Slovensko - maďarský pokec

gabii83
12. nov 2008

sziasztok, ha valakinek van kedve magyarul barmirol tarsalogni, szivesen vennem, nincs nagyon kivel beszelgetnem itt BB, csak telefonon keresztul.
szules, terhesseg, receptek, akarmi, ..... 😀

kocurik16
4. dec 2008

vy už tolko napečiete,že budem mať kde poslať deti na víkend,len škoda že asi budú v posteli.jeden kašle viac ako druhý 😠

csilla76
5. dec 2008

kocurik skore uzdravenie zelám chlapcom 🙂 co bude na mikulasa? 😉

monik sikulka,a tie muky su tak ako si pisala,aj moja svagrina si musela zvyknut,ale teraz uz po 11rokoch v pohode. 😉

ja idem robiet lievance,polievocku este mame ta reku nejaku sladkost 🙂

ivana26
5. dec 2008

monkula, ved preto som kupila tu sütemény liszt, lebo je tam ,ze treba polohrubu na tie rozky. tak uvidime. rétes pecie u nas babka, tak s tym sa ja trapit nemusim 😉

kocurik, skore uzdravenie chlapcom

ivana26
5. dec 2008

ale to, ze na strudlu treba hrubu muku som nevedela, tak dakujem a uz budem vediet ,ze rétes liszt je hruba 🙂 🙂 🙂 no casom si zvyknem a naucim sa vsetko

monkula
5. dec 2008

ivanak ,myslela so mt otak ,že moaj babka vždy, keĎ robial štrúdlu, tak ju potom posypala hrubou múkou, aby nebolo cest omokré z jabĺčok, mňaaam ,dala by osm si, štrúdlu, takú dobrú, babkinu... 😵
Pamätám sa, kao det isme vždy fascinovane pozerali ,ako baka to cesto natiahla cez celý veľký stôl... Teraz už nebýva vo svojo mdome, musela ho púredať, kvôli tmavším spoluobčanom ,čo ju aj 2 - 3 krát týždenne vykradli ,tak sme sa o ňu báli, človek nikdy nevie, čo takému feťákovi prebehne hlavou....
A ta kbývav teraz v btovke, ale vidí mna nej, ako jej tá záhrada chýba, veď aj teraz na jeseň, poloslepá, nahluchlá chodial popri hlavnej ceste a zbierala orechy. Strýko skoro dostal infarkt..... A ani sa nediví, ja so ms ňou šla kúsok po takej pokojnej ulici a ona po strede, bo nevidí, auto za ňou, nepočula 😅 😅 😅 😅
tak som ju radšej chytila pod pazuchu, ench mi ju niečo nezrazí... 😅 😅

ivana26
5. dec 2008

chudatko babka, je to tazke, ked bola cely zivot zvyknuta v rodinnom dome so zahradou a teraz zavreta v bytovke ☹
no ved ja som rada, ze si mi porasila, lebo som netusila, ze rétes liszt je ako nasa hruba muka 😉

csilla76
5. dec 2008

monik ved je to smutne ze coraz viacej sa rozmnozuju,aj tu nedaleko jednej znamej vykradli mamu-byva sama a vsetky sliepocky a aj ine veci jej v noci poodnasali 😠 a nic sa nedeje,normalne sa ich biely boja.... 😠 ja neviem kam sme to dospeli ☹

ivana mi jót főzöl ma?vsak v madarsku sa nedaju kupit kolekcie?

monkula
5. dec 2008

no, snáď so mdobre poradila ,ale tak si to pamätám....Ivanka, moja babka ten dom stavala vlastnými rukami aj s dedkom, a keď ju sťahovali ,tak mi sestra hovorila, že chudenka len sedela a pozerala, ako jej rozbíjajú starú kuchynskú linku, juuj, až mi do plaču bolo, keĎ si spomeniem, ako musela byť chúďatko smutná.... predsav si ,že niekde prežiješ celý život, vychováš v tom dome štyroch synov, usporiadaš v to mdome kar za svojho manžela a bohužiaľ, aj syna ☹ , pamätá msa, ako sme tam chodievali z osestrou na prádniny, aj dve sesternice vždy chodili k bake vtedy, keĎ my, ta ksme tam boli štyri vnúčatá, no srandaaa 😵 😵 ráno sme vstávali okolo pol ôsmej, v kuchyni už voňala biela káva, babke hralo rádio, na stoe lčerstvé rožky ,naraňajkovali sme sa, poto msme išli otvoriť sliepoky, hľadal isme vajíčka, a potom alebo na trh predávať, aelbo sme sa hrali vonku na dvore ,alebo sme s babkou dačo robili... vždy mi je smutno, keĎ ideme okolo jej domu 😢 😢
a najhoršie je, že keď h opredávali ,strýka nai nenapadlo ponúknuť ten dom nám...... to by bola babka štastná... že do mostal v rodine... a enbudú ta mbývať cudzí ľudia... 😉

