Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bybi
autor
10. nov 2008

Caute kocky 🙂

Lari vyzera to tam pekne, tak to obkukaj aj nazivo a daj nam vediet.

My sme mali dnes skoro cely den meeting, len pred hodinou som prisla do officu a za 15 min uz aj idem domkov. Ako dobre 🙂

jajaalf
10. nov 2008

lari dik za info.. 😉 drzim palce nech im to vide..a ked nie tak sa daju letenky aj nejak presunut?ci nie 😕

zajtra by sme mali ist domou..ale nakolko som dostala..tak neviem lebo prve dni mam dost silne a nechcela by som to riskovat cestou to by sme museli na kazdej benzinke stat 😀 😀

lara1znk
11. nov 2008

dobre ranko kocky,

my sme nejaki chorucki, vcera mal CHristianko teplotu vecer a dnes od rana je taky nijaky, nie je vo svojej kozi a stale odmieta papat, vobec nic. ☹

Bludi vcera pisala ze odlietaju dnes rano o 6.00 🙄 s Ryanair.

jajka, tak si to nakoniec prezila tu navstevu u svokrovcov.

nejako je tu ticho

bybi
autor
11. nov 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Tak ja som uz v praci, chce sa mi spat. Ale nemozem sa stazivat, lebo Zarka po dlhej dobe prespala celu noc 😵 😵

Inak kocky, ona ma strasny kasel, ale uplne hrozny, teplotu nema, vcera mala len trosku zvysenu 37.4, ja voobec neviem, co s nou robit. Za posledne 3 tyzdne sme boli 2 krat u GP a pochybujem, ked nema ani teplotu, ze by jej nieco dal. Ale nechcem to podcenit. Naozaj sa mi ten kasel vooobec nepaci. Davam jej benylin, ale naposledy mi doktor povedal, ze to vobec nepomahal. No ale aspon skusam. Ved nemozem sa na nu len tak pozerat. Dala som jej aj cibulu s cukrom a pit tu stavu. Kocky, ak mate este nejake babske recepty, sem s nimi. A ma taky prieduskovy ten kasel, sa mi zda ze uz vykasliava...

lara1znk
11. nov 2008

bybi, nemam ziadny babsky recept, len jednu radu, zober Zarku k poriadnemu pediatrovi na SK a hned sa to vyriesi.
My sme tiez dookola kaslali tuto a stale nic, to nic nie je atd, ved to poznate.
Az doma nas dali do laty.

Nechystate sa domov na vianoce?

newyorkgirl
11. nov 2008

dobre ranko 🙂

lari, dufam, ze christiankovi sa polepsi, co sa tu nejako teplotkuje 😒 akurat pozeram ten link co si poslala, moj manzelik je tiez taky vyletovyyy tak sa ho popytam, ci by sme tam nesli kuki niekedy 🙂

soska
11. nov 2008

ahojte!

To mi je luto, ze sa takto chorlavie... 😒 ja som to vcera zakrikla a este som zuzke pisala, ze nas choroba nastastie obchadza (lebo zuzka hovorila, ze stravili s Adamkom vikend v posteli 😔 ) a dnes rano mal Marco sopliky a tazko dychal 😠 - susedina dcera bla tusim nakapata, tak asi z toho...😢

Bybi, ja este obcas davam zabal, ak je na tom Marco zle s kaslom: zohrejes nejaky olej (najlepsie husacia mast 😉 ), potries Zarke na hrudnik, prilozis igelit, potom nejakou plienockou/uteracikom to este prlibalis, nech sa teplo drzi...

Ja sa tu trapim pisanim mojho tohtorocneho ohodnotenia 😒 - je to blbe, rada by som tam napisala vela a krasne, co som vsetko porobila, ale tak vela toho nie je a tak musim pisat okridlenou anglictinou aspon to, co som spravila- hruuuza!!!!

ninuska
11. nov 2008

cavesko baby 🙂

tak ranajsi prispevok mi toneodoslalo takze si tento kopirujem pre istotu

bybi to je no figu ze zarka takto kasle - nam tu velmi zabera mucosolvan - ked ma sofinka kasel - a vtedy jej ani nedavam mlieko hoci ona sama ho odmieta ked je chora ani nic mliecne radili nam vela tekutin a stavy ale to sofi avobec nechce nastastie tento sirup nam zatial vzdy zabral - ale ako pise lara chodte na sk k pediatrovi nech ti poradia predpisu aby si bola pripravena - bolo by skoda keby mala s toho nejake nasledky

