Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
13. mar 2009

meleri, tak budem mluvit o rybičkách ju 😎 . A ještě něco vymyslíme, neboj, bude lépe..... 😅

zuzka, fakt jo? 😕 Ježíš to mi přijde hrozný, to si nedokážu představit prát dohromady s někým jiným.... A řekla ti něco, kdy bude spravený? ☹

nella1
13. mar 2009

kocky vedeli by ste mi poradit ako to je? kedze pracujem v uk uz 4 roky som odhlasena zo zdrav. poistovne na SK. ale platim si dobrovolne do socialnej poistovne uz vyse pol roka aby ked budem tehu som poberala matersku normalne z Sk ked uz budem nastalo vratena na sk. dostanem v pohode tu matersku? alebo to bude problem? kedze pracujem v UK? ale ja by som radsej tu matersku poberala na SK z SK nakolko nechcem mat problemy ohladom vybavovaciek tu v uk....budem mat na nu narok ked si ju dobrovolne platim na sk al.zatial sa nachadzam v uk?neviem ci som to nenapisala moc komplikovane.... dakujem

blondynka400
13. mar 2009

nella, já neporadím, nejsem ze slovenska. Ale v čechách to je tak, že sociální neplatím (nevidím v tom žádná smysl) a v čechách mám nárok na rodičovskou dovolenou (hne od narození dítěte) a porodné (na mateřskou máš nárok jedině tehdy když si zaměstnaná). Klasicky když je žena zaměstnaná, má nárok na mateřskou dovolenou a zhruba v půl roce života dítěte na rodičovskou dovolenou (do 2, 3 nebo 4 let)

zuzka11
13. mar 2009

Možná když by ses přihlásila na pracovní úřad....ale taky nevím.....rozhodně asi nedosatněš nic když řekneš, že pracuješ v UK........

zuzka11
13. mar 2009

Blondy a nárok na tu rodičovskou a porodné je jen při porodu v ČR???Nevíš kolik to teď dělá??

meleri
13. mar 2009

hojte,

řešily to baby, co žijou tady ve Fr...některé to mají tak, že berou jak tady ve francii (kde je míň peněz než v česku pokud předtím dva roky nepracuješ) a zároveň v česku.

dítě nemusí být narozené v česku, ale stačí mu vystavit český rodný list...to ale nevím jak se vyřizuje..zavolejte na konzulát, nebo jestli máte cestu do česka nebo slovenska tak se zeptat tam..

my to nikdy neřešili, akorát jsme mu zařídili fr. pas aby mohl vycestovat..

blondynka400
13. mar 2009

zuzka, na rodičovskou máš nárok ať porodíš kdekoliv a myslím že i na porodné, ale to si nejsme úplně jistá... Musíš zažádat do 6 týdnu po porodu (o obojí). Když si neplatíš sociálku, máš nárok jak jsme už napsala na rodičvoskou a to pouze v pomalé variantě. Vychází do do zhruba 2 let dítětě na 7tis něco a pak asi 3 600 (přesné částky si nepamatuju). Je to posunuté o to, že nedostaneš mateřskou. Jiná vatianta (existují 3, dvouletá, tří a čtyř) v tomto případě není možná. Jestli chceš, to porodné ti můžu zjistit 😉

blondynka400
13. mar 2009

meleri, jak to máš ty? Má Samson české občanství a české zdravozní pojištění? Prý je to pojištění docela problém, když se dítě narodí jinde než v ČR. Dlouho trvá vyřízení a člověk si to pak musí hradit sám. Za normálních okolnosti je dítě automaticky pojištěné u pojišťovny, u které je matka, když se ale narodí v zahraničí, tak ne...

zuzka11
13. mar 2009

Blondy mám v tom hokej, moc dáky za radu, mám v CR pojištění, chci tam rodit - pokud to vyjde 😉 ale fakt se v tomhle nevyznám....kde se to vůbec vyřizuje???A díky i za to porodné.....klidně na IP ať holky neotravuju.....

blondynka400
13. mar 2009

Zuzi, ok, porodné zjistím. Tak já Ti pak do IP hodím celkový přehled jak to je, ju? Musím o tom trošku přemýšlet a dneska už na to nemám a o víkendu na to klid taky mít nebudu 😒 .

Jenom co si platíš za pojištění?

zuzka11
13. mar 2009

ten základ, tuším 1080 měsíčně?

zuzka11
13. mar 2009

A moc díky....

schnucki
13. mar 2009

holky na rychlo jsem sem koukla, a mate tu docela zajimavou debatu ... kazdopadne me to taky zajima .... ja jsem teda nikdy nepremyslela nad tim pobirat materskou tady a i v cechach, protoze podle me to neni povolene, teda alespon ne tady ... ale treba se pletu

kazdopadne muzu taky dostat IP??

