Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
26. mar 2010

Ivčo,

jo je to na bednu...kdyby tak člověk mohl si ty vlasy nalepit zpátky! 😅 bohužel budem muset počkat až to doroste..nevím jak ty, ale já to mám zrovna v takové debilní délce - ani krátké ani mikádo...

holky děkuju vám všem za blahopřání to je od vás fakt moc pěkné! škoda že jste všecky tak daleko a každá jinde, to bysme to mohly oslavit...já to jinak neslavím, akorát v neděli se staví kamarádka s manželem, tak jen asi tak na přípitek..🙂

mirusch
28. mar 2010

Flakate sa? Ja sa zabavam behanim po pohotovostiach a tak... Skusim zajtra presvedcit zubarku, nech mi zub vytiahne. Lebo je to naprd.
Myslim na vas. 😵

emily327
28. mar 2010

Ahojte, ja sa neflakam, liecim sa doma. Uz 4 den som nebola von a neskutocne mi vsetko smrdi ☹ Je mi uz ako tak lepsie, len z dutin smrkam ako blazon. Je dobre,ze to ide von, zemi to v nich nestoji. Lebo ak by ma do toho ako sa citim este bolela aj hlava.... tak si to asi hodim. Neviem ako vy,ale ja mam poslednou dobou nejaku depku. Mam zo vsetkeho strach ( caka nas vela papierovaciek v Irsku, potom doma na Slovensku, nove byvanie, babatko ....) Vobec nie som psychicky na tom dobre fnuk
Uz by som chcela byt doma na Sk a tesit sa z toho,ze budem maminou. Tu mi to kazdy len zneprijemnuje. Hlavne v praci. Som doma uz 4 den a nikto mi ani nenapisal ani nezavolal,ze ako sa mam, ci som ok, nic ☹ Ja viem, mozu mi byt ukradnuti ale aj tak myslela som,ze sme tam celkom fajn kolektiv a nie len kolegyne ale aj kamosky. ale asi som si to len tajne zelala. Uz sa fakt neviem dockat, kedy odtialto odideme. Pravdepodobne dnes vecer si uz zabookujeme letenky na 11.7. Urcite mi napisete,ze to nie je tak dlho, ale pre mna to dlho je. Ja tu uz proste nechcem byt. V mojom okoli je iba par ludi co sa tesi z toho,ze som tehu. Doma je ich ovela viac ako tu a preto sa uz neviem dockat, kedy budem uz doma medzi svojimi a viem,ze ma podrzia a ze mi praju. No dost depkovania, idem sa nahrievat nad soluxom, nieco upratat a cakat cely den ako na smrt, kedy moj drahy pride domov. Som tu STALE SAMA. Aj z toho som dobre na nervy ☹

Mirusch, zlatino, tak nech ti ten zub vytrhne a basta, co ta takto trapit? Drzim palce, aby si ju nemusela prehovarat dlho. Ak tam mas silny zapal, tak je to nebezpecne aby sa ti to neprenieslo do krvi a to uz by bolo ovela horsie. Dufam,ze coskoro budes ok moja cmuk opatruj sa.

A co vy zienky? Ako sa mate? Nejako to tu mrzne... Kedysi aj vdaka konikovi mi cas rychlo ubehol a teraz uz ani to ☹ Ale ja to chapem,ze kazda mate svoje starosti a radosti, tak nie je moc casu na sedenie za PC. Tak by som sa niekam sla prejst, vonku je tak krasne.... ale sama ..... ok tak vam prajem pekny dnik 😉

schnucki
28. mar 2010

ahoj holky,

ja se neflakam, my vcera grilovali, takze to byli nakupy, pripravy, umirala jsem tu u pritelovich pripravach masa .... a radne jsme se nadlabli ....

mirusch no snad ti ten zub vytrhne, to nema cenu takhle se trapit ....

emily no prosimte, co ze te prepadaj takove nalady?? myslis ze by jsi nezvladla malou prochazku, udela ti dobre .... ja musim kazdy den ven, jinak me boli hlava .... ja vim ze to zaboli kdyz si myslis ze mas kamarady a oni se nakonec otoci k tobe zady, ale snaz se myslet pozitivne, oni ti za to nestoji .... mysli na male a tes se z nej 🙂 .... ja tydy uz parkrat i brecela 😝
my jedeme akorat vecer k rodicum, jinak jsem cely den tu, budu zehlit a chci si udelat rizky na prirodno ....

