Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
7. mar 2011

@blondynka400 to máš pravdu....ale aspon on byl takový normální až ted podruhé fakt nevím ale dost se změnil...nicméně je to (podle mě) furt dobrý doktor, a mám v něj důvěru..
no nebudu už na to dneska moc myslet, nějak to dopadne!

chudák tvoje ségra...ta si taky asi užila......děti jsou super, ale já to beru fakt že vocaď pocaď, dvě mi stačí....s dalšíma bych už zblbla.

finfrle
7. mar 2011

Ahoj az ted jsem zapnula pc
Dnesek byl dost hekticky ale uz je dobre.Zvazuji ted koupi nejake satky ci nositka.Mam dva adepty k jednomu se priklani mm a ja zase k druhemu a ted babo rad 😅
Musim si vas docist ale dnes nemam nergii abych se na to soustredila.
K veceru kdyz se ukalada mala me tu prepadla sousedka a donesla male krasneho medvidka a vite co ta moje Elenka udelala,rev sileny rev.Jakmile vidi nekoho ciziho,tak spusti a nejde ji utisit,tak po 2min odesla.Delaji vam to deti taky?

finfrle
7. mar 2011

@ivanajelinek Jsem cetla u prikrmu,ze je dobre dat i piti aby melo dite vice tekutin a zabranilo se zacpe.Kdyz uz zacpa je pomaha par lzicek hermankoveho caje.Jsem vyzkousela jak byla mala mensi a funfuje.Nam mala nekdy nekakala i 5 dni i vice,takze zadny stres 😉

finfrle
7. mar 2011

@meleri Ahoj
ad prenaseni...me chteli porod vyvolat,tak jsem den pred chodila po nemocnici do schodu a ze schodu a prosla jsem nemocnici sem a tam nekolikrat a mala krasne v jednu hodinu v noci zacala a to v 6 meli vyvolavat 🙂 zkus to proste trosku vice zatizit telo a nebo taky pomuze sexik!!! 😉
Ja se tak tesim na tve mrne vazne moc 😵

finfrle
7. mar 2011

Mirusch zijes????????????????

meleri
8. mar 2011

@finfrle já mám s nošením sáhodlouhé zkušenosti 😅 😀 jestli chceš poradit ohledně nosítek tak se klidně ptej.
ne mi Samson nikdy neřval spíš naopak do ted má rád společnost, jde k cizím lidem a nabízí jim svačinu. Možná bude Elen později plachá..ale to je dobře! já bych byla radši kdyby nebyl Sam tak důvěřivý..však víš co jsou v dnešní době za případy...

právě včera jsem ho hodně nesla a celkem mi ztvrdlo břicho ale pak už nic. je super že jsi nakonec porodila přirozeně a nemusela brát žádné tablety ani nic!
sex ani náhodou...nemám už na to vůbec pomyšlení a manžel taky moc ne...navíc se míjíme..on přichází večer a já usinám....

finfrle
8. mar 2011

Ahojky
Meleri uz jsem se rozhodla a koupim jako Janka Mei tai.Rozhodne to bude lepsi a kolikrat mala chce byt u nas a i na prochazky to bude fajn ale hlavne na zahradku a tak.Proste takova pohodicka ikdyz mam super kocarek ale stejne nekdy dite chce byt s nami a bude to fajn 🙂

blondynka400
8. mar 2011

@meleri tak hlavní je, že v něj máš důvěru... S těms dětma to mám podobně jako ty. Jen mám te´d nějak pocit, že mi stačí úplně jedno 😀 😀

yarden
8. mar 2011

Ahojte vsetky...

Ozyvam sa po dlhsom case. Vsetko je ok. Zajtra ma maly velikan 6 tyzdnov a dnes sme boli v poradni. Od poslednej poradne pekne narastol a pribral. Vazi 4275g a meria 57,5cm. Rastie do dlzky pred ocami 😎

Uz mame vybaveny aj pas a zajtra odlietame naspat do Izraela. Trosku mam obavy.

