Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

bambula27
17. apr 2012

@cerkutka ake papiere? Uz ziadost?

matelko1
17. apr 2012

@cerkutka nie nepyta,on uzna za vhodne,ze kolko vlozi,zalezi aka je kvalita embryi a tak..
a prvykrat prides tam,pri sestricke vypises dotaznik a pockas kedy ta zavola k dokimu,tam sa ta opyta aky problem je a ....sestricka ti vezme krv a doki urobi vaginalny utz,vysetrenie sa robi na 3DC,ale kedze ty bez duphastonu mrchu nedostanes,tak neviem,....

bambula27
17. apr 2012

@matelko1 ja tiez bez Duphastonu mrchu nedostanem ... a teda objednal ma na 40.ty den od tejto mrchy, ktoru som dostala vdaka Duphastonu. A normalne robi vag. ultrazvuk pocas mrchy?

matelko1
17. apr 2012

@bambula27 ano pocas mrchy robi utz,teda na 2-3 DC,potom dalsie vysetrenie/2.navsteva/ tam uz aj partner pojde,da vzorku a tebe vezmu krvf+utz vaginalny,vysetrenie na koze,vezme ti vyter,3.navsteva medzi 14-17DC,krv+utz a 4.navsteva konzultacia....

bambula27
17. apr 2012

@matelko1 a moja, vam to ako vyslo? Na prvy krat? A dakujem za podrobne rozpisanie 😉

matelko1
17. apr 2012

@bambula27 nam to vyslo na prvykrat/ET,ale potom v 7tt som potratila a hned na dalsi cyklus som sla znova na Ket a ten nam vysiel a mame dvojky a sme stastni a prajem to aj tebe...

bambula27
17. apr 2012

@matelko1 jej, takze u vas to slo celkom rychlo 🙂 . A pri konzultacii vam povedal, ze vy by ste mali podstupit ET?

nubab1
17. apr 2012

@matelko1 ahoj, čo znamená ET prosím ťa??

nubab1
17. apr 2012

@cerkutka ..no platí , ale nie celé IVF, ono si tam potom platíš za lieky a tuším aj za výkon.. a je to dosť drahé-no ako pre koho samozrejme 🙂

matelko1
17. apr 2012

@nubab1 ET-embryotransfer
Ket-kryoembryotransfer/zo zmrazenych embryi

matelko1
17. apr 2012

@bambula27 ano uz pri konzultacii a este k tomu ICSI

nubab1
17. apr 2012

@matelko1 ...takže to je to IVF čo sa za to platí?, ja už som z toho blázon čo je vlastne čo!!!!! 😀

matelko1
18. apr 2012

@nubab1 Mimotelové oplodnenie (in vitro fertilizácia – IVF) patrí medzi metódy asistovanej reprodukcie, pri ktorej dochádza k oplodneniu vajíčka mimo tela ženy – „v skúmavke“. Predstavuje vrchol možností liečby neplodnosti a vykonáva sa v centrách asistovanej reprodukcie. Umožňuje dosiahnuť tehotenstvo aj tým párom, u ktorých by to prirodzenou cestou nikdy nebolo možné.

matelko1
18. apr 2012

@nubab1
Metóda mimotelového oplodnenia (IVF) pozostáva zo základných úkonov, ktoré sa vykonávajú v každom prípade a ktoré sú hradené poisťovňou, a z úkonov, ktoré sa nemusia v každom prípade vykonať a spravidla poisťovňou hradené nie sú. To, či je potrebné vykonať tieto postupy, závisí od rozhodnutia lekára a embryológa, po konzultácii s neplodným párom.

Rozlišuje sa klasická IVF, pri ktorej sa k vajíčkam, ktoré sa nachádzajú vo výživnom roztoku, pridá roztok s vyselektovanými najkvalitnejšími spermiami. V tomto prípade jedna spermia sama oplodní jedno vajíčko. Druhou metódou IVF je intracytoplazmatická injekcia spermie (ICSI), pri ktorej sa spermia pod mikroskopom vloží priamo do vajíčka. Táto metóda sa používa najmä v prípadoch ťažkej mužskej neplodnosti, keď spermie samy osebe nie sú schopné vajíčko oplodniť, ale aj v prípade endometriózy, imunologicky podmienenej neplodnosti, nevysvetliteľnej neplodnosti, alebo ak v predchádzajúcom cykle klasickej IVF sa oplodnilo málo vajíčok.

V spontánnom cykle dozrieva u ženy spravidla jedno, zriedkavo viac vajíčok, ktoré po oplodnení jednou spermiou putujú do maternice, kde sa uhniezdia. Ak sa u ženy plánuje IVF, bolo by málo efektívne, ak by sme odobrali a ďalej pracovali iba s jedným-dvoma vajíčkami. Pretože aj prirodzene sa nie každé vajíčko oplodní, nie každé oplodnené vajíčko sa vyvíja a uhniezdi v maternici.

nubab1
18. apr 2012

@matelko1 jeeeeej.....dakujem za podrobný výklad!!!! 😀 😀 😀 ... ale to ste za to platili ten doplatok /tuším 1290 eur tam bolo/ ?

matelko1
18. apr 2012

@nubab1 vies co.,ja si uz ceny nepamatam,ja som bola v roku 2009 u hermana,vtedy boli aj ine ceny,teraz su uz vyssie.viem,ze za icsi bolo vtedy300€,lepidlo dalsich 100€,predlzena kultivacia 130€ a zmrazenie+samozrejme injekcie,ja som si gonal pichala....