ivana26
5. dec 2008

csilla, uz je navarene od vcera, darázs tészta a hubova polievka 😉
kolekcie maju aj tu, ale ja kupujem len salonky

csilla76
5. dec 2008

monik smutne ☹ ze to tak dopadlo,aj u nas je to podobne ☹

idem na tie lievance 😉

monkula
5. dec 2008

mňam, aj milujem tie maĎarské salónky, volajú sa Arany szaloncukorka, mňam ,tak éželatínové... min. rok mali v Tescu akciu ,ejden taký veľký balíček stál neklamem, ale 15 Sk? 😕 😵 Tesne pred Vinocami ,tak sme pokúpili a žrali a žrali 😅 😅

ivana26
5. dec 2008

joj monkula ,az mi do placu prislo.
maja babka tiez teraz predavala rodny dom, v lehniciach. ale babka zije uz 40 rokov v presove a v lehniciach zila jej sestra, ktora bohuzial nedavno zomrela. tiez som mala na ten dom vela spomienok, travili sme tam so sesternicami prazdniny 🙂

monkula
5. dec 2008

jaaj ,aj som chela ísť bývať d oLehníc.... Býval tam môj strýko ,babkin syn ,čo zomrel ako 32 ročný na rakovinu 😢 😢 😢 😢 😢

ivana26
5. dec 2008

veru monkula, ja mam najrasdej tie mliecno karamelove ,mnaaaam

monkula
5. dec 2008

ja karamel neznášam.... 😝
men najviac chuta tie pomarančové 😝

ivana26
5. dec 2008

skoro cele lehnice su moja rodina, bratranci ,sesternice 😀 😀 😀 a vzdy som sa citila trapne, ked som tam dosla a kazdy na mna madarsky a ja som cumela ako puk a nic nerozumela. no mohla ma babka naucit ☹

monkula
5. dec 2008

Ivka, IP 😉

ivana26
5. dec 2008

aj zelatinove mam rada, ja sladke mozem cokolvek 😀 😀 😀 a potom tak aj vyzeram 😒

monkula
5. dec 2008

no, veĎ aj ja... 😅

ivana26
5. dec 2008

😀 😀 😀 😀 😀

kocurik16
5. dec 2008

dakujem,dúfam,že sa uzdravia piatok máme isť na zabíjačku a chorý nemôžu isť nikam.Rétes lisz neni tá hladká múka ako aj tu je jedna hladká je špecial a druhá tzv chlebová?
monkula ja mám podobný prípad ako ty,vyrastala som na dedine u starej mami,lebo ortopéd mi nedovolil škôlku.Všetok voľný čas som tam strávila aj ked to bol len starý váľkový dom to bol môj domov.So starou mamou som mala leoší vzťah ako s mamou,ale otec sa rozhodol,že tam bude stavať,čo by nebol problém,keby sme neboli všetci chorí a on to chcel robiť svojpomocne.Chceli sme aby sa volali murári ale o tom nechcel ani počuť a tak rozhodli s mamou dom predať.Mama už bola chorá a nechcela sa hádať.Po čase sa našiel kupec a dom sa predal.Odva týždne mama umrela a ja si do dnes vyčítam,že som ten podpis zmluvy nejako mezdržala,lebo ja by som ako mamina dedička nebola predala

