Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bludicka1
12. mar 2009

kocky znova len na skok, prepacte ze len takto stale ziadam o pomoc, ale mame problem s vyberom autosedacky pre Danka. Kedze uz Ejkovi neni ta detska dobra davame ho do Dankovej a Dankovi treba kupit nejaku aby mu uz vydrzala na dlhsie.... neviete mi poradit? Nieco take co mu uz vydrzi...... nechcem kupovat o 5 rokov dalsiu. Ma uz 15-16kg.... dakujem za radu a prajem pekny vecer.

jajka ja som rada ked sem zabludim, a to zvycajne len pri kojeni a vtedy sa mi moc neda pisat. 😒

jajaalf
13. mar 2009

ahoj bludi jasne ze ta chapeme...o sa tyka sedacky to neporadim my mame stale istu a neskor mu kupim iba ten podsedak..

vcera v jaslach mi oznamili ze kiko nema vecy na prezlecenie ked sa zaspiny pritom som ich doniesla dneska pozerali a nic no suprava je fuc a aj plienky co mu davaju su neni jeho to som im povedala ale ine nemaju tak aj plienky sa vytratili ..pekne zaciname.. ☹

bludicka1
14. mar 2009

babenky zlate co sa deje?? kdeze ste sa podeli??
poradte mi prosim s tou autosedackou... pls... 😒

lara1znk
14. mar 2009

danus, ja neviem, my este taki velki nie sme
a to je Ejko uz vonku z tej prvej sedacky, to nejako skoro, nie?
cim ho krmis? 😀

bludicka1
14. mar 2009

klari ejko sa veru uz len tak tak zmesti do tej prvej.... uz mame skoro 7,5kg 😅
ja neviem co to tie deti tak rychlo rastu, ved este nema ani 5mesiacikov.... no skor Dankovi je uz ta sedacka co ma mala a tak ju posuniem pre Ejka a Dankovi kupime nejaku uz do 11rokov.... nech uz nemusim spekulovat a preto by som rada vas nazor... neviem najst ziadne priskumy na nete ..... a uz by som rada kupila nieco co vydrzi a hlavne je bezpecne!
No co Klari uz mate meno?? A ostatne kocky tehulky... uz ste ybrali?

jajaalf
15. mar 2009

dobre ranko..
no nejak to to stoji... 😀

bludi este ste nevybrali?to fakt tie deticky strasne rastu... 😀

lovacka
15. mar 2009

ahojte kocky
pozeram ze aj ty lara budes mat letne babulko 🙂
ja prave kupujem kocik 😅 je to des najst ten spravny aby vsetkemu vyhovoval a este sa aj pacil 😀 😀 😀

zofa
15. mar 2009

Ahojte kocky,
dnes mame nadherny den a nas ocino siel do roboty na aute a v nom bola konstrukcia kociku, takze musime trcat doma s babulkami ☹ Ja som bola v nemocnici zo zapalom maternice. Zabudli mi vybrat dost velku cast placenty a to som mala cisarsky. Takze som si ten kus placenty, co zostal vo mne pekne odrodila doma 😠 To bola bolest - auuuuu. Mala som silny zapal, tak som si to v nem. odlezala a este aj teraz beriem dvojo antibiotik a lieky od bolesti. Tak uz dufam, ze sa na mna nic ine nenalepi lebo uz mam nemocnice plne zuby.
Babulky su zlate, vstavaju na krmenie - cez den kazde 4 hod. a v noci sa niekedy zobudia az po 5,5 hod. Takze aj my s muzom sa vyspime celkom dobre.
A s autosedackou neviem ani ja poradit 😒

zofa
15. mar 2009

Nie zo zapalom ale - so zapalom, sorry 🤐

jajaalf
15. mar 2009

zofi to je teda hrozne s tou placentou ☹ ale hlavne ze si ok 😉 a babulky posluchaju..

lara1znk
15. mar 2009

boze zofa, ani nestras,
ja sa prave rozhodujem, teda casu dost do 36tt, ci pojdem zase na cisarsky alebo skusime normalne, tak neviem neviem ako sa nakoniec rozhodneme

bludi, poklebetime poriadne v stredu alebo mozno aj v utorok pridem, este sa ti ozvem
meno nemame, ale uz mame 3 favoritov 😀

ja zacinam patranie po novom auticku, dnes som slubila auto a do velkej noci uz potrebujem nove
tak drzte palce nech rychlo nieco dobre najdeme

inak aj my uz asi kupime tu vacsiu sedacku a bude v guyovom aute, lebo guy bude maleho nosit do skolky a ja zas po nho budem chodit takze coskoro uz budeme potrebovat dve