jinak pritel mi na dva tydny zdrha na dalku, tak tu budu zas sama 😝 😝

mirusch
28. mar 2010

Emily, celkom dobre ti rozumiem. Tiez som nejaky cas stravila v UK a aj ked som tam mala nejake kamosky zo SR, co prisli so mnou, ale boli casy, ked som bola sama a aj ked som si myslela, ze som zapadla, nie vzdy to tak vyzeralo. Takze uz len zatat zuby a vydrzat, nic ine sa neda. Kasli na vsetkych, co kaslu na teba a mas to vybavene. Ono je to aj z ich strany take...no vedia, ze odides, tak mozno sa tiez nechcu prilis viazat, chapes co myslim? Ale to ich neobhajujem, len uvazujem.
A ked ti nie je teraz dobre, to je o to horsie. Tiez viem, o com hovoris 😝 Ja som ti mala tiez riadnu depku, sama doma vecer, zle mi bolo, no hroza. A vlastne stale nic moc, lebo ked je cloveku raz zle, tak je zle a basta.
Ale da sa cas trochu sprijemnit, zamestnaj sa niecim, citaj si, kukaj oblubene DVD, proste nieco, co ti robi radost a zoberie ti zle myslienky.
Ja momentalne pracujem, aby som nemusela mysliet na bolesti.
Cmuk, nech je lepsie 😉

Schnucki, grilovali? No teda a zvladas? No, je este celkom mozne, ze ak zajtra nic, tak pojdes so mnou v utorok k zubarovi 😀 😝 a budes ma opatrovat s dierou v hube...

schnucki
28. mar 2010

presne tak jak pise mirusch ...

jojo, zvladam, i kdyz se dneska cejtim unavene a furt bych se jen valela na gauci 😀 .... ale rizecky malemu chutnaj 😵 dokonce jsem vcera udelala akroschku, to je takova ruska jakoby polevka, studena, mnam sem se prejedla 😀

mirusch jen mi dej vedet kdybych mela dorazit driv, navigaci mit nebudu tak nikam jinam netrefim 😀

kkatka78
28. mar 2010

Ahoj Holky,
no ja musim povedat,ze ja sa dnes flakam 😀 😀 😀 Vcera vecer som este dozehlila kobilinu zehlenia...tak mam dnes veget,pospinkala som si,zamlsali sme si s drahym na smotanovej torte,co som vcera robila...a pozerame celi den telku.... 🙂

Emily,verim ako ti je,lebo ja som prezivala pred nedavnom to iste...ja tu nemam ziadnu kamosku...a zo Slovenska alebo Ciech uz vonkoncom nie,aj ma to trapilo, ale uz to beriem tak,ze si vzdy robim program sama.....alebo s Drahusikom...Dnes som napriklad zazila taky trapas rano v kostole,stretla som tam jednu holku (podla ksichtu a prizvuku som typovala SK/CZ/PL) tak som sa jej prihovorila po anglicky a ona bola z Ciech,tak som zacala na nu po slovensky,ze je to blbe po angl.ked si rozumieme aj inak. A ona stale mondolakala po anglicky...ja som sa jej pytala po slovensky a ona mi odpovedala po anglicky...no traposina a potom sa zvrtla na pate a odisla....a mne to prislo tak luto...ze niektory ludia ani priatelov jednoducho nechcu...a ja zboznujem spolocnost...no co uz...22.4. nastupujem do skoly na kurz angl...(este to treba trosku doladit) a potichu dufam,ze tam najdem nejakych priatelov....A ty mas predsa najvadsieho priatela v brusku... 🙂 a draheho tiez...a otakych,co o teba ani nezakopnu,na tych kasli,nestoja ti asi za to a Mirusch ma pravdu,asi sa nechcu viazat...Musis to nejako prezit Moja...uvidis,ked na to nebudes mysliet,tak to poleti...