nebo to resit tady? .... tady to kazdopadne funguje tak, ze moje deti budou mit nemecke obcanstvi a ceske, protoze ja ho budu mit, ale nikdy me nenapadlo pobirat materskou i v cechach, fakt si myslim ze je to nezakonny, tady v nemecku, ale nevim

pujdu spinkat, kolem 5h me pritel vyzvedne, tak at se trochu prospim

preju krasnou dobrou noc

meleri
14. mar 2009

Blondýnko,

ne, my sme to neřešili...berem to tak že je tady tak je francouz, má francouzské občanství..já beru dávky tady..tím že jsem dělala, tak mi chodí nahrážka platu, jak dlouho to bude chodit, ani nevím..je to tu složité..

já jsem chtěla pro něho zažádat aspon o občanství tý jo ale vůbec se mi do toho nechce, to věčné papírovaní, to je psycho..

holky nemůžu spát je to na bednu, už od čtyř pořád nad něčím přemýšlím, výsledek bude, že v osm nebudu schopná vstát.. ☹

mě to příjde taky jako pěkný podvod, pobírat dvojí dávky, nevím, tohle bych taky nedělala.

zuzka11
14. mar 2009

Schnucki - buď jsem to pochopila já špatně, nebo ty, ale já nechci podvádět - chci to pobírat jen v čechách!!!!!

Meleri 😖 co tě trápí????

Moje dnešní probuzení - někdo si pronajmul apartmán vedle našeho bytu - věčně prázdný jinak a zvoní nějaká číňanka v půl 7, že ho nemůže otevřít????,a jít zpátky na recepci se stydí.........tak mám hned takhle po ránu dobrý skutek 😉

schnucki
14. mar 2009

zuzi a vsem co to takhle pochopili se omlouvam, ale nechtela jsem aby to vyznelo jako ze nekdo tady chce podvadet, ☹ .... pochopila jsem tu slecnu tak, ze si myslela, ze by mohla pobirat materskou v obou zemich, a jen jsem reagovala na tohle, ze to podle me podle zakonu nejde ..... nechtela jsem rict zuzi ze podvadis, ja plne chapu ze se zajimas o materskou a ty veci v cechach, chcete se tam vracet, to bych se taky zajimala a vim ze to nechces brat i tu

jeste jednou se omlouvam za spatnou formulaci, doufam ze ted jsem to napsala lepe, jak to myslim, .... byl to jen muj nazor, ne obvinovani nekoho ☹

meleri a co te trapi ze z toho nemuzes spat??

zuzi dobra vila takhle hned po ranu 🙂 ...

zuzka11
14. mar 2009

Já vím, Schnucki, pohoda....nevím jak to myslela sečka, já každopádně takhle, neumím lhát a ani podvádět, každý to na mě pozná........trochu nevýho v dnešní době......

Jojo, dobrá víla, v noční košilce, málem jsem ji vynesla v zubech, asi v číně nemají klíče.........

Schnucki co plánuješ na dnešek? Tady je kráááááásně!

schnucki
14. mar 2009

uf, zuzi to jsem rada ze vis jak jsem to myslela .... ja jsem taky takovej truhlik co neumi lhat ani podvadet, vzdycky je to na me vydet .... ja si takovejch lidi cenim 🙂

to ti verim, takhle po ranu, to se clovek musi snazit ji rovnou nesezrat 😀

tady je zatim lehce pod mrakem ale trha se to, ma bejt dneska az 13 stupnu!!! .... pritel mi zatim spi, tak se ucim, az se probudi muzu delat ramus, takze poklidim a pak bych chtela na prochazku .... a musime taky nakoupit

co ty, co mas dneska v planu??

schnucki
14. mar 2009

jinak se musim pochlubit, dostala jsem prvni kyticku do bytu, orchidej, tak jsem zvedava jak dlouho my vydrzi 😅 jsem trosku antitalent na kyticky

jinak tu vyrazku mam porad, tam kde se objevili ty pupinky je kuze strasne sucha a loupe se, vypadam fakt uzasne ... mati a itec v rodince kde pomaham jsou doktori, rikali ze to muzu mazat cim chci, ale nezbavim se toho dokud se to nesloupe, uuzasny 🙄 mati si mysli, ze to muze nejt i tim, ze jsem vesela pradlo a pak si hned vzala morce do ruky, ze to nejak zreagovalo, super

zuzka11
14. mar 2009

Schnucki pořád ta kůže? já doufala.že už jsi v pohodě........a je to teda hlavně suché???

Já se chystám do města, jen se projít, venku je fakt hezky, asi jako u Blondy před měsícem 😀 a pak IKEA na nějaké drobnosti....takže docela nabito...a pak trochu domácích prací......

schnucki
14. mar 2009

jojo, je to naprd, myslela jsem ze to tak za tyden zmizi, ale asi se to moji kuzi vubec nelibi .... nejvic je to na dlanich, rychle mam tu kuzi suchou a loupe se, mazu to casto kremem, a pokazdy kdyz si umeju ruce si je musim namazat 😝 ... snad to brzo zmizi

koukam taky mas dneska plno prace 🙂 ... v ikee uz jsem dlouho nebyla, zajdes pro neco urciteho, nebo jeste presne nevis? ja si vetsinou napisu co bych rada, ale vzdycky koupim i neco, co jsem vlastne nechtela 😀

pritel se mi zbudil, zajedeme nakoupit, pak se pusti do uklidu auta, ja do uklidu bytu a pak zajdem ven, zacina vylezat slunicko

doufam ze se tu jeste pres den sejdem 🙂 ..... jinak ti preju krasny den 😎

a co nam vyvadi zbytek????

