Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

sofia2008
25. feb 2011

@matelko1 my este tiez nespime..inac ma sokovali moje zname, ake somariny oni pchali detom do jedneho roka..rady ako napr. daj cukor do mlieka, bude ti pit, daj cukor do mrkvy.. 😠 alebo ze davali detom jest polievku okorenenu v 8.mesiaci..alebo cokoladu. 😠

svetluska23
25. feb 2011

@matelko1 po pol hodke janko so mnou píše maily. matko spinka. mne janko spí celú noc skoro vždy.cez den menej.
matko sa viac budí teraz v noci. včera spali po týždni celú noc. dnes opäť chceli papat. janko o štvrtej, matko o jednej a štvrtej.už počujem plač, pozriem budik a rovno robím mlieko. aspon sa tak vyspím.zjedia a pokoj.
s tou zeleninou to je pravda. ja som tekvicu napr. dávala po cukete. aj hrášok v siedmom mesiaci.každé bábo inak reaguje.
mne sa vyhadzali po jablkách, uvarených. boli dajaké španielske. kupujem tunajšie a ok.
mne dr. povedala slnečnicový 100%, že vraj z našich podmienok, zakázala klasika maslo a biele jogurty a syry, že až po roku. riadim sa aj trošku po svojom a tiež z rád mamičiek dvojčiat v téme. maslo dávam klasika, dnes chcem na olovrant skúsiť ttvrdý syr .

matelko1
25. feb 2011

@sofia2008 to su blbosti,nepocuvaj ich .a cokolada ved tu take male deti nesmu,nechapem take matky.

svetluska23
25. feb 2011

@sofia2008 cukor znižuje vstrebávanie vápnika do kostí. to robili, aby deti jedli. primiešaj napr do zemiaka alebo cukety trošku um. mlieka, tiež je to nasládle.
a cukor vraj škodí vychádzajúcim zúbkom.
soľ škodí obličkám, ešte ich zaťažuje. koreniny, tak trochu rasce,pár zrniek, neskôr vňať petržlenu.....

matelko1
25. feb 2011

@svetluska23 tak mne dr povedala,ze olivovy olej mam pouzivat,tak kupujeme ten najvalitnejsi,ale aj maslo trosku do jedla davam obycajne,ziadne ramy atd.
tvoj matko je ako maxim,ten sa tiez dnes zobudil o jednej a potom o stvrtej.tiez dam mlieko a mam pokoj,viem,ze bude spat dalej.a biele jogurty som zacala davat uz v 9mes zvolenske,sabi-tie su dobre.
tvrdy syr som este nedavala,ale vcera mali prvy krat odtucneny syr roztieratelny.

matelko1
25. feb 2011

ale mne napr.detska dr odporucila odkedy davam prikrmy malilinko soli do jedla,ze dieta potrebuje jod.

svetluska23
25. feb 2011

@matelko1 ja tiež sem-tam, ked vidia že jeme polievku, hovädziu, slepačiu, dám im trošku, občas.
ja sama mám problém so štitkou, preto to robím, ale to je raz-dvakrát do týždňa. čo lekár to iný názor. občas kuknem rady lekárky na www. dojcenskavyziva.sk, je stránka nestlé, trochu komerčná, ale rady lekárky niekedy prečítam

matelko1
25. feb 2011

@svetluska23 ja im davam do jedla malilinko soli od kedy som zacala davat prikrmy...niektori to neodporucaju,co lekar to iny nazor...

sofia2008
25. feb 2011

@matelko1 no ved to, ja to tiez nechapem 😠

sofia2008
25. feb 2011

@svetluska23 nerozumiem, ako mozu byt niektore matky take nezodpovedne..

matelko1
25. feb 2011

@sofia2008 riad sa podla seba co uznas za vhodne.ja uz nepocuvam,co smu,co nesmu.precitam si na nete zdrava vyziva dojciat ked si niecim niesom ista a hotovo.

matelko1
25. feb 2011

a cukor vraj mozu deti,ale hroznovy cukor.trosku im do bylinkoveho caju davam ked mi nechcu taky vypit.

matelko1
25. feb 2011

@svetluska23 uz je ticho v izbe,asi zaspali.pojdem sa o chvilku mrknut a poprikryvat ich.
idem si urobit presso a vylozit nohy na stol 😀 a dat ku kave nieco sladke,to musim mat kazdy den.

svetluska23
25. feb 2011

@matelko1 ja už nič sladké. som ako slon. kde je mojich 50 kg. ☹
ja som mala pressko pred chvílou a ide mm domov, tak si dám ešte jedno.na dnes sa lúčim. pekný zvyšok dňa.