baby ja som na rozpad mam tu svokru ( ja som stych co maju fakt dobru) ale mam take palenie zahy som to nikdy nemala to je uuplne hruza nic mi nechuti jest ako christiankovy a uz by som bola najradsej keby si ma tam zajtra nechali

ale mm jednu super spravu jaslickovu 😀 sofinka dneska isla uplne sama dovnutra rano aj si dupkala nohami co sa tak tesila a ked som po nu prisla tak len zakricali ze sofinka maminka je tu a ona uz doletela aj z hrackami chichi 😀 bola taka zlata moc ma to potesilo

lari to nevadi ze ti maly nepapka ved jemu ked bude lepsie tak sa zase popravi aspom taka je moja skusenost - a u nas to byva casto ale povacsine jej vtedy idu zuby alebo je chora

jajaalf
11. nov 2008

ahoj
tak konecne sa ide zajtra domou aj ked mozem povedat ze svokorvci sa mi hrali z malym a nemusela som varit aspon nieco dobre..

sofinke sa teda zacalo pacit v jaslickach zacina si zvykat..

dufam,ze bludi odletela ,ze jej nerobili problemy koli malemu..

bybi
autor
12. nov 2008

Caute kocky 🙂

Lari a co je Christiankovi? Dufam ze uz lepsie a pekne papa...

Vsetkym marodom prajem skore uzdravenie 🙂

Zuzi vam stastnu cestu a krasnu dovolenku, poriadne si oddychni a uzite si to 😉

A Bludi tiez prajem krasnu dovolenku doma, nech si rodinka poriadne uzije Elliota 😉

Ninuska, to sa tesim s tebou, ze sa Fifi tak paci v jaslickach. Ja viem aky je to dobry pocit 😵 Zarka je tam spokojna. rano ked prideme, vytiahnem ju z auta a ona uz sama cupita, uz vie aj cestu kam zatocit a cim sme blizsie k jej triede, tym viac sa ponahla 😀 😀 😀 Ja ju vyzleciem a ona sa ide hrat automaticky. Niekedy ju museli brat na ruky a teraz mi zamava a idem 🙂

A inak sa mi zda, ze sa jej ten kasel o dost zlepsil. Neviem co pomohla, stale davame aj sirup, ale strasne som rada, ze jej to ustupuje.

V piatok mame ockovanie, mali sme ho mat 2 tyzdne dozadu, ale bola vtedy chora, mala antibiotika a aj to ocko zapalene, tak jej to odlozili. Tak dufam, ze to uz teraz nebude potrebne 🙂

Krasny dnik vam vsetkym prajem 😵

lara1znk
12. nov 2008

ahojte kocky,

bybi to je super, ze zaruske je uz lepsie.
My len nepapame, uz druhy takmer nic. Teraz aspon zjedol banan, co je obrovsky uspech tak dufam ze zajtra sa to polepsi uz, mame busy den tak drobec potrebuje energiu.
Mali sme aj teplotku jeden vecer ale odvtedy nic. Tak dufam ze uz je to takmer za nami a uz budeme zdravucki.

Ninus, super ako si Sofia zvykla na skolku. My tiez uvazujeme od januara dat Christianka na 3 doobedia. Nasli sme taku fantasticku skolku, hned blizko nas. Som ani nemyslela ze by mali volne miesta, lebo je to najlepsia skolka u nas podla OFSTED report a tiez najdrahsia, no ale maju volne lebo beru len od 18 mes. takze vacsina ludi uz da deticky do skolky skor a potom nechcu menit.

Ako sa citis Ninus? Ci mozno uz mas po tom? Drzim palce, nech je vsetko ok. Tesim sa na spravy od teba.

Pekny vecer kocky

bybi
autor
12. nov 2008

Lari ja skolku urcite odporucam, ani som netusila, ze u nas bude mat taky velky uspech 🙂

My sme na tom tak, ze sa jej ani domov nechce. Dnes som po nu prisla (A takto je to uz asi tyzden) a 10 minut som ju nahanala s bundou. Ona predomnou uteka a strasne sa na tom ze ju nahanam rehoce... Uz aj ucitelky boli z nej total v krcoch a keby mi ju jedna nechytila a nezobrala na ruky, kym ju obleciem, tak by som ju este asi nahanala aj teraz 😀 😀 😀

zani
12. nov 2008

Ahojte,nehnevajte sa ze vam tu tak vtrhnem,ale niekedy si vas precitam a celkom ma zaujalo co sa tyka skolok.My sme v Londyne a ja mam 21 mesacneho synceka a tiez uvazujem o skolke na buduci rok,ale tu v Londyne to je nehorazne drahe.Skusala som aj volat a zistit,ci je miesto a kolko stoja,tak vsetky su okolo £1000 na mesiac,nehovoriac o tom ze tuto sumu ani nezarobim,ak budem pracovat.Bola by som zvedava ak zijete mino LDN,ci aj u vas je ta cena taka horibilna,ak ano ako to vlastne riesite aby malo zmysel chodit do prace.