zuzka11
14. mar 2009

tak jsme se vratili, ikea byla taky, ale jeste predtim strach o gyroska, zacala jsem krvacet........ale jsem debil, vcera jsem se holila, asi jsem se rizla a nevedela to - nekrvacelo to a dneska se mi odloupl strup....ja se vydesila ze je to potrat....ale OK, ...tak jsem si oddychla.....pak jsme teda jeli do ikea, ale to co jsem chtela nemeli - potahy na polstare, a koupila jsem dost drobnosti, prostirani na stul, ubrousky, misla na salt, svicka, povlak na polstar do obyvaku....zitra budu aranzovat.....

Doufam, ze ostatni jste meli pekny den!!!!

blondynka400
14. mar 2009

Ahoj holky,

zuzka to pojištění dle částky předpokládám že zdravotní (to mě zajímalo, jestli jen zdravotní nebo i sociální, podle toho se to pak bere....)

schnucki, určo ti to také pošlu. Jinak si myslím že pobírat dvě mateřské-rodičovské je protizákonné.... Musíš si vybrat, co je pro tebe výhodnější...

meleri, jé takhle brzo, jak jsi zvládla den?

No my jsme byli lyžovat, bylo to úplně super. Nádherné počasí, akortá jsem pěkně unavená... ☹

schnucki
14. mar 2009

zuzi teda takhle nas desit .... jsem rada ze je vse ok a ze slo o neco jineho 🙂 ....
😀 to znam, taky koupim i to co jsem nechtela, ... tak to mas i zitra co delat

blondy proto jsem se tak zarazila, protoze to protizakonny je, .... ja ji budu pobirat urco tady, nemam v planu se vracet do cech, takze budu rodit tady a pobirat i materskou, nikdy jsem nepremyslela nad tim, pobirat ji v cechach ..... ale jsem clovicek zvidavy, takze se rada podivam 😀

jeee, ja nelyzovala ani nepamatuju ....

ja mela dneska den v poho, byli jsme nakoupit, pak jsme se tu prali s mrazakem (mame takovy mali nad lednickou a nejak se nam tam nechteli vejit veci 😅 ), pritel pak sel poklidit auto, jeste se nevratil, tak jsem poklidila doma a ted mam volno, premejslim jestli se jit trosku ucit, nebo ne 😀

blondynka400
14. mar 2009

zuzi, ty jsi tedy poděs 😀 . Ale hlavně že to byl jen ten stroupek a ne nic horšího 😉

schnucki, tak je otázka co je výhopdnější. Protože on český stát je v tomto směru docela rozdavačný, ač se to tedy stále některým lidem zdá málo 😝 . Zas na drhou stranu (tedy ne že bych to někdy udělala), jak by kdo zjistili, že to pobíraáš v obou zemích. Žádná jednotná evidence nefunguje a není to jak zjistit...

schnucki
14. mar 2009

ja nevim kolik se v cechach pobira, takze nemuzu rict jestli je to malo nebo ne, otazka je taky, kdyz se to prevede na eura, jestli je to furt vic .... nevim jestli by to nekdo zjistil, ale ja bych se necejtila dobre, neumim takhle neco vyuzivat, kdyz vim, ze to neni dobry, jsem holt vetsinou blbec dobrotivej 😅 takze radeji zustanu jen u jednoho 😀

blondynka400
14. mar 2009

No já bych to tedy neudělala, ael víš jak lidí jsou ruzní... (teda tím jsem nechtěla říct, že ty by jsi to udělala 😀 ). Já to dám nějak srozumitelně dohormady a pošlu to tobě a zuzce, tak to pak můžeš porovnat.

Co jinak takhle děláš při večeru? Zase hlídáš nebo si užíváš romantického večera? 🙂

schnucki
14. mar 2009

nene, o vikendy nehlidam, so ne a po mam vzdycky volno a zbytek tydne se lisi podle toho jak me potrebujou 😀

pritel zrovna naklada maso na zitra, prijdou jeho rodice na obed, no a pak se budem koukat na televizi .... jinak musim rict, ze uz nam ten abstak docela leze na mozek 😀 uz aby bylo pondeli 😀

co mate vy dneska v planu??

jinak ja bych to taky neudelala, nemam na to povahu ...

blondynka400
14. mar 2009

Jo no no, vy máte stále ten absťák, já bych zapoměla 😀 . No pondělí už je za chvíli

Nic, oba tady ležíme jako lemry, fakt to byl odocela náročné, je tam jedna úžasná černá... Možná si pustíme nějaký film, ještě nevím...

schnucki
14. mar 2009

uz se nemuzem dockat 😀

my koukame na parodii na Nybelungy, docela sranda .... pred chvilkou prisla pritelova segra, tak se ozvu az zitra

preju vsem kraaasny vecer 😉 .... a dobrou noc