Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
17. jún 2009

Lubinka, Bonprix mam velmi rada, aj teraz som si objednala, 2 pulovre a nalepky na stenu/skrinu. Vsetko fasa.

zuzka11
17. jún 2009

Miri Guacamole ano, je to nase oblibene, ten kari neee a rybi pomazanku taky ne, napises? Moc diky.....

mirusch
17. jún 2009

No rybia pomazanka velmi jednoducho - maslo, rybacia konzerva - asi najlepsie sardinky alebo pod. najlepsie bez oleja, v prirodnej stave ak take najdes, dochutit, mozes aj lyzicu horcice a pomiesat. Mnam.

blondynka400
17. jún 2009

zuzka, a co zkusit různé zapečné věci v listovém těstě, uděla zo toho takové jednohubky, od mini párečku, přes lososa, pak to třeba plním mexickou kuřecí směsí a tak. Jestli mají v neměcku tvaroh, tak je to lepší z tvarohového těsta. K tomu nějakou zeleninu a vždycky se potom jen zapráší 😎

zuzka11
17. jún 2009

Blondy parecky delam....ten losos me zaujal, jak se to dela? uzeny nebo syrovy? Takove tasticky z toho?Moc diky a omlouvam se, ze zavadim kucharsky koutek 😕

blondynka400
17. jún 2009

zuzi, já to dělám tak, že upeču normálního lososa (ale nemusí se úplně dopéct), listový salát si spaříš. Já z toho dělám taskové kuličky, uděláš si čtvereček z těsta, potřeš ho smetanou, dáš tam kousek lososa a špenátu a uděláš z toho kuličku, je to fakt super.
A to druhé nakrájíš kuřecí maso fakt na minikostičky, orestuješ, zalít silným vývarem a přidat toršku mexické pálivé salzy, necháš chvíli povařit a pak naplníš. Většinou taky dělám kuličky, vypadá to hezky a je to rychlé. můžeš dovnitř ještě přidat kousek sýra, nejlépe goudu a nebo mexický indiánský sýr. Třeba k vínu je to bezkonkurenční, jen je to trošku piplačka 🙂 . A kdyžtakhle uděláš víc druhů, třeba ještě plněný rajčaty a balkánerm, budeš za královnu 😀

mirusch
17. jún 2009

Zuzi neomlouvej se, kucharsky koutek je fasa vec 😉 Ozi, a co tak jarna rolada, ci ako sa to vola? Tiez trochu piplacka, ale ake je to dobre!!! To su tie plnene rolky v cesticku, oprazene. Mam na to recept, keby daco, poslem mailom.

Blondy, dobre napady 🙂

zuzka11
17. jún 2009

Moc diky holky za napady! tak kulicky....zkusim to, snad se mi povedou......A Miri posliiiiii, diky......u nas frci prave ty tortilla chipsy s guacamole, parecky v list.teste, a pak nakrajene ruzne druhy syra, ruzna zelenina....ale je to porad to same, tak moc diky za inspiraci!!!!Jdu si to vsechno pripsat na seznam a zitra mi upadnou ruce 😀

blondynka400
17. jún 2009

mirusch, taky si myslím, že kuchažské okénko je občas fajn 😀

To víš no, mě tohle vždycky bavilo, dělat různé večírky, party a tak. Akorát sil idi vždycky stěžovali, že se u mě tak moc nají, že se nemůžou ani pak opít 😀

kleopatris
17. jún 2009

ahoj mirusch 🙂 super, ze sa ti v muzeu paci 🙂

no ja si mozem aj statneho lekara najst, ale ako som pisala, su len taki nekvalifikovani a nic moc a hlavne preplneni, akoze ked zacnes krvacat tak ta ani nezoberu az bude miesto....a tato co som si ja vybrala ta vezme aj o polnoci...a este si musis pri statnom specialne vysetrenia platit, tu to uz mam v cene....takze sme sa rozhodli pre drahsiu variantu, ale zato s kvalitou 🙂 nechceli sme nic riskovat 🙂 a este pojde so mnou aj k porodu s tym, ze nebude umelo vyvolany lebo ma prave sluzbu, ale ju jednoducho aj v noci zobudim 😀

aaach jo vy mi tu robite chute 😝

mirusch
17. jún 2009

Kleo, mas veru pravdu, ak je to tak. Ale chudak lekari, ak ich mozes fakt otravovat aj v noci. Nechcela by som to robit 😝

Zuzi, idem pohladat a poslem.

kleopatris
17. jún 2009

co je to to guacamole? som este nepocula 😲

blondynka400
17. jún 2009

zuzka, určitě, jsi šikovná holka. 😵

kleo, jak jsme to psala, hned bych si dala... Právě přemýšlím, co rychlého si udělám. Ráno jsem se vážila a zas mám o kilo míň, tak s tím musím už něco dělat 😀

blondynka400
17. jún 2009

kelo, mexická omáčka z avokáda dělaná za studena 😉

kleopatris
17. jún 2009

no my sme omylom isli k tete domov, do privatneho domu az suseda nam povedala, ze klinika je az za rohom nie tam a mozem ti povedat, ze ma nadherny dom...takze asi si stanovila prioritu prachy 🙄 no ale hlavne ze ja budem mat servis 😅 co ma potom ze sa nevyspi, ale nie ja sa skusim s mimcom dohodnut aby sa narodilo cez den 😀

blondynka400
17. jún 2009

kleo, tak to jsem tedy na tebe zvědavá 😀

kleopatris
17. jún 2009

my nemame este vahu doma 😒 a nemozeme ani kupit lebo mamka nam ju chce akoze darcek k narodkam drahemu....a ten ma az v auguste...tak ani nebudem vediet ci priberam 😠

blondynka400
17. jún 2009

kelo, tak tě zváží doktorka ne? Po mě tedy váhu chtěla, ap tala se mne jestli se budu vážit sama doma a nebo chci u nich v ordinaci...