bybi
autor
13. nov 2008

Ahoj zani, vobec sa neospravedlnuj, ze si sem vtrhla, my ta tu radi privitame 🙂

Ak pracujes a dieta mas v skolke a spolu s manzelom nezarabate dokopy viac ako okolo 58000 rocne (myslim, nie som si ista kolko to je presne), tak do 80% sumy ti to vrati stat v tax creditoch. Len tam musis zavolat, ze platis za childcare (registrovanu) a musis im dat aj registracne cislo (To ti v skolke daju, ked si vypytas) a oni ti to preplatia. Ale musis byt zamestnana.

My platime za skolku 160 tyzdenne (inak na den sa plati okolo £45, ked je len part time, ked je na full-time, vychadza to ovela lacnejsie.) a preplaca mi stat akolo £130 tyzdenne, takze vlastne ja zaplatim len okolo £30 🙂 Co by ma aj tak stali plienky a vsetko okolo, keby bola doma. Takze je to celkom v pohode 🙂

bybi
autor
13. nov 2008

No inak kocky povedzte same, dieta mi spi a ja sedim za compom. Neviem co sa deje, ale nemozem spat a len som sa prehadzovala, tak som isla dole 🙂

ninuska
13. nov 2008

ranko babule
tak mana poslalli domov vsetko sa teda udeje 19.11. co je super lebo aj sofinka je narodena 19.6.....aspom si to bude ocko lahsie pamatat 😀

dnes idem na predoperacne a v utorok nastupujem do nemocky......dost sa bojim ale lara ma ukludnila ze vsetko sa to da prezit 😉

ninuska
13. nov 2008

lari
sofinke to trvalo dlho s tmmi jaslami teda kym isla takato vytesena a kym zacala chapat ze tam ide ale musim vam napisat ze takto sa to upravilo odkedy chodi kazdy den.....uz vie ked povieme ze teta tam bude a deti sa zacne tesit a ukazovat na auto brmbrm ide - a hned leti ku dveram 😀

soska
13. nov 2008

Ahojte!

Ninus, kamoska, co mala presne termnin ako ty, tak uz porodila, tiez mala planovany cisarsky na 19.11 a normalny termin 23.11;-) a predvcerom to slo sama, ale aj tak cisarskym, lebo maly nebol otoceny😉
Drzim moc palce!

Bybus, tak to mas super, ze sa zmestite do toho preplacania tax creditom, to potom spravi dost slusny rozdiel, ze? Ja chcem tiez nanovo pozriet skolku, a asi dat Marca, ked sa narodi druhy drobcek na 3 doobedia v tyzdni, nech sa zacleni do kolektivu a ja nemam toho tolko. No uvidime, mozno ostane dlhsie u susedy, lebo tam sa mu velmi paci😉

My soplikujeme, tazko sa Marcovi v noci dycha, chudatko, s plnym nostekom😢

Vcera som poobjednavala kopec darcekov s fotkami, hlavne kalendare, diare, pohar a posteri pre deti, tak sa tesim, ze uz nieco budem mat😉 a poobede vyrazam do mesta tiez nieco pozriet. Mate nejaky napad na super hracku pre drobcov?

bybi
autor
13. nov 2008

Soska no my sa zmestime uplne easy. Ja robim len part-time, takze ja vela nezarobim. Moj zaraba dobre, ale do tych 58000 rocne nam teda chyba este 😀

ninuska
13. nov 2008

no baby vianoce ani nespominajte
a darceky uz vobec to ja tento rok moc nestiham asi idem aj ja zacat objednavat cez internet 🙄

soska ja by som bola super stastna keby to zacalo samo on sa uz aj tak hrozne tlaci von ze teda aj by sa mohol vytlacit polozeny je idealne len sa mi zda velky 😀

soska
13. nov 2008

bybi, je to fakt super, to som netusila, ze je to az 80%, co ti preplatia...to by sme mohli nejako zafingovat a zarabat menej 😀 😝 , lebo mna z tych cien poraza😢

Zani, tu u nas sa plati okolo 600-700mesacne, tiez som pozerala aj Londyn, lebo robim v LOndyne a najlacnejsie boli 1000, strasne. My sme z High Wycombu- Bucks...