Mirusch,tebe ten zub stale neda pokoj 😠 Mrcha jedna....SUP,SUP k lekarovi,nech ti s tym nieco urobia,ja by som salela...

Schnucki, grilovacka hhhhmmmm uz by bodla aj nam...tesim sa na leto....ked budeme grilovat v zahrade...wow...Tak malemu chutia rizecky 😀 😀 😀 Len nech sa dobre nabumba.... 😉

Ja v stredu letim na sviatky domov a nikto o tom nevie,len moja naj kamoska doma...tak to drzim v tajnosti...nasi odpadnu hehehehe Prekvapko!!!

mirusch
28. mar 2010

Katka, juj ako ti je dobre, ja uz ani neviem, co to je veget...
To je inak co za zazrak, ze ti odmietala odpovedat cesky? To akoze sme v Anglicku, tak hovorime anglicky? kasli na nu.
Inak vies, ja chodim prakticky kazdy den za nejakym doktorom, uz mi z toho drbe, fakt, ked tak musim napisat. Ale vysadila som vsetky lieky, akurat kortizon som este zobrala a budem trvat na vytrhnuti, aj ked sa toho strasne bojim, neznasam trhanie a navyse ta diera tam potom aka krasna bude... no ale co uz. tak bude diera. O par rokov dam protezu a bude hotovo 😀
A super prekvapko, uf, vidis, to by som aj ja niekedy mohla urobit.

Schnucki neboj nic, doraz ku nam. Keby bola zmena, dam ti vediet.

kkatka78
28. mar 2010

AAAA Mirusch,ved sa vidas 🙂)) (tak nam to kedysi hovorila nasa babka) 😉 Pokial nebudes mat dieru vpredu...tak to bude ok..verim ti,ze ti z toho drbka...komu by nie?!...Ja sa celkom domov tesim,hlavne ako budu odpadat...haha to budu soky... 🙂
A aj na ten Femigard som uz ,,nadrzana,, strasne chcem,aby fungoval...ale verim,ze bude...a ked nie,tak mi to neublizi...
Hej ako s tou babou dnes som totalne nechapala...ale neva,ja si z toho hlavu nerobim...asi chcela,aby som videla,ze ma dobru anglictinu 😀 😀 😀 Ale to ja taky 😉
Miruschtek tak sa drz a dufam,ze ten zub poriesis...von! najlepsie 🙂

meleri
29. mar 2010

Emily,

to je mi líto...asi znám tvoje pocity, cítila jsem se stejně...ono bude líp jak ten první trimestr přejde...ale taky si myslím že je super že už pak pojedete domů na slovensko! určitě se tím netrap mysli na něco jiného kašli na ty lidi z práce....lidi jsou hold takoví a my jsme pro ně a vždycky zůstanem cizinky takže je to těžké...

holky pomalu se s váma loučím po zítří letím do česka tak snad tentokrát doletím a nebudu muset přespávat u Mirusch ve Frankfurtu... 😅

Mirusch,

proboha doufám že to už vyřeší, ti němci se s tím teda nepářou! 😠 měli by ti pomoct a ne čekat já nevím na co. snad už bude líp!

mirusch
29. mar 2010

Takze babule, zub je von 😝 Sranda to nebola, lebo ako Dr. predpokladala, umrtvenie fungovalo iba ciastocne - kvoli zapalu a to ma napichala kolko sa zmestilo. Takze tahanie po kuskoch a bolest, mam dost. Idem si lahnut.

Meleri tak stastnu cestu.

meleri
29. mar 2010

Mirusch,

super že je to pryč, tak snad se ti už uleví! jasně odpočin si....

děkuju! jak na svinu jsem nemocná nanovo, ale už je to jen slabší rýma....

schnucki
29. mar 2010

ahojik holky,

sem se vyhrabala z pelechu, jsem nejak nemohla spat 😝

katko na takove lidi se vyprdni, kamaradka tu potkala pani u lekare, byla rada ze pani je taky ceska a pani se k tomu vubec nehlasila, se asi povazovala za neco vic .... s takovejma lidma se nezatezuj, ani nad nima nepremejslej ....

mirusch huraaa, konecne je venku .... me kdyz tenkrat trhala moudrak po zapalu, tak se ji v puli zlomil 😝 uz jsem pusu necitila ...

meleri a na jak dlouho letite? preju prijemny let a at doletite 🙂

meleri
29. mar 2010

Schnucki,

na 3 týdny..