Dodnes chodíme popred ten dom na cintorín starkej na hrob a ja tak ako aj teraz mám oči plné slz a neviem otcovi odpustiť ten oredaj lebo kúpil záhradu kde ani voda ani elektrina
večer si páni rozkázali ryžu v mlieku a zajtra bielu fazuľu a neviem čo k nej

monkula
5. dec 2008

kocurik... 😔 😔 😔 😔
nišekedy ťa príbuzn í zrania viac, ako cudzí ľudia, bolí to.. najmä, ak je to ten ščlovek najbližší...
aj o to mby os mmohla ropzprávať ,ale nechcem an nete 😔

kocurik16
5. dec 2008

vedˇto je to že ublížia ľudia čo by mali byť oporou.Možno to ani tak nemyslia ako zle to vypáli,ale bolí to vždy rovnako. ☹

gabii83
autor
5. dec 2008

monkula ved ty vsetko vies. 😉

koszi Csilla, szupi az uj lakas, nagy tagas, vilagos, sok a takaritanivalo, 😉

holnap jonnek tesomek latogatoba eloszor Rohovce - rol, ma foztem holnapra, sutit is akartam, de nem jott ossze. nem baj, kaja van, lesz uzleti nasi, aztan majd karira lesz suti. takaritottam meg ilyenek.

hetvegere kinek mi a terve??
baby na weekend plany?? Mikulas bude??
no ja neviem ci dam priatelovi nieco do cizmicky, asi len taku malilinku cokoladku, bo furt pred pocitacom sedi a hra tie blbe hry, ma 3 ktore hra pravidelne. 😠 😠 😠 a lezie mi s tym na nervy, neda sa s nim komunikovat ani nic, ako keby prestal existovat, a este on je nahnevany ak mu nieco poviem. normalne mu z tychto hier sibe, a to uz ma 26 a pol, kedy uz z toho vyrastie???? ☹ ☹

ja tiez milujem tie zelatinove z tesca mi sme tiez zvykli chodit do Mad. si ich kupit, a ozaj maju dobre akcie den vianoc alebo po vianociach.

a na Slovensku co predaavaju moje naj su tie kremove, ci ake ta plna je taka tekuta, ma 3 prichute v jednej krabici, su z toho aj lanyzove, ale tie nie su dobre, no KREMOVE FIGURKY, to zboznujem.

karamelove to nemusim, nemam rada, 😖

kocurik milyen volt a zabijacka, voltatok?? bizti jot ettetek, jo kis pecsenye, hmmm

😝

meg a tobbi disznosag?? jaj de mennek en is, es degeszre ennem magam pukkadasig. 😀 😀 😀 😀

monkula
5. dec 2008

čo všetk oviem ,Gabi?
Ivkaa ,ti zázvorníkjy mám tvrdé ako betón 😅 😅 😅

kocurik16
5. dec 2008

nem most majd 12. utazunk ha a fiuk rendben lesznek 😅 megmondom oszintén se testem,se lelkem nem kíványa a utazást 😀

gabii83
autor
5. dec 2008

mala som na mysli s tymi mukami 😉 😉
mozno sa to zmakne, ci co??
ja zajtra alebo pozajtra idem pernicky medove spravit, tie kt. je makacka, je vacsinou to robim 2-3 dni, jeden den ich peciem, a naplnim ich plnkou, dva kusy treba s plnkou zlepit, mam rozne tvary stromcek, srdiecko hviezdicka, jednoduchy kruh, tych je najviac, to je najlahsie naplnit 😉 😀 😀
a druhy den ich polejem s cokoladkou ak sa mi chce tak aj s bielou aj s hnedou a dam na to este tie mini male cukricky, .....
take su fajnove, len by s tym nebolo tak vela prace, ale raz v roku vydrzim, je z toho vela, a aj vydrzzia dlho ak ich skryjem hlavne pred sebou 😝 😀

ivana26
5. dec 2008

my sme kupili mikulasa akurat svokrovcom a manzel dostal pre adamka balicek v robote, aj tak este nemoze cokoladu a sladke, tak to spapame my s manzelom 😝
monkula, aj moje su tvrde, mali by zmaknut, ale chutovo su super, uz som polku zozrala 😀 😀 😀
zajtra skocime do mesta na nejaku mikulassku akciu, som zvedava ako bude maly reagovat na mikulasa. ja som sa ho velmi bala, ked som bola mala 😀

monkula
5. dec 2008

no, moje sú takétvrdé, že sa ani zahryznúť nedá.... 😅 😅 😅

ivana26
5. dec 2008

gabi, aj my zvykneme piect take plnene kolaciky, len cesto nie je ako medovnicky ,ale su to maslove kolieska a tie plnime lekvarom a navrch cokolada. budeme ich robit buduci tyzden 😉

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre