Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

liska
5. nov 2008

baby,to mate take zle svokry? moja je zlata,teda je fakt,ze jej k tomu pomaha to,ze je daleko 😀 ,ale fakt na nu nemozem jedno zle slovo povedat,mila,tolerantna (to je podstatne),empaticka...a to je pritom o dost starsia ako napr.moja mama,uplne ina generacia,o to viac ju obdivujem,ako vie byt nad vecou 🙂

kocky,neviete nahodou,ako to je s kocikom pre dieta nad 2 roky do lietadla? ma nan narok,ked uz plati normalne za batozinu a tak? som leniva to hladat,ale ak neviete,tak najdem 😀

lara1znk
5. nov 2008

joj liska, to ti zavidim taku dobru svokru, aj moja je stara ale so vsetkym co k tomu patri 😒

kedy letite? neviem ti poradit, my sme este mali takze neplatime

liska
5. nov 2008

lari, 24.novembra,len ja s malym,muz potom pride na Vianoce za nami... rozmyslam nad takym lahuckym golfacom,ale neviem,ci to pre mna nebude len dalsia haved navyse, predsa len s bruchom,batozina, prirucna...

lara1znk
5. nov 2008

nas christian zboznuje tlacit kocik takze on ked v nom nesedi tak si ho pekne tlaci sam, aj sa zabavi takze ja budem s kocikom cestovat asi este velmi dlho
ty si vravela ze mas nespavca takze kocik asi velmi nepotrebujete, ved uvidis blizsie k casu

super na tak dlho sa chystate 🙂

liska
5. nov 2008

lari,moj tiez rad tlaci kocik,ale ja mu nesmiem pomahat a to potom ideme ako opilci z jednej stany na druhu 😀 no ved ja na spanok ani nemyslim, to len na rychle presuny, na rukach uz mi je tazky (hlavne v zimnom obleceni) a on sice chodi rad a rychlo,len nie vzdy prave tam,kam ja potrebujem 😅
ideme na dlho,lebo potom sa uz asi tak skoro nedostaneme...ja som inak povodne myslela zostat aj viac,ale kvoli tehu nemozem, treba chodit na kontroly, na SK uz nemam poistenie...

jajaalf
5. nov 2008

liska tak to si malo z tych co si chvalia svokru 😀

zuzi zavidis teplucko aspon nieco ma tu potesuje..ale este mi dovolili ist na ich pc 😵 tak teraz uz nemusim hladat signal aby som sa pripojila cez moj..ja som vedela o tom ze maju pc aj internet ,ale nechcela som sa pytat a nakoniec sami mi povedali nech si ho zapnem ved ich to vela nestoji..tak som sa potesila 😅

liska
5. nov 2008

jaji, ja viem, ze vacsina zien na svokry nadava, myslim ale na to,ze aj ja raz budem svokra, tak to nebude velmi prijemne, ked na mne nevesta bude vidiet len negativa 😒

jajaalf
5. nov 2008

liska ale nepomozes si svokry su svokry 😉

zuzula
6. nov 2008

ahojte tak mame za sebou bujaru noc, o 3 Adamko mrncal isla som za nim a on horuci, 39 mal 😒 tak ja som skoro dostala hysak strasne som sa bala ze zase dostane tie febrilne krce, hned sme dali Nurofen aj Diazepam, sprchu a snazili sa ho schladit, ale hodinu to trvalo klym to kleslo pod 37...potom az do rana uz spinkal pekne. dnes je s nim Peto doma.
tak ja neviem z coho to ma, cely den bol vcera v pohode, ziadna teplota nic a potom bac takto v noci horucka...uz sa tesim o tyzden k moru dufam ze to mu prospeje...a mne veru tiez 🙂

liska ja tiez neviem ako je to s kocikom, ale predpokladala by som ze stale ho mozes mat. no super na ako dlho idete domov, hadam aj snieziku si trosku uzijete 🙂

hmm svokry...nebudem si kazit naladu hned z rana, ved poznate nazor na tu moju...aspon ze so svagrinkou mame rovnaky nazor tak si mozeme vymienat skusenosti a to mi len rozum zastava ako sa ona sprava...tazke dakujem bohu ze nas deli polka Europy a La Manche 😀

tak pekny den, idem pracovat...alias spravit si kafco 😅

jajaalf
6. nov 2008

ahojte
tak uz mame po pocasi 😠 v noci burka hrozna ☹ az som sa bala..tak lialo 😠 😠

zuzi chudatko adamko..a uz je lepsie?kam idete na dovolenku?

maylinka
6. nov 2008

ahojte baby po dlhom case vas vsetkych zdravime, my mame prave za sebou slovensku dovolenku, bolo vazne super a aj pocasie no velmi teplo v jeden den az 20 stupnov. skoda, ze nemozeme cestovat castejsie na to nase slovensko ☹ ale tiez sa o 2 tyzdne chystame k moru, tak sa tesime

zuzula tak adamko ma zasa teploty? urcite to nebude nic vazne, teda dufam, ze mu uz nic nie je,
moj josh tiez mal uz asi dvakrat take teploty, vzdy mu davam zabaly + nurofen a napokon to zide, tiez som bola hrozne vystrasena, pretoze okrem teploty mu uplne nic nebolo....
myslim, ze som citala, ze si ho brala na vysetrenia na slovensku, no to si dobre urobila, tu v uk to je o nicom vsak? priznam sa aj ja sa stale bojim chorob a zdrav problemov (zatial sme zdravi klop klop), ja chodim s mojim malym na slovensku aj na ocne, lebo tu v uk bol postup lekara uplne iny
liska s tym kocikom budes urcite v pohode, ja som chodila aj nad dva roky, teda hlavne ze v nom nik nesedel, ale aspon som mala kde polozit prirucnu batozinu a tak, takze s kocikom nebudes mat problem ani ziadne poplatky, ja s dvoma detmi beriem dost prirucnej batoziny, hracky aby sa nenudili, kopu papy atd
co sa tyka svokier, moja je tiez v pohode, len keby nebola tazko chora, akurat dnes ma dost vaznu operaciu
este sa urcite ozvem, vsetkym krasny den nedajte si pokazit pocasim pa

liska
6. nov 2008

jaji,aj u vas? tu sa tak blyskalo a hrmelo vcera vecer,az sa okna triasli, ako pri zemetrseni 😲

zuzi, ak je len teplota a nic ine,moze to byt aj zo zubkov alebo siesta choroba,ak ale dnes uz nic nema,je to v pohode,neboj...

maylinka,dakujem,pozriem este na ryanairsku stranku,lebo oni su speci vo vsetkom a porozmyslam...mne jedlo netreba,lebo let trva len hodinu,akurat malemu mliecko,aby mu nezalahlo v uskach a hracky tiez nemusim brat, moje skusenosti su take,ze maleho dostatocne zaujima vsetko dianie okolo lietadla,takze hracky ignoruje 😉 ale kocik by sa aj tak zisiel

bybi
autor
6. nov 2008

caute kocky 🙂

Tak nam v praci nejde stale net a tym padom vooobec nic. Tak som dnes ani prst nepohla, lebo padol cely system. nikto nevie, kedy to zase pojde, tak je to vesele...

Joooooj Zuzi, Adamko zase tak teplotuje? Chudacik, z coho to moze mat?

My sme spali dobre, sice sme zaspali az okolo 10-tej, ale spali sme celu noc, akurat rano uz od 5.30 behala. Tak som isla do prace na 8-mu. Musim si nadrobit 3 hodiny nadcasu (2 uz mam), lebo 24.12. sa zatvaraju officy o 12-tej. A ja uz nemam dovolenku a nechcem kvoli 3 hodinam mat neplateny cely den, tak som sa dohodla so sefom, ze si to vymenim za nadcas. Povodne som mala robit, ale skolka je zavreta. Tak budem doma cely vianocny den 😵 😵 😵

jajaalf
7. nov 2008

ahojte
tak dnes nam tu zase leje 😒 to budeme len doma sedet!ale nastastie uz to nebolo take hrozne ako minulu noc 😕

bybi
autor
7. nov 2008

Cauteee kocky 🙂

Tak nam o 12-tej konecne rozbehali net. Do vtedy sme tu len sedeli. Tak idem dobehnut tie 3 dni nicnerobenia 🙂

soska
7. nov 2008

Cauko babule!