Kkatko,
bohužel se mi to už taky stalo, člověka to zabolí...jsou totiž blbci, s kterýma by ses doma vůbec nebavila, ale pak je neštastnou náhodou potkáš v cizině a myslíš že to bude fajn pokecat....

ale někdy se taky stane že člověk který je zvyklý mluvit cizí řečí pár let, tak má problém pak zničehonic najet na rodnou řeč...já s tím problémy nemám ,páč mluvím často česky...ale kdysi v Anglii se mi to stalo že jsem se pak vracela do cech a mluvila jsem s nějakým čechem anglicky... a trapas to byl teda....

blondynka400
29. mar 2010

Ahoj holky,
zdravim po víkendu, vy jste tedy kecalky....
Tak už i smazal fotku, tak hold budu bez 😝 Kdyby se spíš zaměěřili na to, aby to neblbo, blbne mi to víc, než ta starí verze... 😖
U násnic nového, akorát včera problém s usínám, ale myslím, že to bylo tím posunem času, si chudinka myslela, proč jí dábvám spát o hodinku dřív než normálně a vůbec rto nemohla rozkousta. Pak v noci ale už naštěstí spinkala úplně nor,álně. Tak snad už dneska problém mít nebude. Nějak nejsem zvyklá na to jsi slyšet plakat a tohle nebyl pláč, ale hysterický řev ☹ .

blondynka400
29. mar 2010

kleo, no malou jsem muslea zabavit zhruba tak od ,měsíce, to jí i začla zajímat hračky. Já všechno dostala, mám toho tolik, že nevím co s tím. Ale největší úspěch mají ty co jsou hodně barevné a vydávají nějaký zvuk. Ale musíš k tomu něco povídat a tak. Vyžaduje to každý den, bez toho to nejde... Tedy alespoň u nás. Už do nich různě bouchá, snaží se tto brát do ruky a tak. Ikdyž ne vždy úspěšně 😀
A pak taky hodně používám takovéto lehátko, mám houpací, a fakt odporučuju. Protože jí do toho dám, pustím hopuání a hudub co to hraje a ona kouká kolem sebe. Když si jí dám k sobě do kuchyě, můžu klidně skoro hodinu něco dělat a ona kouká a je spokojená. Ona je vůbec hrozně zvědavá a nechce být delší dobu na jednom místě. Ale stačí jí pootočit, aby zas viděla na něco jiného a je klid. Takže jestli ftohle lehátko nemáš, fakt si ho kup, ale houpací, ne vibračí, to je o ničem.... Pak to můžeš používat i na to první krmení, když mimi ještě nesedí... Já to nejdřív hodně odsuzovala, že je to blbost, ale teď to vidim úplně jinak a být bych bez toho nemohla 😉

kkatka78
29. mar 2010

Mirusch no huraaa konecne tu mrchu vytrhli,i ked verim,ze prijemne to nebolo....
Ale uz budes mat pokoj...

Jeeej Meleri,to ja taky leti pozajtra 🙂 ale len na 5 dni...Tak si to uzi a stastny let...

Schnucki,jo mna ani netrapi,len ma to zastipalo az neviem kde...ale chapem,ze aj taky ludia su na tejto zemeguli 😀

Ja keby som mala este dalsie 4 ruky tak mam tolko prace,ale snad si na SK trochu oddychnem 🙂

schnucki
29. mar 2010

jeee ahoj blondy, verim ze mala byla vykulena z toho presunu casu ... to lehatko co popisujes, je to neco jako sedacka? ja jen ze nejsem jista jestli vis co myslis .... my premysleli o tom jakoby koberciku, takova podlozka co ma ten polokruh s hrackama, jak mimco lezi a muze si hrat .... je super ze uz se mala takhle zajima, myslim ze je s detma vetsi sranda kdyz pak zacinaji se vic zajimat o okoli .... sousedky mala ma rada hracky s oblicejema, s panenkou si vzdycky povydala, jednou jsem zkusila napodobovat tu jeji rec a normalne jsme se bavili 😀 byla to sranda ....