pekny dnik

liska
15. mar 2009

zofa, preboha, to nemyslia vazne 😲 to sa im ako mohlo stat, ved placenta sa po porode dokladne prezera, pre lekarov je v nej vela info,tak to dost nechapem,boze...vidis, tak nakoniec aj dobre,ze nekojis, teraz by si iste musela prestat a bolo by ti to dvakrat tak luto, ze kvoli hluposti niekoho... ale ako jaja vravi, podstatne su deticky, super, ze ti tak krasne spinkaju 😵

lari, tak aj vy chlapceka? je zvlastne,ze vacsina ludi ma teraz bud 2 baby alebo 2 chalanov, aj tu ked sa pozeram babam do pasov (hladam meno, ktore by ma inspirovalo 😀 ), tak je to bud cele modre alebo cervene, malokedy parik 😎 tiez mate problem s menom? my velky, mame nejake,ale akosi sa mi zatial neda stotoznit sa ani s jednym 😒 snad ma osvieti este za 2 mesiace...

bludi, ja by som urcite nejaku Romerku do 36kg, su to najbezpecnejsie sedacky a aj velmi pohodlne a priestranne, nestoja malo, ale ak sa planuje viac ako jedno dieta v rodine, vyuzije sa naplno...akurat neviem, ci sa to u vas vola tak isto, tusim tam mate Britax alebo nieco take, to by malo byt ono,len si nie som ista...podsedak urcite este nie, na to je cas

bihan
15. mar 2009

Bludička, skús sa pozrieť na Britax Evolva 123 je od 9-36kg, výborné výsledky v testoch, dostatočne široká... nám vyhovuje. http://www.britax.co.uk/car-seats/evolva-123/

lara1znk
15. mar 2009

liska, presne aj my mame taky problem, proste Christian je take krasne meno ze mu niet paru! 😀
takze sa nam tazko hlada,
my riadne stagnujeme, jednak sa nevieme nejako dohodnut a jednak ma nic tak neoslovilo
tiez pozeram po pasoch, v kazdom casopise co sami dostane do ruky tak len hladam mena, vo filmoch, no uplna posadnutost ale snad sa nam nieco podari do juna

soska
15. mar 2009

ahojte!

no, s menami to nie je lahke....ja sice hovorim,z e mame, ale muzovi sa az tak nepaci 😕 tak mozno bude este last minute change....

zofi, to je mi luto, ze ti nastali taketo komplikacie....to je hruza! snad sa to rychlo spravi....aspon, ze kocky su ok😉

bludi, ja tiez moc neviem poradit s tou sedackou, este sme nepozerali vacsiu...

lovacka
15. mar 2009

aj ja uvazujem o autosedacke romer-britax 0-18kg.da sa z nej spravit vajickoa potom sedacka
najbezpecnejsia je tusim maxi cosi a potom je romer a potom je concord to su tri najbezpecnejsie autosedacky

jajaalf
15. mar 2009

baby tak ste este nevybrali mena ? 😕

liska
15. mar 2009

lari, uplne presne 😀 napis vasich favoritov,ak to nie je tajnost 😉 nase su Damian,Thomas, Simon,mozno Alan, Adrian...najviac sa priklanam k tomu prvemu, manzel k druhemu, Christian tiez, ale to kvoli oblubenemu vlaciku 😎 ale uvidime,mozno to nakoniec bude uplne inak, aj Christian bol isty az tak ku koncu 🙂

bludi, kazdopadne sedacku treba urcite pred kupou vyskusat,my sme mali napr.podla internetu vybratu maxi cosi tobi tusim, 9-18kg a ked sme v obchode do nej posadili maleho,tak bola uplne uzka a to nas maly je taky drobec, tak sme ju hned zrusili a kupili Romerku...ked si este dobre pamatam vysledky poslednych testov, tak v kazdej kategorii vyhrala ina znacka, vajicko tusim maxi-cosi, 9-18kg Romer neviem ktora atd., podla mna ale v tych najlepsich znackach (co pisala lovacka) nie je rozdiel v bezpecnosti, maximalne len v pohodli a to zisitis fakt len ked tam drobca posadis...iank tu Britax evolvu, co pisala bihan, ma moja kamoska a je s nou velmi spokojna, ale ona ma tiez takeho rychlorastucopriberajuceho 😀 synceka, nas maly sa v nej napriklad trochu topil 😉

lara1znk
15. mar 2009

liska, radsej nie este, ale poviem ti ze Thomasa mame na liste tiez 😉
my sme mali Christian meno vybrate este pred svadbou 😀

my sme mali vajicko maxi cosi aj tuto druhu mame maxi cosi a sme velmi spokojni a to Christianko nie je ziadny drobec