Drzte sa.

meleri
8. mar 2011

@finfrle mei tai je fajn, je to o něco lehčí než šátka a těžší než Manduca, ale ty jsi šikovná přes ručičky tak to ti půjde...a můžeš pak vázat i na záda....no jestli budete chodit třeba někde na hory, tak určitě využijete místo krosničky....jak člověk začne nosit tak to bolí ale pak se vycvičí a je to jak nic....bože já se taaak těším až zas začnu! 😵 fakt mi to chybí...ted můžu v šátce nosit tak leda svůj vlastní břich... 😅

@blondynka400
já ti řeknu popravdě, že mi taky to jedno stačí! fakt je to práce!! ale to druhé prostě musíme mít kvůli Sama, chci aby byl štastný..

@yarden super že vám prospívá! tak at dobře doletíte! to jste stateční! já to taky plánuju po šestinedělí....🙂

finfrle
8. mar 2011

@yarden Krasne prdola pribira 🙂
Tak az budes doma pak napis co a jak !Stastnou cestu!Je neuveritelne jak tech 6tydnu uteklo,uplne ziram 😨

@meleri Ja ti dam nosit bruch 😅 😀
Ta manduca vypada taky dobre.Co by si mi doporucila ty?Chci at je to stabilni a pohodlne jak pro malou tak i pro me.
Jak se jinak citis?Ted se te budu ptat kazdy den 😀

barbora87
9. mar 2011

Ahojte babulky
Tak my sme vcera vyletovali s dvomi kamoskami a ich drobcami po nakuonom centre a prisli sme domov okolo7 vecer 😅 Ale takrychlo ten cas leti lebo raz pptrebuje ten papat a raz ten a potom treti prebalit a tak...takze v obchodoch sme sa vzdy ponahlali a ked bolo treba aj v kabinkach sme nakojili 🙂)) samozrejme ze sme len drocom nakupili...vecer prisla svokra tak tu bude par dni asi...
Uz mame s drobcom trosku rezim vecer tak okolo pol8-8si s nim lahnem a zaspinka len bemozem zdrhnut 😅 v noci papa kazde 3hodky a rano medzi 7-7:30 sa zobudiva je asi tak hodku hore...inak sa mame fajb,..uz mame len jedno steniatko a to si vyzdvihne buduci tyzden janka...

@yarden stastnu cestu a daj vediet ako ste dorazili...my mame dnes 10tyzdnov 🙂 ten cas taaaak leti

@meleri tak ako?vsetko ok?

@finfrle tak daj vediet co si objednas a ci si spokojna...ja s skusala u kamosky satku to bolo super...ale kym by som sa ja do toho uviazala tak mi maly utecie 🙂))

blondynka400
9. mar 2011

@meleri jojo, to je taky důvod proto, proč bych uvažovala o druhém a taky přeci jenom ještě zažít jednou porod, vidět to malé poprvé, mít ho u sebe, to je krásný zážitek... Abych pravdu řekla, dost o tom v poslední dově přemýšlím, ale vždycky se dopracuju k tomu, že to prostě vypadá, že bude jednináček, těch věcí proti je bohužel víc než pro 😔

meleri
9. mar 2011

@finfrle já to mei tai měla půjčené a moc mi to s tím nešlo. zkrátka to nebylo tak pevné jako Manduca. chce to vyzkoušet pokud máš možnost....já to riskla a koupila Manducu a hned mi to s tím šlo. (jsem levá na úvazy a pod). Sátka je taky super, ale chce to aby ti někdo ukázal jak uvazovat, nebo se mrkni na youtube, je tam spousta úvazů...z šátků je snad nejlepší Storchenwiege. pokud si šikovná, s šátkem vykouzlíš spoustu krásných a pohodlných úvazů a je pravda že šátka je fakt nejlepší jak pro toho kdo nosí tak pro nošence...využiješ ji snad do 23 kg, manducu taky. s mei tai nevím kolik je limit. Ta Manduca je právě o dost pevnější než to mei tai...ale jestli se ti mei tai líbí tak zkus ještě omrknout www.krasnenositko.wz.cz jsou tam právě i úvazy, já nad tímto hodně váhala..ale nakonec zvítězila ta Manduca..
Jako s tou Manducou je dobré že se dá polohovat na menší nebo větší dítě, je tam ta novorozenecká vložka....ale super je podle mě i třeba to Ergo, ke kterému se dá i připnout batoh pokud chcete na výlet....já totiž jak soumar chodím s malým na zádech a batohem na břichu když chodím furt sama..
Jinak sem tě fakt chtěla varovat, že první týdny nošení jsou trochu náročné pokud nosíš dýl jako hodinu, tak to cítíš ale tělo si fakt zvykne a já věřím že i díky tomu jsem částečně zhubla... 😅