Pekny piatkovy den! Teda vyzera to celkom fajn. My sme od vcera doma cela rodinka, tak si uzivame. Vcera sme boli trochu pochodit po meste, potom na obediku a vecer este vsetci v potravinach na nakupe. Dnes sa chystame na zvieraciu farmu, ked sa marco vyspi, tak sa tesime. 🙂
Aj Marco si celkom rychlo zvykol zase na bytie doma tu, tak som rada. Vcera aj dnes spinkal do 8 😅 juj, pohodka😉

Zuzi, dufam, ze ste uz v pohode! Mozno to budu tie zubky, aj Marco mava obcas taku horucku bez priciny a po lieku (alebo par davkach) to prejde. Ale urcite sa bojis, aby to nebolo opat to co ste uz mali, chapem... 😔

Maylinka, vitaj opat tu😉

Liska, drzim palce na let! Aj podla mna by ti mali bez problemov zobrat kocik, ale mas pravdu, pri ryanair si to radsej skontroluj, lebo ono su vo vsetkom divni... 😒

Bybi, dufam, ze teraz nemakas az prilis vela.. 😕

Ozaj, co sa toho stretka tyka, aj ja som rozmyslala, ze by sme vyrazili tak okolo obeda a tak okolo 2 tam budeme. Aby maly spal v aute. A ked sa vsetky dietky takto vyspia, tak by to bolo super. Dufam, ze bludicka prinesie aspon maleho drobca ukazat, lebo sa vyhrazala, ze deti necha Riskovi...

bybi
autor
7. nov 2008

Soni ale kdezeeee... ja si na seba davam dobry pozor 😀 😀 😀 takze prepracovanie nehrozi 😝 😀 😀

Vraj ma prsat cely vikend... Dufam ze nie, nemam rada take dni. A ked bude, mozno ukecam mojho do shopov. Potrebujem nejake saty na Xmas party 🙂 Aj ked je to este daleko, ale treba byt pripraveny, nie??? 😝

lara1znk
8. nov 2008

ahojte kocky,

no to mame zase super vikend, to pocasie si vie vybrat.

zuzi, dufam ze adamkovi je uz dobre, ze to nic nebolo, len nejake zubky.

ja sa uz neviem dockat kedy nam vyjdu tie posledne dva, nech uz je pokoj, lebo ten strajk s jedlom ma uz nebavi, esteze ovocie spraska a toastiky a jogurtiky.

tak ako to vyzera s tym stretkom? dalej plati B`ham?
buduci tyzden sa chystam k bludickovcom pozriet drobca tak som zvedava, hodim aj nejake fotos potom.
ja si myslim ze pridu vsetci na stretko, ved akoby sa danka tam sama dostala? 😀 ona to ma od ruky, ziadne spoje tam a na bicykli snad nepride, aj ked ona je schopna vsetkeho 😅

soni, ako sa citis? kedy mate 20tt scan? chcete vediet pohlavie? uz mate mena?
pekny vikend kocky

zsuzsu
8. nov 2008

ahoj.
Ja len tak na rychlo, chcem vas pozdraviť, a hlavne zagratulovat Bludi k malému. Prajem vela zdravička a mliečka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Ja stale makam od rana do noci, už som si aj zvykla, a už teraz mi je luto, že to začiatkom decembra skonci. No ale čo už, aspon mam niaké skusenosti, a možem hladat pracu dalej.
Tak prajem prijemny vikend.

lara1znk
9. nov 2008

kocky, kuken sem, aj tu by mohlo byt stretko, to by bola super zabava 😀

http://www.snowdome.co.uk/santas-winter-wonderl...

soska
9. nov 2008

ahojte!

