Snažilky 22. Pridajte sa!

freyadee
16. jún 2008

Tak mile damy.... nech sa vsetko nevypovedane stane skutocnostou... vitam vas v novej 22-ke a nech je uspesna..... 😉

vejinka
2. jún 2009

luko alex neskutocne vam drzim palce baby aby sa to cim skor podarilo 😉

alex
2. jún 2009

veji ďakujem 😉

luko
2. jún 2009

ten moj truhlik dnes nic na to spermiograme...ze mu to prislo trapne...pochopite??? tak dostal nadobku na doma 😀
veji: dik.... 😉

alex
2. jún 2009

luko, pohoda. My sme to tiež skoro vždy absolvovali doma. Ale v centre už bol osobne a zvládol to.

luko
2. jún 2009

ach joo, chlapi.. 😀 ja buduci tyzden mam predoperacne vyst, dnes som sa objednala a uz nech je ta op. za nami
alex, vy ako inak postupujete?

alex
2. jún 2009

luko ja čakám na výsledky genetiky, s nimi potom idem do centra a ak lekár uzná, že je to ok, tak vypíšeme žiadosť. Po schválení môžeme ísť na IVF. V júli ale majú v centre dovolenku, takže to vychádza až na august.
No a pre výsledky z genetiky ideme zajtra, ale niečo tam vraj našli, nie vážne podľa tety genetičky, ale aj tak sa
bojím.

luko
2. jún 2009

chapem..ja sa tiez budem bat...ked budm cakat na vysledky,
ale verim, ze to bude ok ..myslim aj u teba 😉 august je fajn mesiac na pocatie....nechs a nam troska rozrastie v marci potom skupina baranov 😀 (ja som tiez marcovy baran)

luko
2. jún 2009

drziiiim palce 😉

alex
2. jún 2009

ďakujem. No veď už zajtra sa dozviem verdikt tety z genetiky, potom budem zase o trošku múdrejšia.

Mne je už jedno kedy to bude, hlavne aby to vôbec išlo.

evitkamalicka
2. jún 2009

ahoj kocky...ako sa mate?

alex
2. jún 2009

evit ahoj, ja sa mám teraz trošku stresujúco, zajtra ideme pre výsledky z genetiky a bojím sa, lebo teta genetička povedala, že tam niečo našli.
Ale inak sa mám dobre 🙂

A vy ako?

evitkamalicka
2. jún 2009

alex drzim palceky, aby to nebolo nic hrozne

my super, Adamko mal vcera 8 mesiacov a uz je velky nezbednik, stvornozkuje po celom byte, rozprava vselijake hatlaniny ale uz sa mu podarilo aj tata a mama 😵, zubky mu rastu ako huby po dazdi zaradom...no proste je to nase zlaticko

alex
2. jún 2009

ďakujem, aj ja dúfam, že to nebude až také hrozné. Ale v podstate som si už zvykla, že u nás nejde nič hladko.

rýchlo to uteká, detičky rastú, ako keby ste ich vy rodičia polievali 😵

evitkamalicka
2. jún 2009

alex ani mi nehovor, ten cas s detickami velmi rychlo bezi, ani neviem ako mi zbehne den a uz len cakam kedy Adamko zacne chodit

alex
2. jún 2009

no už o pár mesiacov to začne 😉

evitkamalicka
2. jún 2009

no ak bude po mne a po manzelovi, tak bude chodit v 10 mesiacoch bez pomoci...takze sa mame na co tesit

mirip
2. jún 2009

ahojte, tak pár takých čerstvých ako za polovičkou tehotenstva pre snažilky, hádam sa už na vás nalepí 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

giovannajana
2. jún 2009

... ako to tu pekne fičí 😉

luko, presne viem, o čom hovoríš ... ach tí chlapi... ten môj kvôli tomu nechcel našu situáciu vôbec riešiť s lekármi. Keby v Heliose nebola možnosť domáceho odberu, tak sa trápime ešte roky. Vďaka tomu sa to konečne začne riešiť 😉

alex, zajtra ti silno držím päste 😵

miri, Ď! papáme... 😀

evi, veji, chalani sú strašne zlatučkí 🙂

luko
3. jún 2009

tak to moj je dobry, lebo mi sa nesnazime uz rok a pol (predtym sme sa snazili tak aktivnejsie len 4 mesiace), ale poslala som ho preventivne, koli jeho zivotnemu s tylu, ktory dava tusit problemy....mne na op. pozrie doky aj priechodost vajickovodov...ale tiez z toho odberu robil dramu 😀

scarlette
3. jún 2009

kocky tak ten moj bol asi najviac v pohode s odberom na spg... ked som sa ho pytala ze ci mu to nebude vadit, tak sa na mna kukol ze co vymyslam, ja idem na operaciu picham injekcie a on sa ma len sam obsluzit do kelimku...ten to bral totalne v poho 🙂

luko
3. jún 2009

ja myslim, ze my to budeme riesit asi vzdy doma,a ko t oho mojho poznam 😀

giovannajana
3. jún 2009

sesternicin manžel sa na to vždy tešil 😀

luko
3. jún 2009

to fakt? 😀
ozaj, gio, ako sa ma dcerka? 😉

giovannajana
3. jún 2009

má sa super, o dva týždne oslavujeme 5. narodeniny 🙂

alex
3. jún 2009

ahojte kočky,

takže, naše výsledky z genetiky: Manžel je úplne ok.
Ja mám štrukturálnu aberáciu chromozómu č.2 - ide o perecentricku inverziu. Teta mi to vysvetlila tak, že nič tam nie je navyše, ani tam nič nechýba, len to je trošku prehodené. Môže mi teda vzniknúť vajíčko, ktoré bude takýto nebalansovavný typ génu prenášať a buď to telo vylúči, alebo môže byť dieťatko postihnuté. Ale je to len 5-10%. Takže na IVF môžeme ísť v pohode, ale budem musieť ísť potom na amniocentézu.

Takže som hneď volala do centra a zajtra tam ideme už dúfam vypísať žiadosť 😵

scarlette
3. jún 2009

ahoj alex,
a aka choroba pri tom chromozome c2 hrozi?

ale gratulujem hlavne ze mozete ist na to 🙂
inak ma napada moznost vyuzit v centre ak to vo vasom robia PiDg, tam by ti mali vediet dopredu povedat ci to dane vajko je nositelom toho zleho genu alebo nie...

alex
3. jún 2009

scar to presne neviem 😒 ale percentuálne je to len mizivé, tak ja dúfam, že to výjde.

U nás v centre to nerobia, ale asi by som si to ani nedala, stojí to strašné prachy a aj tak nevieš, či sa uchytia. Takže budeme to riešiť tou amniocentézou, keď sa to podarí. Ak by niečo zistili, žiaľ išli by sme na potrat, ale ja verím tomu, že to dobre dopadne.

scarlette
3. jún 2009

hlavne ti budem mooooc drzat palce vsetky co mam teraz k dispozicii 🙂

alex
3. jún 2009

ďakujem moc, a to ich teda bude dosť 😉

maahuliena
3. jún 2009

alex moja, tak ja verím, že IVF pomôže a budu zdravé detičky 🙂 😵 treba na to myslieť, nič zlé si nepripúšťať 😉
a ja dnes 1DC, začala som stimulovať na KET 🙂 😉