ninus, nezavidim😢 chudatko...no este vydrz, potom bude radosti 😀

Marco spi, idem rychlo pozehlit a potom do toho mesta, aj ked asi len autom, lebo pocasie je na nic, tu prisi, aj u vas?

zani
13. nov 2008

Diky Bybi,tak je to uz potom predsa o niecom inom,ked pomoze stat takou formou.Ja som o tom pocula len mi to nikto nevedel vysvetlit co to je za benefit.

bybi
autor
13. nov 2008

Soni budte radi ze talko zarabate. Raz za skolku platit prestanete, ale platy vam zostanu.

A my co tolko nezarabame sa za tu dobu na tie prachy vypracujeme 😉 😝 😀

soska
14. nov 2008

Ranko kocky!

Ako sa mavate?
Ja som vcera stihla trochu nakupit, ale len drahemu nejake oblecko na vianoce a sebe a Marcovi par veci- lebo som sa zastavila v primarku- my mame novy, tak mne je to este vzacne 😀
Jaj a krasne vecicky pre babenko, co chcem poslat kamoske 😅

Bybi, teoreticky, kebyze ma v januari prepustia, co sa moze stat, tak by sme to mohli claimovat aj my, som zvedava ale, ako to dopadne v praci... 😖

bybi
autor
14. nov 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Soni budete, ale nie kym bude u susedky. Ale zase, ked ta prepustia a budes doma, tak zbytocne davat Marca do skolky. Mozno ked sa druhe babo narodi, aby si mala viac casu na vsetko.

Ja som dostala vcera v praci uplne novy comp, taka som z neho vytesena, aj som sa rano do prace o to viac tesila 😀 Ako male dieta 😀

bybi
autor
14. nov 2008

Este som vam zabudla napisat, ze Zarka ma dnes ockovanie, tak na nas myslite 😔

soska
14. nov 2008

Bybi, no jasne, s novou masinou sa hned lepise pracuje, ze?

Ja som Vam uz davnejsie zabudla povedat, ze nas Marco ma uz dlhsie take strasne tancovacie obdobie, strasne rad tancuje a ked ho sledujete, je na pocikanie 😀 skusa vselijake nove pohyby, ked pocuje hudbu a napodobnuje nas. Ked kruti ritkou a da k tomu roky hore, tak my az placeme 😀 😀 od smiechu 😀 ...Aj Vase deti takto vystrajaju? 😉

ninuska
14. nov 2008

cavesko babule

soska jasne 😀 nasa tancuje stale a ked sa zacne vrtiet tak sa valame 😀 niekedy je mimo rytmu ale inak jej to celkom ide .....ked ide s ockom aute tak pocuvaju hudbu na plne gate a tam sa trasie ako keby mala epilepsiu 😀

soska som zvedava co to bude ved uz si v polovici boze to tak bezi ja uz v utorok nastupujem v plnej vybave a potom v stredu uz by mal byt hugino vonku tak na mna myslite ak by sme sa dovtedy uz nejako nestihli pripojit 😉

jajaalf
14. nov 2008

ahojte

tak sa vam ozivam uz z domu 😵 nestiham ani citat tak neviem ci nahodou nepribudlo dalsie babinko 🙂

lara1znk
16. nov 2008

ahojte kocky,

vidim ze som tu dlho nebola a vy ste sa pekne rozkecali 😀

bybi, deti si vraj rychlejsie zvyknu cim dlhsie su v skolke, takze Zarke to nerobilo problem, ked je tam kazdy den, no to ja by som zas nechcela, chcem si maleho uzit, ved coskoro nam pojdu do skoly

a tie ceny skolok, mimo Londyna su nizsie ale aj platy su nizsie,
a kazdy si moze uplatnit nejaku tu zrazku z dane, takze trosku sa na skolke usetri, ale tych 80% az nie, to je uplne super bybi,
my sa tam bohuzial nezmestime ani teraz ked nepracujem ale ved stazovat sa teda nemozem

ja uz darky mam ako tak vybavene, este zopar veci ale to som nebola nakupovat uz dost dlho, vobec sa neviem s drobcom dostat von a cez vikend zase je vsade tolko ludi, to ma fakt nelaka

no ninuska, ja sa tak tesim na stredu, dufam ze mi das vediet co a ako, velmi ti drzim palce, uvidis ako v pohodicke to cele pojde, je to fakt ine ked je to cele planovane, budes si to normalne vychutnavat cely ten proces uvidis 🙂