lari, to vyzera dobre, len treba to aj booknut...snad preto, aby tam nebo9lo narvane...to by bolo fajn, keby bol len obmedzeny pocet ludi, lebo my sme par krat boli v tomto snowdome a bolo tam cez vikendy strasne plno 😒
inac lari, citim sa celkom fajn, brusko rastie ako hrom 😀 dnes riadime a robime okolo domu, teda a to pozeram, kolko veci mi treba vygruntovat, ze jeden den nepostaci, ale aspon sme sa odhodlali na nieco...drahy dava do poriadku kable a Marco sa tu moce hore dolu a snazi sa pomahat, ale nie je to najlahsie s nim vela porobit. Teraz isli chlapi kupit nejake pomocky pri praci, tak ja to idem rychlo vyuzit a este co to porobit, papa 😅
aha, scan mam 27.11 a snads a dozvieme pohlavi, uz sa neviem dockat! 😀

lara1znk
9. nov 2008

no urcite to bookneme kebyze sa na tom dohodneme, guy tam chodi trenovat snowboard ale vacsinou cez tyzden, je tam menej ludi a ja som tam este ani nebola, takze som zvedava
teda my urcite pojdeme aj skor, tak aspon zreferujem ake to tam bolo
asi buduci vikend by sme mohli tak vam mozem podat najprv hlasenie a potom uvidite co vy na to

boze, soni ty uz mas teraz v novembri 20tt scan, to tak rychlo leti

tak sa len opatruj a neprehanaj to s tym upratovanim! 🙂

newyorkgirl
9. nov 2008

ahojte babulky mam na vas taku otazku v UK, davate detickam nejaky cajik? lebo doteraz sme mali detsky z SK a uz nam dosiel a vobec neviem, kde mam cosi take zohnat, manzelik uz bol v akomsi obchode BIO ci co, ale mali akurat matovy caj aj to dost silno aromaticky hoci caffeine free, tak ak by ste vedela niektora poradit, budem rada, dakujem 😵

lara1znk
9. nov 2008

newyorkgirl, neporadim ti, ja si tiez nosim cajiky zo Slovenska. Myslim ze tu ani nie su detske cajiky, teda co mam kamosky anglicanky tak davaju detom len vodicku alebo dzusiky.

newyorkgirl
10. nov 2008

lari, vsak to, aj tak dakujem, tak si nechame doniest, mala zatial vydrzi aj s tym matovym 😒

soska
10. nov 2008

Dobre ranko!

NYG, ja davam Marcovi v pohode aj ovocne cajiky odtialto, to by nemalo skodit, ci? Myslim teda v tomto veku... 😔 nenechavam to luhovat dlho, len tak pre chut 🙂

Lari, tak to ocheckuj a potom zreferuj, to by bola sranda😉
No, mas pravdu, vcera som bola znicena vecer ako kon, este ma aj hlava zacala strasne boliet- asi z toho riadenia....no dnes oddychujem v praci, takze ok 😉

lara1znk
10. nov 2008

ideme v nedelu na prieskum tak podam hlasenie, idem to booknut

jajaalf
10. nov 2008

ahojte
ako ste stravili vykend?my celkom dobre aj ked sme stale u svokrovcou 😅 ale boli sme u mojej tety v sobotu na cely den .maly sa aspon pohral z detickami..pocasie sa nam vyjasnilo a vyslo slniecko 😎 dufam,ze to este vydrzi aj ked mozme byt radi ze v novembri mame take pocasie 😨

chystate stretko?a uz ste nasli kam ist?

viete nieco o bludicke?ci ide domou?tusim mala uz reservovany let

soska
10. nov 2008

jaji, bludicka sa neozyva, asi maju plne ruky prace...no snad to zvladaju😉

lara1znk
10. nov 2008

jajka, stale u svokrovcov?? to nejako dlho, chuda ale snad si aspon oddychnes a pekne sa o teba staraju 😉

bludicka cakaju na pas a podla toho poletia zajtra rano, akurat som jej dnes pisala sms, neviem s kym maju letenky booknute ale sky europe maju v T&C ze novorodenci musia mat min. 14 dni co Elliot este nema, tak neviem