meleri
9. mar 2011

@barbora87 no furt stejné! 😅 už mám slušně napuchnuté šlapky, musím nosit pořád takové ošklivé široké tenisky, stydím se fakt za to moje ošacení...druhé těhotné se vyfiknou a já si připadám vždycky jak vandrák..
@blondynka400
já vím že tobě nějak vadil ten věk, já si říkám že už bych po třicítce na to taky neměla, mě to nějakým zázrakem přes všechny ty problémy vyšlo do těch 30 ti..ale vím že spousta žen klidně do 38 mají děti a v pohodě...a ty se mi zdáš jako pohodářka a žádný stresař jako já, tak bys to zvládla určitě...taky mi o to šlo, zažít si normální těhotenství a snad doufám že i ten porod, prostě si myslím že to k životu patří a kdo to nevyzkouší tak je ochuzen..ale ty jsi to už jednou zažila, a měla jsi to všechno super, myslím že i s jedním dítětem nemusíš litovat...

barbora87
9. mar 2011

@meleri uplne ta chapem!ja som sa citila ako nafuknuta zaba!a mala som tolko vyrazok ako keby muchotravka!a najlepsie bolo ked ma niekto chcel fotit!to som myslela ze ma slahne...aj na fotkach pri porode mam tolko vyrazok ze fuuuuj :( ale neboj uz len par dni 🙂

meleri
9. mar 2011

@barbora87 jo já vím! já mám i divný obličej, takový tlustý prostě....já už se radši ani nedívám kolik jsem přibrala. je to fakt hodně. jej fotky to je hrůza taky..:( já ti nevím u Sama jsem to měla právě po porodu až! tak si říkám jestli to pak nebude ještě horší...ale je fakt že to pak zmizí bohudíky...jen kilečka zůstanou... 😀 dík fakt za povzbuzení!
ale za chvíli bude léto a jestli nezhubnu tak to zas budou mindráky....

blondynka400
9. mar 2011

@meleri tak proč se taky nevyfikneš? I v teniskách to přeci jde ne? 😀
Já naštěstí nohy tedy neměla nateklé vůbec, toho jsem se docela bála, když jsem viděla některé nohy těhulek 😖
Jojo věk je špatný, já to nemyslím tak, že bych to pak nějak nezvládala, ale spíš ohledně genetiky, hrozně se tam zvyšuje riziko různých vad, dle jedné studie i děti narozené v pozdějším věku mají nižsí intelekt (ikdyž to tak samo být nemusí) a tak, prostě všechny věci co mi vadí 😅
Já prostě chci a potřebuju jít do práce, nebo bych přišla o mozek a pak už budu stará 😔 . Navíc věkový rozdíl třeba 5 let je taky o ničem, to je skoro jak mít jedináčka. Aby to mělo smysl, je potřeba mít věkový rozdíl tak kolem 2 let,...