katko verim ze to zamrzelo, me by urcite taky, ono je hezky nekoho tu potkat kdo mluvi tvou reci a kdyz se pak nehlasej, je to blby, ale co ....

my jedeme v patek k nasim, predtim musim k holicce kvuli ucesu, abych si v salonu mohla zamluvit pozlatka do vlasu, v sobotu mam zkousku satu, tak jsem zvedava jak do nich vlezu, docela uz se koulim 😀

emily327
29. mar 2010

MIrusch, super,ze bolavy zubok je uz von. Hlavne, nech sa diera dobre zahoji a nech je vsetko uz ok. 😉

Katka, tak ty taketo prekvapenia robis rodinke? Ale verim,ze sa budu velm tesit. Tak si to doma moja uzi a nech mas pekne pocko doma.

Schnucki, jej ake pripravy na svadbu uz organizujete hmm no potom dufam,ze posles nejake foto 🙂 Bude z teba nadherna nevesta cmuk Je super,ze mas na vsetko tolko casu,ze nemusis chodit pracovat. Ja uz zajtra idem do prace, ale hrdlo sa mi vratilo zase a tak mi je dvakrat dobre. Uzi si vasich 😉

Meleri, stastnu cestu moja, uzi si cesko a oddychni si.

Blondy, ked si pisala o tom posune casu, tak to pre babatko musi byt fakt velka zmena. My to mozno dospeli az tak nevnimame ale malinke asi tu hodinku vnima viac ako my. Ona si urcite zvykne, hlavne aby v noci spinkala dobre, aby si mala energiu pocas dna 😉

My sme dnes boli pri obvodnom lekarovi GP a to preto,ze mi minuly tyzden volala jeho sestricka,ze mam sa prist ukazat. Tak som mu dnes volala a sla som sa mu ukazat. Zmeral mi tlak a pocuvali sme srdiecko. Povedala som mu,ze som uz 5 den doma a ze som nachladena a on len,ze dobre,ze som zostala doma. Cakala som,ze sa mi pozrie do hrdla, lebo dnes ma boli viac ako vcera a on nic. Tak asi ta kontrola bola fakt iba o tom,ze si potreboval asi vyfakturovat nejaku polozku za mna, lebo tehotne tu maju vsetko zadarmo. Tak co by sa so mnou zapodieval? No poviem vam,ze budem happy ked uz budem konecne doma a to sa tak stane 11.7. dnes sme si kupili letenku. Tak uz odratavam ako na vojne xixi Dalsiu kontrolu u obvodneho mame o 7 tyzdnov. No este,ze o 5 tyzdnov mame kontrolu v nemocnici.
Chcela som sa opytat tehuliek ale aj mamiciek, sme v 14tt a dnes v podbrusku mame take divne pichanie, ako keby sa mi v podbrusku valalo jablcko z jednej strany na druhu a opieralo sa mi o vajecniky. Len je to take pichave prevalovanie hm myslite,ze to uz mozu byt pohyby babatka?

schnucki
29. mar 2010

ahoj emily,
no aspon ze ta kontrola byla k necemu dobra, my jsme srdicko jeste neposlouchali, ale chci se ho na to priste zeptat .... to te ten krk stale zlobi? myslim na tebe at te nrzo prejde, cmuk .... nooo, ja si nemyslim ze by to byli uz pohyby, zda se mi to brzo, me kamaradka rikala ze ona je citila v 17tt a doktor ji to nechtel verit, bylo to pry takovy jako bublani, je mozny ze jak se roztahuje tak te neco tlaci, ja mam posledni dobe pod prsama bolesti, nekdy me to chytne, pry je to jak mi tlaci organy stranou 😝 .... jinak mam az nekdy zvlastni pocit ze brisko necitim, vim ze deti tam i spi, ale po tech vsech bolestech si nekdy i rikam jestli tam je 😀
jojo, uz mam docela krizi jak se ta svatba blizi .... mam zamluveny dvoje saty, tak az se v sobotu pro jedny rozhodnu, dam sem fotecku, znama kamaradky me pri zkouseni fotila 🙂