nubab1
18. apr 2012

@matelko1 noo...tak to bude toto...tých veľa eur 🙂 ...no nič, som zvedavá ako dopadnem, aj tak díky 😉

pondelok2012
18. apr 2012

ženičky ahojte.neostalo niekomu puregon600? a cetrotide?vdaka za odpoved.

anuliktula
18. apr 2012

ahojte, pridavam sa k vam
som tu nova, mam za sebou prve tri navstevy u Hermana a 30.4. si ideme aj s manzelom po "ortiel" taaaaaak som veeelmi zvedava a nedockavaa, na co prisiel 😒 matelko1 si velmi zlata, ze si to tu nam, vsetkym neznalym. veci...ale asi coskoro miniodbornickam na umele oplodnenie tak podrobne vysvetlila.dakujem
prajem vsetkym pekny vecer 🙂

nubab1
18. apr 2012

@anuliktula takže ty si tiež len teraz začala k nemu chodiť?

anuliktula
18. apr 2012

@nubab1 ano v aprili
mam za sebou uz vsetky tri navstevy a 30.4. ideme na pohovor , kde nam vlastne povie co a ako dalej

matelko1
18. apr 2012

@anuliktula nemas za co.ja som tiez odtialto dostavala od skusenych rady,tak rada pomozem.
kludne sa pytajte,odpoviem.....a som zvedava,ze co vam povie doki....drzim palce....

matelko1
18. apr 2012

@nubab1 no stoji to vela,ale ked to ma pomoct,tak clovek kasle aj na peniaze....chce len jedno mat dieta v naruci...
a prajem vam to vsetkym z celeho srdca... 🙂

nubab1
19. apr 2012

@anuliktula .. no to som zvedavá aj ja... my ideme na druhú návštevu 26,4, s manželom-tak uvidíme....ale zatial je to prvý a jediný doktor, ktorý mi povedal, že až tak v poriadku niesom-tak som vo vačšom napatí, že čo povie 😒

nubab1
19. apr 2012

@matelko1 jasné, ved aj ja som toho názoru, len ked človek nemá z čoho -tak je to o to ťažšie 😒 ... no ja len dúfam, že sa to už tu v gyncare podarí... alebo mi aspon zistia nejakú "vadu" !!! 🙂

matelko1
19. apr 2012

@nubab1 @nubab1 jasne je dobre ked doki zisti pricinu preco nemoze otehotniet,ze sa prelieci a ide sa do boja....
ja som tiez ku svojmu gynekolog.chodila a vzdy mi hovoril,ze je vsetko ok a bla,bla,bla a nakoniec mi herman zistil ureaplazmu-ta sposobuje neplodnost,museli sme sa obaja s mm preliecit...

nubab1
20. apr 2012

@matelko1 .. no ved tooo 😀 .. ved s manželom veríme, že to bude niečo čo sa dá liečiť...a aj tam pri prvej návšteve niečo spomenul, že na zadnej stene je začínajúca nejaká metrioza či čo 😉 tak uvidím...a až sa tam teším, to nie ako ked som chodila do splnu, tam to bolo bez "zvuku" 🙂 nikto ti nič nepovedal, nevysvetlil...ale to je už jedno, len ma mrzí, že som toľko rokov odkašlala pri doktoroch, ktorí to mali na háku :( vrátane gynekologa...tak uvidíme 26teho....juuuuuuuj....ako sa tešíím , aj ked to bude zlý výsledok, ale predsa nejaký krok dalej aspon urobíme...dnes ráno som sa tak dobre zobudila do slniečka-tak som celá nejaká happy 😀 😀 😀

anuliktula
20. apr 2012

@nubab1 no ja sa pripajam k tebe, a tiez sa tesim na vysledok...nech je akykolvek....len uz chcem vediet v com je problem 😉

anuliktula
20. apr 2012

@matelko1 moj gynekolog to tiez tvrdi.......a ked som mu povedala, ze som sa objednala na endokrinologiu, tak ze nacooooo??????????....ved on mi robil hormonalny profil, a je to ok...........na endokrinologii mi zistila doktorka autoimunitny zapal SZ, ale VRAJ to otehotneniu nebrani, ze jediny problem bude ked otehotniem, ze mozem potratit, preto mi v pripade tehotenstva nasadi okamzite lieky....ale ze inak nie je dovod do toho "babrat".....vysledky som dala Hermanovi, s tym ze doktorka nevidi problem v otehotneni, tak sa len zasmial a pri citani mojich vysledkom z endokrinologie povedal, citujem: " ked si dam dole okuliare, tak tam ani ja nevidim problem" 😀 😀 😀 ..............takze jeden problem by sau mna uz nasiel 😝

nubab1
20. apr 2012

@anuliktula .. to je "super" doktorka ::🙂))) asi taká ako môj gyn. 😝 ... ved štítna žlaza má v tomto veľmi veľlkú zásluhu...mne prvé čo síce povedal, tak že mám ísť na endokrinologiu...a mám zníženú činnosť a nie a nie to dostať do poriadku... a to je dosť veľký problém .. lebo darmo, hormony sú hormony a ked to tam všetko šarapatí...tak potom sa nečudujme 🙂 ... že pozdravujem tetu gynekologičku 😝