finfrle
9. mar 2011

@meleri Jsem zahlidla u tebe tu 39 😨 a normalne jsem cucela.
Me se mala narodila 39+1 😉 tak at uz to mas,taky z krku!
Co se tyce tloustky,tak to neres!Dolu to casem pujde.Sice ja se tim trapim stale,protoze mam stale 10kg nad vahou,nez jsem otehotnela a potrebovala bych dat dolu alespon 25kg tlustoch.Chci se zase citit dobre ale nejak to dolu nejde.Jakmile mala prejde na prikrmy zacnu zase makat abych se citila lepe.Jde o ten pocit ani ne o ty kila.
Rika se,ze co za 9 mesicu priberes,se pak 9mesicu dava dolu,takze muzeme byt vklidu 😅 😀
Ad nositka-dekuji moc i ta manduca se mi libi moc ale i ta mei tai,vazne vaham,jestli do toho jit nebo to nechat jen na kocaru.Jeden den jsem rozhodnuta a druhy den vaham.
Taky vybirame zidlicku na krmeni nejaka rada?

finfrle
9. mar 2011

@barbora87 urcite dam vedet ale zatim stale vybiram 😅 a uz i zidlicku je toho moc navyber 😝

Co se tyce toho veku tak ja mam v cervnu 30let a tim padem druhe budu mit okolo 32 a nemyslim si,ze je to moc pozde.Do tech 35 let je to vklidu.Mam kamosku,ktera rezignovala na mimi nemohla otehotnet a podarilo se to nahodou ve 37letech a je to opravdu uzasne rozumna mamina,takze asi kazdy vek je ok.

Dnes jsem byla v tescu a koupili jsme cerstveho lososa a tresku co byli v akci a reknu vam mnamka.Dala jsem i do mrazacku,tak si pochutname ted kazdy tyden dobrotou🙂
Vcera tu byl pancake day(palacinkovy den) a dnes ash wednesday(to se ji pouze ryby),tak byl losos za 8eu za kilo 🙂
Bohuzel ho moc nemeli tak jsme vzali posledni kilo a mame na 3 jidla.

Malicka je uzasna a proste co rict,jsem vdecna.

yarden
10. mar 2011

Ahojte...

Tak uz sa hlasim z IL. Let s malym mi robil starosti, ale dopadol nad ocakavania. Maly letec to zvladol na vybornu. Cely let spinkal, zobudil sa asi 30 min pred pristatim, tak pokukal velkymi kukadlami, pomrnkal a dala som mu opat papat a opat zalomil. Uplna nadhera. Sedeli sme na dobrom mieste, mali sme aj extra volne miesto, tak aspon na veci to bolo dobre.
Len to pocasie tu je hrozne. Prsi,leje a je chladno. Fuka silny vietor a uplne ohyba stromy. A to som si myslela,ze zo zimy pojdeme uz do tepla.
V noci bola zima,kedze tu nemaju na domoch izolaciu a ani ziadne kurenie okrem klimy 😠 tak som malemu na pyzamko obliekla aj teply overal a asi to bolo fajn. Spinkal pekne, ako doma.Tak dufam,ze sa rychlo aklimatizuje a bude sa citit spokojne.
Zelam Vam vsetkym prijemny den 😉

barbora87
10. mar 2011

@meleri neboooj do leta schudnes!!!ja som pribrala 25kg a mam 3-4kg viac ako pred tehu takze to neni take hrozne...dufam ze sa aj tych ale zbavim....a teda aj tych vyrazok lebo hroooozaaaa...
A inak vsetko ok?

barbora87
10. mar 2011

@finfrle my mame od peg perego stoliclu hrozne som ju chcela tak som ju na ebay vydrazila za50€ normalne stoji 150€...a je stabilna,skladna a da sa polohovat a prakticka na umyvanie...

barbora87
10. mar 2011

@yarden ahojky vitaj doma!!!tak ste to perfektne zvladli!!!dufam ze pofotis trosku drobca a ukazes 🙂

finfrle
10. mar 2011

Dobre ranko 😵 pak pisnu ted odsavam mleko pro prcka.