ivanajelinek
29. mar 2010

Ahojte babulky, tak som tu zasa nakukla.Som bola od soboty do dnes v nemocnici.Ale sme aj s prckom v poriadku. V sobotu vecer sme mali autonehodu,taku mensiu, jedna baba nam nedala prednost a napalila do nas. Bolo stastie ze to nebola velka rychlost, ale aj tak si ma nechali v nemocnici na pozorovanie...Len trosku zdemolovane auto, konecne nove auto a hned toto... 😒 Takze sa to akosi na nas vsetko hrnie...Este zajtra som doma a v stredu idem pracovat a stvrtok,piatok mam zasa volno...Inak sa mame dobre, buduci tyzden musim ist este k mojej dr. dat skontrolovat, ci je prcek v poriadku...Ale myslim ze hej.My v sobotu robili v nemocnici UTZ a dr. mi povedala ze je to zatial chlapec...Ze to nemam este brat na 100% ale ze ona to tak vidi. Tak sa nechame prekvapit.

A vy sa mate ako? Schnucki,Emily vsetko v poriadku?Co mate nove?

emily327
29. mar 2010

Ivana, boze az mi mraz po chrbte rebehol ked som citala co si napisala ☹ Ze autonehoda. Hlavne,ze sa vam nic nestalo a ze ste s prckom v poriadku. V praci sa moc nenamahaj a hlavne sa vela setri moja, urcite to bol sok. A uz mate vybrate aj mena? Ze chlapcek, dnes mi moja svokra povedala ( chcela cez skype aby sme si zapli aj kameru,ze ma chce vidiet) ze to bude urcite chlapec. Aj svokor to tak vravel, tak neviem. Ale nam je to fakt jedno. Ale ked je to chlapcek, tak je to asi viditelne na tom UTZ. My mame dalsi v 19tt tak dufam,ze nam uz povedia co to bude.
My sa mame dobre, nevolnosti uz presli a tak sa iba trapime s nachladenim. Uz som doma 5 den ale je to tak na 60% ok ☹ Zajtra uz idem do prace, tak som zvedava ako to zvladnem, lebo citim ako mi klby a krize strajkuju z tolkehe lezania a sedenia. Inak vsetko ok. Ty sa opatruj a urcite ak by ti nebolo dobre, hned kontaktuj lekara. Verim,ze ste v poriadku a ze coskoro na tu nehodu zabudnete, hoci to buchnute nove auto to asi chvilku bude pripominat. Ale nevadi, hlavne,ze ste vy ok.

ozaj Ivana a schnucki, planujete ist aj na 3D resp. 4D?

ivanajelinek
29. mar 2010

No auto ide zajtra do servisu, takze by malo byt potom ako nove.Lenze od kedy mame nove auto, akosi ide vsetko dolu vodou...No no ti poviem, ze to bol pre mna sok...Som sa tak hrozne zlakla, az no...Mena uz pozeram ale moj manzel chce hrozne Lukas, ale to meno je uz hrozne otrepane...Tak neviem...No 3D asi ani nie.Neviem...A ty pojdes? Ty sa tiez opatruj, ta nasa praca je uz predsa narocna...Cely den na nohach..Aspon som si okukala v nemocnici babetka, aj vcera navecer sa jedno narodilo...Ale moc ich tam nebolo. Videla som len dve... No ja skocim po velkej noci k dr. pre istotu nech na este raz pozre...

schnucki
29. mar 2010

jezis ivus tys me vylekala, uf, ale hlavne ze je male v poradku ... a kdyby cokoliv, hned zajdi k doktorce a v praci se setri .... na auto se vyprdni, verim ze to zamrzi kdyz bylo nove, ale hlavni je, ze jste vsichni v poradku 🙂

ja uz jsem na 3D byla, mam jednu fotecku i v albumu a mame male video .... my jsme meli moznost si 3D zaplatit v balicku s jednim vysetrenim, takze nam to vyslo levneji nez to platit zvlast a ja rozhodne nelituju ze jsme to udelali .... na tom 3D utz je vsechno lip vydet, bylo to super, a doktor pokazde prepina na 3D a pokud je dobry zaber, dostanem vzdy video na cd, musim brat cd pokazde sebou ....

