18tej) a keď to aj odošlem z Bratislavy 16:45, niekedy aj po piatej dokonca, tak na druhý deň je to zaručene v Košiciach, či v akejkoľvek zastrčenej dedinke na SK.

zizimimi
14. nov 2013

Ahojte babulky...prosííím...jednej neregistrovanej uzivatelke som posla tovar na dobierku dna 4.11. tovar doteraz neprebrala...nereaguje na spravy vraj si tovar moze prebrat do 18dni...da sa to nejako stornovat skorej? naco to bude na poste ked nema zaujem...prosim poradte...

tixi
14. nov 2013

@zizimimi jaj ...ja nepochopim takych ludi co si naobjednavaju veci a potom sa zatajuju 😠 podla mna sa to stornovat neda, ale skus zavolat na postu, kde je momentalne balicek uskladneny a dohodni sa s veducou posty, urcite ti poradi