sofia2008
25. feb 2011

@matelko1 tak tak 😵 ja som to myslela tak, ze davaju niektore cukor detom vo veku 3_4mesiace, ty uz mas velkych chlapcov, maju vyse roka, to je uz ine..moja mama bola inac v tom velmi prisna, cokoladu som jedla prvykrat asi ked som mala dva roky, jeden cas sme jedli, ked sme boli v puberte, makrobioticku stravu 😀 nikdy sme nemali zaprazku v nicom, ani sladku ci kyslu smotanu, iba mlieko alebo jogurt, nijaka muka na zahustovanie, nijaka podravka, magi nic, vsetko na vode, iba sol..az ked som zacala varit ja, tak som si konecne dopriala 😀 😀 😀 😀 😀

sofia2008
25. feb 2011

@svetluska23 aj tebe pekny zvysok dna 🙂

matelko1
25. feb 2011

@sofia2008 moji chlapci maju rok,ale nedavam im cukor,malokedy do caju trosku aj to hroznovy...
chlapci mi nakoniec spali 45min a ja som potom tiez zalahla 🙂

matelko1
25. feb 2011

@svetluska23 aj tebe pekny zvysok dna......
kolko ti ostalo po porode navyse.mne nejake 3kg 🙂 ..takze som vychudnata ako pred tehu 🙂 😀

sofia2008
25. feb 2011

@matelko1 moja mala asi podobne spala ako chlapci..pekny zvysok dna 🙂

matelko1
25. feb 2011

kukuk nikde nikoho.mm siel hrat hokej,chlapci uz spinkaju.
tak dobru noc 😔

matelko1
28. feb 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
ja ze si vas precitam a cely vikend tu nik nebol.no pekne ☹
chlapci bubaju.maxim ma teploty zo zubkov.prerezavaju sa nam ocne zubky,aspon si myslim,ze su to ocne.takze teplotuje okolo 38 ma.vcera sme ani von s nimi radsej neboli,ale ja som sa aspon vyventilovala.nechalasom deti cele poobedie mojmu mm,nech sa stara 🙂

sofia2008
28. feb 2011

@matelko1 ahoj...tak mu dufam tie teploty nebudu dlho trvat 🙂 vikend sme mali ok, pocasie velmi nic moc nebolo, dnes je tiez take vselijake, zajtra sa chystame do mesta, mala nam uz skoro vyrastla z overalu, este mesiac ho ponosi, aj ciapocka je uz taka akurat, takze chcem uz kupit malej vetrovku,tensiu ciapocku, nohavice na jar, ved zacitakom aprila by uz malo byt teplejsie..

matelko1
28. feb 2011

@sofia2008 tak pevne verim,ze teploty nebudu dlho trvat.dnes ostanem este doma s nimi,ale zajtra uz by som chcela ist von,samozrejme ak nebude mat maxim teplotu.ach tie zubky,robia riadnu sarapatu.ani nesopli,nekasli,to je dobre...

sofia2008
28. feb 2011

@matelko1 a to moze aj soplit alebo kaslat pri zubkoch? nasa mala si vkuse cmula jeden prst a trie si ho o dasna, aj sa mi zda taka nervozna, niekedy sa pekne vedela pod hrazdou hrat aj pol hodinku, teraz len chvilku a uz mrnci, len by sa po rukach nosila alebo aby sme pri nej stale boli a ked som sama cez den a chcem varit, tak je niekedy problem 🙂

matelko1
28. feb 2011

@sofia2008 ano moze soplit,kaslat,mat teploty,hnacky....ja uz viem,ze ked ma zltu stolicu,tak idu zubky,to je znamenie....a nechce si dat ukazat pusinku...a vacsinou deti strasne slintaju 🙂
mojej neteri vysielzubok v 4mes 🙂 a potom dlho,dlho nic a az v 8mes dalsie

sofia2008
28. feb 2011

@matelko1 aha, to som nevedela, ona slinta uz skoro mesiac 🙂 aj stolicu ma zltu par dni, predtym mala stale do zelena, ale myslim, ze to ma mozno od prikrmov, no uvidime, moja kamoska ma tiez Emmku, ma 10 mesiacov a ani jeden zubok 😀 tak uvidime..akurat som citala na nete, kde jedna dr. neodporucala davat detom do jedneho roka banan 😕 ze je to citrusovy plod a posobi na nervovu sustavu tak, ze deti su podrazdenejsie..ale ved banan sa ma davat nie? aj moja dr. na Slovensku mi kazala banan, jablcko a hrusku

matelko1
28. feb 2011

@sofia2008 no jasne banany,jablka,hrusky mozes davat.to aka dr pisala,ze banan do jedneho roka sa nema davat.moji chlapci zboznuju banany...
stolicu ked boli mali ako tvoja emka,tiez mali zelenu a ked v 6mes mali zltu,tak hned som vedela,ze nieco sa deje.zelena stolica je aj od umeleho mliecka....

sofia2008
28. feb 2011

@matelko1 pisala to dr., co radi na webovej stranke myslim mama a ja, ze ona neodporuca banan, no to keby sme sa tak vrtali v kazdom jedle, tak by sme detom neohli dat nic jest do troch rokov a my by sme asi neviem co jedli, ked vsetko obsahuje dusicnany atd 😀
jablcka a hrusky mam stale uvarit a rozmixovat, banan sa asi nevari 😀 a kedy sa potom dava surove ovocie?
ja viem, mne nedoachdza ako normalnym ludom, minule som si nevedela spomenut, ked som s kamoskou pisala o topankach, ze si chcem kupit baleriny na jar, ale ten nazov baleriny som si nevedela spomenut, tak kamoska hadala, aky typ topanok vlastne chcem 😀

matelko1
28. feb 2011

@sofia2008 ja som len surove ovocie davala,nevarila som,vlastne len jablcka zo zaciatku a potom surove.

sofia2008
28. feb 2011

@matelko1 aha, no tak urbim ,ako ty, ved tym varenim sa nicia vitaminy..no idem s malou von, zapucali tu stromy, rastu aj narcisy, snezienky uz asi dva tyzdne, dnes som videla prve muchy lietat..ale zasa nie je tak teplo..zatial sa maj pekne.. 😵