ivanajelinek
30. mar 2010

Dobre ranko, tak ja idem dnes s autom do servisu..Drzte palce nech to vsetko dobre dopadne...Som poprosila nasho suseda, nech ide so mnou, on je tiez automechanik, tak sa v tom vyzna keby cosi...A vy co mate dnes v plane?

blondynka400
30. mar 2010

schnucki, k pohybům, já je cítila někdy od konce 16tt, takže hodně brzy. Ono hodně záleží kde máš placentu, jak je mimi aktivní, jak máš pevné břišní svaly, orientace dělohy, síla tukové pneumatiky.... Těch faktorů je fakt hodně a je to značně inidivduální, kdy je člověk cítí. já si na začátku nebyla jistá, jen jsem si to myslela, potvrdilo se mi to někdy koncem 17tt, že jsem si to myslela správně...
Jojo je to taková jakoby sedačka, ale mimčo tam spoíš víc leží, než sedí, asi jako v autosedačce-vajíčku. Myslíš hrací deku,předpokládám. Tu mám taky, ale abych pravdu řekla, to mi moc úžasné nepřipadá, já sama bych si to asi nekoupila, dostala jsem to. Třeba na to časem doroste, ale zatím nezájem. Jen tak koukla, během5 minut to měls šechno zkouklé, hračky nic nedělali, když do nich bouchla tak taky ne, takže od té doby totální nezájem...
No nevim jestli ještě může okolí vnímat víc, fakt nevím, kde jsme takovou zvědavku dostali 😀

emily, ve 14tt určitě pohyby cítít nemůžeš, to je fakt brzy, miminko je ještě hrozně malé... to je spíš jak se zvětšuje děloha 😉
Malá v noci spinká výborně,v tom problém není, jen občas to usínání no. Ale když vemu, jak nědo musí hodiny upávat, i tak je to pohoda 😀

ivana, tak ať je vše v pořádku, někteří lidi hold na silnici nemyslí... A co to autíčko? Bude ot nějaká větší oprava? Nebo jen nárazník a lak? A co jste si vůbec koupili? To víš no, to je zákon schválnosti, koupíš si nové auto a někdo tě zboří, klasika... 😖

schnucki
30. mar 2010

dobre ranko,

ivus alespon ze jede nekdo s tebou, neboj, dopadne to dobre 🙂
ja jedu dneska za mirusch, takze se letim nasnidat, pod sprchu, poklidit a vyrazit abych neprijela pozde 😀

schnucki
30. mar 2010

blondy ja bych prave chtela tu hraci deku ale takovou, kde ty hracky aspon neco delaj, aby se mrne nenudilo .... uvidime jestli na neco narazime .... jinak ta sedacka mi prijde taky dobra ....

ja mam posledni dobou trosku obavy jestli je vse v pohode, je mi totiz nejak moc dobre a ze bych uz neco citila se mi nezda, spis o mrneti vubec nevim, tak nevim jestli mame malo aktivniho cvrcka nebo co .... je mi az podezrele dobre 😖

meleri
30. mar 2010

Ivanajelínek,

to je hrozné! hlavně že jste vy vpořádku. snad vám to pojištovna vše proplatí a auto opraví....je to hnus někteří lidi nemyslí když řídí...

Schnucki,

jestli můžu doporučit tak ta deka s hrazdičkou je super.. na dece se bude i překulovat, naučí se tam plazit atd..ne zimu to třeba trochu podestlat aby mu nebyla zima....my jsme to využili do 9 měs. až se naučil plazit.....to sedátko je super můžeš mít i oboje ale pak je lepší ho nechat se i hýbat...protože to sedátko pak už moc nevyužiješ, jak se chce miminko přetáčet a tak..

meleri
30. mar 2010

dají se sehnat s hračkama které i hrajou hudbu to je super, a taky všelijak šustí nebo štěrkají..štěrkátka jsou dost oblíbená, bude ti tam ležet a bouchat do všeho a zabaví se fakt dlouho..pak se začne překulovat, na té dece máš pak i obrázky nebo zrcátka tak na to bude koukat, ošahávat to... 😅