lara1znk
15. mar 2009

dufam ze neskoncime zase s rovnakym menom, to by teda bola sranda 😉

liska
15. mar 2009

no, vzhladom na dialku nasich domovov nam to moze byt srdecne jedno, nie? 😉

lara1znk
15. mar 2009

aj ja si myslim 😉

lara1znk
15. mar 2009

inak Alana som navrhovala aj ja ale bolo hned zamietnute
a Damiana zase navrhovali mne ale poznam jedneho drobca uz takze som nechcela

inak to pekne znie Christian a Damian

liska
15. mar 2009

tak mame podobny vkus, s tym nic nenarobime 😉 mala si aj nieco pre dievcatko? nase by bolo s velkou pravdepodobnostou Adriana 🙂

liska
15. mar 2009

mne sa este pacia Alex, Samuel, Tobias, Fabian, Benjamin, Jonathan,ale boli mi zrusene hned, tak som uz viac ani neuvazovala

bludicka1
15. mar 2009

bihan dakujem za radu, my mame britax sedacku a sme s nou spokojny.... tak ostaneme pri nej a hoci je dost draha, bezpecnost je dolezita, tak teda kupime tu evolva.
Vsetkyk kockam dakujem za nazory.

Zofi je mi fakt luto co sa ti stalo, nerozumiem ako ti mozu pri cisarskom nieco take spravit.... co bol ten Dr slepy?
Prajeme rychle zotavenie a prosim prosim pridaj fotecky bambuliek, uz sa na ne velmi tesim.

Klari pridi kludne v utorok, hoci neviem ako na tom budem ja, ale aspon Ludka pride a mozete vy dve riadne poklabosit o tehulkovani a mamickovani..... ozaj a preco nove auticko? ved to co mas teraz nema ani 2roky.... ci si neni spokojna? Ja sa v autach vobec nevyznam.... ja som skor na bicykle a zhanam sedacku na bicykel :N

Mne sa Damian velmi pacil a aj hodil k Danielkovi, ale manzel mi ho zatrhol. Bolo to hrozne pri vybere druheho mena a som rada ze uz to mame za sebou. Mne sa pacilo aj meno Alex a drahemu Ben..... no je vela peknych mien, len ich zladit k priezvisku a k prvemu syncekovi...... neni to lahke, tak vam drzim palceky aby ste sa s muzikmi cim skor dohodli.

Sonka mne sa Oliver velmi paci... co ma drahy proti nemu? Ake by on rad?

lara1znk
15. mar 2009

dani, ved ty si videla to moje mini auticko, potrebujem nieco vacsie a chceme to mat ako rodinne auticko a guy bude mat svoje len pre seba, tak nemusime stale menit sedacky hore dole
a do toho mojho sa ani poriadny nakup nezmesti kebyze sme tam aj s detmi a kocikmi

no ved to je najvacsi problem sa dohodnut medzi sebou, verim ze keby vyber mena bol na mne tak uz to mam za sebou 😀

aj my chceme sedacku na bike ale neviem ci teraz v lete sa nam oplati, asi az buduce leto potom pre obe deti a rozbehneme konecne to bicyklovanie

zofa, inak je to desne co sa ti prihodilo, ja nemam slov,
to si si teda riadne vytrpela, akoby si nemala po cisarskom dost,
ked som to hovorila muzovi tak hned reagoval ze mas narok na n ejaku kompenzaciu, no pravnik sa nezaprie,
ale hlavne nech si v poriadku cim skor

dobru

jajaalf
17. mar 2009

baby a kde vsetky ste?
my tu mame krasne pocasicko slniecko 😎 15stupn...

lara1znk
17. mar 2009

my sme mali vcera, dnes uz trosku pod mrakom a trosku chladnejsie ale stale celkom fajn
ako sa mate? ako kiko v jaslickach? v pohode?

soska
18. mar 2009

ahojte, u nas je uz par dni krasne, tak sa tesim. Marco sa celkom pekne pohra aj na zahradke, tak je to super. Lebo ho uz fakt nevladzem stale niekam tahat do auta, z auta a na dlhe prechadzky... 😖 Aj ked jasne, ze vybehneme aj von 🙂
Dufam, ze to pocasie vydrzi aj ked sa nam narodi babenko a bude pekne. Nasi pridu buduci piatok, tak nech si aj oni uziju pekneho pocasia s Marcom. Uz ho planuju brat na vselijake vyletiky, urcite bude uplne nadseny 😀 ...zoo a podobne 😀

Ja sa tu kacickujem dokola, unavena a utahana, no snad to uz dlho nebude...
😅

Lari, uz si vybrala nejake auto?