lubinka9
17. jún 2009

kleo, do augusta i tak moc nepriberies a snad kvoli tvojmu tehu nepokazis mame darcek 😀 😀
a ta lekarka, to teda znie super.

ja som vas holky docitala a musela som sa ist najest, jak sa mi z tych pismenok zacal ozyvat zaludok 😝
ja by som zas uvitala nejake recepty na zapekanie v miskach.. mnam.. dajte tipy

mirusch
17. jún 2009

Lubinka, co myslis pod zapekanim v miskach? Akoze cestoviny so zeleninou, syrom, poliate smotanou s vajickom a zapecene?

Aj som z vas vyhladla. Dala som si pre istotu len maly krajec chleba, ak sa mi fakt rozbehne migrena, nech mam Relpax na takmer prazdny zaludok, ale nejako mam este chut na nieco 😅

Kleo, veru, zvazi ta lekarka. 😉 Inak ja nechapem, preco v telke vsetkych vazia v satach a topankach....ved to predsa nemoze odpovedat pravde.... 🙄 A potom si daju ine saty a fiiiha, hned schudli pol kila...

lubinka9
17. jún 2009

miri, presne tak ako pises 😝 take vselijake zapekane

clovek by povedal, ze sa nemaju tabletky na prazdny zaludok a tie tvoje praveze ano? hmm.. By som sa bala, ze dostanem vredy. Ja este aj polku paralenu pre istotu rozkusem 😅

mirusch
17. jún 2009

Lubi, ak mi pripomenies zajtra, tak kuknem, teraz bojujem s hlavou. Ale ako som pisala, mozes cokolvek kombinovat - uvarene cestoviny so zeleninou, tuniakom z konzervy vo vlastnej stave...hocicim, posypane struhanym syrom a poliate sladkou smotanou s vajickom ( rozmiesane vidlickou).

No, ako som minule pisala, Relpax mi na plny zaludok bud neucinkuje alebo ovela neskor. Na lacny zaludok by som si nedala Acylpiryn, Thomapyrin a pod. Ale inak mi lieky ucinkuju tak rychlejsie. Ja tiez lieky hryziem, nie som schopna prehltnut, asi trauma z detstva. Cize kapsule vobec nemozem. Maximalna velkost, co prehltnem je slovenska 200-ka Ibuprofenu. A Relpax musim prehltnut tiez, ten keby som rozhryzla, tak mi zozerie pazerak. Raz som si chcela dat polku a skoro mi vypalilo krk, skoro som sa zblaznila. Aj kamoska mi to iste hovorila, ze sa jej stalo.

blondynka400
17. jún 2009

lubinka, tak třeba zas jeden můj oblíbený s lososem. Předem si uvaříš bramobory ve slupce, nemusí být úplně doměka, pak je nakrájíš na menší kousky, nakrájíš si porek a cibuli na kolečka, dáš to domisek a přidáš k tomu losos (na tohle používám rio mare v konzervě ve vlastní šťávě), zaleješ smatanou a dáš zapéct než se většina smetany vypeče, posypeš sýrek a je to. Fakt je to výborné 😵

lubinka9
17. jún 2009

ok miri, drz sa a nech ti je lepsie.
Ja som ako male decko raz brala antibiotika v takych cerveno bielych kapsulach. Babka mi vtedy povedala, ze to mam zjest a isla po nieco do kuchyne. Ja som si myslela, ze sa to asi take plastove neje tak som to rozpolila a nasypala do ust. Take male biele gulicky to boli. Ale nepamatam sa ci mi nieco z toho bolo.

ale bracho ma tromfol, ten ako maly rozkusol ortutovy teplomer, mama skoro zosalela. Tusim mu merala teplotu v zadku a potom odbehla a nechala teplomer na policke a brasko to bleskove nasiel a vzal a zacal kusat. 2 roky mal? Chvalabohu nestacila mu vytiect do ust.

mirusch
17. jún 2009

Lubinka, to su zazitky 😝 Moj brat raz zjedol celu tubu oranzovej olejovej farby. Oranzovej, lebo ta sa mu najviac pacila....
Ozi, este mozes aj francuzske zemiaky, vrstvy zemiakov so vselicim, na to mam tiez recept a zapiect, to ma moj manzel velmi rad.

lubinka9
17. jún 2009

blondy to znie chutne 😝

blondynka400
17. jún 2009

mirusch, ať ti je lépe...

lubinka, já zalévám jenom smetanou bez vajíčka, mám to tak radši a nebo předem udělanými smetanovými omáčkami 😎

mirusch
17. jún 2009

Dakujem 😉 Zatial to vyzera dobre.

Blondy, ved zemiaky zalievam aj ja bez vajicka, ale vacsina receptov s cestovinami su s vajickom, asi aby to lepsie drzalo pokope, neviem.

lubinka9
17. jún 2009

mnam mnam francuzske, tak tie mi celkom idu 😵 drahy sa vzdy zalizuje. hmm uz som ich davno nerobila, co sme v DE tusim ani raz 😕

lubinka9
17. jún 2009

baby a este otazka, smotanou zalievate asi kyslou, ze? Kebyze inak tak napisete slahackou 😕