meleri
10. mar 2011

@blondynka400

kdybys viděla ty tenisky tak pochopíš... 😀 včera mi to nedalo a narvala jsem se do balerín ale teda nic moc ten pocit. to bud ráda žes to neměla! já právě jo ale až po porodu tenkrát jsem vůbec nevěděla co to je tak mě to vyděsilo, myslela jsem že už je to napořád! 😅 s tím věkovým rozdílem to máš pravdu, proto jsme nechtěli moc čekat.. to tě chápu, ono je to těžké když chce člověk jít zpátky do práce a pak si tam zvykne a pak aby zas začínal na novo s druhým dítětem, třeba fakt si to nedokážu představit za pár let...znova plíny, probdělé noci...
@finfrle

jo jako s tím hubnutím to je pravda od 9 ti měsíců to pak už jde líp...mě teda hlavně pomohlo když jsem začla menstruovat, do té doby ani kilo. Ono to Mei tai vypadá elegantněji a je to prostě hezčí kdežto ta Manduca je prostě taková už trochu "technická". s židlí...🙂 jediné co mě napadá vyberte nějakou která má velký prostorný tácek, na který se pohodlně vleze třeba větší talířek nebo miska, protože časem ti bude chtít jíst sama. my máme starou poděděnou z roku 1 2 a toto mě na ní štve... že se na ni nic nevleze..

jinak je to naprd holky, včera mi dal termín na císaře, jestli do 21 neporodím přirozeně tak mám smůlu... 😢 😢 včera jsem z toho byla hodně špatná ale dneska se už s tím pomalu začínám smiřovat že prostě nezažiju přirozený porod....jediné co mi funguje je masáž bradavek. včera se mi spustily bolestivé kontrakce (huráá) a trvaly do 4 do rána ale pak to přešlo... ☹ tak nevím jestli to k čemu je....ale pokračuju s tím, páč doufám že to třeba k něčemu pomůže....

blondynka400
10. mar 2011

@meleri ach o, napsala jsme dlouhý příspěvek a neodesalo se mi to 😠 Tak jen ve zkratce, to s tím Cs mě mrzí, proč nchtějí vyvolávat? 😕 Masážý bradavek je určitě dobrá, k tomu bych přidala sex a v nejhrším případě i ten riciňák, přeco se jen tak snadno nevzdáš ne? 😉 a ještě k tomu co nejvíce pohybu, klidně celodenní procházku, jestli to zvládneš. To by v tom byl čert, aby pak sám nevylezl 😝 😀

meleri
10. mar 2011

@blondynka400 já nevím! nechce riskovat že mi to praskne. můj dr mi nedělal císaře, ale nějaký fušer a už mě to fakt kolikrát i slušně bolí. je neústupný..:(
jo ted se tady něco koplo, mě to vyhodilo z Koníka....
právě ten ricin, manžel mi dneska našel že prý jak máš z toho prostě srajdu nebo tak že stejně se cítí i to miminko, a může to prý veést až k vypuzení mekonia....to mě děsí, nechci aby mimčo trpělo! jinak kdyby to tak nebylo tak do toho jdu....
jenže s tou masáží no, je to naprd, že je to účinné ale pak to stejně odezní...:(
myslím že u mě je ten přirozený porod pasé... 😖 ale co pak to bude stejně už uzavřená kapitola mého života...

meleri
10. mar 2011

právě že jak chodím hodně tak mě děsně bolí ta jizva a okolí, jakoby nožem bodal...prostě to nedávám už chodit daleko....a měla bych se dneska vyškrábat na ten kopec ale už ted mám strach jak to zas bude bolet jak půjdu dolů...

blondynka400
10. mar 2011

@meleri nemyslím si, že by mezi vyvolávaným a spontáním porodem byl nějaký velký rozdíl ohledně možnosti prasknutí jizvy...
Ale když je neústupný, těžko s tím něco uděláš.
No nevím, když to někde našel, já bych to až zas tak neviděla... Nemyslím si, že by z toho byla nějaká extra velká sra.. 😀
Tak to je blbý, že tě to při chůzi bolí. To nevím, co moc poradit, jedině věšet záclony 😀 To že se může při tom zauzlovat pupeční šňůra jsou prý jen pomluvy....
Já bych se nezvdávala, nějaký den ti ještě zbývá, tedy docela dost dní 😵